3. císařský řez. Jaký byl?

joelly
20. únor 2012

Moc bychom si s manželem přáli mít jednou tři děti. Bohužel mám indikaci k SC a názory na počet císařských řezů se různí. Zajímalo by mě u vás, které jste do toho šli, jaké bylo vaše třetí těhotenství a třetí císař? O SC je zde na MK spousta témat, ale ty se týkají spíše způsobu porodu po SC, odstupu těhotenství atd. Já bych byla ráda za praktické zkušenosti těch, které si to prožili (případně jsou potřetí těhotné a třetí SC je čeká) - táhla vás jizva, doktor vám těhotenství doporučil/nedoporučil atd. Díky! 😉

tehulka12
30. kvě 2013

@j.a.n.u.s. jizva na břiše je vždycky ve staré jizvě, tu ti jakoby vystříhnou a sešijou znovu tu nezjizvenou tkáň.To by se muselo dít něco velmi závažného,aby ti udělali ještě další jizvu.

j.a.n.u.s.
31. kvě 2013

@tehulka12 je pravda, ze prvni jizva byla strasna, druhou mi udelal ukazkove, vubec nejde videt...na potreti bych si taky prala 🙂

helcas
3. čer 2013

já měla první dvě skoro neviditelné (poté, co vybledly), teď třetí je taky už vybledlá, vidět by nebyla, ale jak se to sešívalo už potřetí, mám tu jizvu jakoby vtaženou dovnitř a okolí tu jizvu převyšuje, takže to díky tomu vidět je...jizvy jsou vidět všechny tři, jsou těsně vedle sebe, někde se spojují v jednu, ale hlavně na koncích jsou vidět 2-3

llluckaaa
8. zář 2013

Ahoj maminky, je tu ještě některá, která má zkušenosti s těhotenstvím po dvou sekcích? Uvažujeme o 3. miminku, ale kvůli císařským řezům se toho dost bojím 😅 Mám s tím některá špatné zkušenosti? Šlý jste před tím na gyndu a nechaly si kontrolovat jizvu?

miranda77
9. zář 2013

@llluckaaa určitě si nech prohlédnout jizvu .... rozhodně tím nic neykazíš, a je-li problém budou tě hned od začátku bedlivě hlídat ...

llluckaaa
9. zář 2013

@miranda77 Jak se ta jizva kontroluje? Normálně na gyndě vnějším UTZ a nebo posílají někam, kde mají vymakanější přístroje? A raději teda předem než se budeme o něco pokoušet?

hankamisa
9. zář 2013

@llluckaaa -tak já mám za sebou 3sc (nedobrovolně-uzká pánev) a musím říci,že poslední těhu i porod byli nejlepší.problémy s jizvou jsem něměla ani po jednom sc.na nohy jsem se postavila hned jak jsem mohla a moc to nebolelo.já si stěžovat nemůžu.no a pokud se zadaří tak mě čeká ještě jeden sc příští rok.
nechala jsem si jizvu i dělohu předtím i ted zkontrolovat utz a hysteroskopií a vše vypadá ok. prý nikde problém není. ale to neznamená,že se nemůže něco vyskytnout třeba během těhu.
všichni mi říkaly,jak 3těhu proležím v lepším případě doma v horším v nemocnici a nic. byla jsem čilá až do plánovaného porodu v 38tt . a to jsem ke konci poslední dny dojížděla 2*denně 40km na ozvy,ráno a večer .
ted už se chystám na další těhu a docela se i těším.

miranda77
10. zář 2013

@llluckaaa mně to kontroloval UTZ můj doktor - myslím, že před těhu i po šestinedělí vnitřním ... důležitý je tvar!

helcas
10. zář 2013

@hankamisa držím palce! doufám, že nás budeš inforomovat o průběhu 4. těh. a 4. sekci, my máme doma taky tři kousky a pořád se bavíme o čtvrtém, nějak si oba neumíme představit, že bychom to už nikdy nezažili...ale tohle čtvrté bychom rádi až za pár let, teď už se opravdu musím vrátit do práce 🙂 už teď jsem doma 5 let a nejmladší bude teď rok.

llluckaaa
10. zář 2013

@hankamisa Děkuju, to zní optimisticky 🙂 Držím palce, ať se vše dál dobře daří 🙂

hankamisa
10. zář 2013

@helcas ,@llluckaaa -dík. uvidím zítra,jestli budou folíky. to mě čeká utz po clostíku.no dnes vaječníky trochu cítím tak i začínám věřit,že tam bude aspon jeden folík a že doroste na rozdíl od minulého cyklu,kdy přestal růst.

@helcas -já byla doma s malou přestávkou asi 4m skoro 7let.

stazina
10. zář 2013

Ahoj , tak mě třetí cisař čeká a tak jsem taky zvědavá...celkově jsem s epo druhém cítila líp,ale hojení a svědění jizvy bylo horší,enž u prvního. No,uvídme . Každopádně mě překvapuje, že tady mluvíte o čtvrté sekci!? Mudři mě většinou přesvedčují , že max 3 apak dost, dokonce nabízí podvázání vejcovodů...co vám o 4 sekci doktoři řekli? Díky🙂

helcas
11. zář 2013

@hankamisa to ja budu prave taky, planuju byt doma do 3let te nejmladsi, tzn. k soucasnym 5ti letum jeste dalsi 2 🙂

hankamisa
11. zář 2013

@stazina -někteří dr. byli proti,jiný neviděly důvod proč ne,pokud bude jizva ok.no a já ji zatím ok mám.ale nikdo mi neřekne či nezaručí co udělá v těhu. v každým připadě budu hlídaná více a nejspíš už toto těhu proležím.
mě nabízely podvázání už po druhé sekci-tenkrát v té době byl třetí císař nemyslitelný.pak i po třetím ,že 3 jsou maximum ale vzhledem k tomu,že jsem věděla co se může stát (dítě po druhém porodu zemřelo) tak jsem odmítla s tím,že chci ještě jedno.nějak jsem věděla či doufala,že medicína za těch pár let pokročí a ten 4 nebude takový problém.
kdybych si nechala po druhé sekci podvázat vaječníky tak bych už nejspíš nežila,vidina dalšího dítěte mě totiž po nečekané smrti dítěte krátce po porodu držela nad vodou.

stazina
11. zář 2013

@hankamisa Díky za odpoved 😔

miranda77
12. zář 2013

@hankamisa @stazina ... mně takz v případě třetí sekce doporučovali sterilizaci (když už budou mít otevřené břicho), ale rovnou mluvili i o tom, že se dá využít umělé oplodnění (úmrtí dítěte, změna partnera apod.) ... ale asi bych stejně nesouhlasila 😉

hankamisa
12. zář 2013

@miranda77 - já vím dalo by se použít umělé oplodnění,to miřekl dr. taky. jenže to se narozdíl od přirozeného těhu musí platit a není zrovna nejlevnější a hlavně to nemusí po té sterilizaci vyjít.a na to já bych prachy neměla.na sterilizaci bych nikdy nešla. znám dvě holky co po sterilizaci chtěli další mimi a to se nepovedlo ani po umělém,které si museli zaplatit.
takže ted kdyby se přirozeně mimi nepovedlo (zatím se nedaří) tak už žádné nebude.

miranda77
12. zář 2013

@hankamisa já myslím, že v tvém případě by si to platit nemusela ...

hankamisa
12. zář 2013

@miranda77 - jj musela.ptaly jsme se v srpnu v car , když jsme byli na spermio . pojištovny sice hradí 3pokusy do 40let ale jen část. a chlap by tam na žádný zákrok nešel,takže by to bylo stejně pasé.

miranda77
12. zář 2013

@hankamisa aha, tak to jsem netušila ...

klmar
4. črc 2014

@joelly
Ahoj! Mám4děti císařem - doktoři se šklebí, ale nikdy jsem neměla sebemenší problém🙂

libara
4. črc 2014

Jsem necelých 7 týdnů po 3. sekci. Celé těhotenství i císař bylo nejlepší ze všech a to nejsem dávno dvacítka 😀 😀 😀 😀 . Rodila jsem v pondělí, v neděli nás propustili a v úterý už jsem jela s malou k dětskému a vezla kluky k zubaři. Hlavně z toho nedělat dráma 😎 😎 😎 Čtvrté už ale fakt nebude...

kacased
9. lis 2014

Jsem 4 měsíce po třetím CŘ. A posledním. Před sekcí mi už v nemocnici rupla děloha. Naštěstí obě žijeme.

nonacek
9. lis 2014

@kacased tak to vam gratuluji ze jste v pořádku,také jsem po císaři a jednom mimo děložním těhotenství a teď se snažíme o přírůstek. ✌💋💙💚💛💜💗💖💋

luccy.luccy
13. lis 2014

@kacased Můžu se zeptat, to jsi poznala sama, že ti praskla děloha? Já jsem po dvou sekcích, obě holčičky přes 4 kg, druhá dokonce 4540 g, trošku uvažuji o třetím, ale gynekoložka říkala, že by to byla jistá sekce a že je trošku problém, že mám zřejmě indikaci k velkým dětem... a právě se bojím toho prasknutí. 😢

kacased
13. lis 2014

@luccy.luccy ne ne. Jela jsem s bolestmi nepravedilnými a těsně před sálem mi to muselo rupnout. Od té chvíle to bolelo hodně (dle vyprávění manžela) a jela jsem na sál. A že rupla zjistili až při sekci. Miminko i přesto museli zachraňovat a mě taky. Ale musím ještě napsat, že znám maminku, které rupla při druhém těhu. A jak jsem se byla ukázat v porodnici, tak sloužila zrovna sestra, která měla za sebou tři sekce a v pohodě. Říkaly, že měli maminku s pěti a na druhou stranu měli maminku které rupla při prvním těhotenství.

kacased
13. lis 2014

@nonacek tak tfuj tfuj

jahodarka
13. lis 2014

Holky, na kolikaty tt se planuje treti cisar? Me teda zadne castejsi kontroly nedelaji a pro me je to teda rozhodne nejhorsi ze vsech tehotenstvi.. Mam 15 mesicu od posledniho cisare..

miranda77
14. lis 2014

Obvykle 38tt. Častější kontroly nejsou ... asi jen při potížích.

nonacek
14. lis 2014

@kacased Děkuji 💖💗💚💕💛💙💞💞💞💚💙💝💋💋💋💋💋...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru