2. porod po sekci a I. doba porodní. Jaká byla?

nikka.vo
7. bře 2010

Ahoj maminky, zajímají mě zkušenosti těch, které rodily první miminko sekcí a další přirozeně jak probíhala I. doba porodní u druhého porodu. Nechali vás ulevovat si na míči, chodit, nebo vás nutili ležet a být na monitoru kvůli možné ruptuře dělohy? Já se bojím, že mě budou nutit ležet a být připoutaná k monitoru ☹ Za prvé mi to u prvního hodně vadilo při kontrakcích ležet jak poleno a za druhé chci mít možnost miminku pomoc sestoupit a celé to urychlit. Případně pokud je tu někdo, kdo takový porod zažil v Motole, kde budu letos rodit, tak budu ráda, když to napíšete.

Moc vám děkuju 🙂

baarca
9. led 2011

@meleri Taky si myslím, že se nedá vůbec odhadovat. Ani druhorodičky po přirozeném porodu nemají vždycky ten druhý porod rychlejší. Každý porod je případ sám pro sebe. Ale v něčem paradoxně může mít člověk výhodu po sekci - třeba moje máma byla hodně šitá po prvním porodu, kdy bráchu tahali kleštěma, a se mnou jí říkali, že nemít ty srůsty, tak jí vůbec nenastřihávájí a to že tehdy se střihalo skoro automaticky.

baarca
9. led 2011

@nikka.vo Musím se na to zeptat. Zase jsem četla, že se prý dneska už moc pánev nepřeměřuje, že to považují za zastaralou metodu, ale fakt nevím 😖 Ale já si fakt myslím, že u nás vznikl problém hlavně v tom oblbováku, co mi dali. Možná mi třeba dali moc silnou dávku nebo tak něco. Třeba jsem teďka vypozorovala, že má Mates dost blbé reakce na léky - zatím bral 4 a na 2 měl ukázkové negativní vedlejší příznaky, takže si zpětně říkám, že ho to musel totálně omráčit, že se nezvládl dorotovat a tím vznikl problém. Tahle souvislost mě teď nedávno napadla.
Takže já se za sebe budu snažit hlavně prozkoumat všechny alternativy na bolest, jen né anestezi, ať už jakoukoliv.

monaberuska1
9. led 2011

@baarca mě toale měřily 🙂

nikka.vo
autor
9. led 2011

@baarca mě pánev měřili u obou dětí. 😉

No když to s těmi léky říkáš, tak mi to taky dává smysl 😉

meleri
10. led 2011

aha no tak mám se asi stejně na co těšit...🙂

mě neměřili nic ale to asi tím že odzačátku věděli že budu rodit císařem. ted jsem v 31tt a zatím neměřili taky nic.

jej rodit tři dny, no jestli mě toto čeká...:(

elviie
10. led 2011

holky, chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo z vás, kdo rodil první akutním cís.řezem kvůli velikosti miminka a zda druhé vyšlo pak klasicky přirozeně...
@baarca mně pánev měřili na začátku těhotenství, i když jsem měla podle nich hraniční míry, tak se už k těm mírám nikdo nevrátil, ani v porodnici...

monaberuska1
10. led 2011

@meleri to ne určitě ne, já ne a ne se otevřít tak pořád do mě něco dávali atak 😀 ale nakonec s epovedlo a super, na porody vzpomínám strašně ráda 🙂 🙂 😉

mě taky teda měřily 🙂

natama
11. led 2011

@baarca panev mi merili az ted u druheho
ja mam zas dotaz, jestli u vas po prvnim cisari resili predpokladanou vahu miminka, jestli treba i vite, do jaky vahy by vas nechali rodit prirozene a od jake uz dalsi cisar? diky

baarca
11. led 2011

@natama Ja jdu zitra na kontrolu, tak se na tu panev pozeptam. S tim vahovym odhadem fakt nevim. Me treba u Matese vydesila jedna doktorka v Podoli, kdyz mi podle UZ v 38. tydnu odhadla aktualni vahu na 3,5 kg (ale nijak se na tim nepozastavila, ze by to mel byt problem), ale dalsi tyden jiny doktor, ze pry tipuje tak kolem 3 kil a Mates se narodil v 41. tydnu s 3,27 kg. Takze teda nevim, jak jsou ty odhady presne. Ale taky se ted u druheho budu vic ptat.

natama
11. led 2011

@baarca diky. ja mam ted odhad 3,5 kg. no snad to bude min 🙂

elviie
11. led 2011

Tak mě dělali odhad až v porodnici před porodem, odhad byl 3,5kg, malá měla 3,45kg...nikdo to neřešil, lékařka mi řekla, že je tam odchylka plus/mínus 0,5kg, doufala jsem v méně, protože jsem drobná...kamarádce také dělali odhad a také měla odhad 3,5kg a malá měla nakonec pod 3kg. Mně lékař řekl, že druhé mohu porodit normálně, že třeba budu rodit předčasně a miminko bude malé, ale jinak nic dalšího nevím, do jaké váhy mě nechají, u druhého se o to budu zajímat 😉

septim
11. led 2011

@natama koukam ze to mate uz za par ja mela pred 2lety cisare s dvojcaty. Ted kdyz jsem rodila tak me nechala doktorka do 42tt pak jsem sla na vyvolani. Rovnou mi soupla doktorka oxytocin do zily nikdo vubec neresil nejakeho cisare pred dvema lety mala mela skoro 4kg. Porodila jsem prirozene a bez problemu. Nikdo vahu miminka vubec neresil. 😉

septim
11. led 2011

@elviie ja rodila dvojcata akutnim cisarskym rezem ve 34tt po dvou letech jsem ve 42tt porodila prirozenou cestou zdravou holcicku s vahou skoro 4 kg 😉

natama
11. led 2011

@septim ty jo, tak to koukam, tady porad nekdo neco resi. a kde jsi rodila?

elviie
11. led 2011

@septim a ten první porod dvojčátek byl kvůli jejich váze nebo se jim špatně dařilo?

nikka.vo
autor
11. led 2011

@natama ani nevím jaká pro ně byla hranice, mě udělali výhový odhad asi týden před porodem a byl 3,7 kilo 😖 a na to, že to taky mohlo být o půl kila víc to nikdo prostě neřešil. Asi by to řešili až kolem těch 4 kilo a víc. 😉 No a váhu odhadla doktorka skoro přesně 😉

nikka.vo
autor
11. led 2011

A jinak jsem už od poraden v porodnici i na sále pořád opakovala, že chci rodit přirozeně, možná proto mě nechali rodit klidně celý den 😉

septim
11. led 2011

@natama ja rodila v Hradci Kralove, tady vubec nikdo nic neresil ani jednou zadny doktor nerekl ani nenavrhl ze bych mela rodit cisarem. Ani ja sama jsem se nemusela dovolavat toho ze chci rodit prirozene. Proste se slo na to a hotovo. Moje kamaradka gynekolozka 😀 me rikala ze po jednom cisari neni zadny duvod proc by se dalsi tehu melo ukoncovat znovu cisarem. Ze prirozeny porod je uplne normalni. 😉Samozrejmne muze nastat situace ze se porod cisarem ukonci ale toto riziko je snad u vsech porodu. jinak po zavedeni kapacky s oxytocinem byla mala do 4 hodin venku, a ja mela jen par stehu. 😉
@elviie ten prvni porod zacal uplne sam celej den me bolelo v krizi a vecer to zaclo bejt pravidelne tak jsem radsi jela do porodky at na me kouknou byla jsem skoro na 5cm otevrena a porod nesel zastavit. jedna byla v pricne poloze proto sel cisar. Vaha byla u jedne skoro 2,5 kg a u druhe 1,960kg 😉

baarca
12. led 2011

Tak mi dneska v poradně řekl doktor, co jsem tak trochu čekala. Že tohle se bude řešit až na kontrolách v porodnici a zatím je předčasné o tom spekulovat. A že spíš záleží s čím tam příjdu já. Jak píše @nikka.vo, pokud budu opakovat, že chci přirozený porod a nebude jiná komplikace, tak není důvod to nenechat běžet. Stejně tak s měřením, že prý teď je to ještě zbytečné, až v porodnici a že stejně záleží na miminku.

j.a.n.u.s.
25. led 2011

@baarca
@septim
@nikka.vo
@elviie
@monaberuska1
Ok holky, tak jsem docetla az sem....gratuluju vsem, co si to dokazaly prosadit-normos je asi fakt normos 🙂

Pred tremi roky CS, prenaseni 14 dni-nepostupujici porod, po 20ti hodinach uz jsem na doktora kricela, ze nemam silu.......mala mela 4300g doktor mi pak zpetne rekl, ze je dobre, ze byl ten CS, ze bych ji fakt uz nevytlacila....byla jsem po trech flaskach oxytocinu, uplne zblbnuta...a vycerpana....

...ale tentokrat? Tentokrat jedu ve vasem stylu :D....chci prirozeny porod. Asi jako vy vsechny tady....nejblize mam termin s baarca....

Nenasla jsem nic u vas o tvrdnuti briska....netvrdlo vam?

baarca
25. led 2011

@j.a.n.u.s. Tak to jsem zvědavá, jak v květnu dopadneme 🙂 Mně teda celkem i bříško občas zatvrdne, ale myslím si, že to je spíš z věčného honění se za Matesem, zvedání a toho, jak po mně lozí a tak ... Jizvu zatím necítím vůbec, o té nevím, ale na to je ještě brzo, aby začala dělat problémy.

j.a.n.u.s.
25. led 2011

@baarca me jizva delala problemy na zacatku, jak se "zvedala" deloha v jeji urovni...pak pohoda, nejvic bolely ty konce....
...ja uz mam El samostatnou jednotku, tak za ni nelitam-mas to o to tezsi s malym prckem, no....

...pri prvnim mi tuhlo furt...
...ted mi tuhne pri poziti fazoli, brokolice, ci jineho neradu co nadyma....ale magnezko jim sem tam-pac se po nem zase zastavi peristaltika strev :(

Budem dobre....uvidis 🙂

PS: Deloha kdyz se zvetsovala pri prvnim me bolela vice, asi jak je ted natahnuta, tak to neboli....

baarca
25. led 2011

@j.a.n.u.s. Fyzicky je tohle těhu mnohem náročnější, Mates mi dává pěkně zabrat 😅 Navíc mu rostou pětky, tak chce pořád chovat a jemu rostou zuby děsně pomalu... Pak ještě zkoušíme chodit ven bez kočárku, což často končí tím, že ho nesu domů a tak 😖 Ale na jizvu si zatím, ťuk, ťuk, nemusím stěžovat.

nikka.vo
autor
25. led 2011

@j.a.n.u.s.
@baarca
U obou dětí mi břicho tuhlo fest, ale při tom druhém to začalo už v prvním trimestru 😕 , tvrdlo fakt fest, ale zase podle doktora ne tolik, abych musela být hospitalizovaná. Magnesko po čase zabralo. 😉

A jinak druhé těhotenství fakt echtovka, poprvé v životě mě pálila žáha a hned brutálně a po celé těhotenství, bolest zubů, větší nevolnosti, větší nechutenství, fetiš v podobě kousání ledu a fakt po porodu už mě to nebralo 😀 . Prý je to normální, ale pokud už se jedná o takovou úchylku jako, že máš chuť lízat omítku, tak to už je na návštěvu doktora 😀 , Co jsem to ještě měla... to tvrdnutí, oteklé nohy, větší zadýchávání, no bylo toho víc, ale už si nevzpomenu. U prvního těhotenství jsem nevěděla, že jsem těhotná 😅 No a druhá věc byla, že mě bolelo kopání dcery, měla jsem málo vody, což ale doktor neodhalil. Takže pohyby jsem si fakt neužívala. Dneska když se podívám na video, když jsem si točila jak se mi to břicho mele, tak mě to břicho bolí ještě dneska 😅

j.a.n.u.s.
25. led 2011

@baarca vydrz holka!!!! Mas to desny teda!

@nikka.vo to je dobry, ja zase nekouknout dolu a maly nekopat, tak nevim ze jsem tehule :D

U holky od zacatku maraaaas! Presny popis od Nikky! A to nevim, ktereho doktora bych mela s tim navstivit, ale ja zas milovala vuni pneumatik (novych).....jak byly v Tescu v kominech, vzdycky jsem tam strcila hlavu a ňuchala a ňuchala!!!!
A pak to zaslo tak daleko, ze jsem si koupila termofor a cucala tu gumu-delalo mi to tak divne dobre :D

Jeste otazka....to mi ale delala aji mala, jak byla blbe natocena ci co, kopala me do delozniho hrdla , ale z druhe strany.....strasne to boli.....a ted taky, maly se tam sprajcne a to vzdycky az nadskocim...... 😠
Mely jste to?

baarca
25. led 2011

@j.a.n.u.s. Ty pneumatiky 😀 😀 😀
Ono to tak desne zase neni, jen ze to uz neni ta pohoda, kdyz se clovek v prvni tehu jen staral o sebe. Navic jsem predtim byla v mnohem lepsi kondici, porad chodila cvicit a tak. Tedka zvladnu jednou za tyden bazen a jednou nejake cviceni.
Ja jsem mela Matese hlavne hodne dlouho napric, takze mi hrozne tlacil do boku, jak se tam uz poradne nevesel. Pretocil se az nekdy v 38. tydnu. Tedka je zatim kopani v pohode, mala je jeste mala.
Ja zase nastesti ani jedno tehu nezvracela a celkove jsem v pohode, ale tentokrat se mi pro zmenu zhorsily krecove zily a taky zuby nebo spis dasne jsou na tom hure. Ale jak vas tu ctu, tak fakt mam podezreni, ze tehotenstvi s holcickama se hur snasi (u nas to vypada na holku) 😀

nikka.vo
autor
25. led 2011

@j.a.n.u.s. ano, ano, kopání do čípku jsem taky měla u obou a Sofule si teda dávala hodně záležet 😅 , taky jsem se vždycky lekla a bylo to hodně nepříjemný, až teda bolestivý 😉 A čichání pneumatik mě fakt nepřekvapuje, mě voní třeba laky apod a to nemusim být těhotná 😅

@baarca s fyzičkou (nulovou 😅 ) jsem na tom stejně. A s těma holčičkama je to komplikovaný v těhotenství, ale potom jsou větší pohodářky po narození.

j.a.n.u.s.
25. led 2011

@nikka.vo 🙂 uplny souhlas....holka pohoda po narozeni.....doufam v to i ted 😝

@baarca ja fyzicka zero-bo jsem pohodlna...taky max bazen s malou ted...

nikka.vo
autor
25. led 2011

@j.a.n.u.s. a ty víš co čekáš, nebo je to překvápko? Podle tvého pohodového těhoteství asi kluk? 😅 Tak to na pohodu zapomeň 😀 Ale zase druhé děti bývají obecně pohodovější, tak se to třeba nějak vyváží 😅

baarca
25. led 2011

@nikka.vo No, tak to doufám, že holčička bude děsně hodná. I když teda si nemůžu moc stěžovat, Mates měl naprosto super šestinedělí, krásně spal v noci už od porodnice a tak. Jediné, co má blbé jsou zuby, ty si vyžírá, ale to snad taky holka zvládne s větším přehledem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru