2. porod po sekci a I. doba porodní. Jaká byla?

nikka.vo
7. bře 2010

Ahoj maminky, zajímají mě zkušenosti těch, které rodily první miminko sekcí a další přirozeně jak probíhala I. doba porodní u druhého porodu. Nechali vás ulevovat si na míči, chodit, nebo vás nutili ležet a být na monitoru kvůli možné ruptuře dělohy? Já se bojím, že mě budou nutit ležet a být připoutaná k monitoru ☹ Za prvé mi to u prvního hodně vadilo při kontrakcích ležet jak poleno a za druhé chci mít možnost miminku pomoc sestoupit a celé to urychlit. Případně pokud je tu někdo, kdo takový porod zažil v Motole, kde budu letos rodit, tak budu ráda, když to napíšete.

Moc vám děkuju 🙂

tiki
15. bře 2010

Marie, budem se tesit na dobre zpravy, drzim palce!!!

nikka.vo
autor
15. bře 2010

mamina, ale tak to je kus od kusu, jsou prvorodičky, co mají překotný porod, jsou takové co porodí do 6 hodin (což bych podle mě byla já, kdybych mohla chodit a malej sestoupil, protože jsem se otvírala ukázkově) a pak jsou takové jako kamarádka, co rodila celý den. Tak se to podle mě nedá brát. Zase kontrakce jsou podle mě silnější, takže dítě vypudí rychleji. Já tedy nechci letět do porodnice hned, ale na druhou stranu se bojim, abych neletěla pozdě. Co když se budu otvírat zrovna rychle a co když mi doma praskne ta děloha, čemuž nevěřim, ale náhoda je blbec, že jo 😅 Já bych chtěla zkusit samovyšetření, snad si tam dosáhnu a zkontroluju si čípek doma a podle toho se uvidí 😅

monaberuska1
15. bře 2010

marie budud se taky tesit na zpravicky 🙂 aurcite budou dobre, jsme moc zvedava kdo pujdete normalne 🙂 no porodni cesty nejosu jakoby protlačeny od miminka dalo by se rict ze jste prvorodicky,

nikka.vo
autor
15. bře 2010

Mony, jo to určitě, v tomhle jo, ale zase proto budu cvičit s EPI-NO, nic jiného mi ty porodní cesty právě líp nepřipraví než ten balonek 🙂 a to že se budu mít pružnou hráz s mnimálním poraněním je třešinka na dortu 😵

hedvika
16. bře 2010

První syn akutní CŘ kvůli ozvám - jinak bezproblémové těhotenství. Druhý syn po dvou letech - spontánní porod, i když vážil 4,6 kg. Nechali mě rodit normálně, celý den, trochu to urychlovali - neotvírala jsem se moc rychle - ale to tak bohužel je, že všechno má být RYCHLE🙂, brali mě jako prvorodičku, tudíž jak PA za zády doktora říkala, porod probíhal naprosto v pořádku (když on trochu vyšiloval). Ale jinak spíš nabízeli vanu, míč, sprchu. Nejlíp mně bylo na tom balónu. Je ale pravda, že jsem ráno po příchodu do porodnice trvala na tom, že BUDU rodit NORMÁLNĚ.🙂 Což prý v konečném efektu bylo nejdůležitější, jak mi pověděli při šití.🙂 Doktor se trošku minul váhovým odhadem - ráno na ultrazvuku předpoklad 3,6 kg a večer se narodil kluk jak buk! Možná by byl nervóznější, kdyby se trochu víc přiblížil realitě.🙂 I tak v závěru porodu byl v pohotovosti sál, ale naštěstí nebyl potřeba. S prasknutím jizvy nikdo v průběhu těhotenství nestrašil, ani jsem jí nevěnovala zvláštní pozornost, občas ji promázla olejem. Takže si to v hlavince pěkně naplánujte, jak to bude krásné, a je to! Jo, a ještě k tomu trochu pokory. A nechte to plynout. 😉

nikka.vo
autor
16. bře 2010

Hedviko, super, konečně čtu pozitiva 😵 a teda klobouk dolu že si vytlačila takovéh macka 😲 😅

Já ten přirozený porod chci právě řešit už v poradně a chci vědět jak se k tomu staví a taky jim chci dát najevo, že je pro mě důležité.

No a s tou rupturou, to je taky dobře, že tím rodičky nestraší, myslim, že je to procento opravdu poměrně nízké a že kolem toho vzniká zbytečná panika.

monaberuska1
17. bře 2010

nika taky jdeš do toho epi-no 🙂 😉 konecne nekdo na jedne diskuzi mi to uplne ztentovali, taky pujdu do toho epi- hodne to maminkam pomohlo, co pisou 🙂

nikka.vo
autor
17. bře 2010

Mono a co na to jako říkaly? Vždyť nemůže být lepší příprava na porod 😕 😅 Cesty budou připravené, hráz ještě líp a půjde to na to tata. Pak ty remcalky budou mít zašitou pipku až k zadku a budou kňučet a ty budeš lítat jak laňka 😀

nikka.vo
autor
17. bře 2010

Mně EPI-NO přijde naprosto geniální, přitom je to vlastně strašně jednoduchý 🙂 A nastane doba, kdy s ním bude cvičit většina maminek, tomu věřim. U nás o tom nevědí ani všichni gynekologové, natož maminky.

babara
17. bře 2010

no, pry tlak hlavicky zevnitr je pry trochu jiny tlak nez ten balonek zvnejsku, ze to nemusi pomoct, ale taky jsem nazoru, proc nevyzkouset vsechno pro lepsi porod, maximalne to muze pomoct, uskodit ne.
No ja zustanu asi jen u maliniku, lnenyho semena a masaze hraze a pokud nebude na dalsi kontrole malej hlavou dolu, tak na epino kaslu a asi se uz smirim s cisarem ☹

nikka.vo
autor
19. bře 2010

No stačí si přečíst ohlasy a jaké měly holky porody a prostě jednoznačně to pomáhá 🙂 Ale já věřim, že se malé ještě otočí, má ještě čas. A nebo ještě zkoušej ty cviky na otočení, za to taky nic nedáš. A rodit KP nechceš? Kamarádka díky EPI-NO porodila naprosto exklusivně holčičku KP, jí pomalu nestihli chytit jak z ní vylítla 😅

babara
19. bře 2010

Tak zatim jsme porad pricne ☹
nikka, ja myslim, ze by me po tom cisari urcite nenechali. Aspon to rikal dr na UZ, ktery taky rodi, ac v jine porodnici.

nikka.vo
autor
19. bře 2010

No tak příčně je snad i lepší varianta, to má větší šanci skončit kebulkou dole 🙂 a nebo by mohlo být snadné mechanické ototčení? Prý to bolí,ale to hlavně když miminko otáčej komplet, tady by do něj možná jen lehce šťouchli a ono se zase otočí.Hma teďmi došlo,že to by asi na dělohu po ceksi bylbrutální zásah,tak to nic.

Babar a nebo čekáte chlapečka,u těch se porod KP nedoporučuje vůbec 🤐 😅 ale doktor ti to nechtěl naprášit,když to nechcete vědět 😅

nikka.vo
autor
19. bře 2010

malinko mi blbne mezerník 😅 a koukám, že i tak tam mám slušný překlepy 😝

babara
20. bře 2010

sem si ani nevsimla 😉
no uvidime, co mi reknou v Podoli, jak se tam k tomu budou stavet. Nejaky cviky zkousim, ale ne moc pravidelne 😝

monaberuska1
21. bře 2010

me taky prijde genialni, jako ze je to kravina, za drahy penize a tak.... 😠 😠 ale tak e je to jedno, ja vidim ze muzu ulehcit cestu na svet miminka i timhle asobe taky, ze jo, a po orvnim cisari si proste ...jak to rict touzim po spontáním porodu prostě bez komplikaci 😀 😀 takze ja do epi-na chci jit tez 🙂

tiki
21. bře 2010

Holky, epino je sice genialni vec, ale kdyz se nechce otvirat deloha, tak muze byt hraz sebepruznejsi a je to cloveku nahouby. Tak piju malinik, cpu se pupalkovym olejem a snazim se co nejvic chodit a hejbat... Ale s epinem teda cvicim, i kdyz to jde spatne, mam nejake tuhe svalstvo, coz je sice fajn, protoze mam mrnavy bricho, ale potrebovala bych jeste minimalne o pet cisel zvysit obvod balonku 😠 .

nikka.vo
autor
22. bře 2010

Tiki, tak to je jasná věc,jak už tu padlo, jsou faktory, které neovlivníš a na císaře prostě tak jako takpůjdeš,ale zase i psychika dělá strašně moc, takže pokud budu mít dobrý pocit, že mám porodní cesty připravené a že to určitě zvládnu, tak budu uvoloněná, bezestrachu. No a když se budu otvírat dobře, tak by pak neměl být problém mímo vytlačit -doufám 😀

A tobě držim palce,ale ještě máš čas to nacvičit, četla jsem v diskuzi, že si lehce krvácela. Tak na to netlač,to půjde. Radši po málu,ale třeba 2x denně 🙂

tiki
23. bře 2010

Nikko, dik za prani, ja doufam, ze to aspon na tech 28 dotahnu. S tim cvicenim dvakrat denne je to blby s ditkem, cvicim, jen kdyz spi, protoze vysvetlovat ji, co delam, se mi uplne nechce 😉

nikka.vo
autor
23. bře 2010

nebo ráno pod dekou 😅 a večer už spí... Sama jsem zvědavá kde na to najdu čas 😅

monaberuska1
23. bře 2010

no holky, mám přesný taky problém, přemýšlím kde stím epinem budu cvičit 😀 😀 😀 😀 😀 to bude asi mazec jako, 😒
jinak maliník sem pila aji u prvního těhu, ted taky plánuju🙂
taky si myslím že je to hodně o psychice, je lepsi kdyz proste clovek jde rodit s tím že budu rodit dobře , 😀 😀 prostě takový lepší pocit, když vím že sem se snažila pít maliník, jíst semínko a treba cvicila s tim epinem, je to hned takovy lepsi pocit 😀 😀 😀 😀 a už jen kvůli tomu pocitu to chci 😀 😀

nikka.vo
autor
23. bře 2010

Jen doufat, že se naše děti zase nerozhodnou zamotat se do pupečníku jako sourozenci a nebo naše tělo, že to bude opět bojkotovat 😅 Holky a je vám jasný, že potřebuju nutně číst,jak jste to krásně zvládly,aby i to mi dodalo patřičnou psychickou podporu, jo? Snažte se 😀

tiki
23. bře 2010

Nikko, ráno pod dekou? Nevím jak je to jinde, ale mne ráno budí Zdíša slovy: "Maminko, vstávej, už svítá!" Romantika, ale cvičení se k tomu nějak nehodí 😉
Jinak se budu snažit nejpozdeji do měsíce dát optimistickou a pozitivní zprávu 🙂

nikka.vo
autor
23. bře 2010

Tiki, tak u nás se z 90% vstává tak, že syn vyleze potichu z postele,zkontroluje jestli chrápu, tiše za sebou zavře dveře a jde vymešlet bejkárny do obýváku nebo si hraje 😀 Ikdyž poslední dobou už ke mě přijde, řekne ať vstávám (romanticky fakt ne 😀 ) a jdu mu připravit snídani. Já pak většinou zalezu ještě do postele,kde máme puštěný pohádky a syn je tam semnou a nebo odbíhá vedle ke hračkám. Při té příležitosti můžu cvičit 😕 😅

babara
25. bře 2010

Cau holky, tak to vypada, ze uz jsme asi hlavou dole, parada, tak jdu asi jeste zkusit sehnat ten epino a poradne se pustit na tu hraz 😀

nikka.vo
autor
25. bře 2010

Babar, no tak to je super zpráva, první úspěch 😵 Rychle sežeň, kup a šup cvičit 🙂

tiki
25. bře 2010

babara, to je super, tak honem do toho!
Nikko, to u nas nehrozi, Zdisa je desne zvedava a na jeji neustale proc se obcas spatne odpovida. Navic je to desna kecka a dovedu si zive predstavit, ze zacne nekde v nejmin vhodne chvili vykladat neco o balonku a kam se strka 😀

nikka.vo
autor
25. bře 2010

Tiki, tak z toho by ses asi nevykecala 😀

monaberuska1
26. bře 2010

jojo presne doufat že se zas neomotaj do pupeční snurky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tiki
1. dub 2010

Tak mi včera dr. pochválila polohu dítěte, už je natlačené u branky až to není příjmný 🙂 a říkala, že to se spontánním porodem vypadá dobře, jen abych se začala včas otvírat... Tak mi držte! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru