2. porod po 12ti letech - má někdo podobnou zkušenost?

terez33
18. bře 2013

Milé maminky, blíží se mi pomalu termín 2.porodu. Říká se,že 2.porod je většinou rychlejší,než ten první. Já budu rodit po 12ti letech,tak se chci zeptat,jestli měl někdo z vás taky takový časový odstup a jestli se to nějak i projevilo u porodu. Děkuji všem za odpovědi 🙂

nuonuon
18. bře 2013

Prý po 4 nebo 7 letech teď přesně nevím, je to jako rodiz jako prvorodička, tak nevím. Taky se nám druhé nedaří.

lena27
18. bře 2013

když je velký časový odstup je to jako poprvé

monicka222
18. bře 2013

Moje teta měla děti po 17 letech,první byl císařem a druhý chlapec byl na světě za 3 hodiny od začátku bolestí a spontálně 🙂 Já měla děti po 6,5 letech a druhý porod byl bolestivější (kontrakce)ale rychlejší,takové ty největší bolesti trvaly asi 3 hodiny ,u prvního 12 hod.Říká se že další porod po dlouhé době je jako kdybys rodila poprvé,ale nevím,nejsem doktor a je to asi hodně individuální 🙂

garfie
18. bře 2013

Já myslím že je to úplně jedno....kamarádka má tři děti, druhý porod byl nejsnažší, třetí ovšem peklo....rodila cca po třech letech. U mě první porod překotný-dvě a půl hodiny komplet, extrémně bolestivý, druhý po třech letech snažší, ale pomalejší (i tak ovšem dost rychlý). Myslím zkrátka, že každý porod je originál, nezávisle od pořadí a rozestupu 🙂

veselatka
18. bře 2013

rodila jsem druhé dítě po 6 letech a třetí po 10 letech od druhého (16 let od prvního) a žádný věkový rozestup znát nebyl, porod od porodu rychlejší a snazší,druhý a i třetí porod bez nástřihu 🙂

anina32
18. bře 2013

Já mám kluky po devíti letech. Prvního jsem rodila od prasknutí plodovky 24 hodin. Druhýho mi vyvolávali kvuli cukrovce. 6 dní zátěžáky, ale nic se nedělo, Pak v den termínu tabletka, okamžitě krutý bolesti po 2 minutách, ale furt to nevypadalo že něco bude, strašili mě že to přejde a druhý den si to zopakujeme. Po pěti hodinách bolesti ustávali, ale zničehonic mi praskla voda a pak začal fofr, už mi ani nestihli dát epidurál protože to postupovalo hodně rychle. Ale neřekla bych že bydruhý porod byl lehčí 😝

kopretina77
25. říj 2013

třetí porod trval nejkratší dobu,ale bolesti byly nejsilnější

sykorkova
29. říj 2013

Rodila jsem letos po dvanácti letech. První porod trval šestnáct hodin, neotvírala jsem se. Nakonec se přece jen podařilo porodit spontánně. Druhý porod trval patnáct hodin a skončil akutní sekcí. Otevřená jsem byla krásně už za šest hodin, ale miminko bylo příliš veliké a moje pánev příliš úzká. Bolest jsem snášela lépe než poprvé a taky podmínky byly jiné. Kdyby nebylo komplikací, vyhodnotila bych druhý porod jako snazší i po tak velkém časovém odstupu.

fram
29. říj 2013

Rodila jsem po 13-ti letech. První porod 15hodin, druhý 6 hodin. Myslím, že druhý byl bolestivější, ale protože se za těch 13 let změnil přístup v porodnicích a malou mi hned po porodu dali na břicho...., byl to nejúžasnější zážitek v mém životě. A , na rozdíl od prvního porodu, jsem na bolest okamžitě zapomněla. Oba porody byly spontánní a bez komplikací, ale přesto každý úplně jiný 🙂

aannggiie
29. říj 2013

já rodila po 20.letech a oba porody stejně rychlý a v poho
Tak držim palce

jennyska
6. lis 2013

@aannggiie @fram @sykorkova @kopretina77 @anina32 @lena27 @nuonuon @garfie @veselatka @monicka222 @terez33

Ahoj Maminky,

mohly byste vložit svou zkušenost s druhým porodem do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama, snažilkama a těhulkama tvoříme? 🙂

Vložením své zkušenosti, příběhu, rady, tipu na https://www.modrykonik.cz/druhy-porod/ pomůžete ostatním maminkám a těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím a právě v naší koníkovské knihovničce mohou najít jak základní informace o dané věci, tak také cenné zkušenosti 🙂

Děkuji Vám, že se zapojíte a že svou zkušeností, příběhem, pomůžete.
Mějte krásný den!
Janča

twoangels
11. pro 2014

JÁ rodila po 7mi letech. První porod byl hrozný - dlouhý 27hod, velké poporodní poranění atd. a druhý porod oproti prvnímu paráda 🙂 Bolesti 11 hod, žádné poporodní poranění, mohla jsem po porodu hned fungovat a malý byl taky v pohodě - zato u prvního porodu malou museli oživovat. Takže za mě si myslím, že rozhodně neplatí že když je delší časový rozestup, tak je to jako bys rodila poprvé... Držím všem pěstičky 🙂

lajka11
15. pro 2014

Blíží se mi termín druhého porodu. Budu rodit po 23-letech. První porod trval 19hod., bylo mi 18let. Rodila jsem kleštěmi ve 41.týdnu. Při mé výšce 153cm jsem porodila dceru 3,45kg a 50cm. Bolest byla nesnesitelná, byla jsem potrhaná, nastřižená, krvavé oči a hematomy na břiše. Personál nemocnice byl arogantní a nepříjemný. Pro mě trauma a jeden z nejhorších životních zážitků. Za ta léta se hodně změnilo, přesto se strašně moc bojím a nevím, co mě tentokrát čeká. Těším se, až to bude za mnou a budu držet svého syna v náruči...

somalicats
15. pro 2014

Já rodila druhou dceru 10,5 roku po první. První porod byl rychlý, spontánní, ukázkový, dcera šla dřív o 17 dnů od TP. Druhý porod skončil akutní sekcí dva dny po termínu. Takže u mě dva naprosto rozdílné porody.

rybickamalicka
15. pro 2014

Ja rodila po 12,5 letech. Prvni byl vyvolany, s epiduralem, trval 3 hodiny, druhy prisel sam, bez epiduralu a trval taky 3 hodiny. Rozdil byl jen v te bolesti, ta byla bez epiduralu vetsi. Ale zase jsem byla na porod vic psychicky pripravena a vice natesena a nebala jsem se. Uzijte si to a preji krasne a spokojene miminko!🙂

janesafari
16. dub 2015

I já rodila po 10,5 roku...První porod strašný,bolestivý a trval 2,5 dne,nástřih byl,ale i přesto sem byla tak potrhaná,že mě hodinu sešíval...Šestinedělí bolestivé-dokud se nezmizel poslední steh ☹
A druhý porod byl teda i po takové době o dost rychlejší,daleko větší bolesti,což mě uplně odrovnávalo a po 7 hodinách ( na 5 cm otevřená) akutní císař....Prcek měl celou dobu špatné ozvy-měl šnůru kolem krku i kolem nožičky a ven by ho to normál nepustilo,jen sem ho dusila... 😔
A jizva po císaři pak hnisala,až sem po 8 týdnech skončila opět na sále-zahnisané stehy v břiše,zánět a pozitivní zlatý stafilokok,další várka antibiotik....Po druhém porodu sem se léčila a byla fit až po 5 měsících..I přesto všechno sem byla jak dojná kráva a do měsíce jdeme na třetí mimi....
Sice sem na vážkách po tom všem,ale tím že mám doma dva jedináčky,tak chceme ještě jedno...Na jednu stranu se moooc těším,ale na druhou stranu se už ted moc bojím porodu...Ale pevně doufám a udělám pro to maximum,aby byl tentokrát porod ,,normální" ,tak snad se to splní.... 😨

cristin11
7. bře 2016

Budu rodit po 11 letech, řekli mi, že jsem jako prvorodička. S prvním dítětem jsem měla v 48.hod bolestech, nakonec jsem rodila akutním cisařem, malá byla v porodních cestách a já ji k tomu nemohla pomoct abych se otevřela, a to jsem dostala prášky na všechno. Teď se toho bojím abych si to samé neprožila znovu. Jsem 36+1tt a malý má 3300kg, čili je opravdu veliký. Tak snad mě nebudou trápit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru