1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

boobinka
14. črc 2013

@simona1981 ano, nechali. Prý nebyl žádný důvod pro sekci. Ozvy kontrolovali co chvíli, přiložením sondy snad co hodinu a pásy 4x denně. I když už jsem je po 24h na kolenou prosila o císaře, prostě nebyl důvod. Kdyby mě praskla voda, tak do 24h by určitě udělali císaře.

natama
14. črc 2013

@boobinka a co to bylo za porodnici prosim te?

mittanna
14. črc 2013

Ahoj holky, prosím o zkušenosti, první porod před 15 lety dlouhý, přirozený ale vpohodě, druhý porod před 10 lety vyvolávaný pak se přešlo k akutní sekci, dcera měla špatné ozvy...ted v půlce srpna mě čeká porod třetí a vypadá to na sekci zase, mám z toho hrůzu a děs, jaké máte zkušenosti? Komplikace, síla krvácení, anestezie celková nebo jen částečná? děkuji moc za odpovědi 😉

7katka
14. črc 2013

Ahoj ja mam za sebou 3 sekcie a celkom v pohode, prva bola akutna v celkovej anesteze pred 8 rokmi ,2. pred 5 rokmi a 3. pred 3 mesiacmi planovana v spinalnej anesteze, ziadne komplikacie.

boobinka
14. črc 2013

@natama v Uherském Hradišti. Jinak jsem s touto porodnicí byla velmi spokojená 😉

natama
14. črc 2013

@boobinka no to ja beru jako pozitivni, ze zadny zbytecny cisar nedelaji, myslim si, ze jinde uz by sli hned na cisare pro nepostupujici porod ikdybys nebyla po predchozi CS 🙂

mittanna
14. črc 2013

já holky také nejsem z toho císaře nadšená, dokonce se malá i otočila hlavičkou dolů, takže by to šlo normálně, ale protože je tak maličká a kvůli první jizvě zvažují císaře... a já z toho mám děsný strach 😖

mittanna
14. črc 2013

nebojím se že to bude bolet až to přijde ksobě, mám strach z komplikací, už z toho několik dní nespím a to mám akutního císaře zasebou, ale to bylo tak rychlé rozhodnutí že jsem se ani nestačila stihnout bát, ted jak to vím dopředu tak o tom pořád přemýšlím ☹

lenulab
14. črc 2013

@janulka1980
@michaela_2
@kocanda2009 holky děkuji, uvidím jak to dopadne.. Zatím se mi tam malá všelijak točí, chvilku mám pocit, že je hlavičkou dolů a chvilku zase že je KP. Jestli bude ve špatné poloze tak je to snad jasný a bude sekce.

ashlee
14. črc 2013

@mittanna planovany cisař je min komplikovany .vic je ten akutni.a lepší je mit jen častečnou narkozu ,když bys mela srusty po prvnnim cisaři tak aby se včas dostali k mimču,ta celkova narkoza pusobi na mimčo.

mittanna
14. črc 2013

@ashlee jsem směšná, vím, jsem vyděšená jako prvorodička 😖

kocanda2009
15. črc 2013

@mittanna nejsi směšná, neboj, většina těhulí má strach i když nerodí poprvé, prostě ty myšlenky přicházejí společně se strachem o další dítko. Přeju všem ať porod dopadne pohodově. Já jsem v druhém těhu taky šílela a přemýšlela jak to zařídit aby mi udělali císaře ale jsem ráda za přirozený porod i za cenu velkého šití (14dní jsem taky nebyla schopná pořádně fungovat, narozdíl od mé sestřenky po císaři, která už v porodnici lezla po židli aby otevřela okno a byla naprosto v pohodě pak doma)

ladie
15. črc 2013

@vevi1 já jsem pila maliník na litry, jedla lněné semínko, cvičila s epinem. Přenášela jsem, tak jsem pila kořeněný nápoj, ricinový koktejl. A prd.

No a nakonec po 19-ti hodinách císař pro nepostupující porod. Bylo to peklo. Hlavně, když už jsem si vytrpěla ty bolesti, nechala do sebe narvat oxytocin a dalších tisíc injekcí (protože doktoři přece ví, co dělají, že 🙄 ). Prvních x měsíců jsem si nedokázala najít cestu k prckovi. Vnitřně jsem mu vyčítala, že mě tak dlouho trápil a pak stejně nevylezl... Brrr, na porod mám jenom ty nejhorší vzpomínky, včetně porodní asistentky, která smrděla cigárama a přišla se na mě podívat snad jen jednou za hodinu. Kdybych tam neměla manžela, tak nevím, nevím...

Takže druhé dítě se bojím mít i kvůli tomu, že bych zase musela rodit. Na jednu stranu by to asi šlo uhrát na císaře, ale když si vzpomenu, jak jsem "fungovala" s rozřezaným břichem 😖 Na stranu druhou mě gynekoložka "potěšila", že když jsem měla první porod nepostupující, s velkou pravděpodobností tak bude vypadat i další 😖

ashlee
15. črc 2013

@mittanna tak ja jsem měla taky strach z cisaře,z narkozy atd.proto jsem chtěla rodit přirozene ale mala měla abnormalni rotaci.

honzulka
15. črc 2013

@mittanna já rodila po císaři přirozeně a byl to krásný porod,na který ráda vzpomínám..Nejdříve jsem si císaře přála i u malé,protože první pordo byl hrozný,druhý SC a byla jsem brzy zhojená a plně funkční,a nakonec jsem byla ráda,že jsem si zažila krásný přirozený porod a to měla malá 3700g.. 😉 Myslím ale,že ten strach před porodem je naprosto normální..Neboj,bude vše v pořádku a budete brzy spolu.. 😉

mittanna
16. črc 2013

holky díky moc za podporu, já si moc vybírat nemůžu, lékaři se kloní k císaři a já se ho bojím ale zase nechci nic pokoušet, je to 10 let po dceři, také šla císařem ale akutním, jeden doktor říká že musí být po 10 letech jizva už zhojená a nic nebrání přirozenému porodu, jiní lékaři děsí, že radši zvolit císařský řez, tak nevím....včera jsem byla v rizikové poradně, zatím vše vpohodě, prý máme jěště plno času dle pana docenta, nevím jsem 35 tt, prý se čeká do 39 tt a pak plánovaný císař, radši bych rodila přirozeně ale mám strach že se to zkomlikuje jako u dcery a budou pak na rycvhlo toho císaře také dělat, tak fakt nevím.... 😢

alenk
17. črc 2013

skusali ste niekto druhy porod privolat? pripadne radili ste sa o tom s lekarom? som tri roky po sekcii a zatial vsetko vyzera na vaginalny porod, ale drobec uz ma 3.5 kila a davaju mi uz len tyzden, ze potom musim ist lezat do nemocnice - moja psychika by to nezvladla a bojim sa ze by som zase skoncila sekciou.

majkali
17. črc 2013

Já prvního syna rodila sekcí pro nepostupující porod. U druhého jsem chtěla rodit přirozeně, ale doktor mě varoval, že to stejně asi dopadne císařem, nepostupující porod se často opakuje. Ale domluvili jsme se, že to vyvolávat nebudeme, že to necháme na miminku, kdy se rozhodne přijít na svět a pak že se uvidí. Druhé mimi se mi pak narodilo také sekcí, v částečné narkóze, průběh se opakoval, ale aspoň jsem dostala šanci. Hojení pak bylo horší, bylo horko a nehojilo se mi to, ale už je všechno v pořádku.

kocanda2009
18. črc 2013

@ladie doporučuji také pročíst si příběhy maminek, které porodily v poklidu. Já jsem první porod v podstatě neprožila a ten druhý jsem si užívala až do chvíle, kdy mne porodní asistenka nutila si lehnout a tlačit v pozici , ve které mé tělo odmítalo rodit. Jinak jsem naprosto pochopila jak je porod přirozená věc. Žena se může odprostit od těch bolestí a jen to prožívat, ale to ji nesmí personál nutit dělat všechny ty důležité věci....
Teď už se porodu nebojím, protože vím, že každá žena má sílu to dát, akorát nám to bohužel vnucoval systém, že to je něco hrozného. Nejdůležitější věcí je nestresovat se což v porodnici moc nejde....
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...
a tady jeden příběh:
Dobrý den, ahoj,

zdravím a posílám přeradostnou zprávu o narození naší dcerky Evženky.

Bylo to moc krásné😎. Rodila jsem doma do porodního bazénku, víceméně sama, ve vedlejší místnosti byl k dispozici manžel s dulou, která mi ke pomáhala ke konci. Bezbolestný ani orgasmický porod to teda nebyl , ale za 7 hodin byla venku, mělo to spád, nic se nezastavovalo, nekomplikovalo. Hodně jsem využila krouživý pohyb pánve během kontrakcí a také poznatek, že se nemá tlačit, tlačí to totiž samo! Porodní poranění zhodnotila porodní asistentka o 3 dny později jako poranění 1 stupně, tedy na prvorodičku minimální, nepotřebovala jsem žádná ošetření. Ihned po porodu jsem byla fyzicky schopná chodit a dosud nemám žádné problémy, takže super. Po porodu mě zaplavil nepoznaný pocit síly a pýchy na sebe samu . Maličká je také v pořádku, jen má zánět spojivek v jednom očíčku, na který mi doktorka dala opthalmoseptonex a na doléčení oku flash, který kapu nyní. Neměla na sobě ani škrábaneček, natož nějaké hematomy.

Po tom, co jsem zažila, jak náročný úkol je porodit, si neumím představit rodit v porodnici. Měla jsem opravdu co dělat na hranici svých sil , abych to zvládla, natož pak uspokojovat potřeby doktorů. Například jsem téměř nemohla ležet, nebo sedět, takže jsem vlastně celou dobu stála a chodila, nebo klečela. Jenom představa, že mě někdo nutí ležet kvůli monitoru je hrozná ještě teď.

Děkuji za Vaší práci, protože Vaše knížka byla v mém rozhodovacím procesu ohledně porodu doma zcela zásadní. Díky ní jsem si uvědomila, jak se věci doopravdy mají a že jsem schopná a chci si vzít zodpovědnost za život svůj i děťátka do svých rukou.

Děkuji,J.H.

mittanna
20. črc 2013

holky, tak když mimísek nevykoukne sám o něco dříve, tak je to císař, bojím, bojím,slyšela jsem otřesné scénáře jak ten plánovaný císař probíhá, takže nervíky pracují ☹ mám hloupou otázku, slyšela jsem že u toho přivazují ruce? Je to pravda?

willy_wonka
20. črc 2013

@mittanna ahoj, neviem co si pocula, ale ja som mala cisarsky a neviem si ho vynachvalit. vsetko prebehlo nadmieru dobre, od samotneho zakroku az po zotavenie,ktore bolo rychlejsie ako u spoluleziacej co rodila vaginalne. A ano, ruky privezuju.

mittanna
20. črc 2013

@willy_wonka ahojky, takový řeči že je císař rizikovější pro matku až šestinásobně, a že komplikace krvácení , embolie atd. jsou hlavně u císaře, tak ted z toho mám hlavu jak škopek, už je to druhý císař, ten před deseti lety byl akutní a ted zase, mám prostě starch už nejsem nejmladší a to se to pak prý i hůře hojí

ashlee
20. črc 2013

@mittanna ja jsem měla po cisaři hlubokou žilni trombozu,teda jen po prvnim.

willy_wonka
20. črc 2013

@mittanna je pravda, ze kazda operacia je riziko, aj vaginalny porod prinasa so sebou rizika. A ty budes mat predsa planovany cisarsky, tam sa tie rizika minimalizuju. Co sa hojenia tyka, tak je vseobecne zname, ze cim je clovek starsi, tym sa hojenie predlzuje... drzim ti palce, urcite to dobre dopadne, len sa netreba bat, podstata ostava stale ta ista, tes sa na babatko 🙂

mittanna
20. črc 2013

@ashlee ta tromboza má něco společného třeba s křečovýma žílama? A co otoky? Celé těhu nic a ted nemám skoro vidět kotníky jak mi otekly, holky vím že se ptám na plno věcí ale nedá mi to už spát.

ashlee
20. črc 2013

@mittanna měla jsem otoky před porodem a jednu nohu vic nateklou.ale podle ultrazvuku tam nic nebylo.pak po cisaři za tyden na ultrazvuku byly videt dve sraženiny a noha me bolela.nemela jsem křečové žíly.

mittanna
20. črc 2013

holky díky za odpovědi, připadám si jak hypochondr, u kluka před 15 lety jen lehká nervozita porod sice dlouhý ale bez problémů. pak holka před deseti lety akutní cs nestihla jsem se začít bát, za to ted se pořád sleduji a mám ty nejčernější scénáře co vše se může stát, to už asi bude věkem, potřebovala bych tu svou hlavu do porodu vyměnit

anetka1701
20. črc 2013

@mittanna druhej císař jsem měla plánovanej a pohoda :o) operace v klidu, rekonvalescence horší, ale dá se... ruce se přivazujou, není na tom nic hroznýho :o) a když mi pak malou dovezli na sál, tak mi jí odvázali a nechali se ponuchnat :o) (a vážou je proto, aby nespadli z těch područek

annulikb
20. črc 2013

Ja mám v septembri naplanovanu na 4 sekciu - od poslednej ubehne 4,5 roka. Citim sa ok. dufam, ze sa uz nic neskomplikuje. Ale myslim si, ze obavu nemusis mat. Drzim palce. Anna

sheima
21. črc 2013

Rodila jsem druhou dceru po císařském řezu....s odstupem 6 let..nevím jak je to s menším časovým obdobím mezi porody....
Dcera na svět přišla bez komplikací, nic se nenatrhlo....a celková rekonnvalescence byla rychlejší než u porodu prvního kde byl proveden císařský řez....
Nyní čekám třetí miminko a doufám ve spontánní porod bez komplikací...ale vždy se může přihodit ledascos.
Držím palce mamince i miminku.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru