1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

blueapple
27. zář 2011

@skajana určitě si to do porodu v hlavě urovnáš, navíc pokud to půjde, zkusíš to přirozeně, když budeš chtít a akutní císař bude až druhá volba, připravená, když se něco zkomplikuje.To je přece rozumné řešení.

Nejhorší je - "sledovat" porody okolo, když jsou v pohodě a ty maminky tvrdí, že to nic není, že by hned rodily znovu...nebo naopak, když se něco pokazí a je průšvih...to člověka hodně ovlivní.

Je potřeba si říci, pro miminko a jeho zdraví a svou psychiku udělám vše potřebné a bude to. Ať porodím císařem nebo vaginálně ! Pohoda a dobrá nálada maminky se pak přenese na miminko a tak to má být. 😉

skajana
27. zář 2011

@blueapple když v tom je právě ten problém, už teď si říkám, že radši plánovaný císař než akutní...bojím se, že když se upnu na vidinu přirozeného porodu, tak mě to pak zase bude mrzet, že to nevyšlo :( a naopak, když půjdu rovnou na císaře, tak mě bude hlodat co by kdyby....ach jo, mám z toho v hlavě takovej guláš

salomuska
27. zář 2011

@skajana ja som to vnimala uplne rovnako ako ty. nakolko mi to vyslo, mozem ti odporucit, urobit z tvojej strany vsetko, co sa da pre dobru pripravu na porod (malinovy caj, lanove semienko), ja som vynechavala aj sladkosti a pod. z obavy, aby babo nebolo prilis velke (prva dcera mala 4,2kg). potom si budes moct aspon povedat, ze si spravila, co sa dalo...a ak to nevyjde, tak to tak asi malo byt. ja som bola hlavne ku koncu tehotenstva nervozna, ako porod dopadne, hrozne som sa bala sklamania a bolesti po CR...jeden vecer vo mne doslo k akemusi "zmiereniu" sa s osudom, k prijatiu CR ako alternativy, no a na druhy den som spontanne porodila druhu dcerku 😉 takze pokial po prirodzenom porode tuzis, nebran sa tomu, skus si verit...a hlavne si este uzivaj tehotenstvo 🙂

anka.
27. zář 2011

@skajana koukám, že i termín máme podobný, tak dej kdyžtak vědět, jak u Tebe probíhá rozhodování. Mno, já jsem si před prvním porodem říkala,že kdyby TO bylo v pohodě, do druhého bych šla doma 😅 Takže to teď nakonec samozřejmě nepřipadá v úvahu. A jak jsem se prvně těšila, tak teď už vůbec (spíš panika)...teda na "výsledek" se samozřejmě těším moooc! 🙂

dari
27. zář 2011

@bashka tak po psychickej stranke mi to nenapadlo... 🙂 tesila som sa ze ho mam uz pri sebe.

dari
27. zář 2011

@bashka nie tiez som bola v nemocnici a boli vyvolavane, treti uz v 39tt kvoli vahe...

misiatko999
27. zář 2011

anka. bashka dari baby, dakujem vam za nazory a skusenosti. Buduci tyzden mam termin v nemocnici a zrejme sa tamuz dohodneme na porode. Ale zatial stale vaham, rozmyslam...na jednej strane chcem skusit prirozdene uz len z toho dovodu, ze by sme chceli aj tretie babo, ale na druhej strane mam strach.

skajana
28. zář 2011

@salomuska teda to je přesně to, co bych brala všemi deseti 🙂 a ty jsi měla druhou dcerku menší, nebo nakonec nikdo velikost neřešil? Z toho mám hlavně strach, že když se to nakonec rozhodnu zkusit, tak mi řeknou, že do toho s větším odhadem nejdou...ale to beztak zjistím až těsně před porodem...

Co teda taky dost řeším, je kde vůbec rodit - poprvé jsem byla ve velké porodnici, zkušenost teda nic moc....teď bych naopak chtěla jít do nějaké menší, kde mi případně umožní fakt přirozený porod bez nějakého urychlování a spěchu (což byl první případ...), ale zas si říkám, co když to skončí císařem a budou nějaké komplikace, tak aby to neodnesl prcek....

@anka. to sem sama zvědavá jak se to nakonec vyvrbí, mám pocit, že můj pohled na to se mění podle toho jak se ten den zrovna vyspím :D

bashka
28. zář 2011

@skajana ja som si povedala, ze idem skusit prirodzene a keby to nevyslo no tak co-bude cs, takze som bola pripravena na oboje
@skeptik moze byt, ze vyvolavacka by mohla tomu dat vacsie riziko, ale este vacsim bolo pre mna vtedy keby sa zacal porod sam a potom mat strach, ze sa mi to stane niekde inde ako v nemocnici, tak to by bolo horsie. Ale kedze sa nic nestalo dalsi porod by som to uz nechala na prirodu 🙂
@blueapple podla mna to je operacia, porodit dieta pre mna ( opakujem pre mna) znamena porodit ho-dostat ho von vlastnymi silami a tadial kadial sa von ma dostat, tak asi pre to som to tak brala, ale jasne, nie za kazdu cenu, pre to to aj u mna skoncilo cs

salomuska
28. zář 2011

@skajana ano, bolo mensie, ale zas nie ovela. druha dcerka mala odhad 3900, nakoniec mala 3730g. dost podstatne bolo, ze bola pekne zostupena, co sa o prvej nedalo povedat. a jaj mam len 157 cm, ale nastastie ani to nebolo prekazkou 😎 takze sme to skusili prirodzene a porod prebehol rychlo a bez komplikacii. ked to porovnavam s prvou sekciou, bolo to nieco o uplne inom...okamzite naviazanie sa na babetko, rychle zotavenie, laktacia...a sekcia ma teda rozhodne bolela viac ☹

skajana
28. zář 2011

@salomuska tak snad nejsi výjimka potvrzující pravidlo, že druhé dítě je vždycky větší než předchozí 🙂 třeba budu mít taky štěstí....dneska jsem to trochu zkoumala a zjistila jsem, že odhad nad 4kila není úplnou kontraindikací, ale "jenom" snižuje úspěšnost - tak to mi dodalo trochu optimismu 🙂

vergulka
16. říj 2011

Ahojcek!
chcem sa spýtať, myslíte si, že je možné (dovolia mi) po 20-21 mesiacoch od cisaraku porodiť prirodzene? samozrejme ak nebude žiadny problém! je tu niekto s takouto skúsenosťou? ☹

ffiinnkkaa
16. říj 2011

@vergulka Mě by to také zajímalo a to jsem 12 měsíců po.. 🙂

helcenka
17. říj 2011

@vergulka - ahojky, můj doktor by ti to určitě dovolil, pokud by nebyly žádné komplikace, samozřejmě. Říká, že rok a půl po prvním císaři není problém porodit přirozenou cestou. Záleží jak kde. Ale rozhodně jeden císař není indikace k dalšímu císaři. To by musel být jiný problém.

helcenka
17. říj 2011

@skajana - první dítě syn - 4,25 kg, druhé dcera - 3,88kg - tak hlavně klídeček. První akutní císař za porodu, malej ne a ne sestoupit a po 16 hodinách kontrakcí, vyvolávačce a pořád nic, tak se šlo na císaře. Letos jsem porodila dceru přirozeně, za 5,5 hodiny po první kontrakci bylo po všem. Prostě jsem si řekla, že ji přirozeně porodím a nepřipouštěla si něco jiného. Na druhou stranu mám super doktora a souhlasila jsem i s tím, že neohrozím svůj život natož pak život miminka, takže kdyby něco, holt by to byl druhý císař. Ale jsem ráda, že jsem šla do přirozeného porodu, ten zážitek se nedá popsat. A žádná zvláštní opatření jsme u druhého porodu nedělali. 😉

lenka591985
17. říj 2011

Ahojte pred 8 rokmi som rodila cisarskym lebo malinka nebola dobre otocena,druhy cisarsky my po 3 rokoch robili automaticky teraz neviem chceme este jedno babo ale bojim sa ako by ma dali rodit rozdiel je cca6 rokov od posledneho.Uz by som radcsej brala zas cisarskym asi a obavam sa ze by som skoncila s normalnym porodom tak to ma odradza.

zbibo
17. říj 2011

Ahojte baby no poznam zenu ktora rodila sekciou 4x vazne prisaham 🙂 moj obdiv
Mala som sekciu, maly bol velky a zazila som si aj kontrakcie 15 hodin a potom narkoza a sekcia, radsej chcem sekciu, ale fakt aj ked je to potom strasne bolestive, vsetky tie vyvody a neschopnost starat sa v nemocke prve dni o babo, ale radsej, nech nemam pokazenu aj hracku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Aj doki povedal ze na 99 percent pojdem sekciou ktoru si ale naplanujeme dufam, tiadne take ze to na mna dojde a tak 🙂

blueapple
17. říj 2011

ahoj holky, tak jsem právě po 2. císaři, první byl v celkové narkoze (KP), druhý teď po 22 měsících ve spinále, dali mi na výběr - zkusit i vaginální porod (nicméně s podpisem, že na vlastní nebezpečí), do toho jsem nešla, musím říci, že spinál mnohem lepší - hned jsem mimi viděla, byla u toho, napíchnutí se povedlo hned, postavila jsem se po 24 hodinách (dříve mě nenechali, kvůli hrozbě migrény), věděla jsem, že se musím hned narovnat, to jsem u prvního císaře neudělala a rekonvalcence byla teď o moc lepší a vzpřímeně (samozřejmě že s bolestí, o vstávání) jsem chodila hned v noci druhý den. Je to pár dní, tak snad bude vše OK. Držím palce všem, ať porodí po císaři tak, jak chtějí !

skajana
17. říj 2011

@helcenka Tak to ti to vyšlo báječně, přesně to bych taky brala...nicméně na to musim přestat myslet, minimálně do té doby než to bude aktuální :D manžel už je na prášky jak to pořád řešim....a je fakt, že už je to asi otravný, zvlášť když je to týden co týden jinak, záleží na tom, jestli zrovna narazím na nějaký pozitivní příspěvek jako od tebe, nebo naopak na děsivou story jak něčí porod dopadl (nebo mohl dopadnout) špatně...

@blueapple gratulace k miminku 🙂

miranda77
17. říj 2011

@blueapple ohromná gatulace ...už dlouho se tu párkrát potkaly, tak jsem na tebe/na vás myslela a čekala na zprávy (hlavně na jméno, když bylo tak tajemné 😉 ) tak rychlou rekonvalescenci a krásné miminkování!
@helcenka 😀 no já jsem si také nepřípouštěla nic jiného než přirozený porod... a pak šup a druhý cisař ... vzpamatovávám se do teď ... důležité je vědět, že to není žádná tragédie, když porod nedopadne podle našich představ ...

blueapple
17. říj 2011

@skajana
@miranda77
díky, holky, ať i vám vše dobře dopadne !

helcenka
17. říj 2011

@miranda77 - já jsem si to nepřipouštěla, ale vnitřně jsem byla smířená s tím, že když to jinak nepůjde, tak to holt bude tady císařem. Hlavně jsem měla štěstí na doktora, rodil mě můj gyndr., který mě měl celé těhu v péči, všechno jsme řešili, domlouvali jsme se a hlavně chápal moje obavy i touhu rodit přirozeně. Na druhou stranu mi říkal, pokud budu chtít rodit císařem, pochopí to a vždycky se nějaká kontraindikace pro přirozený porod najde.
Nepodepisovala jsem žádný papír přirozený porod na vlastní nebezpečí, a on na druhou stranu neviděl problém, rodit po císaři přirozeně. A navíc mi říkal, a v tom jsem s ním za jedno, že nezáleží tolik na velikosti mimča nebo na jizvě /tu mi nikdo nikdy nekontroloval/. Záleží prostě na celkové situaci a zkomplikovat se může jakýkoli porod, jen prostě porod po císaři se musí o něco víc hlídat.

Holky, moc vám přeju, aby se vám všechno zadařilo, jak chcete, ovšem, jak se říká, člověk míní.... A úplně nejdůležitější je spokojené zdravé miminko u usměvané maminky v náruči.

miranda77
17. říj 2011

@helcenka ... no to mne vůbec nenapadlo, že by to nemohlo jít přirozeně, ale pak mi řekli - odhad nad 4kg a slabá jizva ... a když jsem doktorku přemlouvala, jestli to nemůžu alespoń zkusit, prohlásila, že by nešlo, zbytečně bych se trápila (neměla jsem 1den před termínem žádnej porodní nález a plodovka se zdála již s příměsí) ... a můj doktor byl zrovna na dovolené 😒 no prostě to nemělo vyjít ... ale jsme oba zdraví 🙂

helcenka
17. říj 2011

@miranda77 - To je nejdůležitější, že jste v pořádku a prostě to tak mělo asi být. Já měla štěstí, že jsme byly obě v pořádku a té velikosti mimíše jsem se taky bála, protože jak jsem psala, první měl přes 4 kila, no a malé nakonec k těm 4 kilům taky moc nezbývalo, ale musím říct, že se mi rodila dobře, i mudr. říkal, že leckdy jsou větší mimíšové lépe ven, než střízlíčci no a jizvu mi nikdo neměřil, dr. říkal, že na tom nezáleží, jak je tenká, že záleží na tom, jak je pružná a to prý nikdo nezměří.
V pase jsem viděla, že se chystáte mít ještě další miminečko, tak to je super, já bych taky ráda ještě jedno, ale bohužel po smutné události, která nás potkala, mám strach a manžel ještě větší, i když dr. se prý těší, že se uvidíme v porodnici...

majkali
17. říj 2011

Ahojky, našla jsem tohle téma, ikdyž nečetla celou diskuzi. Máme dvouletého prcka a rádi bychom další. Já se ale nemůžu nějak zbavit obav z druhého porodu. První byl císařem, akutním po 23 hodinách utrpení a tak si říkám, co druhý? Už bych to nechtěla zažít, ale spontálního se bojím. Taky jsem sháněla informace, jestli jde druhý spontálně nebo ne. To se asi dozvím, až budu mít po. Každopádně je fajn vědět, že je nás tu s obavama víc.

miranda77
18. říj 2011

@helcenka a kdeže jsi rodila? už jsem se tě na to asi ptala ... a asi to bylo pro mne dost z ruky, tak jsem to vypustila 😖 , skvělý doktor ... takového mít 😢
často přemýšlím o smutných událostech a radosti z života ... obdivuji všechny, kteří tu radost dokáží stále znovu a znovu nalézat ... přijímají život takový jaký je ... i s bolestí ... pořád se to učím 😕

miranda77
18. říj 2011

@majkali ... no já se zas strašně bojím další sekce ... ☹

ktore
18. říj 2011

@majkali pokial som dostatocne inf.tak i druhy porod bude sekciou...

kalo
18. říj 2011

@majkali
@ktore
Záleží a porodnici. Mě po císaři nutili u druhéh ke spontálnímu porodu i přes můj velký nesouhlas. Celé těhotenství jsem měla bez komplikací, dítě do 4 kg, hlavou dolů, takže nebyla pro sekci žádná indikace. První císař prý není indikací pro další. V naší porodnici se po císaři upřednostňují normální porody. Naštěstí mě nakonec zase fikli, ale už byl porod rozjetý... 😉

majkali
18. říj 2011

No nějak to dopadne, ani nevím, co je lepší, jak jsem se poprvé porodu nebála, tak teď je to strašák. Rodila jsem v Praze Podolí, tam jsou zastánci přirozených porodů, ikdyž třeba v mém případě mě měli říznout hned, když viděli zkalenou plodovku, kontrakce po dvou minutách a otevření na centimetr. Tak si říkám, že bych šla jinam. Hlavně aby ty naši prckové byli v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru