2. porod po sekci a I. doba porodní. Jaká byla?

nikka.vo
7. bře 2010

Ahoj maminky, zajímají mě zkušenosti těch, které rodily první miminko sekcí a další přirozeně jak probíhala I. doba porodní u druhého porodu. Nechali vás ulevovat si na míči, chodit, nebo vás nutili ležet a být na monitoru kvůli možné ruptuře dělohy? Já se bojím, že mě budou nutit ležet a být připoutaná k monitoru ☹ Za prvé mi to u prvního hodně vadilo při kontrakcích ležet jak poleno a za druhé chci mít možnost miminku pomoc sestoupit a celé to urychlit. Případně pokud je tu někdo, kdo takový porod zažil v Motole, kde budu letos rodit, tak budu ráda, když to napíšete.

Moc vám děkuju 🙂

nikka.vo
autor
7. dub 2010

Kvakul,pro mě to taky byla muka, proto doufám, že v Motole mě do toho nutit nebudou. Ono to samotné může ten porod zpomalit nebo zastavit 😒 Je stejně zvláštní jak k porodům přistupují porodnice různě. Od porodu KP, větších dětí, nástřihů až po to jak prožívají přirozený porod po sekci. Někde nechtějí o druhé sekci ani slyšet, jinde vás do toho spíš tlačí -co kdyby 🙄

No a myslim, že Tiki už to má asi za sebou 😕 😅

monaberuska1
7. dub 2010

kvakulka- no já taky sprcha a sprcha a když mě natáčeli tak taky to byli muka musela sme apson klepat s noham, protože jako vklidu bych to nedala.. a to proč se musí ležet????no to je opravdu zajímavéé..
nikka- že co porodnice to jiné metody a tak všecko..

babara
8. dub 2010

Taky bych rekla, ze Tiki uz to ma za sebou, snad se brzo ozve..

Mona, pry potrebujou monitorovat mimi a mozna i tu jizvu v prubehu, nevim, no doufam, ze ne nonstop!, i kdyz me na bolesti nepomahalo vubec nic, ani sprcha, ani manzel, az epidural 😀

Jinak dobra zprava u me, jizvu mi zmerili v nejtensim miste 4,6mm, odhad mimca v 37+4 je 2921g, takze pokud nebudu zas prenaset nebo nebudou komplikace, budu rodit normalne. Ale zatim se teda nic moc nedeje, CS 3, ani posledni tyden zadni poslove 😒

monaberuska1
8. dub 2010

babra, aha, tak to vše uvidím jak už tu padlo ona si to každá porodnice dělá uplně jinak 🙂 😀 😀 😀
tak to je super, zatím vypadáš teda nadějně vid 🙂♥♥

martan
9. dub 2010

babara tobe merili jizvu jo? to se mas muj si jizvy vubec nevsima sestra mi rikala ze mi stejne ted nikdo nerekne jak budu rodit ze zalezi jaka bude situace az prijedu rodit a ja doufala ze s jizvou prenaset nenechavaj. Vcera jsem uz do sebe kopla ten ricinovej napoj pekne jsem se po asi jako nikdy ale v brise ani pichnuti a mimino je furt tak vysoko rekla bych ze leze cimdal vejs ☹

babara
9. dub 2010

mona, jj, mam radost, ale stejne se bojim, ze prcek zas sam nepude 😨

martan a cs porad 0? Mas termin skoro jak ja, u me se taky nic nedeje, ale cs mam 3. Zkus ten napoj treba o tyden pozdejs znova.
Nerekli ti, jak dlouho te nechaj prenaset?

tiki
9. dub 2010

Holky, tak hlasim zase jeden happy end 🙂 . Bylo to o fous, uz mi sundavali prstynek a ptali se, jestli mam kontaktni cocky a zubni protezu, ze pojedem na cisare, ale jeste jsem je ukecala a druhe dite jsem porodila normalne!!!
Anežka totiž mela stejne jako Zdisa snuru kolem krku, ale ne tak pevne, tak se to jeste dalo uhrát. Ale kdyby se clovek neozval, uz by ho rezali 😝 .
Kdyztak detailnejsi info na
http://www.slepicarna.cz/?cat=forum&fsection=10...

babara
9. dub 2010

tiki, tak to je parada, moc gratuluju, jsi statecna! Kontrolovali ti tu jizvu po porodu?
Ja se budu pupecniku taky bat, u nas v rodine je to nejak pravidlem 😖 no snad to bude kdyztak tentokrat max. jednou a ne pevne

martan
9. dub 2010

barbara do toho napoje znova uz nejdu fakt takovej prujem jsem v zivote nemela ted nepujdu tak tri dny na zachod jak jsem vycistena jo cs mam furt 0 ale to jsem mela i s prvni dva dny po terminu a pak me kuchli jak dlouho nechaj to nevim to zalezi asi na tech dr. v nemocnici a tam me odesle ten muj doktor az po terminu takze vim opet prd a pak se budu divit

martan
9. dub 2010

tiki to je supr ze sis prosadila svou gratuluju k miminku 😉

tiki
9. dub 2010

Babara, kontrolovali, nic prijemneho, ale ono toho neprijemneho bylo tolik, ze na tohle bych uz uplne zapomnela 😉

helcenka
9. dub 2010

Tiki, to je super, moc gratuluju. A držím palce i ostatním. Ráda si přečtu další dobré zprávy. 😀

nikka.vo
autor
9. dub 2010

Tiki paráááááda 😎 Gratuluju moc. Je fajn, že si je ukecala a nesklopila si uši, jako by to udělala asi většina vystresovaných maminek. Občas doktoři zbytečně panikaří. A jak se ta jizva kontroluje, že to je nepříjemný? 😕

Mám fakt radost 🙂

nikka.vo
autor
9. dub 2010

Jo a Martan, nedivim se, že si se vykákla z podoby, však ještě má mimís čas, ono to prostě zabere až když je to tělo a miminko připravené. Když to vypiješ brzo, tak tě to protáhne fest, no 😅

lucie.krajcarova
9. dub 2010

ahoj, moc zajímavé téma!!! naše první mimi bylo KP, takže plánovaný císař.vše bylo podle mých představ, takže jsem byla spokojená. s jizvou nemám žádné problémy. ale druhé dítě bych ráda povila normálně!|! těší mě příběh Marušky a Tiky, že to jde!!! Gratulace veliká vám oběma!!!!!

nikka.vo
autor
9. dub 2010

Jo a tiki, jak to bylo s urychlováním, pícháním vody apod? 😉

babara
9. dub 2010

A jak se osvedcilo epi-no?

monaberuska1
9. dub 2010

je tiki moc velká gratulace?? ajak už tu padlo jak se osvědčilo teda epi-no??? a jak se kontroluje ta jizva teda??že je to nepříjemné??? a musela si ležet?? nebo ne??

babara
10. dub 2010

Ta jizva se tusim kontroluje pohmatem zevnitr 😅

monaberuska1
10. dub 2010

babara ježiš to jako fakt jo??? proboha to snad ne, jen ta představa je jako děsivá 😅 😅 😅 😕 😕 😕 😕 😨 😨 😨

tiki
10. dub 2010

Jo, jizva se kontroluje pohmatem zevnitr. Humus, ale po tom porodu je to uz jen neprijemny moment, ktery hned zase skonci 😉 . Epino se mi, myslim, osvedcilo, i kdyz trosku sita jsem. Hlavne teda zevnitr, ale i na hrazi mam nejaky ten styzek. Ani nevim, jestli mne strihali nebo jestli jsem natrhla. Ale dr. pri siti konstatovala, ze mam desne jemnou tu svalovinu, jak pavucina, ze se to jen tak nevidi. Tak myslim, ze bez epina by bylo to poraneni daleko vetsi. Navic ja dala s epinem max. 25 cm, protoze jsem po cviceni nekolikratk krvacela. Mala mela hlavicku 33 cm, takze prece jen to jeste kus chtelo. Ale hoji se to rychle, sedela jsem hned druhy den. Ted mne tam jen trapi jeden vnejsi steh, ktery couha ven a lepi se mi pri sezeni na vlozku 😝 . A docela to pali, tak lezu do sprchy, jak jen muzu. Jinak fakt uz o siti ani nevim.
Nikko, s urychlovanim - pichli mi vodu tesne nez jsem sla na sal, pak dali klistyr, pak jsem byla chvili ve sprse (zlaty casy), ale potom uz jen na stole a na monitoru. Manzel s napetim po kazdy kontrakci referoval, co delaji ozvy ditka... Nakonec mi dali nejake urychlovadlo do zily tesne pred tlacenim, kdy zacaly slabnout kontrakce, ale fakt az tesne nakonec. Jinak nevim, jestli by to nebylo na kleste...

monaberuska1
10. dub 2010

holky tak já se ptala aji mojí sestry ta vlastně měla první porod taky CŘ a druhý normálně a jí jizvu zevnitř taky kontrolovali ale ultrazvukem, pohmatem ne prý..tak toto bude zas určitě taky na porodnicích, každá to zas bude dělat jinak

mishah
12. dub 2010

Ahoj holky,

narazila jsem na tuhle diskusi, která se mě momentálně taky docela týká 😉 koukám,že je nás dost, co bychom rády rodily přirozeně po CS...já jsem se teda ještě svého dr ani neptala,jak to tentokrát vypadá, jizvu mi asi stejně změří v porodnici a mimís je hlavou dolů(posledně se mi otočil až ve 36,týdnu a hned na to rupla voda)-CS mi ale nakonec dělal pro nepostupující porod...malej prostě nesestupoval dolů a já byla pořád jen na 2 cm... 😒 -navzdory kontrakcím a všem urychlovákům..

jinak velká gratulace tiky!!! Já už bych to taky chtěla mít takhle hezky za sebou 😵

babar: s tou jizvou to vypadá dobře, jsem zvědavá,kolik mi naměří...

helcenka
12. dub 2010

Ahojky, Mishah, to jsme na tom byly podobně. Taky jsem měla CS pro nepostupující porod, nakonec jsem se otevřela, ale malej nesestupoval a už to bylo akutní, byl dlouho bez plodovky, porodní bolesti po minutě jsem měla 6 hodin... Otočenej hlavou dolu byl teda brzo. My teda ještě druhý nečekáme, ale snad se nám brzo zadaří. 😀

mishah
13. dub 2010

helcenka: ono je to prý docela častý důvod CS, ten tzv."nepostupující porod"(kdo si zažil, ví,že to není nic moc...)..Mně dělali CS po 36 hodinách od odtoku vody, rodila jsem navíc moc brzy, takže měli strach a pořád mě hlídali a dávali různé léky...
Tak uvidíme, jak to bude s druhým...
Držím palečky, at se mimi brzy zadaří 😉

evena
13. dub 2010

mishah: 36 h 😕 já myslela že bez plod. vody max. 14 h. ...

Mě porod vyvolávali 2 dny, bez pl. vody mě nechali asi 13 h a stejně sem se neotvírala a malá nesestupovala, nakonec se i monitor začal horšil tak bylo jasné že to skončí CS ... ale řeknu vám že ten porod mám ještě před očima a nevím jestli bych dokázala rodit po tom všem přirozeně 😀

už ste se setkali s tím že vám někdo řekl: tys rodila císařem, tak to nevíš co je to porod ... 😅 😅 spousta lidí si myslí že je to asi na přání, příjdeš bez bolestí, mimčo ti vytáhnou a jdeš domů 😅

mishah
13. dub 2010

even: no, někde jsem četla, že do 24 hodin,ale je to individuální, pokud je mimčo Ok,tak se to asi tak nežene, navíc na bulovce)kde jsem rodila)měli fakt nával rodiček,takže nestíhali...☹(ted mám TP květen, to snad bývá skoro nejvíc porodů, tak jsem zvědavá,..

ad okolí a CS:Jo- to mockrát....☹((Jenže-když si projdeš těma bolestma a nakonec stejně máš CS, tak nevím, já byla po porodu úplně dodělaná...malej vypadal narozdíl ode mně parádně 😀 Kdyby byl CS tak bezbolestný,asi by nechtělo tolik holek po něm rodit přirozeně....

babara
13. dub 2010

Jako nemuset se po cisari starat o dite, zvedat ho, sebe, tak celkem pohoda, blby je, ze brisni svaly clovek zapojuje temer neustale pri temer kazdem pohybu, vcetne vstavani z postele, ze, takze v tomhle je to sakra neprijemne.

Ja slysela, ze se da i do 48hodin po prasknuti vody, primo v porodce se mnou byla mamina, na kterou nespechali, mozna i dyl ji nechali, ale asi taky zalezi, jestli je to predni ci zadni voda, nevim 😕

helcenka
13. dub 2010

Jasně, že rodit císařem nic není...... Já do poslední chvíle chtěla rodit normálně, i po tom, co jsem si prožila normální porodní bolesti se vším všudy. Na císaře jsem přistoupila až co mi řekli, že by mohlo být ohrožené mimi, jinak bych ještě chvíli vydržela. Na jednu stranu je mi líto, že jsem nerodila přirozeně, ale na druhou si říkám, že bych tím ohrozila malýho, protože byl dlouho fialový a nechtěl zrůžovět. Taky kvůli barvě nám strhli 2 body na Apgar score, jinak byl teda úplně v pořádku a je zdravej jako řípa. To souvisí právě s tou plodovkou, mě nechali jen 12 hodin bez ní a pak mě tlačili do císaře, zdálo se mi to moc brzo, ale nakonec jsem teda šla.
Mně bolest zas tak nevadí a vydržím hodně, pečlivě jsem prováděla cviky, co mi ukázala rehabilitační sestra a žádné komplikace jsem neměla. I po CS jsem byla v pohodě relativně brzo, teda fyzicky, protože já měla jinou komplikaci s porodem a to, že mi den před tím, než se narodil malej, zemřel táta a to taky nastartovalo porod. Naštěstí teda v termínu.
Doufám, že se nám podaří brzo otěhotnět, a do druhého porodu chci jít rozhodně přirozeně, tak uvidíme.

syraell
3. kvě 2010

evena
mě to neustále připomíná moje vlastní matička. Nevím prý, co je porod a bolest, když jsem nerodila klasicky 😉 Legrační je, že je to velká břišní operace, po kterých je normálně člověk vyřazenej z provozu a opečovávanej. Jenže my musíme makat a starat se o prcky, na nějaký bolístkování neni čas 😉
Na druhou stranu čím dřív je člověk na nohou, tím dřív je fit, však to znáte...
Já jsem dneska byla na inf. schůzce v porodnici a v podstatě mi řekli, že budou respektovat moje přání, ale s velkým plodem a těh. cukkrovkou by po prvním císaři výslovně klasický porod nedoporučovali...tak nevim...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru