1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

ronie
28. led 2009

nene já ho měla pro nepostupující porod-akutní 😉

ronie
28. led 2009

lante a spinál nebo celková?

lante
28. led 2009

spinál. Do celkovej by som dobrovoľne nešla. Už mám za sebou tri to by stačilo 😉

mirea
28. led 2009

ahojte baby,
ja mám tiež tento problém. Po prvej sekcii sa bojím aké to bude, lebo prvá prišla až po niekoľkohodinovom nepostupujúcom pôrode - nakoniec malému začala opúchať hlavička, tak ma rýchlo rezali. 😖
Teraz mám strach ísť rodiť spontánne a navyše, malý stále nie je hlavičkou dole, tak by som radšej išla na ten cisársky 😢 ale zatiaľ mi to doktor nepotvrdil.

ronie
28. led 2009

mirea to nemyslí doktor vážně? Pokud je miminko KP tak to snad ani jinak po císaři nejde, to je rizikový i pro prvorodičku natož po cs...tak aasi jen čeká jestli se ještě malý neotočí jinak ti určitě cs doporučí 😉

lante no já právě taky chci, ale jak už sem tu psala, tak já při prvním cs měla zavedenej epi a nezabral takže sem šla do celkový..nicméně budu taky opět chtít částečnou, snad to zabere 😝

mirea
28. led 2009

včera na sone mi povedali že v takomto týždni sa už málokedy zvykne bábo otočiť, vraj už nemá dosť miesta.
Takže teraz som zvedavá čo povie doktor v piatok v poradni. 😖

ronie
28. led 2009

já myslim, že se nemusíš bát a hlavně tohle je důvod k tomu, že můžeš císaře vyžadovat ať si říká doktor co chce 😉

mirea
28. led 2009

ronie, za psychickú podporu. Nie že by som po tom cisárskom nejak extra túžila, ale si myslím že v mojom prípade je bezpečnejší.. 😒
želám vám všetkým pokiaľ možno čo najľahší pôrod 😉

ronie
28. led 2009

no jasné já taky po něm netoužim, ale prostě se normálního bojim, aby se něco nestalo miminku nebo mě, dyť se musíme postarat o ty naše poklady doma 😉 Držim palce!!!!

lante
28. led 2009

Mirea, tiež dávam malú šancu tomu, že sa ti drobček ešte v bruchu otočí. A ak sa neotočí myslím, že lekár by aj sebe pridával riziko a tým duplom ak máš mať chlapčeka.

janka2121
28. led 2009

ja som mala CS kvôli preeklepsií a vytvoril sa mi zápal začala som horúčkovať a malý mal tachykardiu v brušku takže som bola z hodiny na hodinu na operačnom stole samozrejme v celkovej anestéze. teraz sa bojím lebo doktor vravel že preeklapsia sa zvykne vracať aj pri druhom tak ja neviem. chcela by som rodiť normálne ale bojím sa ruptúry maternice. som taká váhavá a hlavne keď naša nemocnica moc CS nepreferuje. snažia sa odrodiť vždy klasicky.

zuz11
28. led 2009

ja som nakoniec mala oba cisarom, kedze maly bol naopak otoceny odhadovali mu skoro 4 kila tyzden a pol pred porodom a jazvu na maternici po prvvom som mala tenku 😉

janka2121
28. led 2009

zuz tak takto ? a ako si prežívala druhú sekciu resp. po. bolo to asi horšie ako po prvej či?

ronie
28. led 2009

janka počkala bych jak se to vyvine s tou preeklampsií, protože je to hodně pravděpodobný, že se vrátí a vtom případě ti asi doporučí cs, pokud ale ne a vše bude ok tak to zkus normálně 😉 Ono to fakt nemá cenu řešit dopředu rozhodne se až na konci těhu, držim palce ať to máš bez komplikací 😉

ronie
28. led 2009

jé zuz ahojky tak vidim že si skončila taky sekcí, povídej jak se tui to hojí teď podruhý je to fakt horší? A mělas ten spinál?

janka2121
28. led 2009

skúsiť normálne. ono sa to pekne povie. keď som čakala malého tak som sa na ten pôrod ani tak nesústredila že aké to bude a vôbec som sa ničoho neobávala ani som sa nestíhala obávať a potom zrazu z hodiny na hodinu sa udialo to že sa všetko pokašlalo no a teraz sa teda bojím stráááááááááááášne

ronie
28. led 2009

no tak císař...indikací k němu může být i strach a nikdo tě do normálního nutit nebude, já mám taky strach a tak právě nejspíš císař, pokud se to dítě nerozhodne k překotnému porodu což ale myslim nehrozí 😀

janka2121
28. led 2009

ronie no ale veľké ale u nás v nemocnici cisára nerobia na požiadanie pacientky. proste oni sa vždy snažia do poslednej chvíle odrodiť pacientku klasicky. aj ja som bola na poslednú chvíľu. keď som si čítala správu tak bolo písané že už bola plodová voda páchnuca

ronie
28. led 2009

janko to v každé porodce víceméně, tady mi ho taky na požádání nikdo neudělá, ale nemůžou tě nutit, pokud je nějaké riziko a to v případě druhé sekce je vždycky a nějaká indikace se najde taky vždy. Stačí se rozumně s doktorem domluvit a jestli máš dobrej vztah s tvým gynekologem tak ho popros ať ti do zprávy něco napíše 😉

janka2121
28. led 2009

ronie no skúsim sa porozprávať s gynekológom. ten je síce tiež proti CS ale hádam... uvidíme. díki

janka2121
28. led 2009

ronie inak ste krásna rodinka 😵

ronie
28. led 2009

janko vám to taky moc sluší 😉 🙂

renrob
28. led 2009

Já jsem byla na svůj první porod strašně zvědavá a snad jsem se i těšila!!!!!! Jenže dopadlo to císařem a teď mi to nedá spát co vím, že jsem těhotná. Myslím si, že u nás v nemocnici nebude nikdo moc řešit, když bych si o ten druhý snad požádala sama a to je naše nemocnice v Havl.Brodě vyhlášená na Vysočině, pro alternativní přístupy a možnosti. Prostě na 80% počítám s císařem, ale každý člověk je jiný, jinak vnímá bolest a trochu se bojím toho řezání do stejného místa ☹ Je to těžké rozhodování, ale jak už jsem psala, pro mě je to volba pro zdravé dítko.

meleri
29. led 2009

Renrob,

a muzu se zeptat, po jake dobe jsi otehotnela po tom cisari?
Ja mam taky hruzu s cisarskeho rezu, me rozrizl starou jizvu co mam po slepem strevu a tam to bolelo nejvic. tak znova rozriznout po cisari, to musi bolet jak ...
ja bych taky chtela zazit normalni porod. chteli bysme znova za rok a neco ale uvidim asi co rekne doktor.

Jinac u nas to bylo kvuli placente praevii, jinak bych rodila normalne, nemela sem zadne jine problemy..

nikollette
29. led 2009

MOja mamka mala tri cisárske a v pohode.. ani nevie co je prirodzeny porod 😉

renrob
29. led 2009

Ahoj meleri, já také neměla celé těhotenství problémy, chodila jsem i cvičit. Jinak otěhotněla jsem cca po 2a1/4 roku, děti budou od sebe přesně 3roky.
Na JIPce jsem ležela s paní, co byla také po 3. císaři a druhý den běhala jako "čamrda", prostě každý člověk snáší bolest jinak. Nechtěla jsem si moc říkat o injekci na bolest, tak jsem trpěla kvůli své blbosti.

meleri
30. led 2009

ja taky myslela, ze to nebude moc bolet, pac presne jak pises, jsem v nemocnici videla zenskou co ji to delali rano a vecer se sla mrknout na chodbu. no a jak to pak delali me, tak to byla bolest jak sv...a. ja jsem brala proti bolesti prasky prvni dva dny pak jsem toho nechala, byly dost silne a ja nechtela at to ma maly v mliku.

akejka
30. led 2009

meleri:
najprv sa lekári pokúsia o prirodzený pôrod, až keby ti hrozilo pretrhnutie maternice, alebo by sa strácali ozvy miminka, potom ti urobia sekciu...

valentovasasa
17. únor 2009

ahoj holky - asi jste to tu řešili, ale mám dotaz na osobní zkušenosti. První dítě jsem měla SC (na poslední chvíli se otočil koncem pánevním) a nyní čekám druhé, docela se bojím, že budu zase muset na SC. Máte s tím někdo zkušenost? Díky moc za jakékoliv rady...

dendika
17. únor 2009

ahoj, mne pred šiestimi rokmi tiež robili sekciu, bolo to z dôvodu pre predčasné odlupnutie placenty v 26 tt, tú sekciu volili kôli bábätku, keďže ešte nemalo vyvinuté plúcka a teraz som pred dvoma týždnami rodila prirodzene.
Lekár mi síce hovoril, že je tam velká pravdepodobnost, že bude musiet urobit cisársky, ale ja som chcela rodit normálne, nastastie nenastali žiadne komplikácie a porod bol prirodzenou cestou. Ja si nemyslím, že je to pravidlo, že aj po druhýkrát to musí byt cisársky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru