2. porod po sekci a I. doba porodní. Jaká byla?

nikka.vo
7. bře 2010

Ahoj maminky, zajímají mě zkušenosti těch, které rodily první miminko sekcí a další přirozeně jak probíhala I. doba porodní u druhého porodu. Nechali vás ulevovat si na míči, chodit, nebo vás nutili ležet a být na monitoru kvůli možné ruptuře dělohy? Já se bojím, že mě budou nutit ležet a být připoutaná k monitoru ☹ Za prvé mi to u prvního hodně vadilo při kontrakcích ležet jak poleno a za druhé chci mít možnost miminku pomoc sestoupit a celé to urychlit. Případně pokud je tu někdo, kdo takový porod zažil v Motole, kde budu letos rodit, tak budu ráda, když to napíšete.

Moc vám děkuju 🙂

septim
19. čer 2010

tak uz to mame za sebou. Porodila jsem normalne a jsem moc rada. V utery jsem nastoupila na vyvolani ve 12.00 mi praskla doktorka vodu a nic se nedelo, ve 14.00 mi normalne nasadila kamapacku s oxytocinem a kontrkce se okamzite rozjela. Nejdriv po trech minutach pak za hodinu uz po minute. Bolest ukrutna ale stalo to za to . V 16.50 se nam narodila Lucinka 3 870g a 52cm. Jizvu Dr. kontrolovala ale vubec zadna bolest ani jsem to nevnimala.

nikka.vo
autor
19. čer 2010

@septim , no tak to mooooc gratuluju, to jsem moc ráda i za tebe, dáváte mi naději 😵 , porod si měla super rychlej a na to že byl vyvolávanej, tak luxus 🙂

lucie.krajcarova
20. čer 2010

ahoj holky, taky jsem zvědavá, jak se vyvine druhý porod.. kéž by to šlo normálně.
Mishah, moc se mi líbil tvůj popis 🙂 ve které porodnici jsi byla?

lucie.krajcarova
20. čer 2010

ještě se chci zeptat, do jakého termínu čekají porodníci, než naplánují případně císaře? myslím, že po císaři se nesmí přenášet, to myslím. na druhou stranu je to možná individuální.. první císaře mi naplánovali až ve 40tt, protože jsem chtěla a stejně se nic nerozjíždělo. malý se nakonec narodil o 4 dny dříve, ale stále císařem kvůli KP.

septim
20. čer 2010

@lucie.krajcarova to nevim ja po cisari sla na vyvolani az v 42tt po cisari mam 22mesicu 😉

mobina
20. čer 2010

@nikka.vo Nikčo mě ta kontrakce bolela jen dole v podbřišku, ne celé břicho,ale nedostala jsem se až k těm finišovejm i když 140 tam na monitoru naskakovala...

mobina
20. čer 2010

@lucie.krajcarova mě naplánovali sekci hned v dne termínu, tedy 40+0 a narodil se 40+2...

lucie.krajcarova
20. čer 2010

septim, teda, to je zajímavé, že tě nechali tak dlouho..
septima, a čím to, že jsi teda nešla na sekci v termínu?

septim
21. čer 2010

@lucie.krajcarova asi jsem to napsala spatne sekci jsem mela pred 22mesici na 33+4 mame dvojcatka a ted pred sesti dny jsem rodila prirozene po vyvolani na 42tt 😉

natama
21. čer 2010

ahojte, tak uz vas tu nejakou chvilku ctu. Za chvili bude cas se konecne rozhodnout pro porodnici kvuli registraci. Po prvnim cisari v Podoli, jsem rikala, ze tam uz rozhodne ne, ale nakonec zjistuju, ze tam nechavaji klide i prenaset, tak to zas vidim na Podoli. viz tady http://www.slepicarna.cz/?cat=forum&fsection=10...

natama
21. čer 2010

a samozrejme gratuluju vsem narozenym miminkam a maminkam k porodum 😉

lucie.krajcarova
21. čer 2010

septim, napsala jsi to dobře 🙂 mně jen překvapuje, že tě nechali přenášet. a v které nemocnici to bylo?

tegina
22. čer 2010

Ahojky holky,
tak já jsem z toho jelen, fakt nevím na čem záleží, ale např. v Podolí se nechává bez problému přenášet po císaři až 10 dní, ale porody se nevyvolávají...sice si můžete v dotazníku zaškrtnout protrhnutí blan, epidurál n nějakou tabletu, ale když jsem se nakonec rozhodla pro druhý plánovaný císař, tak to dr. komentovala, že je to nebezpečné, tak nevím...
Jinak jizva se měří až v 38tt, a to z důvodu, že předtím ještě roste bříško, takže můžou nastat ještě změny, proto je to dříve zbytečné..pokud to jde, tak Vám ji raději ještě změří ještě před porodem...jinak na Podolí se prý jizva ještě kontroluje během porodu a to podhmatem ze spodu 😒 .
Mě jizva bolela né na povrchu, ale uvnitř podbřišku a projevovalo se to jako řezavá bolest.. 😔
Tak Vám přeji vydařené druhé porody podle Vašich představ 🙂 .

mishah
22. čer 2010

@lucie.krajcarova lucie,díky 😉 rodila jsem na Bulovce(nakonec jsem se pro ni rozhodla právě zu toho dvodu, že docela ty porody po CS podporují..-žádný dotazník se mnou nikdo nesepisoval,jen mi v poradně(po CS se chodí do rizikové a opravdu byla docela pečlivá) dr říkala, že mi přenášení moc nedoporučuje, ona by doporučila tak 40+3 a pak vyvolávat,ale že záleží na mě-taže asi nutit do toho nelze...Já teda dělala vše možné i nemožné,aby se porod rozběh sám..Když mi to oznámila, byla jsem přesně 38+0 a mimčo bylo dost vysoko,otevřená na špičku,takže nic moc 😒 ale přesto jsem přesně za týden,39+0 😀 takže vše je možné 😉
Bulovku klidně doporučuju,nevýhodou mi přišla ta hekárna,ale prý v Podolí,když není porod rozběhlý,tak taky nedají hned na porodní sál..
Držím palečky,at se zadaří 🙂

mishah
22. čer 2010

@septim veliká gratulace 🙂 Další zdařilý porod po sekci, to je bezva 🙂

Jo-tu jizvu mi taky po porodu dr kontrolovala vnitřním pohmatem,ale opravdu to nebolelo...(a to nejsem rozhodně žádný hrdina 😎 )

lucie.krajcarova
22. čer 2010

Mishah, díky, bulovku jsem měla jako náhradní porodnici už při Martínkovi, máme ji blízko 🙂

natama
22. čer 2010

chjoo, kazda porodnice koukam ma neco, skoda, ze vsechny ty "vyhody" nenabizej v nejaky vsechny 🙂 ja mela minule planovanyho cisare o 9 dni pred terminem a k porodu to rozhodne nevypadalo, tak jsem si rikala, ze asi uprednostnim to Podoli kvuli prenaseni. Na Bulovce zas nechavaj rodit i s tensi jizvou, nedoporucujou prenaset, ale zas vyvolavaj... no uz mi z toho jde hlava kolem 😒 Ikdyz teda jestli jsem to dobre pochopila, oni teda vyvolavaj i v Podoli, ale pokud to aspon trochu vypada, ze uz by se mohlo schylovat nebo ne?
Tegi, co ze ti dr. rikala, ze je nebezpecne?

septim
23. čer 2010

@lucie.krajcarova rodila jsem v Hradci Kralove a pripada me ze tady teda vubec neresi jestli byl pred tim porod sekci nebo ne. 😒

tegina
23. čer 2010

Ahojky,
natama, komentovala tak volby, které můžeš na Podolí zaškrtnout, když se po císaři rozhodneš pro spontánní porod...podepisuje se tam jak rozhodnutí pro něj, tak pro císaře. Asi chcou být chránění, ale v dnešní době se nedivím...je tam pokud budeš normálně rodit, zda souhlasíš se zavedením epidurálu, pak se zavedením tablet, to asi při případném vyvolávání a ještě s protrhnutím blan. No a to jen tak mimochodem okomentovala, že je to nebezpečné, všechny tři volby 😒 ...ale jak vidíš, tak někde se normálně vyv olává a porody se zdaří...ono je asi fakt malá pravděpodobnost, že by měla děloha prdnout...ale třeba ten epidurál chápu, že může hrozit, že nic neucítíš, ale to prý u kontrakcí ani nejde...no a to vyvolávání proč né, je jasné,jelikož jsou silnější kontrakce a to zvyšuje pravděpodobnost....ale ber to s nadhledem 🙂 . Mně se nakononec má volba potvrdila jako správná,malý měl 9 dnů před termínem 4130g, tak nevím kolik by měl v termínu nebo při přenášení. A asi kdyby dělali odhad váhy plodu, tak bych stejně skončila na sále..neradi dělají porody po císaři, pokud má plod více než 4kg.
Ale jinak všem přeji zdárné druhé porody 🙂 .

monaberuska1
18. črc 2010

@nikka.vo ahojky dlouho jsme tu nebyla..ale stěhovali jsme se 🙂

no mě teda občas v podbříšku bolí ale je to spíš že s emi malá tlačí..jizvu snad ani necejtím, dr.aji říká že jí mám moc pěknou takže snad dobrý 🙂
tobě se to už blíží že??určitě bud ale v pohodě..psychyka dělá hodně moc 🙂
@mishah moc gratuluji k porodu a k holčičce to je super zpráva 🙂
já bych šla už nejradši rodit začínám se nějak nafukovat moc..mi přijde že juž s eplním vodou právě nebo nevím.. 😀

nikka.vo
autor
19. črc 2010

@monaberuska1 já se snažím být v pohodě, ale čím víc se to blíží, tím se začínám bát víc a víc, nebojim se zatím moc, ale vím že budu panikařit až to nastane. ☹ Od prvního porodu jsem na sobě vypozorovala, že mnohem hůř snášim bolest. A třeba stačí, když mám křeč v břiše (od střev) a úplně si vybavuju kontrakce 😖 😔

monaberuska1
19. črc 2010

@nikka.vo niki takhle to právě vůbec nemůžeš brát..ale je to jasný strach je přirozený a máme ho každá 🙂 😉 bu´d v klídečku toto je v pohodě ale zkus na to nemyslet a nechat tomu volný průběh, podle mě čím víc se tím budeš stresovat tím hůř aji pro porod 🙂 😉 víš co mě pomáhalo na kontrakce...povídala jsme si snima 😀 😀 je to takový divný ale prostě mě to pomáhalo fakt, člověk se nesmí té bolesti podat..jak se podá je to horší..ale když prostě jí čelý tak to jde mnohem líp 🙂 😉 já ti strašně budu moc držet pěstičky, protože máš termínek předemnou budu na tebe fakt moc myslet a fandit ať máš pohodovej a co nejmín bolestivej a spontání porůdek 🙂 😉 ♥♥
hlavně se te´d ještě vůbec nestresuj zničeho..zkus to nechat prostě plavat hihi 😎 🙂

nikka.vo
autor
19. črc 2010

@monaberuska1 no snad mi pomůže i to EPI-NO, cvičení mi celkem jde, finiši jsem se přiblížila docela rychle, tak snad budu i díky tomu víc v pohodě, už vim co to je cítit tlak na konečník 😅 Já se nebojim asi ani tak porodu, jako spíš sama sebe 😖 Jak to budu snášet, když teď bolest celkově snášim hůř... já si budu říkat, že díky každé kontrakci jsem blíž svojí holčičce a snad to bude pomáhat 😅 Už se na ní moc těšim, tak to snad klapne. Ale současně jsem si už v hlavě ujasnila, že pokud by to náhodou nedopadlo (četla jsem, že je asi jen 10% žen, které po císaři rodí spontálně, což nechápu, že je to číslo tak nízké) tak že se z toho nesesypu, že to určitě budu snášet zase o něco líp, protože vim do čehu jdu a tu bolest jsem už zažila. Ale jako doufám, že fakt porodim normálně 🙂

monaberuska1
19. črc 2010

@nikka.vo jojo prej cvičením hodně pomůžeš, já si teď koupila olejíček od té weledy na masáž hráze a aji na bradavky protože malou jsme musela kojit jen přes ty umělý bradavky.. jsem nadměrně citlivá ☹ 😖 takže aji dr. mi doporučila toto používat jinak bych si ty bradavky prej úplně odrovnala no.. ale prý masážema ted jako se to dá pomoct ktomu že bez toho kloboučku bych mohla kojit 🙂tak uvidíme, když ne tak zas přijde klobouk hih 😀 😀
fakt jen 10 % jo?? 😲 😲 to zírám jako.. ale je pravda že znám víc mamin a tady taky čtu nějak víc že když je první tak častěji je i druhý..taky to ale nechápu jakto že proč tak málo teda?? tak uvidíme. jojo ono už je to takovcý jiný jak člověk ví do čeho jde viď???
jojo přesně mysli na malou to je úplně super 🙂 ono vše to dopadne dobře, právě mysli jen na to že budeš rodit normálně. CS bude prostě ta krajní a poslední varianta, já věřím že to bude na 1* 🙂 😉 kdy máš přesně termínek??? vlastně to už bude brzy že??? a už máš vše nachystaný?? do porodky a pro malou??

nikka.vo
autor
19. črc 2010

@monaberuska1 taky mě čeká kojo přes kloboučky, alespoň na začátku, než mi malá bradavky trochu zformuje, mám je totiž ploché (špatně je chytí )
Od jaké firmy máš vyzkoušené? Já jsem si kdysi koupila nějaké v lékárně, byly měkké, což mi vyhovovalo a všude možně teď vidim samé tvrdé a i dost velké 😠

monaberuska1
19. črc 2010

jejda tak to ti přesně neřeknu jaké jsem si kupovala vůbec si to nepamatuju od koho byli ☹ ale byli taky super měkké a zformovali se dobře na prso no byla jsem moc spokojená..kdybych viděla obal tak vím ale takkhle vůbec nevím teda..ae co vím tak maminky jsou moc spokojený s kloboučkama od tome tepe jejda ale ted teda ostuda nevím jak se to píše proboha.. 😖 😎 😒 já u malý kojila celých 10 měsíců přes kloboučky a super, ale když to půjde bez tím líp .-) 🙂 😉

nikka.vo
autor
10. srp 2010

Tak se mi podařilo porodit klasicky 😵 😵 , díky epinu bez nástřihu, jen mám pár stehů v měkké tkáni 🙂 Epidural mi klidně dali, porod nechali klidně běžet 21 hodin. Takže žádný zvláštní přístup, žádné vyšilování. Jizvu před porodem ani neměřili 😉 Jen po porodu jsem šla na kontrolní ultrazvuk 😉

tegina
11. srp 2010

Nikko, tak tj.supr, je Vás tady požehnaně...Sofince hodně zdravíčka, rodičům další hodné dítko 🙂 .

monaberuska1
11. srp 2010

@nikka.vo ahojky, já si říkala jestli náhodou nerodíš, je to je paráda ani nevíš jakou mám radost zvláštní ani tě osobně neznám, moc gratuluji k malé ♥ a jinak jak porod probíhal??dobrý??? a jak by jsi to srovnala císař nebo přirozeně je to epší??povídej 🙂
já byla včera na gyndě a řekla mi že mám hlavičku dole, jesi mě to aji nebolí a opravdu to cítím dost ale řekla mi ještě že se mi zkrátil čípek ale moc teda nerozumím tomu, přesně 😖 nevíš náhodou ty???

natama
13. srp 2010

nikky, moc gratuluju, super, ze vam to tak krasne vyslo, at se Sofince na svete libi 😵
a jak jsi to vlastne mela co se terminu tyka, kdy si porodila? ja co slysela, tak v motole nechteji nechavat prenaset, tak proto jsem si vybrala radsi podoli...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru