2. porod po sekci a I. doba porodní. Jaká byla?

nikka.vo
7. bře 2010

Ahoj maminky, zajímají mě zkušenosti těch, které rodily první miminko sekcí a další přirozeně jak probíhala I. doba porodní u druhého porodu. Nechali vás ulevovat si na míči, chodit, nebo vás nutili ležet a být na monitoru kvůli možné ruptuře dělohy? Já se bojím, že mě budou nutit ležet a být připoutaná k monitoru ☹ Za prvé mi to u prvního hodně vadilo při kontrakcích ležet jak poleno a za druhé chci mít možnost miminku pomoc sestoupit a celé to urychlit. Případně pokud je tu někdo, kdo takový porod zažil v Motole, kde budu letos rodit, tak budu ráda, když to napíšete.

Moc vám děkuju 🙂

nikka.vo
autor
25. led 2011

@baarca mě fakt přijde, že je to pravidlo, že jsou ty druhé pohodovější, vidim to i kolem sebe. Já si teda se synem užila. Od narození uřvánek, možná to bylo tím porodem, ne možná, ale určitě, do dneška je takovej cíťa, kterému se hned rozklepe bradička. Takže pořád brečel, nesnesl kočárek, řval v něm a řval, takže bezva, neměl žádný režim, chodil spát prvních pár měsíců pozdě, měl koliky, takže jsme uspávali houpáním na nohách s pytlíkem teplých pecek na bříšku, do dneška špatně jí, byl problém odnaučit od plen, problém s kaděním a mohla bych pokračovat. Tudíš jsem věděla, že mě už to druhé dítě nemůže překvapit a asi ani horší být nemůže.
No a narodila se Sofule, od narození režim jak hodinky. Hodinu vzhůru, hodinu spánek, kojení šlo s ní lépe, byla šikovnější ty moje ploché bradavky chytit, pláče jen hlady nebo únavou, usínala od narození sama s obličejem zaraženým v plínce a prostě pohoda, náramně si to užívám 😵 😵 😵

j.a.n.u.s.
26. led 2011

@nikka.vo to je mozna takove to:"No, holka, uz sis zkusila s klucikem....ted si odpocin u male :D"

Doufam, ze toto pravidlo nebude platit u nas....El jely zuby od 3.mesice 🙂 (uz ted ji rostou vzadu ty co maj rust az v sesti letech!"!!!) je divne popredu....ve vsem.

Ano, kluka cekam...ale asi jsem to pohodove tehu zakrikla tedkom, pac fakt do ted to bylo uplne unikatni....poslednich par dnu, trpim jak kun, maly se sprajcnul, mam ho napric....vcera jsem malem omdlela, pac mi "zalehl" nejakou tu velkou tepnu ci co.....v okamziku mi sel tlak dolu, desne vycerpana, musela jsem si lehnout a pak nevim....10 min uplne mimo....no a pak se pohnul- a udelalo se mi dobre.....

El mi v tom samem tydnu co jsem ted zalehla sedaci nerv-taky zuzo*labuzo*dobrodruzo....dva dny jak po mrtvicce s levou nohou.....

@baarca holcicky netrpi na prdiky....tak to bude o to lehci... 🙂

Ja zas resim to s pindourem...budu to umet? Vite jak, s lulinou so zenska poradi, ne? Ale pindika? Nevim co mam cekat....zvladly jste to ne?

nikka.vo
autor
26. led 2011

@j.a.n.u.s. jak které holčičky, ta moje prdí jak starej chlap 😀 , ale asi si to myslela tak, že holka si s nima poradí sama, kdežto kluci se samotní nevyprdí 😅 To platilo i u syna. Sofie fakt prdí nehorázně, ale sama, no. 🙂

j.a.n.u.s.
26. led 2011

@nikka.vo to jooooo :D :D :D , mala mela koliku jen jednou v lete....jsem si magor dala pivo-uz jsem mela na nej chutana....no, to jsem nevedela, ze kluci si neporadi.....jesteze mam ten koupaci kybl, snad pomuze....me vzdycky strasne bolela jizva jak mala plakala....jakoby se stahlo bricho a ty svaly tahly stehy-bleeee.
Ale u ciziho ditete mi to nedelalo 🙂

baarca
26. led 2011

@nikka.vo
@j.a.n.u.s. Tak Mates právě prděl naprosto excelentně sám a všechno vyprděl hnedka ven. Ale má to asi po mně, já mám zažívání naprosto v pohodě a nikdy jsem moc nechápala ty vtipy o fazolích a tak, protože mně to nic nedělá. Tak doufám, že i dvojka bude v tomhle ohledu pohodová.
Pinďu jinak extra neřeším, stejně se teďka radí spíš být konzervativní a nezasahovat, že se to časem uvolní samo. Jen se připrav na to, že čůrací dosah je fakt dlouhýýýý 🙂
Já jsem ráda hlavně za holčičku z toho důvodu, jak jsem tu snad už psala, že v rodině máme komplikované porody kluků, zatímco holky šly sami v pohodě. Tak snad se u nás ten druhý porod zadaří.
Jinak jsem už rozhodnutá, že zkusím to epi-no, ať pro to udělám maximum.

nikka.vo
autor
26. led 2011

@j.a.n.u.s. co myslíš tím - poradit si s pinďourem? Myslíš přetahování? Do roka jsem mu na něj ,,neměla sahat" , potom zkoušet jemně, jak to půjde, omýt a přetáhnout zpátky. Je fakt, že úplně poprvé jsem to nezvládla, syn má tu předkožku dost dlouhou, tak musel nastoupit muž 😅 a ukázal mi to. Já se poprvé úplně lekla, když na mě ten mini žaloudeček vykoukl 😀 😀 😀 , ale pak už mi to přišlo normální. Ještě dneska ve 3,5 letech to nejde úplně stáhnout, ale problémy s tím nemá, rozhodně mu to nechci nechat řezat, ale doktorka to zatím taky neřeší. Zase u holky mě překvapilo, že jí mám každý den pipčulu roztahovat, je fakt že ségra na to kašlala a neteři se to slepilo. Naštěstí nesrostlo, ale jen hodně slepilo. Holky zase mívají třeba výroky. To si nevybereš 🙂

nikka.vo
autor
26. led 2011

@baarca super s tím Epinem, cvičení je fuška, ale stojí to za to. Nenech se potom odradit, když ti nepůjde se dostat přes určité centimetry, měla to tak snad každá a pak byl z ničeho nic skok třeba o dvě čísla 🙂

helcenka
26. led 2011

Ahoj holky,
jen vás chci pozdravit a podpořit, no a trochu dodat odvahy i pro sebe.
První porod jsem měla také CS, protože se mi porod rozjel, sice v termínu, ale ještě o den dříve mi Mudr. říkal, že nic nenasvědčuje, že to už přijde. Jenže osud tomu chtěl, mě zemřel otec a šup, po pár hodinách, co jsem se to dozvěděla, přišly kontrakce a už jsme jeli. Jenže bohužel zůstalo je u těch kontrakcí, malýmu se ven prostě ještě nechtělo, i když jsem se po tolika hodinách otevřela, tak prcek prostě nenaléhal hlavičkou a zůstával zavrtaný v břiše. Já byla bez plodovky, posledních pět hodin kontrakce po minutě, naprosto vyčerpaná. A primář tenkrát řekl, že pokud budeme ještě dál čekat, jestli se prcek "uráčí", tak by ho to mohlo ohrozit, takže navrhuje císaře.
Já byla už u konce sil, nejenom fyzických, ale i psychických, tak jsem souhlasila. Na sál jsem jela a koulely se mi slzy jak hrachy. Nakonec malej byl v pořádku, ale bylo to "za pět minut dvanáct", protože už se začínal dusit. A taky to byl "kus chlapa", měl něco málo přes 4 kila, tak bůhví, jestli bych ho vůbec vytlačila, protože jsem drobná.

Teď čekáme druhý mimčo - v dubnu, tak jsem na to zvědavá, chtěla bych rodit přirozeně, jenže můj dr. se obává, že miminko bude opět velké a bude s tím problém. I když nic tomu nenasvědčuje, že by to měl být obřík, jenže u prvního prcka byl odhad tři dny před porodem 3,5 kg, takže se taky pěkně sekli.
Jizva mi žádný problém zatím nedělá. Zahojila se dobře. Jen prostě vím, že ji tam mám. Tak uvidíme, už se mi to blíží a začínám být pomalu nervózní.

Jinak první těhu jsem měla do 7. měsíce naprosto v pohodě, pak mi ale začalo hoooodně tvrdnout břicho, takže jsem měla zakázané některé fyzické aktivity, omezila jsem tedy pohyb, chůzi - začala jsem jezdit MHD, brala magnézium a kalcium a pak to bylo v pohodě.
Teď jsem to teda od začátku hůř snášela, sice jsem nezvracela, ale bylo mi ze začátku šoufl od žaludku a byla jsem šíleně unavená. Ale kolem 5. měsíce se to upravilo a doteď v pohodě. Jen jak mi teď začíná růst bříško, tak se začínám cítit jako balón a občas mi otékají nohy.

Držím vám všem palce, ať je druhý porod bezproblémový. A pak vás určitě poinformuju, jak jsme dopadli my. 😉

j.a.n.u.s.
26. led 2011

@helcenka no, jdes drive nez my, tak informuj 🙂

@nikka.vo no, myslela jsem tim stahovani....ja vubec nevim...musim nekde kouknout, pocist-jsem v tom totalni panna 🙂
To s tou lulinkou jsem taky nevedela....normalne se to info ke me proste nedostalo....ale delala jsem ji to tak nejak intuitivne a dobry, zadny slepeni....ale diky za predbezne info 🙂

ashlee
2. srp 2012

ahoj holky jsem po cisařzském řezu a ani nevim jak mi udelali řez na děloze,v e zprave jsem nic nenašla.Jak to poznam?asi se musim zeptat doktora že?chhtělla bych druhy rodit přirozene

simona1981
15. črc 2013

Ahojte, vidim, ze vacsine sa podarilo porodit po sekcii prirodzene. To je uzasne.
Len som sa zamyslela nad tym, preco pri prvom porode zvolili sekciu uz po par hodinach a pri druhom vas nechali rodit aj 2-3 dni? Nepovedali vam? Lebo to ma prekvapuje, mne rovno po sekcii povedali, ze ked budem mat dalsie a zase by som sa neotvarala, nebudu tak dlho cakat, ale ukoncia to uz pri naznaku nepostupovania porodu...

sheima
21. črc 2013

Nenutili mě ležet ....mohla jsem chodit,poskakovat na míči....dělala jsem dřepy....pravda je že jsem měla strach jestli to konečně zvládnu normální cestou..hodně mi pomohla porodní asistentka která vystřídala ranní směnu...myslím že díky ní jsem se uvolnila , začla si věřit a do hodinky porodila....
Hodně záleží na personálu a přístupu k rodičce...přeji hodně štěstí vám i miminku...

kikimaruska
2. srp 2013

Já první dobu porodní měla krátkou, v 00. odešla hlenová zátka a přišly silné kontrakce, v 1.50 příjezd do porodnice, ve 2 hod jsem už byla na porodním boxe, kdy jsem ani nesepisovala papíry atp(vše udělala sestra), byla sem na monitoru a ležela, ve 2.30 cca.ruply
vodu a ve 3.07 se malej narodil. Nikam sem nechodila, nestihla sem nic, ani sprchu, ani míč, ani klystýr....prostě nic. Povolili mi si nastavit sklon lůžka, jinak tot vše 😅. Ani žádné léky a tišící prostředky sem neměla, jen mi dali při tlačení nadechnout kyslíku. Jsem zvědavá, jaký bude třetí porod, pokud se vše časem zadaří, jak má. Byla to rychlovka, na to, že při prvním porodu sem neměla připravené porodní cesty a byla sem braná spíš jako prvorodička. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru