20. týden těhotenství - asi prasknu

bramburka23
18. říj 2018

Ahoj holky, tak já teda nevím 🙂 Jsem 20tt a připadám si, že prasknu. Naštěstí mě úplně minulo zvracení, jen občas mi bylo špatně, ale od začátku mě provází zácpa a nepříjemně nafouklé břicho. Vím z čeho to mám, málo piju. Ale co, kdybych pila víc, bylo by mi blbě a těžko. Už teď mám problém si obléct ponožky a sedět u stolu. Jo a taky mi je dost nepříjemné, když ležím na zádech a natáhnu nohy. Jakoby se mi vyboulí podbřišek a táhne to. Funím jako bych čekala dvojčata - stačí říct jedno souvětí a už lapu po dechu. Manžel se mi v jednom kuse směje a ženy v mém okolí mi s úsměvem říkají "A bude hůř!". Nahoře už mám 7 kilo (vždycky jsem byla normálně štíhlá) takže jsem si ještě na ten pupek rozhodně nezvykla. Pohyby mimča asi necítím, i když co já vím - neustále to ve mě škruňká, bublá a plyny se ve mě hromadí snad i po nadechnutí. Já, mírumilovný člověk jsem se změnila v protivnou uřvanou komandující saň, už i ten pes se mi vyhýbá 😀 Kdybyste některá z vás měla radu na cokoliv z výše uvedeného, budu nesmírně vděčná!!! 🙂

maximaty
18. říj 2018

Klídek, bude hůř 😂🤣😂🤣😂🤣

skretik
18. říj 2018

@bramburka23 porod 😂, do te doby asi budes holt komandujici san 😅. Jsem na tom stejne a cim vic jsem protivba,tim vic me to uvadi do depresi,ze jsem protivna 🙈🤦‍♀️😅... Nafouknuta casto byvam tak,ze mam pocit,ze bricho ten napor neudrzi a praskne treba jako zip u bundy 🙈. Nekdy pomuze espumisan,nekdy tepla sprcha,nekdy lehnout na bok a nekdy proste nic

lachtanice86
18. říj 2018

Bude hůř

bramburka23
autor
18. říj 2018

uf, tak to jsem na sebe fakt zvědavá... 😀 právě dlabu espumisan každý den a že by to nějak významně pomáhalo. Asi jo, zkrátka ten jiný stav je fakt jiný, jsem celá úplně jiná a téměř ze dne na den 😀 no a ty nálady, to je šílený... nedávno jsem se dostala z panické poruchy a už jsem o sobě měla tendence pochybovat, že v tom zase lítám. Naštěstí ne tak snad mě nezlomí ani porod a šestinedělí. A vás taky ne! Držím palce 😉

lachtanice86
18. říj 2018

@bramburka23 já změny nálad nemám. Ani nebrecim u každé debility. Musím říct že i manžel je překvapen že krom břicha, který stejně není moc velký žádný změny nevidí. Uklidnila jsem byt po rekonstrukci, teď budem dělat pokojicek, škrábat zdi, malovat, pokládat koberec... ještě mě čeká vyprat věci pro malou, atd. Ale nejhorší jsou ty kopance do žeber a ten vetřelec co asi brzy vyskoci. Jsem 35tt a nahoře 5,5kg

bramburka23
autor
18. říj 2018

@lachtanice86 já právě taky nebrečím, já zuřím jak pes! :D Hned jsem vytočená a hádavá, Takovýho vzteku co se ve mě teď bere jsem nezažila. No a vidíš, psala jsi že bude hůř a přitom jsi celkem v klidu. To je dobrá zpráva 🙂 A přestávám si zoufat, že malou ještě necítím. Lepší než kopance do žeber :D

lachtanice86
18. říj 2018

@bramburka23 tím že bude hůř jsem myslela ty kopance. 😁

normalnimatka
18. říj 2018

tak věcně...
zácpa - lněný semínko zalitý horkou vodou - pár lžiček denně, by mohlo pomoct. ale jen za předpokladu, že budeš víc pít, jinak je to kontraproduktivní. dál laktobacily, zaječická minerálka, švestky, myslim, že se dělá i nějaký vyloženě projímadlo vyrobený ze švestek jen.
ležení na zádech - tahle poloha nedělá dobře horní dutý žíle. gůgli. je to dobrý vědět i pro porod. rodí se v českejch porodnicích v nejhorší možný poloze, kdy se fakt omezuje přísun kyslíku k miminu, aby pak bylo co zachraňovat a proč bejt vděčný porodnickýmu personálu. já jsem taky na zádech nemohal bejt ani minutu, ale ani tak ne kvůli dechu, jako kvůli bolesti zad. tý poloze se prostě vyhejbej, tělo ti jasně dává signál, že toto fakt ne.
že ti vadí břicho, to je asi normální. pak ti zas bude trochu chybět, až najednou zmizí🙂 všecko má svoje. ke konci už pak aspoň člověk fakt chce rodit, i kdyby se jinak bránil:D je to chytře vymyšlený. a pak je ještě fajn nepředpokládat, že se porodem všecko vyřeší. kojení taky nebejvá prdel a vůbec zžívání s miminem. tak buď ráda, že máš zatím starosti "jen" se sebou. 🙂
a náladičky, to berte prostě s mužem prostě s rezervou🙂)) zase je to takový vlastně zajímavý, co v tobě dřímá za osobu, která se teď vynořila🙂))):D

9jana9
19. říj 2018

Za sebe bych Ti ráda řekla, že bude lépe, snad. I já se k tomu dost upinam Věty bude hůř, mám plné zuby. Hodně věci je o hlavě a jak se nastavime, tak to bude. Jsem 21tt pořád mě provází nevolnosti, ikdyz nezvracim. Občas intenzivní naladovost, která mám vypozorované, hodně souvisí práve s tím, jak se cítím, pokud mi je zle, tak sem nepříčetná. Takže sama za sebe, zkus nenásilně přijít na něco co by ti pomohlo, až se to ustáli, bude lépe. Mám dvě kamarádky, které mluví o tom, že paradoxně si nejvox uzily 3 trimestr, ptz konečně prisly na to, jak fungovat aby nebyly oteklé, nafouklé a tím se jim i náladovost zlepšila. S lněnými semínky opatrně, mají připravovat porodní cesty, tak aby se to neprehnalo, ale obecně semínka fuoer,jen přiměřeně množství. Lžička lněných nebo chia do pití, jogurtu, kaše, nebo jentak na zeleninu fajn ( semínka je potřeba predem budu namočit, nebo trochu podrtit, aby se mohly správně natravit, jinak projdou střevy nevyuzite). Obecně pozor na zeleninu, dost nadýmá. S pitím je problém, sama to mám tak, že piju extrémně málo, musím se do toho nutit, ale vše ve větší míře mi zvedá žaludek. Takže hodně střídám po malych dávkách, to co piju. Voda, čaj, džus, mošt, ... Hrůza, jednou je to fuj, ptz je to sladké, podruhé nechutně, ptz je to bez chuti, pak zase je to teplé a divné to smrdi...
Na zažívání mě osobně pomohl zelený ječmen, roznychany ve vodě. Je to docela nechutně, když sem zjistila, jak dobře mi to funguje na zácpu a na nadýmání, tak se to vypít dá 🙂 a obrovskou výhodou od spousty věcí je, že pokud málo piješ, tak ječmen nezůstává v traktu a nezhoršuje stav, tak jako spousta jiných věcí ( viz. Vlákniny, chlorella apod.)
Držím palce a přidávám se k naději, že to budeme mít jiné, než většina a ke konci bude lépe 😉

merope
19. říj 2018

Za mě budu reagovat hlavně na to pití, protože s tím mám sama problém, budím se pak v noci a cítím se totálně "vyschlá", že se musím napít, ale o to víc pak zase lítám na záchod. Chce to prostě řešit přes den. Jako těhotná bys měla vypít aspoň 2 litry denně. Pokud je nepiješ, tak na to mám několik fint. Hlavní je nedělat si pití do malých hrnků či skleniček, ale do půllitrů. Případně si naleju ráno do PETky s vodou a postupně upíjím. Opět - chce to minimálně litrovku (tu pak někdy přes den naplnit znovu). Pokud si vezmeš dvoudecovou skleničku, tak jich musíš vypít přes den 10 a to mi přijde šíleně moc (zvednout se, doplnit...), kdežto z té PETky člověk tak nějak prostě upíjí. Půllitrové skleničky či hrnky mi přijdou skoro ještě lepší, pokud jsi na pevném místě - pak je dobré hlídat si i to, že za dopoledne to člověk prostě tak nějak dopije, aby si v poledne doplnil další. Nevynechávat pití u žádného jídla, i ke svačině. Taky mi to ne vždy jde, ale snažím se, když se mi to podaří, odměnou je, že se v noci nebudím tak často (nesmím to vypít večer naráz, ale právě přes celý den, hodně pomůže půllitr ještě než ráno odejdu pryč, ale to se ne vždy povede).

Jinak lehat na záda s nataženýma nohama, to mi taky není příjemné (ani na bederní páteř) a to jsem před otěhotněním rozhodně nepatřila mezi hubené a jsem teprve čtrnáctý týden.

Manžela požádej, ať se ti nesměje, že ti to nedělá dobře a držím pěsti, ať se podaří být méně nepříjemná (třeba je to jeho reakce na tvou nepříjemnost). Moje babička si ještě po devadesátce pamatuje, jak se jí děda v těhotenství smál a jak jí to bylo nepříjemné - ono slyšet to pořád dokola příjemné není, otázkou je, zda sama pořád dokola neopakuješ něco stejného.

A ještě jedno - jak jsi na tom byla s cvičením a fyzičkou před těhotenstvím? To, že lapeš po dechu už po jedné větě by skoro napovídalo, že nic moc a teď se to ještě zhoršilo. Chodíš na nějaké cvičení? Pokud nejsi na rizikovém, tak určitě doporučuji. Jak říkají i u nás na gynekologii - pokud žena 9 měsíců necvičí, pak to na sále neudýchá. Sama jen odpočítávám do 16tt, kdy mi doporučili cvičit až potom.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru