1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

valentovasasa
17. únor 2009

tak to jsem ráda!!! Tos mě potěšila. U nás v čechách prý nemusí císař automaticky znamenat císaře...

kristyna26
18. únor 2009

Ahojky,já jsem prvního syna rodila akutní sekcí(KP,nepostupující porod a hypoxie plodu).Hrozně jsem se bála,že i druhý porod bude císařem,ale doktor mi řekl že k tomu nevidí žádný důvod,pokud nebude tenká jizva a mimi nebude moc velké.A vyšlo to,porod byl normální,všehovšudy jsem rodila 2 hod,ani mě nenastřihávali 😉.Akorát jsem musela podepsat papír,že souhlasím s normálním porodem po sekci. 🙂

valentovasasa
4. bře 2009

holky - vy ostatní - jaké máte zkušenosti s druhým porodem? chtěla bych vědět jak je to v praxi, kolik maminek znovu rodí císařem a proč a kolik ne...

hejdita
4. bře 2009

tak ja rodila červen 2007 dceru sekcí a syna prosinec 2008 spontáne 😉
taky sem mnela strach z druheho porodu ale ja chtela rodit prirozene a tak se i stalo 😵

sotonka
6. bře 2009

Už jsem reagovala v jiné diskuzi, ale mohu přidat osobní zkušenost. První dítě sekce pro nepostupující porod a velké dítě 4800 g, ale druhé a třetí dítě spontánně a naprosto v pohodě (i když velikost taky nestandardní 3900 g a 4400g) - máme to prostě v rodině (sama jsem měla 3800g, ale narodila jsem se o měsíc dříve a brácha měl 4500g)). Nebojte se, první císař neznamená automaticky druhý... 🙂

ygreen
6. bře 2009

mě doktor řekl, že když jsem měla prvního císaře tak šance na druhý spontánní porod je cca 40%
u mě porod nepostupoval, kluk měl omotanou šňůru kolem krku 4x a byl velkej 4500g

ráda bych druhý porodila přirozeně, abych mohla pomýšlet i na třetí miminko, ale popravdě, než se mordovat s mackem 4500g a 55cm, tak snad raději zase císaře - mám strach o to mimčo, né o sebe. Aby se nezasekl a neměl problémy s kyslíkem, apod.

gabka32
6. bře 2009

ygreen císařem můžeš rodit i 3x pokud nejsou u těch dvou komplikace. akorát by to teda nemělo být hned za sebou.

já rodila taky císařem - původně to měl být přirozený porod, jenže kvůli těhu diabetu jsem měla porodit do termínu, takže 4dny vyvolávání, bolestí a nic 😒 vůbec jsem se neotvírala. nakonec i praskla voda, tak zkoušeli i infuse a nic, takže nakonec císař. a moje gyn. říkala že příště asi raději plánovanou sekci. upřímně já bych se přirozeného porodu dost bála, navíc jsem po operaci srdce 😕

a taky chci 3děti (jeslti schválí manžel 😀 😀 )

sotonka
6. bře 2009

ygreen nebála bych se velikosti miminka moji kluci byli taky velký a doslova ze mě vylítli jak špunt ze šáňa 🙂 a to nejsem žádná velká mamina 168 cm a 57 kg. Navíc byli menší než první dcera, takže ani to jak se říká, že druhé mimčo je větší než první vůbec neplatí. Záleží jak se budeš cítit, já byla od začátku přesvědčená, že porodím normálně a byla jsem celou dobu porodu naprosto v pohodě a povedlo...druhé dva porody s tím prvním se nedají porovnat...

petrahy
6. bře 2009

Ahojte mne sa nepodarilo porodit prirodzenym sposobom a mam za sebou tri sekcie prve dve neplanovane tretie planovane. Deticky mali porodnu vahu 3770g, 4500g po prenasani 10 dni a posledny 4400g planovany o 14 dni skorej 😉 takze ak sa to nepodari nebudte smutne tri cisaraky sa daju zvladnut
prajem vam ale radsej co najviac prirodzenych porodov 😉

danu
27. črc 2009

mitinka • 1d, 13tt • Dnes o 10:32
chcem sa spytat tie čo ste to už zažili a mate prvy cisarsky porod aky ste mali druhy,.... dost som o tom čitala,že to zavisi od lekara ale jednoznačne by mal byt aj druhy cisarsky,aby nepraskla vnutri maternica,lebo ak ano vykrvaca a zomrie lebo sa to zistit neda,či krvaca akože po porode alebo krvaca,že ma maternicu prasknutu tym tlakom ☹ nakolko ma to čaka až v januari,čo rychlo uteče,...bojim sa aby mi nepovedali že normalne,... ☹ 😔

avanka • 1d • Dnes o 10:35
Miti, mne povedal dr, ze automaticky po 1 cisarskom sa u nas robi aj druhy....mna to caka o 6,5 mesiaca, lebo teraz som v cca 8tt

tilly • 1d, 25tt • Dnes o 10:38
mne dr povedal, že to nie je dôvod na cisarák, že sa to uvidí... ale ja mám väčší rozdiel medzi pôrodmi, po 4 rokoch by už mala byť maternica OK...

mitinka • 1d, 13tt • Dnes o 11:03
tilly aj ja mam už 3 roky,ale čitala som aj by som dala tu stranku len fakt neviem kde to som len nahodne vygooglila 🙂 že cisarsky už ked raz sa urobil maternica pružna nieje tak ako predtym,.. ☹ a može sa roztrhat presne na mieste kde je jazva hocikedy pri hociakom tlaku,.. ☹ tak neviem ja som sa ešte dr. nepytala nejak sa bojim čo by mi na to povedal a potom cele tehu by som nespala keby povedal normalne,.. sice on ma rodit nebude takže nerozhoduje on,.. ale aj tak,... 😔

avanka to mna tiež skoro za 6mesiacov a bojim-bojim 😖

janka1874 • 1d, 25tt • Dnes o 12:38
no ja tiež tak viem že po jednom CR by už mal byť aj druhý pôrod automaticky na CR lebo monožstvo zrastov ja nedá odhadnúť presne tak je lepšie sa vyhnúť komplikáciám a ja ináč ani neuvažujem pre istotu

ivush • 1d, 12tt • Dnes o 13:27
No neviem, ja som zas počula, že pokiaľ je pôrod viac ako 2r. po sekcii tak môže byť i riadne....ja som teda tiež mala CR prvý a čo sa týka druhého tak Dr, povedal, že teoreticky by nemal problém ma pripustiť k spontánnemu pôrodu pokiaľ by tam nebola na to nejaká vážna indikácia....ale myslím, že existuje spústa žien, ktoré aj po sekcii rodili prirodzene....

dosa
27. črc 2009

ja som sa vcera vratila z porodnice. prve dieta sa mi narodilo cisarskym rezom a ked som sa bola prihlasit mesiac pred druhym porodom v nemocnici, automaticky si ma zapisali na planovay cisarsky, o osem dni skor ako bol termin porodu. akurat som si mohla vybrat, ci chcem spinal, alebo celkovu anestezu. rozdiel medzi detmi mam 3 roky a jeden mesiac. ale kdesi je tu aj tema o cisarksych rezoch a pisali tam baby, ze v kazdej porodnici je to inak, niektore rodili druhy krat prirodzene, ine planovanou sekciou - takze, treba zajst za doktorom v porodnici, kde budete rodit a tam sa uz dozviete konkretne...

reruna
27. črc 2009

dosa a důvody pro prvního a druhého císaře - byly stejné?

k.a.t.k.a.
27. črc 2009

ja tiez radsej inak ani neuvazujem, len ze aj druhy bude cisarsky 😖 😝

serap7
27. črc 2009

Ahoj, ja som rodila cisarom pred 8 rokmi a vobec sa mi to nepacilo, velka bolest, tri dni uplne nemozna....babo mi nosili len na kojenie...a potom doma som este asi 3 mesiace bola out, co som nemohla sportovat, dvihnut daco tazssie...proste o nicom. Dovod SC bol vtedy odovodneny....babatku slabli ozvy. Ale aj tak som teraz pocas 2 tehotenstva bola odhodlana spravit vsetko pre to aby sa podaril klasicky porod. Porodila som pred 11 dnami krasneho chlapceka a aj ked som si dala epidural, co tiez mozem doporucit....je takyto porod uplne super oproti SC. Babo som mala hned na izbe, od druheho dna aj v noci, proste uplne ina pesnicka. najviac ee bola bolest po nastrihu hradze....to stipanie, tahanie stehov, krvacanie do toho a este aj teplo vonku....bola som z toho riadne nervozna...ale dnes je to uz docela fajn....o par dni si snad uz budem sadat, ze si ani nespomeniem....
Takze maminy nedajte sa odradit a bojujte za klasiku.

jankamanikova
27. črc 2009

Ahojte!
Ja mam prveho syna na cisarsky, lebo bol komlikovany porod. Druhy syn sa nam narodil rok a pol po prvom a prirodzene. Velmi som potom tuzila a chcela som to zazit a podarilo sa nam to. Bez vyvolavciek, epiduralky (lebo kvoli prvemu cisarskemu to aj tak davat nemozu). Nebol ziaden problem, bolo to uzasne. Porod zacal spontanne, dva tyzdne po termine. Treti syn sa narodil tiez prirodzene. Robili sice vysetrenia na pripadnu sekciu, keby bolo treba, ale netrebalo. Narodil sa tyzden po termine, uzasnym prirodzenym sposobom.

Pri tretom synovi mi povedali, ze je zazrak, ze mi dovolili rodit druheho syna prirodzene po sekcii. Vraj tu v NZ by si to nik nevzal na zodpovednost. Vsetko zavisi od daneho lekara, zeny a aj jej tehotenstva.

dosa
28. črc 2009

reruna - pri prvom dietati som mala komplikacie, to nebol planovany cisarsky, bol tyzden po termine a druhy uz bol planovany, bol mi navrhnuty kvoli moznym komplikaciam (ruptura maternice) a ja som to vzala, uz som bola s tym nejak zmierena. ale poviem ti, ze po tom prvom,co som si prezila bolesti tak som velmi nechcela, ale po tomto druhom som bola ovela skor fit, ovela lepsie sa mi vstavalo z postele a mozem povedat, ze uz styri dni po sekcii som sa citila uplne v pohodicke 😉

moni1412
11. srp 2009

ja som rodila prvykrat sekciou, kvoli ocnej indikacii, ale s tym ze je rozhodnutie este na mne, ale kedze som porodila v den ked som bola na ocnom, nejako som nemala cas porozmyslat a urobili mi sekciu.... poviem vam ze som sa zbadala az na operacke, bolo to vtedy starsne hekticke, mesiac pred terminom, no des. 😒 strasne by som chcela druhy porod prirodzene, ale kvoli tej ocnej indikacii pri prvom to vraj asi nebude mozne 😖 nemate tu neiktora podobnu skusenost?

ladza
16. zář 2009

Ahojky, první porod mi byl ukončen akutním císařem pro nízké ozvy. Teď čekám druhé dítko a v pondělí jsem měla termín porodu. Už zítra mám nástup do porodnice na vyvolání. Někde jsem slyšela, že by se porod neměl vyvolávat, když byl první císař. Nemáte s tím někdo zkušenost?

atrami
17. zář 2009

ladza,
máš dosť dlhý odstup medzi tehotenstvami, tak ak nepretrváva dovod, pre ktorý bol robený 1. cisársky, je veľká pravdepodobnosť, že porodíš prirodzene.
Ja mám všetky 3 deti cisárskym pre nepomer dieťaťa k úzkej panve.
Držím palčeky.

akejka
17. zář 2009

ladza, mne 6 rokov po 1. sekcii chceli pôrod vyvolávať, ak by som prenášala týždeň. Našťastie som po 4 dňoch prenášania začala rodiť prirodzene bez vyvolávania...
ako píše atrami, u teba zatiaľ nie je dôvod na sekciu a pôrod ti môžu vyvolať...

andykov
17. zář 2009

to je blbost, spolužačka říjen 2007 měla sekci a květen 2009 vyvolávaný porod, takže to asi jde, i když je menší odstup 😉

miranda77
18. zář 2009

ahojda,

tak ja jsem po 2.SC. Deti mam presne dva roky od sebe ...Prvni jsem mela - velky plod a KP a ted jsem mela velky plod a slaba jizva (dolni segment pod 3mm), takze opet doporucili sekci. Pokud je plod okolo terminu porodu do 3800g (ci 4000g)a dolni segment nad 3mm mohou porod vyvolavat a je mozne rodit normalne ... jinak doporucuji sekci. Oplakala jsem to...

josifek
18. zář 2009

Děvčata to je jak kdy já měla 2 SC a obě byli z jiných důvodů, syn velký a konec pánevní, a Dcerka byla malá ale jizva byla moc napnutá a báli se že by se mohla poškodit zevnitř, a prodleva od jednoho k druhému 14 a pul roku 🙂 tak si myslím že je to dost na lékaři a jeho posouzení 😉

miranda77
18. zář 2009

vsechny kamaradky, co mely 1. porod sekci vetsinou porodily podruhe normalne... i kdyz se nektere snazily, aby sly na cisare a jedna mela dokonce dite 4200g :O ...
ta sila jizvy je dost zasadni ...

gabka30
18. zář 2009

AHoj Mirando, já měla taky první dítě cs, a vypadá to, že i to druhé bude sc. Jen sem se chtěla zeptat, kdy a jak ti tu jizvu měřili, kdy ses dozvěděla, že to bude sc? děkuji předem za tvou odpověď.

gabka30
18. zář 2009

Jinak gratuluji k Toníkovi 😉

akejka
18. zář 2009

baby, nechcem vás strašiť, ale maternica môže rupnúť, aj keď ste jazvu celé tehu mali O.K. 😢
Píšem z vlastnej skúsenosti - som tá z 2 % žien po sekcii, ktorým rupne jazva...
Rodila som 6 rokov po S.C., jazva ma celé tehu nebolela, UZV boli O.K., tak sme sa pokúsili o prorodzený pôrod, ale veľmi silné a bolestivé kontrakcie mi spôsobilu ruptúru maternice v jazve po 1. sekcii, takže mi zachraňovali život urgentnou sekciou...

miranda77
20. zář 2009

gabka30:
dekuji ...
sc mi doporučili 3 dny před termínem, to mi měřili jizvu a plod ... jinak jsem celou dobu doufala, ze to pujde normalne :(

akejka: jizva je na konci tehu nejslabsi - jak se deloha rozpina ... a samozrejme je vzdy riziko, ale cim slabsi tim vetsi a proto pri odhadu pod 3mm doporucuji sekci a proto jsem s ni i souhlasila...:(

marcelapetrikova
20. zář 2009

ahoj tak já měla 1 porod sekce a ted po 5 ti letech normální porod ale jen proto že se rozběhl sám v nemocnici mi tvrdili že po císaři nedávaj vyvolávačku tak nevím 😉
jinka málá byla o dost větší než malej a jizva nepraskla 🙂

diapozitiv01
20. zář 2009

Ahojte,
vidim ze riziko rupnutia maternice je tu stale, aj po niekolkych rokoch odstupu medzi detmi. Sice riziko je velmi male, ale clovek nikdy nevie.
Ja som bola teraz na kontrole po sestonedeli a doktor zahlasil ze taky rok pockat, hlavne skrz toto riziko.
Ale myslim ze niekto moze cakat pol roka a aj tak sa mu nic nestane...
Je to asi uplne individualne...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru