2. porod po sekci a I. doba porodní. Jaká byla?

nikka.vo
7. bře 2010

Ahoj maminky, zajímají mě zkušenosti těch, které rodily první miminko sekcí a další přirozeně jak probíhala I. doba porodní u druhého porodu. Nechali vás ulevovat si na míči, chodit, nebo vás nutili ležet a být na monitoru kvůli možné ruptuře dělohy? Já se bojím, že mě budou nutit ležet a být připoutaná k monitoru ☹ Za prvé mi to u prvního hodně vadilo při kontrakcích ležet jak poleno a za druhé chci mít možnost miminku pomoc sestoupit a celé to urychlit. Případně pokud je tu někdo, kdo takový porod zažil v Motole, kde budu letos rodit, tak budu ráda, když to napíšete.

Moc vám děkuju 🙂

nikka.vo
autor
12. lis 2010

@nikka.vo a v Motole je tedy jediný problém, že jsem byla celou dobu na porodním sále připoutaná na monitoru. 😒 Ale myslim, že ne proto, že jsem byla po sekci, ale že to tak dělají každému. Protože jinak ke mě přistupovali úplně normálně.

baarca
12. lis 2010

@nikka.vo Já chci do Podolí, že to tam už znám 🙂 Máš pravdu, že císařů je v Podolí nejvíc, ale fakt si myslím, že to je zkreslené těmi rizikovými porody, co tam mají. Snad nikde si nebudou dobrovolně blokovat operační sál, nejméně 2 doktorky, X sester na sekci, kdyby to nebylo nutné.
Já jsem zas tak dlouhý porod neměla, otvírala jsem se celkem dobře, ale problém nastal až s tím oblbovákem. No, určitě si plánuju přinejmenší sepsat když ne porodní plán, tak alespoň pár vět, co nechci. A manžela vybavím instrukcemi, kdybych byla náhodou mimo. A ten monitor se taky budu snažit ukecat.
Jinak Motol je určitě taky dobrá volba.

nikka.vo
autor
13. lis 2010

@baarca budu moc držet palce a určitě sem dej vědět, jak si dopadla. Ale to je ještě za dlouho 🙂 Do té doby přeju příjemné těhotenství a hlavně zdravé miminko 🙂

baarca
13. lis 2010

@nikka.vo Díky moc 🙂 Zítra mě čeká registrace, tak jsem zvědavá, zda se na mě vůbec dostane 😅 Motol bych bohužel měla i přes celou Prahu, což bych moc neviděla na ty kontroly v posledním měsíci.

nikka.vo
autor
13. lis 2010

@baarca tak to hodně štěstí, to aby si tam stála hodinu před otevíračkou 😖 😅

baarca
13. lis 2010

@nikka.vo Jo, jo, já vím, skvělý způsob, jak trávit v těhu čas 😀

nikka.vo
autor
13. lis 2010

@baarca 😀

On to byl i jeden z důvodů proč jsem zase do Podolí nešla. Přišlo mi ponižující tam stát od brzkého rána frontu a doufat že na mě zbude místo, zase tak strašně spokojená jsem tam nebyla, abych tohle absolvovala. 😠 A i zpětně když to srovnám, tak třeba v Motole jsem nenarazila na nepříjemnou sestru nebo doktora a to od poraden, přes porod až po šestinedělí. A když jsem odcházela, tak jsem se přistihla, že se mi snad bude i stýkat 😀 😀 😀 Ale možná mi to celé přišlo lepší a pohodovější, protože jsem si to po druhém porodu vyloženě užívala a užívám dál 🙂

baarca
13. lis 2010

@nikka.vo Teda, tak to jsi měla ten druhý porod fakt super 🙂 Že by se mi stýsklo po porodnici fakt říci nemůžu 😀 Naopak jsem byla šťastná, že mě pustili už 4. den, protože potřebovali uvolnit postele. Teda, ne, že bych tam nebyla spokojená, ale šíleně mi vadil ten nedostatek soukromí.

nikka.vo
autor
13. lis 2010

@baarca no porod fakt super nebyl, 21 hodin bych si klidně odpustila 😀 , ale ten pobyt tam super byl, nikdo si nás tam jako druhorodiček nevšímal, všechno jsem si dělala podle sebe, byla jsem sama mile překvapená, jak je to v pohodě. Tím že jsem nebyla poraněná jsem tam běhala jak laňka 😀 , nosila jsem tam 3/4 tepláky a tílko, jak doma 😀 Člověk to samozřejmě srovnává s tím, když rodil první a všechno pro něj bylo nové. Však uvidíš sama, jaké to je mít druhé mimčo 😵

natama
13. lis 2010

baarca, ja se taky registrovala v Podoli. Puvodne jsem sice rikala, ze tam uz ne, ale ankonec mi to prislo stejne jako nejlepsi volba. Jednak kvuli tomu monitoru, co je v Motole a co jsem slysela nenechavaji tam vubec prenaset, coz v Podoli jako problem nevidi, pokud je vsechno ok. Beru to ale spis jako takovou "zakladnu", kam chodit na kontroly, pokud by to slo prirozene, zvolila bych radeji s domluvenou PA Pribram, kterou ona doporucuje a stejne tak i muj gyn. Tam registrace neni nutna a staci jedna kontrola u nich nebo ani ta byt nemusi. Oba se shoduji na tom, ze v Podoli je rozhodne vetsi pravdepodobnost, ze budou chtit zase rezat, ikdyz to treba jeste nebude uplne nutny. Oba v Podoli rodili, tak jim to i dost verim a ja mam tedy ten pocit z Podoli taky.

nikka.vo
autor
22. lis 2010

@baarca vzali tě? 😅

baarca
23. lis 2010

@nikka.vo Jojo, vystal mi to muj nejuzasnejsi m. 🙂 Asi nechtel hlidat maleho doma 😀 Teda a fakt zavidim, zes ten druhy porod zvladla bez poraneni. Fakt to epi-no pomohlo? Ja se zatim nejsem schopna rozhodnout, ale casu dost.

No, uvidime, jak se budou v Podoli tvarit pri kontrolach. Tak nejak si rikam, ze ted u druheho uz mnohem vic vim, vim, co chci a co nechci, ze budu schopna lepe neco s doktory vyjednat. Ale buhvi, jak to tam ve skutecnosti bude 😅

nikka.vo
autor
23. lis 2010

@baarca no jako Epino budu vychvylovat až do nebes asi do konce života 😅 Byla jsem vlastně jako prvorodička, neměla jsem nacvičeno na 100% a hráz byla i přes to krásně pružná a bez jediné trhlinky. Stehům jsem se ale neubránila, odnesly to malé stydké pysky 😅 Ale to na místě, kde to prostě Epino nemohlo zachránit a byly asi 3 na každé straně a nevěděla jsem vůbec o nich 🙂 Prostě mi nic nebylo. Já si Epi-no objednala z Německa, vyšlo tam na 1700,- a přivezla mi ho sem švagrová. Platí se přes Paypal. Tak pak stačí najít v diskuzi ještě někoho a šábnout se s ním o náklady za poštovné 😉 Prodala jsem ho pak za cenu, za kterou jsem to koupila 😅 Takže není o čem. 😎 A ikdyby si ho prodala třeba o 500,- míň, tak co to je 500,- za porod bez poranění 😵

nikka.vo
autor
23. lis 2010

@baarca a říkala jsem si to samé, že se podruhé nenechám a klidně si prosadim své. Ehm 😅 , jako jo, byla jsem sebevědomější, určitě v něčem bych si byla schopná prosadit svou (nebylo třeba) , ale i tak jsem byla krotká jak beránek 😅

baarca
23. lis 2010

@nikka.vo To mně je jasné, že tam v kontrakcích moc vyjednávat nebudu 😅 Ale první krok je, aby to nehnali na plánovanou sekci a to snad ještě zvládneme.
Díky za tip s tím epi-no, zvážím to. Nějaký trénik bych asi potřebovala 😉

nikka.vo
autor
23. lis 2010

@baarca pomůže to i na sebevědomí při porodu a i to dělá dost 🙂

natama
23. lis 2010

ja se ani tak nebojim toho, ze by to uz dopredu hnali na planovyny rez, ale spis toho, ze pak pri porodu, kdyz to bude treba moc dlouho trvat nebo cokoli jinyho, co by normalne neresili, budou na nej zbytecne tlacit. a to uz vim, ze bych se s nima tezko dohadovala, jestli je to fakt nutny nebo ne. proto chci radsi sebou tu PA, s ni v zadech se mi bude neco prosazovat lip 🙂 na Epi-no se taky chystam. 😉

baarca
23. lis 2010

Já jsem nějaká vystresová, že všichni kolem mě předpokládájí automatickou druhou sekci, ale doktoři to snad budou vidět jinak.

nikka.vo
autor
23. lis 2010

@natama
@baarca

Přesně toho bych se v Podolí taky bála 😉 Že to bude trvat dlouho a oni si řeknou, že takhle radši nééé, co kdyby 😖 . Já měla většinu z těch 20 hodin nebo kolika bolesti, které se soustřeďovaly jen do podbříšku, takže když se mě zeptali, jestli ta jizva nebolí, tak jsem říkala že ne, ale co já vim, jestla ta bolest byla jen kontrakce, nebo i bolela ta jizva. Říkala jsem si, že to nějak dopadne, ale nic jsem nepřiznala. 😅

Holky, budu vám fakt strašně držet palce a Barčo, okolí ví prd, já taky poslouchala, že přeci po první sekci jdu na dalšího císaře a nikdo nevěřil že to vyjde. A vyšlo! A stačí si přečíst tuhle diskuzi, tady jsme snad všechny co jsme se zapojily porodily normálně 😵 Jde to a měla by si brát spíš jako samozřejmost, že to dáš, než že ne. Ale s tím, že když to nevyjde, tak se svět nezboří 😉

handulak
27. lis 2010

ahojky jdu taky napsat svou zkušenost.
první porod skončil sekcí kvůli špatným ozvám..
u druhého těhotenství jsme od 20.tt. věděli,že má naše druhá holčička problém,kvůli kterému se nakonec těhu muselo ukončit ve 36.tt. a to vyvolávaným porodem. Rodila jsem v Brně na Obilňáku, nikdo neviděl problém v normálním porodu po předchozím SC, indukce tam dělají normálně po předchozích SC-jen oproti normálním vyvolávačkám zavádí jen jednu tabletu Prostinu.
Nějaká šířka jizvy je taky moc nezajímala-prý podle posledních studií se má jizva zkontrolovat na začátku těhu a ne na konci..
A porod i když vyvolávaný,tak naprosto parádní-v 8h zavedená tableta, od 9 pravidelné kontra a mimi se nám narodilo ve 12h10min 😵 😵 já měla asi 4 stehy kvůli nástřihu, 1,5h po porodu už jsem normálně chodila,hýbala se..prostě oproti SC nebe a dudy...normální porod je prostě nevím kolikrát lepší 😵 😵 😵

nikka.vo
autor
30. lis 2010

@handulak 1000x 😵

monaberuska1
8. led 2011

holky všem tady držím pěstičky \.-)♥♥

baarca
9. led 2011

Ahoj, tak jen jsem trochu překvapila doktora, co mi dělal ultrazvuk v 20. týdnu, že chci rodit přirozeně. Tak na mě koukal a dost pohrdlivě pravil, zda si opravdu myslím, že bych rodila spontáně 😖 No co, stejně bude záležet až na porodnici a konkrétních podmínkách před porodem. Ale potěšilo mě, že to asi bude holčička a u nás v rodině byly vždycky komplikované porody kluků, zatímco holčičky (vždycky druhé dítě) byly bezproblémové rychlovky. Tak se modlím, ať se historie opakuje.

nikka.vo
autor
9. led 2011

@baarca jéééé, tak tiše gratulka k holčičce, já byla v sedmém nebi když jsem se to dozvěděla 😵 😵 😵 a gynekolog teda dobrý 🙄 Ale hlavně se nenech odradit a nepřipouštěj si jinou možnost, než že to dáte 🙂 To je začátek úspěchu. A když by to přeci jen nevyšlo, tak se svět nezboří, ale strašně moc ti přeju, ať ti to vyjde! Pokud se nepletu, tak nám to všem z téhle diskuze vyšlo 😎
Ještě bych si od něj nechala vysvětlit, proč si myslí, že by si normálně neporodila. Neřeknu, kdyby si měla úzkou pánev, nebo bylo dítě KP, to bych ještě možná pochopila tyhle řeči 😠 , ikdyž... ale takhle? 🙄

monaberuska1
9. led 2011

jojo mě to taky vyšlo, a myslela jsme že ne, jelikož mě opravdu CS strašily dlouho až do konc 🙂 sice to bylo fakt dlouhý porod ale spontání :- 😀 😀 🙂 😉
takže ti baarco držím pěstičky 🙂

baarca
9. led 2011

@nikka.vo No, on asi narážel na to, že mám 159cm a moje váha před tímhle těhu byla 45kg 😅 Ale s Matesem mi pánev nikdo neměřil, ani to nezmínil, takže tentokrát se na to chci ptát, zda by to nebylo na místě.
A tahle diskuse je to hlavní povzbuzení, fakt je hodně pozitivní vidět, že se to spoustě z vás podařilo.

meleri
9. led 2011

jé to je super téma, já rodila poprvé císařem a ted jsem navážkách co vlastně by bylo lepší, co mě čeká...🙂 podle mého dr taky můžu rodit normálně, tak doufám že budu mít hezký porod. mě by zajímalo jestli tím že je to druhé dítě ale přesto teprve první přirozený porod, jestli i tak je to třeba rychlejší než by to bylo u prvního dítěte....ale to se asi porovnat nedá...

monaberuska1
9. led 2011

@meleri tak to je super, a držím ti pěstičky aby ti to opravdu vyšlo ten spontání porod♥♥

nikka.vo
autor
9. led 2011

@meleri no ehm, rychlejší 😅 😅 😅
U syna (CS) jsem tam přijela a byla jsem na 4cm, během hodiny na 6cm, ale 2 hodiny po příjezdu byla nutná sekce, nicméně podle mě, kdyby nebyly komplikace, tak porodim do 6 hodin určitě. Postupovalo to krásně.

U dcery (přirozený porod) jsem přijela do porodnice zabetonovaná, ale nechali si mě tam a zabetonovaná na špičku prstu a s obrovskýma kontrakcema směřujícíma jen do podbříšku jsem byla 16 hodin, pak se to hnulo, ale porodila jsem za 21 hodin: Bolesti fakt ukrutný, že jsem si chvilku přála sekci, ale nakonec to byl ten nejkrásnější zážitek v mém životě, toho prcka vytlačit 😵

Ať je porod klidně dlouhej, na to se zapomene hned po vytlačení miminka,ale pak ta pohoda, to za to prostě stojí. 😉 Věř mi 😉

@baarca ajaj, tak snad nemáš úzkou pánev 😖

monaberuska1
9. led 2011

@meleri no a u ě to bylo taky tak první dcerka tak po 6 apůl hodkách jsme šla na sekci.. a u druhé jsme rodila 3 dny vůbec to nešlo 😀 😀 takže u mě rychlejší asi vůbec 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru