3. císařský řez. Jaký byl?

joelly
20. únor 2012

Moc bychom si s manželem přáli mít jednou tři děti. Bohužel mám indikaci k SC a názory na počet císařských řezů se různí. Zajímalo by mě u vás, které jste do toho šli, jaké bylo vaše třetí těhotenství a třetí císař? O SC je zde na MK spousta témat, ale ty se týkají spíše způsobu porodu po SC, odstupu těhotenství atd. Já bych byla ráda za praktické zkušenosti těch, které si to prožili (případně jsou potřetí těhotné a třetí SC je čeká) - táhla vás jizva, doktor vám těhotenství doporučil/nedoporučil atd. Díky! 😉

merilinka
28. čer 2015

@aanicka Ahoj,já jdu na třetí sc 9.7. 😀 ,nástup 8.7..mám ho 6 let po druhém. Veliké rozhodování několik měsíců co se týká sterilizace také bylo. Já do ní jdu,čtvrté miminko už ani náhodou,hlavně ze zdravotních důvodů,ale také jsem se hoodně rozhodovala,bude mi 34 let a je mi to trošku proti srsti,ale v mém případě bych ani už neměla na 4 síly a nemůžu jít do tak velkého rizika,když taky budou 3 děti....Tak držím moc palce,máme to za pár 😀

luissi
28. čer 2015

holky,jak tělo reaguje po sterilizaci? Neblnou nějak moc hormony atd.? Já jdu v říjnu na 3CS a vaječníky si chci už taky nechat podvázat.

kalo
28. čer 2015

@luissi Ne. Hormonální stránka zůstává naprosto stejná, na tu přerušení vejcovodů nemá vliv. MS cyklus funguje stejně (až do přechodu, klasika) Já mám po 3 sekci a jsem naprosto spokojená. Určitě lepší nechat si přerušit vejcovody než do sebe cpát hormonální antikoncepci. Za mě ano, běž do toho, jestli už další děti nechcete

luissi
28. čer 2015

@kalo -děkuji,určitě do toho půjdu

aanicka
28. čer 2015

Holky, po třetí sekci to chápu, ale já po té druhé ve 33, to mi přijde ještě brzo. Ale taky se mi nechce zase cpát hormony. Ale to třetí bych asi chtěla, pokud to bude ještě zdravotně možné.
@merilinka díky za info

lucifan
17. srp 2015

Plánuji také třetí CS a doktor mi dle jizvy říkal, že je vše ok, ale řeším do budoucna anestezii - vždy jsem měla celkovou - ikdyž mi podruhé nabízeli epidurál - mám hrozný strach to vnímat, bojím se, že budu zmatkovat a nezvládnu ten pocit, že se mi někdo hrabe v břiše - jaké máte zkušenosti? Děkuji

dadushe
17. srp 2015

Ahoj holky, já se k vám s dovolením přidám🙂 Dvakrát císařovna, v březnu bude třetí, které se dostavilo nečekaně🙂 Taky řeším sterilizaci a nějak nevím...sice 4. už opravdu neplánujeme, ale je mi 30 a nějak se na to psychicky necítím....

julietta111
17. srp 2015

@dadushe My už taky 4 v žádném případě neplánujeme, při třetí sc. mi bylo 34,ale ze sjteného důvodu jsem si sterilizaci nechat neudělala 😉

anetka1701
17. srp 2015

@lucifan Ahoj. Já měla epidurál u druhého. Šíleně moc jsem se toho bála, strašný nervy - anestezioložka mně doslova ukecala na epidurál - byli skvělí!! Jako, cítila jsem co se děje, ale nic nebolelo, bylo to v pohodě :o) Jsem za to moc ráda, u třetího zase epidurál :o)

aanicka
17. srp 2015

@anetka1701 já přesně to samé, jen to byl spinál. Taky obavy a pak nadšení, hned vidět mimčo, slyšet, vše vnímat. Za mě super!

julietta111
17. srp 2015

@lucifan U druhého jsem měla epidurál. Nebudu Ti psát že jsem strach neměla, nezmatkovala...ale jen na začátku. Byla tam super anestezioložka, povídala si semnou, držela mě za ruku a i ostatní personál byl fajn, tak jsem se uvolnila a bylo to fajn a ten pocit když mi ukázali dceru, tomu senic nevyrovná. Úplně jiné, než když jsem se po první sc. probudila na jipu po narkoze a nevěděla vůbec nic a syna mi donesli až za několik hodin. Teď potřetí jsem měla také epidurál a bylo to zasae ok. Tomu pocitu když člověk vidí poprvé své dítě se fakt nic nevyrovná a je mi líto, že už to nezažiju ☹ V břiše jsem cítila trochu tlak, ale v žádném případě ne bolest.

dadushe
18. srp 2015

@julietta111 A netlačili tě do toho? Mám docela špatnou zkušenost s doktory,prakticky mě teď do třetice doktor strašil rupturou a radil, ať zvážíme potrat (přitom jizvy ukazkové a hojení bez komplikací):-/ Takže očekávám nátlakovou akci...jestli se můžu zeptat,jak teď řešíš antikoncepci?🙂

akankeo
9. pro 2015

@luissi jak jsi dopadla, nechala sis dat tu sterilizaci? Me ted treti porod ceka, sekci se asi oet nevyhnu a s tou sterilizaci prave nevim, jenze hormony ani brat nemuzu a ostatni antikoncepce neni tak ucinna viz nase treti mimco, ktere bylo sice chtene, ale az za par let....

merilinka
11. pro 2015

@akankeo Ahojky,jestli nevadí,že se přidám,jak jsem psala výše,já na tu sterilizaci šla,malé je už 5 měsíců 😵 ,jsem naprosto spokojená,cítím se úplně normálně,hormony i menzes vše funguje jako běžně...u té menstruace bohužel 😅 mtu si tam taky mohli nechat 😉 ..... je to obrovská úleva,nemusíme si dávat s manželem pozor,necpu do sebe hormony ,takže,já jsem moc ráda,že jsem do toho šla 😵 ...držím palce 🙂

akankeo
11. pro 2015

@merilinka dekuju. Ja se k tomu nejak neumim vnitrne presvedcit. Antikoncepce je pro me problem, HA ani nemuzu, ale zase je mi 31, kdovi co mi jeste zivot prinese. No jeste mam tyden na rozhodnuti, chteji to vedet tyden dopredu pred sekci, pokud se maly nevypravi na svet sam, coz bych preferovala...

merilinka
11. pro 2015

@akankeo jasněmchce si to pořádně promyslet..já měla toto těhotenství už 6 té,,o 3 miminka jsme přišli,první dvě dětičky máme z umělého,Elinka je přirozeně.... dlaší užz tohoto důvodu neplánujeme,už bych to nedala zdravotně...teď to bylo celkem náročné,malá měla špatně placentu,takže jsem i celé těhotentsví měla hematom,který se vůbec nevstřebával,proto musela ven na 37 tt...takže dlaší mimi pro mě už trošku nezodpovědnost. Ale naprosto to chápu,měla jsem 4 měs na rozmyšlení a pečlivě promýšlela 🙂 tak držím palečky,ať jste brzo venku 🙂

veri2424
25. led 2016

Ahoj holky. Vim ze puvodni diskuze uz je starsi, ale treba to bude nekdo hledat i ted. 🙂
Ja jsem ted 39tt a uz ve ctvrtek me ceka treti sekce. Byla jsem rozhodnuta ze jestli se rozrodim do ctvrtka ze porodim normalne, ale na porod to nevypada a tak mam smulu.
Ja mela prvni sekci planovanou. Lezela jsem v nemocnici a syn mel spatne prutoky. Rodila jsem 34tt a bohuzel to nedopadlo dobre a malinky sel do nebicka.
Pul roku na to jsem byla znovu tehotna. Tvrdlo mi brisko ale nijak zvlast a o jizve jsem ani nevedela. Porod se rozbehl sam ve 36+3 a vytrvale jsem se snazila porodit prirozene a to 28 hodin. Bohuzel jsem byla otevrena jen 4cm.. a musela jsem zase na sekci. Sašenka byla v poradku. Vazila 2450g a mela 47cm. 🙂
Ted jsem tehu po třetí jak uz jsem psala, mala se me drzi zuby nehty... :D brisko obcas tvrdne uz asi od 16tt. Ale pry je to drazdivou delohou. Jinak je to me nejpohodovejsi tehu. Je pravda ze jsem otehotnela az po sesti letech, mam cs5 uz od 32tt a malou hodne dole ale cipek porad drzi. Ted uz mam pred sebou jen tri dny a nastupuji do nemocnice. Jedine ceho se bojim je ze mam po predchozi sekci prichyceny močový měchýř k děloze a tak aby to nezpusobilo komplikace. Ale snad ne. 🙂 tak drzte palecky a i ja vam preji klidna briska a pohodove tehu. A pripadne snazeni at dobre dopadne! 🙂
Jo a jestli vse dobre dopadne tak jsem rozhodnuta mit za par let jeste jedno mimi. 🙂 muj doktor je uzasny a pry se o me postara. Je to proste milacek. 🙂
Tak jeste jednou tfuj tfuj tfuj. 🙂 :* ♡ 🍸

salenas
25. led 2016

@veri2424 ahojda, já mám tři děti císařem, plánujeme 4, pro mě byl třetí císař nejpohodovější, nic mě nebolelo, pěkně naplánováno. Myslím,že tě normálně rodit nenechají, to už je velké riziko jak pro tebe, tak pro mimi. Drž se , at jste v pořádku 🙂

akankeo
25. led 2016

@veri2424 ahoj, v prvni rade drzim palce, at je vse v pohode jako u druheho miminka. Ja sem maleho potreti taky nevyhnala tak sel sekci, ale byla sem nejbliz porodu, tentokrat i zatka odesla, i sem byla na prst otevrena, ale prenaset uz me nechat nechteli a na monitoru byla tak maximalne drazdiva deloha, kontrakce to asi nebyly, no. Sekce tentokrat nic moc subjektivne, i kdyz objektivne opet bez problemu. S poradim sekce to nemelo nic spolecneho, jen uz sem "starsi", nez sem byla u prvnich 2, tak sem musela brat leky na redeni krve a diky tomu mi jizva sakla, tak sem na jipce musela mit na brichu takovy pytel a jak sem se nemohla moc hybat, tak se to nejak rozlezelo, no. Navic mi stejne museli ridavat stehy a pak me to z jedne strany tahlo, jestli mi to moc utahli nebo co, ze sem tentokrat brala leky na bolest i treti den, vecer sem se vzdycky nemohla narovnat, ale i tak to jsou asi celkem drobnosti, 4ty den sme sli domu, stehy bylo treba strihat stejne trosku dyl, tak nebyl duvod na paty den cekat. Maly naprosto v poradku, kojeni bylo tentokrat snad hned druhy den, protoze maly pribral uz treti den, celkove bych rekla opet pohoda, sestinedeli tez zatim, i kdyz obcas udelam nejaky blby pohyb tak uvidim, jestli zas nebudu mit misto jizvy na deloze blanku, ale do ctvrteho uz bych asi nesla, sem nejak uz zpohodlnela 😀.

akankeo
25. led 2016

@salenas riziko je po jedne sekci 1.5 procenta ruptury, po dvou skecich 3 procenta, takzeto zas takova tragedie neni, pokud by se mi to rozbehlo, podepsala bych v porodnici informovany souhlas, ze si sem vedoma toho 3procentniho rizika ruptury z cehoz u urcuteho procenta ruptury je riziko odebrani delohy a to bylo asi tak vsechno, jen toho prcka se stejne vyhnat nepodarilo a vyvolavacku by mi teda nedali, to uz by byly stahy o necem jinem...

salenas
25. led 2016

@akankeo mě u třetího řekli rovnou,že to bude císař, tak jsem to neřešila 🙂

veri2424
25. led 2016

@akankeo ja prave taky chtela rodit normalne jen kdyz by se to rozbehlo samo. Ale vubec to nevypada. Vse drzi na chloupku ale uz je mi nekolik tydnu porad stejne. Necitim se ze bych mela porodit. Takze mam asi smulu. 🙂
Jen me mrzi ze budu ve ctvrtek teprve 38+4 a ze mi mohl doktor jeste tyden venovat. Kor kdyz se mi nález nijak nemeni.. nejradeji bych se nekam schovala a ve ctvrtek nikam nesla.... :D ale zase uz se na malou moc tesim. 🙂 no je to vazne moc tezke. Nechci nic zbytecne riskovat, ale prijdu si takova osizena. Ani jedno dite jsem nedonosila a ted kdyz by to slo tak nesmim.

veri2424
25. led 2016

@salenas me prave taky rekli ze to musi byt cisar. Ze jedine ze prijdu uz rozrodena, tak me nechaji porodit. Ale musela bych mit uz vetsi nalez. Ale tak hlavne aby bylo vse v poradku. 🙂

salenas
25. led 2016

@veri2424 před císařem je lepší,když se porodní bolesti nerozjedou,víš..třeba u nás by tě po dvou císařích normálně rodit nenechali

veri2424
25. led 2016

@akankeo
Ty jo ja si nikdy nevsimla te zatky a to kdyz jsem cekala druhe mimi tak jsem byla na dva prsty otevrena uz par tydnu pred porodem.
Nebo jestli to nepoznam.
I ted uz mam asi tyden takovy jiny vytok ale zatka to urco neni... ja uz zkousela i to s bradavkama a z toho mam akorat intenzivni poslicky ale zas to prejde. Takze na to uz nemyslim a beru to tak ze me sekce nemine...

veri2424
25. led 2016

@salenas oni asi nikde. Ale kdyz uz prijdes s hlavickou na hrazi tak jim nic nezbývá...
Ale to je extrem. No.
A jak se tvuj dr tvaril na pripadne 4.tehu? 🙂

salenas
25. led 2016

@veri2424 nijak,ještě to neví,my jedeme přes ivf,tak tam přijdu snad někdy s hotovou věcí... samo,že takový extrem už dorodit nechají

akankeo
26. led 2016

@veri2424 me nechli miminko skoro do terminu, protoze sem chtela rodit, pak uz ale stejne byl cisar a na spontanni porod byl treba informovany souhlas, zatim to u nas neni lege artis, v zahranici ale je a pojistovny zacinaji tlacit i u nas, si vem ze jeste v 90. letech jeden cisar vzdy cisar a te se po nem taky rodit smi, jen se zkontroluje jizva, ale jeji sila je nic nerikajici obvykle, pruznost zmerit neumeji

shine2015
26. led 2016

Mam za sebou tri sekce,vsechny byly v pohode,prvni byla pro me nejsnazsi....treti byla akutni a to jsem mela kontrakce uz i po 1-3minutach...fakt mazec. Stihli jsme to jen tak tak. Ja bych po dvou sekcich rodit klasicky dobrovolne nesla natoz po treti sekci....

shine2015
26. led 2016

A sterilizaci jsem odmitla....sekce jsem mela po roce a pak po trech letech. Potreti to bylo trochu citlivejsi nez jsem dostala od bolesti,ale pak uz fobre.... zzadna hruza ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru