1. porod sekcí, jak to probíhá po vytažení miminka?

ala_ala
18. zář 2013

Ahoj holky, jelikož mi z důvodu neotočení miminka hrozí sekce, chtěla bych se prosím zeptat na tyto otázky se sekcí spojené:
1. jaký je rozdíl mezi (zda vůbec nějaký je) sekcí spinální a epidurální?
2. četla jsem již diskuze, ale nikde jsem se pořádně nedočetla, co se děje po samotném porodu sekcí jak u císařského řezu v celkové narkoze, tak i v částečné? Myslím tím, jak dlouho musí žena ležet na JIP a tím pádem za jak dlouho ji převezou na pokoj, jak dlouho se nesmí hýbat a hlavně, kdy dostane k sobě miminko a jak jej může mít u sebe dlouho. Prostě celý ten průběh...
3. často se dočítám, že u epidurální anestezie se vyskytuje zvracení a bolesti hlavy. Mám z toho hrůzu z důvodu toho, že mívám migrény s aurou. Máte prosím některá zkušenosti s tímto druhem migrény a rodila jste císařským řezem?
Moc Vám děkuji za odpovědi. Ala

ala_ala
autor
18. zář 2013

@anetka1701 to je fakt. Psychicky se na to připravuji už poměrně dlouho...nějak to zvládneme 😉

hofka1
18. zář 2013

@ala_ala to ležení v rovině, měla jsem pocit, že mám dělohu až v krku🙂

ala_ala
autor
18. zář 2013

@hofka1 Fakt? No nazdar 🙂

hofka1
18. zář 2013

@ala_ala neboj, nic, co by se nedalo přežít a každej jsme jinej, tobě to třeba vůbec vadit nebude🙂

sandra1981
11. lis 2013

@anetka1701
Ahoj Anetko, mohla bych se zeptat, jak moc jsou velké bolesti po té, co odezní spinální umrtvení? Jak dlouho trvají a dají se vydržet? Je to jak někdo popisuje, že bys bolestí škrábala zeď? Děkuji.

elielizabeth
11. lis 2013

@sandra1981 Ahoj, jestli můžu odpovědět i já, tak je to, si myslím, i hodně individuální. Já po odeznění spinálního umrtvení začla trošku cítit, že přicházejí nohy... k sobě, ale ještě působily léky, takže až na mravenčení v nohou to bylo ok. A po pár hodinách (ležela jsem na JIP) mě začlo břicho bolet, tak jsem požádala o léky, které mi píchli přímo do kapačky, takže jsem hned měla pokoj zase na několik hodin. Nepamatuji si přesně, ale stačily mi asi 3x za celý den ty léky proti bolesti a hned večer jsme chtěla do sprchy... Byly tam ale paní, které už ležely na JIP druhý den a pořád vypadaly na umření. Neptala jsem se, ale možná, že za sebou měly třeba hodiny porodu a pak až akutní sekci, tak jim bylo hůř.
Já se hned druhý den drala za dcerkou a od toho rána jsem jim už ji nedala a starala jsem se o ni se vším všudy i v noci... Na bolest mi pak přinesli nějakou tabletku. Byla jsem úplně v pohodě, akorát jsem se nemohla moc smát. Při dlouhém smání se mě jizva bolela...

anetka1701
11. lis 2013

@sandra1981 je to individuální... Ale obrovská výhoda je, že funguje adrenalin a hlavně endorfiny :o) Hele mně bylo všechno jedno, já prostě chtěla malou :o) Na JIPce mi řekli, že až zvednu nohy, vezmou mně na pokoj a tam dostanu Máju - no nohy jsem zvedla snad po hodině a půl, prostě jsem chtěla za dcerou! :o) Když pak odeznívají účinky léků, bolí to, ale není to nijak šílený - to vstávání je blbý poprvý, pak se dá... Mně píchali něco na bolest kdykoliv jsem si řekla a bylo to pak celkem OK (měla jsem jedinou krizovku, ale to jsem si nechala něco dát a prospala jsem to). Myslím že to je i o psychice - když říkáš, jak je to hrozný a příšerný a jak to bolí, tak to bolí a nemůžeš se hnout... Když to bereš pozitivně, chceš se starat o mimčo, snažíš se to překonat, tak se to dá celkem v pohodě... Tam je to i o tom, že čím dřív jsi fit, tim dřív dostaneš mimčo na furt k sobě - a to je SAKRA dobrá motivace :oD

sandra1981
11. lis 2013

@elielizabeth
@anetka1701 Děkuji Vám holky. Já si právě říkám, že když budu namotivovaná mým drobečkem, tak bych to mohla zvládnout. Jinak nejsem zvyklá brát si prášky ani od bolesti hlavy ani od příšerných menstruačních křečí. ale zároveň jsem nikdy nic operačního nezažila, proto nevím, co mě čeká. Já jsem právě v jedné diskusi četla, že je to bolest jako by vás někdo vyslíkal zaživa z kůže a pak jsem z toho nemohla spát ☹

anetka1701
11. lis 2013

@sandra1981 ženskejm co tohle říkají bych nafackovala... jasně, bolí to. To ti nebudu lhát... ale není to nic co by se nedalo vydržet, proboha!! Hlavně když myslíš na mimčo a hlavně si občas řekneš o něco na bolest (nebuď příliš velká hrdinka, nevyplácí se to...), tak je to celkem OK... nic šílenýho...

sandra1981
12. lis 2013

@anetka1701 muzu ti polozit jeste nekolik otazek?
1.Nez dojde k planovanemu zakroku, tak te den pred cekaji ruzna vysetreni.Jaka to jsou? Jsou nektera neprijemna az bolestiva? Co treba zavedeni cevky a po operaci vytazeni drenu?
2.Samotny zakrok spociva v pichnuti anestetika do zad.Proc nektere maminky pisi, ze se to nepovede na poprve? V cem je zadrhel? A boli to? To mi potom neco trci ze zad? Navic budu mit strasny strach a tlak az nekde v nebi, nemuze mi prasknout srdce?
3.Po odezneni spinalu zacinas neco citit.Muzes mi prosim napsat, co konkretne zacina bolet a jaky druh nebo typ bolesti to je? (Rezani, paleni, stipani, .....) Je ta bolest mensi, nez jakou mivaji maminky pri porodnich bolestech a kontrakcich, pokud tedy muzes srovnat.
Dekuji za odpoved.

anetka1701
12. lis 2013

@sandra1981
1, nepříjemného a bolestivého jsem nezažila nic (nejhorší co, tak je píchnutí kanyly - což je samo o sobě OK). Cevka je v pohodě - mně to dělali až u narkozy, tak to cítit nebylo (ale u prvního císaře mi jí dávala "za živa" a taky to bylo OK, nijak mi to nevadilo). Dren jsem neměla
2,já jsem spolupracovala, věřila doktorům, řídila se instrukcema a spinál mi zavedli hned napoprvé. Nebolelo to - měla jsem lokální umrvení. Nic ze zad netrčí :o) Prasknout srdce? Ale prosimtě :o) Je to v pohodě, nic na tom není...
3,bolí jizva a polí jako... no, pooperační rána - prostě jako když by ses do toho břicha řízla :o) Co se týká kontrakcí, tak bolest po operaci je mnohem menší a lépe snesitelná než kontrakce.

není zaco :o)

sandra1981
13. lis 2013

@anetka1701 Ja jsem strasna, ja vim.Ale nikdy mi nic nebylo a tak nevim, co mam cekat.Ale diky tobe a drobeckovi to snad zvladnu.Uz si nebudu procitat zadne diskuse, protoze nektere nazory jsou vazne strasidelne a kdyz budu mit dotaz, tak ti pisnu. A co je prosim ta kanyla, to je kapacka?

anetka1701
13. lis 2013

@sandra1981 jj, kapacka... Takovej... Horší odběr krve... A pak to trošku tlačí a je to otravny, ale nebolí... Držím palce ať to oba co nejlíp zmaknete!!!!!!!!

sandra1981
13. lis 2013

@anetka1701 Dám vědet 🙂 Ještě máme 2 a půl měsíce před sebou .

sandra1981
18. lis 2013

@sandra1981 Anetko, příští týden jdu na test těhotenské cukrovky. Kolikrát mi budou odebírat krev? Normálně ze žíly? A jaký je ten sladký roztok a kolik ho je?
Děkuji za odpověď.

gepe
18. lis 2013

@sandra1981 ze zily 2x a roztok je cca 2dcl

maudn
18. lis 2013

ahoj, já jsem měla 2012 císař v celkové. V 6-7 večer mě dovezli na JIP a dopoledne jsem se stěhovala na oddělení na pokoj, mimi jsem měla v inkubátoru,takže jsem ho u sebe neměla. Taky jsem ted měla KP,ale otočil se mi,takže můžu rodit normálně. Jinak císař v celkové byla rychlovka, za 16:55 se začalo a 17:00 byl malej venku. A za asi 20minut jsem byla zašitá. Manžel čekal před sálem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru