2. porod po sekci a I. doba porodní. Jaká byla?

nikka.vo
7. bře 2010

Ahoj maminky, zajímají mě zkušenosti těch, které rodily první miminko sekcí a další přirozeně jak probíhala I. doba porodní u druhého porodu. Nechali vás ulevovat si na míči, chodit, nebo vás nutili ležet a být na monitoru kvůli možné ruptuře dělohy? Já se bojím, že mě budou nutit ležet a být připoutaná k monitoru ☹ Za prvé mi to u prvního hodně vadilo při kontrakcích ležet jak poleno a za druhé chci mít možnost miminku pomoc sestoupit a celé to urychlit. Případně pokud je tu někdo, kdo takový porod zažil v Motole, kde budu letos rodit, tak budu ráda, když to napíšete.

Moc vám děkuju 🙂

mobina
13. srp 2010

@nikka.vo Niky moc moc gratuluju. Super, že příprava byla co k čemu 😵 At se Sofince daří a s bráškou se pěkně zžije 😉

@natama Ahoj Míšo. Popis od Niky je tady: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/porodnic...

nikka.vo
autor
14. srp 2010

@natama já můžu říct, že jsem šťastná za porod v Motole, ještě v den porodu bylo bu bu bu, jak bude můj porod vedený jako rizikový a v knečné fázi ke mě přistupovali úplně stejně jako ke komukoliv jinému, jen se mě ptali během první doby porodní, jestli mě ta jizva nebolí. Ale porod běžel cca 21 hodin a já si teda myslim, že v Podolí by mě radši řízli, než aby to takhle nechali protahovat, tady mě nechali a jsem za to strašně ráda.

@monaberuska1 jednoznačně je klasický porod lepší, byla a jsem pořád neskutečně šťastná, že to vůbec vyšlo a díky epinu tuplem, nic mi není 🙂 a k tomu kombinace že je to druhé dítě a já nejsem vyjukaná, ale naopak strašně vyrovnaná a užívám si to.-..to je prostě paráda 😵 😵 😵

monaberuska1
14. srp 2010

@nikka.vo to je úplně super jak to prožíváš jako vážně 🙂 tp je krásný, ♥♥doufám že taky se nám podaří porodit přirozeně 🙂 už se těším no pak jak budeš mít chvilku časík tak šup sem s popisem 🙂 a teda epino zabralo 🙂

natama
14. srp 2010

ahoj mobi, dik za odkaz 🙂 ja to cetla, ale nenasla jsem, jestli niky rodila pred terminem nebo po a do kdy by ji teda nechali pripadne prenaset. Mozna jsem to prehlidla, jsem ted nejak KO 😅
niky, to pises fakt nadherne 😵 😵

natama
14. srp 2010

jinac ja se teda chystam domluvit si svoji PA, ktera se mnou bude doma a do porodnice jet, az se to fakt bude schylovat, presne z toho duvodu, aby nechteli radsi fiknout, ze uz to trva moc dlouho. a taky, ze se snadno necham ve stresu presvedcit k necemu, co bych jinak ani nechtela, tak se snad s podporou zkusene PA budu citit vic v kramflecich a hned tak neco jim neodkejvu 😅

nikka.vo
autor
15. srp 2010

@natama rodila jsem den před termínem 😉 , nechali by mě přenášet max týden a pokud by se porod sám nerozjel, tak by byl po týdnu císař. 😉

monaberuska1
15. srp 2010

@nikka.vo a řekly ti císař??? já slyšela že po CS můžou porod vyvolat tabletkama prej kapačkama ne ale tabletkama jo??

nikka.vo
autor
16. srp 2010

@monaberuska1 asi je to všude jinak, někde ti císaře vyloženě cpou, protože se bojí. Jindy berou zase jako automatiku přirozený porod, to samé asi s vyvoláním. Mě řekli, že po císaři nevyvolávají. 😒

natama
16. srp 2010

@nikka.vo diky 🙂
@monaberuska1 co mam od jedny holciny, co rodila ted nedavno v Podoli, tak tam ji napr. nechali prenaset i 14 dni, kdyz bylo vsechno ok a byli by ochotny i vyvolavat, nevim teda jak, ale jen v pripade, ze by to k porodu alespon nejak vypadalo, coz nebyl jeji pripad. A samozrejme pokud je jizva dostatecne silna. Ono asi zalezi, na koho se narazi i v te konkretni porodnici a jak si je ktera mamina ochotna to svoje prosadit a ukecavat 🙂

nikka.vo
autor
16. srp 2010

@natama mě třeba jizvu ani nezměřili, přitom to tam dělávají, nevim proč mě ne a taky mi říkal, že mi to můžou vyvolat jen kdybych přijela s dobrým nálezem. Jinak nepřicházelo v úvahu 😉

mobina
17. srp 2010

Ono je to tedy fakt o konkrétním doktorovi asi. Mě doporučili sekci hned v den termínu. Jizvu mi teda v Motole taky nepřeměřovali, jen prohmátli, což teda nebylo nic moc. A i když se mi pak na rizkovým den před sekcí porod rozjel, tak mě fikli po 6ti hodinách kontra, protože jsem se neotvírala stejně jako u prvního porodu, resp. u toho jsem se otvírala pomalu, ale pak se to seklo.

@natama S tou PA je to asi dobrý nápad, že to tam trochu ošéfuje za tebe. Já jsem ve stresu schopná taky odkývat třetí světovou a zpětně si pak rvu vlasy...

monaberuska1
17. srp 2010

@mobina jojo určitě záleží na dotorovi a na porodnici, jak tak čtu tak všichni to dělají snad jinak 😀 😀 😀 ale to je jasný jsou věci které se nesmí prostě ... mi zatím vypadáme pořád na normální porod ale to se ukáže až když to přijde 🙂 to je jasný

mishah
19. srp 2010

@nikka.vo Moc gratuluju k Sofince a krásnému porodu 😵 😵 😵 Úplně chápu,jak se cítíš,přesně tak mi bylo taky, fakt bezva pocit 😵 Užívej si to!!!

babara
6. zář 2010

ahoj holky, tak nakukuju, ze se posledni dobou celkem darilo 😵 moc velka gratulace vsem

@monaberuska1 jak to u tebe vypada, uz to mas za par, vid? Tak drzim palce at to krasne vyjde 😉 pak dej vedet !!

monaberuska1
6. zář 2010

@babara ahojínky 🙂 jojo moc děkuji, určitě dám vědět 🙂 🙂 už aby to bylo

nikka.vo
autor
6. zář 2010

@monaberuska1 už se to blíží, vydržáááj 🙂 😎 , to čekání bude stát za to... 😵

marie.peli
7. zář 2010

Ahojky po delší době sem tu a koukám, že se daří rodit druhé lépe než první 😉 Všem Vám moc gratuluji k drobečkům

monaberuska1
22. zář 2010

ahojky holky, tak mi zatím přenášíme, tak uvidím, jesi nám to budou vyvolávat tak mě dr . připravila na to že při vyvolávaným je větší procento rizik, jenže malé s enechce ven prostě a to s manželem se snažíme jak divý 😀 😀 😀

babara
27. zář 2010

@monaberuska1 jeste nic? snad nebude treba vyvolavat a prijde to samo. Jaky je vahovy odhad?

monaberuska1
29. zář 2010

@babara ahojinky 🙂 tak to máme za sebou a přirozeně 🙂 🙂 jsme moc štastný, 🙂 Nikolka se narodila 26.9 2010 v 7:50
3350g a 51 cm
porod ale teda dlouhej , nakonec hodně šití nepomohl ani maliník ani lněný semínko ani masáž hráz ale nádherný, určitě lepší než CS

nikka.vo
autor
29. zář 2010

@monaberuska1 no supééééér, moc ti gratuluju a taky gratuluju k normálnímu porodu. Když budeš mít čas, tak sem hoď popis porodu 🙂

monaberuska1
29. zář 2010

@nikka.vo určitě hodím .-) jsme fakt štastná že to šlo normálně 🙂 pak jak budu doma tak hodím popis

septim
29. zář 2010

@monaberuska1 moc gratuluji 😉

nikka.vo
autor
29. zář 2010

@monaberuska1 však přesně vim jak se cítíš, jen škoda toho poranění, ale i tak je to prostě paráda ...vim, vim, vim, furt to v sobě mám 😵

babara
30. zář 2010

@monaberuska1 moc velka gratulace! To jsme ale holky sikovny 😵 Tana je taky 26. 😉

monaberuska1
3. říj 2010

moc děkuji, 🙂 všem pak vložím aji fotečky 🙂

nikka.vo
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
baarca
11. lis 2010

Ahoj, poctivě jsem pročetla a musím vám napsat, že tak pozitivní diskusi tu člověk hned tak nenajde 🙂 Taky jsem u prvního porodu skončila akutně na sekci. U mně to bylo až když už jsem byla úplně otevřena a měla tlačit malého ven, protože si blbě srotoval hlavičku a měl jí prý už moc skloněnou a hrozila hypoxie. Dva doktoři společně s PA se malého snažili ze mě dostat, ale nezdařilo se. Myslím si, že jádro problému bylo to, že mi píchli nějaký oblbovák, asi Dolsin myslím, a já jsem pak byla zcela mimo provoz, nezvládala jsem dýchat, takže si myslím, že to ovlinilo i Matese a navíc jak jsem nezvládala to dýchání, tak to mu taky neprospělo. No, což mám krásné zdravé dítě, sice s šíleným Apgarem, ale to na čele opravdu napsané nemá, takže neva.
Doufám, že se druhý porod podaří lépe, rodila jsem v Podolí, tak chci znovu taky tam a v neděli mě čeká registrace, tak snad se zadaří.
Zatím mám hlavně předsevzetí, že nechci žádný oblbovák, ani epi, a být co nejvíc na nohou, aby mohlo miminko sestupovat. To jsem se právě chtěla zeptat, jak moc vás u druhého porodu drželi na monitoru, to byla taky věc, co mě dost ničila.

monaberuska1
12. lis 2010

@baarca ahojínky, tak já musím říct že mě na monitoru vůbec nedrželi jen klasicky, ale pak více kontrolovali mimčo takovým přenosným..jakoby telefon 😀 😀 jenže já stejně ležela, šlo mi tak líp rozdýchávat kontrakce a možná aji jak sem byla unavená tak sem víc ležela, a jinka nějaký oblbovám jsem měla taky, motala se mi po tom hlava a dokonce mezi kontra..aji usínala 😀 😀 ale když přišlo na tlačení tak sice mi malá nešla vytlačit ale jak mě nastřihly tak vylítla vyloženě 😀 😀 takže to nebude tím oblbovákem jako u mě 🙂 ale na tvoji otázku ti asi odpoví jen někdo kdo rodil taky vpodolí, jelikož to záleří strašně na porodnicic a na samotném doktrovi, jestli tě víc drží na monitoru a nebo ne.. někdy chcou aby mminka ležela skoro celou dobu mě teda vůbec, naopak mi říakali at chodím že miminko se správně dorotuje na místo jak má 😉 🙂 držím ti pěstičky at to zvládneš, a určitě semka napiš jak vám to dopadlo .-)

nikka.vo
autor
12. lis 2010

@baarca Baru, já bych ti Podolí asi i vymluvila, oni se tam s císaři nemažou, řekla bych že je tam dělají častěji, než je zdrávo,asi aby si náhodou nějakou komplikací, nebo úmrtím nedělali špatné jméno a vim na 100%, fakt tomu věřim, že kdybych rodila zase tam jako předtím syna, tak mě už dávno řízli pro nepostupující porod. V Motole mě nechali rodit téměř celý den a ikdyž jsem v těch největších bolestech uvažovala, že by byl císař vysvobození, tak jsem neskutečně šťastná, že je to ani na vteřinu nenapadlo. 🙂 Opravdu jsem se po celou dobu neotvírala.

Koukni ještě sem do statistik http://www.jaksekdeleci.cz/vyhledavani/statisti... 😉 Já radši věřila Motolu, lékaři tam jsou dobří, v případě komplikací lepší místo není a nakonec mi vyhovovalo to, že jsem kolem slyšela jak se rodí, utíkalo mi to tam 😅 A můžu říct, že se mi tam celkově líbilo víc. Ale kdo nemá vyloženě rád nemocnice, tak to není pro něj, to je zase fakt 😉

V tvém případě chápu ještě víc, že chceš rodit normálně, protože si to už měla skoro za sebou a ono to nakonec nedopadlo ☹ Budu fakt držet palce 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru