2 porody císařem. Porovnejte hojení, rekonvalescenci

blueapple
28. pro 2009

ahoj holky,
ty které máte 2 či více císařů za sebou, který byl pohodovější ? Myslím z hlediska hojení, bolestí, návratu do normálního života. Bylo to stejné nebo ne?
Díky za info !

pavlina05
28. pro 2009

TAké mě to zajímá 😉

vanitka
28. pro 2009

Zdravim, dievcata! 🙂 Zaujimava tema, ku ktorej mam co napisat, kedze mam za sebou cerstvo tretiu sekciu. 😉 U mna boli vsetky tri rovnako pohodove, bez velkych bolesti, bez problemov, s rychlo rozbehnutou laktaciou a rychlym navratom z porodnice domov, aj doma do bezneho zivota. 😵

pavlina05
29. pro 2009

vanitka
😕 3? TAk to moc gratuluji a obdivuji. Není to riskantní 3 x císař?
Jizva je pokaždé jinde nebo se řeže v předchozí jizvě?

vanitka
30. pro 2009

ako ktory lekar, ja ma dve nad sebo a tretiu jazvu krizom ☹
a co sa tyka toho rizika, tiez zalezi na nazore lekara, moj gyn ma uz pri druhom desil komplikaciami, ale Dr., ktory ma naposledy operoval, povedal, ze dnes to uz nie je az taky problem, riziko sa, samozrejme zvysuje, ale ze nie je problem, aby som mala este dalsie dieta 😵 takze asi tak... (PS: moj gyn ma cca 50 rokov a ten druhy Sr. z porodnice cca 30 😀)
samozrejme, ze keby bola moznost, rodila by som radsej normalne, ale zial sa nepodarilo 😒

blueapple
autor
5. únor 2010

a děvčata, co zavinování dělohy po druhém císaři ? Obecně se říká, že je bolestivější ... 😝

vanitka
6. únor 2010

ja som to pocitovala az po tretom, po druhom si nejake bolestive zavinovanie vobec nepamatam 😵

dvojka
6. únor 2010

Tak pro mě byl pohodovější druhý císař,hned druhý den ráno jsem vstala a vyloženě běhala po oddělení 😉 ,bolesti byly menší a ještě byly tlumeny čípky...Zavinování dělohy-to bylo mnohem mín bolestivé taky

brusinka.pusinka
8. únor 2010

Děvčata já měla dva císaře v rozmezí 14 a pul roku a můžu říct jen to že první byl v celkové narkóze a druhý spinálkou druhý byl pohodovější ale hojení a bolest byla asi stejná, Na Třetí císař už nemůžu a tak jen tiše můžu závidět ale jsem šťastná za moje dvě srdíčka 😀 15 letého syna a pulroční holčičku 😵 😵 😵 😵

loki01
8. únor 2010

brusinka: jaktoze nemuzes na treti? jestli se muzu zeptat

brusinka.pusinka
8. únor 2010

Loki01 nedoúpručuje lékař vzhledem k věku a že by bylo moc rizikové mohla by se poškodit děloha.Takže přísný zákaz 😉 Jsem moc ráda že mám své poklady a že jsou zdravý. Jinak jsme s manžou říkaliže vezmeme dítko do pěstounství,až bude malé tak 4-5 let 😉

babara
8. únor 2010

brusinka - taky by me to zajimalo, a taky jaky byl u tebe duvod k cisari?

vanitka, u tebe byly jake duvody k opakovanemu cisari? Ja bych rada taky 3, mozna 4 deti, pokud to pujde, chci proto radeji podruhe rodit prirozene.

evinka001
9. únor 2010

ahoj, já mám čtyři císaře a všechny proběhly v pohodě. pravda u posledního mi stehy vytahoval doktor až po 14 dnech, aby se to náhodou nerozjelo, ale jinak hojení vždy úplně bez problému.

brusinka.pusinka
9. únor 2010

Babaro já měla prvního syna koncem pánevním a byl hodně velký normálně rodit nešlo byla jsem na akutním císaři, a u dcery to vypadalo že porodím normálně ale byla jsem na kontrole 24.7 tak bylo vše ok, a 27.7 jsem měla už natrženou jizvu zevnitř tak proto císař i když dcerka byla maličká měla jen47 cm a 2950g.a Zákaz dalších dětí . Chápu lékaře a každá máme jiné vlastnosti těla moje by to prostě už další císař asi nezvládlo a proto nechceme riskovat.Já mám 7 bratrů a také jsem chtěla velkou rodinu ale bohužel život to chtěl jinak . Jsem vďěčná za to co mám 😉 A všem přeji jen to nej a nej a nej s mimisky 😉

babara
9. únor 2010

Tak to me mrzi ☹ no jesteze to dnes dokazi zavcasu zjistit! Zjistili to ultrazvukem nebo jak?
A brusinko, kde jsi rodila, jestli se muzu jeste zeptat.

brusinka.pusinka
9. únor 2010

Babarko jj zjistil to ultrazvukem, a první dítě jsem rodila v Havířově v 95 roce a loni jsem rodila v Ostravě -Vítkovicích.Havířov i když to mám pár minut od bydliště jsem z důvodu nespokojenosti nevolila.Byla jsem na obhlídce a viděla tam ten samý personál co byl za syna , vrátily se špatné vzpomínky a byla jsem rozhodnuta najít si nemocnici takovou aby bylo vyhověno mím i potřebám dítka 😉 Ve Vítkovicích to na 100% splnili 😉

vanitka
9. únor 2010

babara, ja som mala prvy cisarsky akutny, hrozila hypoxia, druhe dieta som chcela rodit prirodzene, ale prenasala som, porodne cesty nezrele, primar ma prekvapil, ked mi oznamil, ze ideme rodit cisarskym hned, ani som to nestihla predychat a uz som bola na stole a teraz pri tretom mi uz ani nedovolili inak ☹ tiez sme chceli mat vela deti, ale Dr. co ma operoval, mi prisiel povedat, ze pokojne by sme mohli mat este dalsie dieta, ze rizika sa sice mierne zvysuju, ale vzhladom na moj stav to nie je nerealne 😀 tak uvidime...

evinka001: som rada, ze nie som sama, kto ma viac cisarskych, lebo vsetci na mna pozeraju, ci som normalna 😵 a ja si myslim, ze som 🤐

evinka001
9. únor 2010

vanitka: mám podobné zkušenosti, na mě se tak dívali i někteří doktoři a sestry v porodnici, ale buď v klidu, normální určitě jsme 🙂

vanitka
9. únor 2010

no neviem, neviem, sestricka od nasej pediatricky ma uz pri tretom tehotenstve pochovavala 😝

babara
9. únor 2010

sestricky tomu prd rozumi 😉 jako kdyz uz tehotne jste, musi vas porodit, kdyz by to bylo hodne spatne, tak mozna udelaj sterilizaci? Nebo doporucej?
Vim, ze je dost pripadu treba 5 porodu cisarem, tak snad to ta nase tela zvladnou kdyztak 😉
Akorat je treba byt pod kontrolou. Trochu se bojim, ze treba u druheho porodu nestihnu dojet do porodky vcas a praskne mi treba pri kontrakcich deloha, snad druhe dite taky nebude spechat a snad mi na UZ v 32tt zkontroluji jizvu, jestli neni moc tenka

evinka001
9. únor 2010

babara: neměj strach, po jednom císaři ti při kontrakcích jizva určitě nepraskne. S tou kontrolou jizvy, nevím, ale mě ji nikdo nikdy nekontroloval. Dokonce se mi stalo, že mi jeden doktor nabízel když jsem čekala třetí dítě, jestli nechci zkusit porodit normálně. Jinak taky jsem četla, že tělo opravdu vydrží 5 císařů.

vanitka
9. únor 2010

evinka, presne to iste aj u mna, moj gyn mi na vymenny listok na sono napisal, ze skontrolovat jazvu a Dr., ktory sono robil, sa len zasmial a nic nekontroloval... takze asi tolko k intenzivnej starostlivosti
inak velmi zalezi aj od veku lekara, moj Dr. by ma najradsej sterilizoval uz po druhom cisarskom a ked som teraz odmietla po tretom, tvaril sa hrozne sokovane 😀 myslim, ze pri pripadnom dalsom tehotenstve budem musiet zmenit lekara, aby som zase devat masiacov nepocuvala tie iste pesimisticke reci 🙄 teda ja chapem, ze cisarsky je operacia a po viacnasobnom reze je maternica oslabena, ale je fakt, ze je to individualne,kazda sme ina, kazda inak znasame bolest, inak sa nam hoja rany, tak naco robit bu-bu-bu 😠

evinka001
10. únor 2010

vanitka, máš pravdu. Mě taky už od druhého císaře nutili podepsat že souhlasím se sterilizací, že další dítě bych nepřežila ani já ani mimi, no nějak jim to nevychází. Nepodepsala jsem ani po posledním porodu. moje doktorka, je fajn, nikdy neřekla nic pesimistického, ale když měla dovolenou, tak první co jsem slyšela od její zástupkyně bylo, že je zvědavá jak tohle dopadne, že ona by mi to nedovolila. trochu jsme se názorově střetli, protože jsem jí vysvětlila, že bych se jí na dovolení určitě neptala, že je to moje rozhodnutí. naštěstí už jsem ji pak nikdy neviděla.

dvojka
10. únor 2010

evinka001-můj Ty Tondokolenatej 😲 4 sekce...To máš můj obdiv.
Prosim Tě všechny děti máš donošené....Já mám druhý nedonošený témměř o 7 týdnů a nevim jestli bych šla do třetího císaře,mám strach.Doktoři mi to nezakázali,ale řekli že si mám dát minimálně 2 roky voraz 😀

Ještě se chci zeptat,seš říznutá pokaždý v tom samém místě a nebo se to liší? 😉

evinka001
11. únor 2010

dvojka: všechny děti jsou donošené, jen holky to jsou ty dvě mladší, se narodili plánovaně 14 dní před termínem, ale to se počítá jako donošené. Říznutá jsem pokaždé v tom stejném místě a dnes už to ani není vidět, krásně se to zahojilo.Jinak d dalším bych fakt počkala. Já mám děti od sebe všechny po 5 letech. Ne že bych to planovala, nějak to tak vyšlo samo 🙂

vanitka
11. únor 2010

evinka, tak to mas fajn s tymi rezmi, ja mam na bruchu tri ☹ teda nie ze by som mala postavu do mini bikiniek, ale bolo by mi milsie, keby som to mala na jednom mieste 😝 ale co, hlavne, ze su drobci krasni a zdravi, kaslat na jazvy
a este k tej sterilizacii - to zatial trapilo len mojho doktora, v nemocnici sa o to nikto ani neobzrel... budem musiet vymenit toho doktora, lebo ma skoro zlomil, este stastie, ze som si to premyslela 😵

evinka001
11. únor 2010

vanitka: máš pravdu 🙂 na takové rozhodnutí je vždycky dost času a hlavně potom už to nejde vrátit. žádný doktor tě nemůže nutit. je fakt, že mě teda přemlouvali vždy jen v porodnici, kdyby to zkoušela moje doktorka tak ji změním. Jizvy neřeš, hlavní je že jsou děti zdravé 🙂

reruna
11. únor 2010

Ahoj, tak po druhém císaři to bylo určitě lepší hlavně psychicky, fyzická bolest asi byla stejná, ale protože už jsem byla na to připravená a věděla, co mám čekat, snášela jsem to mnohem lépe, i když zase jsem se o to více bála porodu, než u prvního, to jsem nevěděla, do čeho jdu. Zdá se mi, že mám ted hezčí jizvu, poprvé se mi dost rozjela, měla jsem jen jeden steh a tentokrát jsem měla stehů 10, asi to lépe drželo. O sterilizaci se mnou v porodnici nikdo nemluvil. Můj gyndr. mi radil počkat aspon dva roky do dalšího těhu, ale to už neplánuju, do třetího císaře se mi už nechce...

babara
12. únor 2010

nevite, co rozhoduje tom, jestli provedou rez v predchozi jizve nebo rez novej?

mne moje gyndra tipuje zas cisare, ale jeji kolega, kam chodim na UZ (na rozdil od ni rodi a je mladej) nevidi duvod, kdyz bude vse v poradku, takze verim spis jemu a v porodce, protoze ona nerodi. Ale doufam, ze mi sterilizaci nedoporuci, ja jinak docela doktory respektuju, tak bych mela dost velke dilema, ale myslim, ze do 3. pujdu stejne...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru