2. porod po sekci a I. doba porodní. Jaká byla?

nikka.vo
7. bře 2010

Ahoj maminky, zajímají mě zkušenosti těch, které rodily první miminko sekcí a další přirozeně jak probíhala I. doba porodní u druhého porodu. Nechali vás ulevovat si na míči, chodit, nebo vás nutili ležet a být na monitoru kvůli možné ruptuře dělohy? Já se bojím, že mě budou nutit ležet a být připoutaná k monitoru ☹ Za prvé mi to u prvního hodně vadilo při kontrakcích ležet jak poleno a za druhé chci mít možnost miminku pomoc sestoupit a celé to urychlit. Případně pokud je tu někdo, kdo takový porod zažil v Motole, kde budu letos rodit, tak budu ráda, když to napíšete.

Moc vám děkuju 🙂

nikka.vo
autor
1. dub 2010

Držíméééé 😎

marie.peli
1. dub 2010

Ahoj holky, mám to za sebou a NORMÁLNÍ cestou a přesně na termín 25.3 😀 je to zase kluk 3400g, 51cm a jmenuje se Vojta. A jestli vás zajímají podrobnosti, jako že samozřejmě, tak tady pár zážitků. Ve 2.30 mi praskla voda, takže to znamenalo do dvou hodin nástup do porodnice. Kontrakce žádný. Postupně se zvyšovaly, ale k porodu nevedly. Na hekárně jsme ležela 28 hodin!!! A otevřela se jen na 1cm! Už jsem, byla dost vyděšená co jako bude dál a představa, že mě za pár hodin chtějí oxitocínem otevřít na 10cm mě děsila natolik, že bych raději toho císaře znova, ale o tom nechtěli, naštěstí, ani slyšet, tak se šlo na věc. No co mám líčit. Ty kontrakce co následovaly mě málem rozervaly na kusy. Křičet jsme prostě musela to jinak nešlo. Ještě že tam byl manžel a držel mě za ruku, málem jsem mu utrhla palec 🙂 Ale po dalších 4 hodinách byl malej na světě. Ani jsem nechtěla uvěřit, že to nakonec šlo tak rychle. A ta nevýslovná úlava jen co vyklouzl ven Vám okamžitě smaže všechnu bolest a už je jen radost. O jizvu se bát nemusíte průběžně to kontrolují a určitě by jí nenechyly prasknout. Tak Vám držím palce a přeji jen to dobré.

tiki
1. dub 2010

Marie, moc gratuluju!!! Ale verim, ze to bylo fakt drsny, jenze ty deti za to stojej, ze??? A co nastrih, mela jsi?

marie.peli
1. dub 2010

Jo měla a to dost velkej až k zadku a ještě k tomu mě malej uvnitř dost potrhal. Čípek i pochvu, takže mě dost dlouho šili, ale to už mi bylo teda úplně jedno. Teď jen doufám, že se to brzo zahojí protože jsme se na ní koukla a teda dost strašný 🙄

babara
2. dub 2010

Marie, gratuluju, a kde jsi rodila?

tiki
2. dub 2010

To Ti nezavidim, ale uplne chapu, ze ted uz je to vsechno jedno 🙂 . Tak se hlavne brzy zahoj!!!

marie.peli
2. dub 2010

Rodila jsem v Teplicích a plná spokojenost úplně se vším. Přístup sester i doktorů byl ok. Měla jsem teda nadstandart a jídla mraky a dobrý.

nikka.vo
autor
2. dub 2010

Maruško, jupíííí, konečně první z téhle diskuze mi dokázala, že to lze 😵 , dodala si mi naději 😀 Mooooc gratuluju, porod asi fičák, co? Ale když to srovnáš s císařem, tak i přes jizvu až na záda 😀 😖 by si neměnila, ne? 😅

Tak a teď tiki, jestli se nepletu 😎

tiki
2. dub 2010

Jo, jo, ted ja. Včera už to vypadalo na porodku, večer jsme chtěli vyrazit, ale najednou jak když utne a spala jsem klidně skoro celou noc. A dopoledne nanovo, teď to zase ale ustává. Nějak už mně to nebaví. Ale naprosto spolehlivě funguje masáž bradavek, jak na ně sáhnu, kontrakce jsou zase tady. Tak nevím, jestli to mám provokovat nebo ne, ale přežívat několik dní na poslíčkách mi fakt přijde dost nepříjemný... 😝

monaberuska1
2. dub 2010

marie, teda já strašně moc gratuluji, teda ale prod teda jak už tu padlo drsnej ale co??lepší určitě než císař vid?? 🙂 už jen o ten zážitek že jsi ho viděla hned a vše jsi to s miminkem prožila vid??

ježiš holky já chci taky normálně 🙂 😉 nika ty budeš rodit dřív jak já, takže mi aji řekneš jesi epino zabral jo??? já do něj jdu at mi nekdo riká co si rika, svůj názor si na nej udelam sama a je to prostě 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tiki tobě se to už blíží že??držím pěstičky♥

marie.peli
2. dub 2010

Tak jsme si hodila na fotobog pár fotek, tak můžete nahlédnout.

monaberuska1
2. dub 2010

marie- jééééé ten je kouzelnej ♥♥♥a po porodu vypadáš teda báječně jako ani bych neřekla že jsi rodila 🙂 😉 no krásný prdolka :_) 🙂 😉 přeji at jste zdraví 🙂

helcenka
3. dub 2010

Ahoj, Marie moc graguluji.
Také bych Vás chtěla potěšit, včera jsem potkala kamarádku. Má čtyřtýdenní holčičku, už třetí! První porod měla spontánní, druhý císařem a teď ten třetí, po císaři, také proběhl přirozenou cestou. Všechno v pohodě, v nemocnici byli prý super, o císaři nechtěli ani slyšet, když šlo všechno v pohodě. Porod měla fakt rychlý, dopoledne jí začaly mírné kontrakce, někdy kolem čtrvté odpoledne začaly být pravidelné, tak v šest dorazili do porodnice a v deset byla holčička na světě.
Mě osobně to docela uklidnilo, že to jde.
Držím všem palce.

monaberuska1
3. dub 2010

helcenka, jéééééé no to mě tyk jako uklidnilo apotěšilo, prostě když hold bude vše probíhat oukej tak to půjde 🙂 🙂 😉

babara
5. dub 2010

No, ty, co uz maji za sebou prirozeny porod, byvaji uspesnejsi.
helcenka, a proc mela kamaradka toho cisare?

ve ctvrtek mi budou merit tloustku jizvy, tak snad nebude moc tenka a dovoli mi se pokusit o prirozeny porod

monaberuska1
6. dub 2010

barbara- tak držím pěstičky 🙂 tobě se to už blíží že??a jak ti měří tu jizvu jako???

moje sestra první dítko porodila císařem a ted druhý porod malý je 4 měsíce porodila přirozenou cestou měla krásnej rychlej porod, aprej se to nedá srovnat s císařem, ona ten přirozený porod vyprávěla jak zážitek z dovolené 😀 😀 takže mě horzně uklidnuje moje sestra 🙂 😉 že to jde a prostě s tím mimínkem to prožít tu cestičku na svět. 🙂 🙂

babara
6. dub 2010

taky verim, ze to dobre dopadne
mona budou mi to merit UZ

monaberuska1
6. dub 2010

babara- aha 🙂 já dneska byla v poradně avše super 🙂 naprosto v pořádku 🙂 no jo tak tobě už to klepe, a zatím teda vše dobrý jo??říkají že normálně můžeš??zatím těhu bez komplikací bez všeho jo??mimínko aji velikostně taky dobrý jo??držím pěstičky 🙂 a ty používáš to epi-no??nebo ne??

babara
6. dub 2010

mona, zatim celkem vse v pohode, o jizve nevim. Vypada to nadejne, verim, ze jizva bude dobra a pak uz jen abych neprenasela jako u prvniho, vyvolavat by nemohli.
Epino nakonec ne, nestihala jsem ho koupit, jak jsme byli dlouho KP tak uz jsem se smirila s cisarem, jako ted kdyby nekdo z Phy prodaval, tak do toho mozna jeste pujdu, ale jinak bude muset stacit masaz hraze 😉

Ale co jsem cetla informace z Podoli, tak to vypada, ze budu asi vicemene hlavne lezet aby mohli porad kontrolovat stav 😒

nikka.vo
autor
6. dub 2010

Jsem se Marušky ještě chtěla zeptat, jestli jí píchli vodu, aby to urychlili, nebo naopak ne a ona jí voda rupla sama 😅 Tááák níííc 😅

Mona, tak to ráda čtu o tvé sestře 🙂

kvakulka
6. dub 2010

Holky, myslíte, že mám šanci na přirozený porod, když budu rodit přesně rok po sekci? Brouzdala jsem na netu a zdá se, že do 18 měsíců po sekci to hodně neradi vidí. JInak císař byl kvůli neotvírání se porodních cest- vyvolávali mi porod dva týdny před termínem a synkovi se prostě nechtělo, tak ho museli vytáhnout za uši 😉 )

nikka.vo
autor
6. dub 2010

kvakul, to nevim,ale moc tomu přirozenému nevěřim. Je to teda různé, v cizině snad říkají, že po půl roce není problém (což se samozřejmě časove nestíhá 😀 ) , že ta jizva je už zahojená, tady mají zase jiné hranice 😒 Zeptej se gynekologa 😕

martan
6. dub 2010

Ahojky taky se pripojuju prvni mam cisarem 2dny po terminu kvuli KP takze ted se bojim ze budu opet prenaset a jak prijdu do porodky zas me kuchnou dnes v poradne cs0 kontrakce zadny a jeste navic se mi cpe misto dolu nahoru mam pocit ze mi prasknou zebra jak ja ji vyzenu ☹ a utz mi od 35tt nedal tak mam obavy jestli zas neni otocena ☹

nikka.vo
autor
6. dub 2010

Martan a ty nepoznáš jak leží podle kopanců? 😕 To já jsem v tomhle týdnu poznala bezpečně, podle okopaných žeber 😀 a případně když ležel předtím KP, tak mě kopal do čípku 😅
Jinak zkus případně tohle https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/napoj-k-... , já do toho půjdu 😉

martan
6. dub 2010

nikka tak to fakt nepoznam jestli je to prdelka nebo hlava furt se tak divne mele prvni tam sedela tak ze mela chodidla u hlavy takze me kopala nahore presto ze byla opacene o tom napoji uz jsem uvazovala ale vetsinou to klaplo tem co byli aspon trochu pripraveny no uvidim jestli na to budu mit odvahu

helcenka
6. dub 2010

Babara, kamarádka měla císaře, protože holčičce hrozila infekce a navíc měla slabé srdeční ozvy.
Jinak máme stejného gynekologa a ten prý nebyl proti přirozenému porodu po císaři, ale ke konci vyváděl, že je mimčo moc velký a že doporučuje císaře. Kamarádka se ale v porodnici domluvila a vůbec nebyli proti, aby rodila přirozeně pokud bude probíhat vše v pořádku. Naopak kamarádka v porodce vyšilovala, protože se bála, aby se miminku nic nestalo. Nakonec všechno proběhlo dobře a holčička měla 3,5 kg, takže nijak velká nebyla. Jenže rodila v 70km vzdálené porodnici, protože tady u nás je to docela síla a radši by jí hned udělali císaře, protože dají na doporučení gynekologa.
A s tou váhou je to dost zavádějící, protože mně řekli, týden před porodem, že malej má tak 3,4 kg a on po porodu vážil 4,25 a to za týden určitě nepřibral.
Tak na vás všechny myslím, nám se snad miminko taky brzo povede a budu řešit stejný problém. Ráda si přečtu dobré zprávy. 😀

babara
7. dub 2010

kvakulka a proc tobe vyvolavali jeste pred terminem?

helcenka, ja verim, ze to obrik nebude, nema byt nejak ani po kom, a prvni mel taky po 2tydnech prenaseni presne 3kg.

ja tu polohu taky nepoznam, kope vsude, nejvic na bocich, ale ani nevim jestli sou to kopance 😀

martan, mas termin skoro jako ja, ja se taky bojim, ze budu prenaset, nalez asi zatim nic moc, akorat oproti prvnimu tehu mam obcas posliky, ale to je tak cele. Jinak je dost vysoko ac hlavickou, tak mi rekl, ze tam jeste pluje 😒

nikka.vo
autor
7. dub 2010

Aha, tak já to beru podle sebe, samozřejmě kopal hodně do břicha, ale když se do toho fakt opřel a jakoby protáhl, tak jsem dostala do žeber a bylo to jasný 😅

monaberuska1
7. dub 2010

ahojky holky,

babra jo tak to jo, a počkej proč budeš ležet muset??

ty jo ale to ležení je takový nic moc co??já při prvním porodu byla snad pořád ve sprše jako 😅 😅 😅 😕 😕

kvakulka, bude nej.když se optáš gynekologa, ale já si myslím že po dvu rokách po císaři můžeš až na normální porod nevím ale, ono je to tak různě, zeptej se gyndaře ten ví aji tvůj stav a všecko 🙂 😉

kvakulka
7. dub 2010

Holky, já se už samozřejmě gynekologa ptala, ale on pravil.že tohle si rozhodnou v porodnici, až budu chodit před porodem na poradnu k nim. Ovšem u Apolináře asi nemám šanci, tam právě nechávají rodit přirozeně až těch 18 měsíců po SC.
Jinak o té povinnosti ležet a nechat monitorovat plod jsem taky slyšela, nedovedu si to vůbec představit, pro mě byl monitor při porodu hotový mučení, taky bych nejradši byla pořád ve sprše 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru