3. císařský řez. Jaký byl?

joelly
20. únor 2012

Moc bychom si s manželem přáli mít jednou tři děti. Bohužel mám indikaci k SC a názory na počet císařských řezů se různí. Zajímalo by mě u vás, které jste do toho šli, jaké bylo vaše třetí těhotenství a třetí císař? O SC je zde na MK spousta témat, ale ty se týkají spíše způsobu porodu po SC, odstupu těhotenství atd. Já bych byla ráda za praktické zkušenosti těch, které si to prožili (případně jsou potřetí těhotné a třetí SC je čeká) - táhla vás jizva, doktor vám těhotenství doporučil/nedoporučil atd. Díky! 😉

brigita11
16. dub 2016

dobry vecer holky mam dotaz mam za sebbou 2 sekce...mam to po 4 lete myslite ze bude i 3?? sekce

luissi
17. dub 2016

@brigita11 - s největší pravděpodobností ANO

salenas
17. dub 2016

@brigita11 třetí sekci už dělají automaticky

brigita11
17. dub 2016

kamoska mi rikala ze automatycky se de na sekci ..ze se neceka ...no doufam ze nebudu zas rtpjet 24 hod.... 😖

werka87
19. dub 2016

Holky, mam za sebou dve sekce, druha kvuli poloze KP, coz mi mrzi, tesila jsem se, ze konecne snad porodim prirozene..a tak mi napadlo, kdyz by bylo nekdy treti, treba za 8-9 let?myslite ze by mi dali sanci rodit normalne? Popripade je tu nekdo,kdo rodil prirozene po dvou selcich?S jizvama a hojenim jsem nikdy nemela zadny problem...

akankeo
19. dub 2016

@werka87 v apolinari s informovanym souhlasem ano, ale musi se ti porod rozbehnout sam a je dobre si promluvit tam se zkusenejsim doktorem, ti mladi to rodit chtit nebudou a budou te strasit smrti, coz je pekna blbost, ta rizika jsou pomernne mala, ale samozrejme tam jsou, v urcitem procentu praskle delohy hrozi hysterektomie. Za 8 let uz to pravdepodobne bude bezne rdit prirozenne i po 2 sekcich, tak nemas moc co resit. Me se to nerozbehlo, tak mam sekce hold 3

valentovasasa
11. kvě 2016

zdravím - i já se přidávám, jsem po dvou sekcích a ráda bych v létě "zadělala" na další miminko. Tak ráda uvítám zkušenosti s třetí sekcí (hojení a tak) - měli jste nějaké extra komplikace nebo "normální".
,

zelva78
11. kvě 2016

Ahoj holky, ja sem po dvou sekcich a ceka me nejlepe v srpnu treti, mam to nejrizikovejsi tehotenstvi protoze se nam povedli dvojcata a prvni reakce v nemocnici byla proc sem nesla na potrat ze jsem nezodpovedna, atd...pritom jizvu mam v poradku....Blbe je mi porad ale obcas i funguju, nesmim nic zvedat a delat a mam lezet, coz s dalsima dvema detma moc nejde....

salenas
11. kvě 2016

ahoj holky,já jsem taky císařovna,již 3 a snažíme se o mimčo.po třetím císaři jsem žádné problémy neměla,jizva,hojení,vše ok 🙂

handyk
11. kvě 2016

@zelva78 Ahoj, moc držím palce, ať je všechno v pořádku a dočkáte se dvojnásobné radosti 🙂 Řečí si nevšímej...

handyk
11. kvě 2016

@salenas Ahoj, můžu se zeptat, jak dlouho máš po třetím císaři? Taky uvažujeme nad čtvrtým...

salenas
11. kvě 2016

@handyk 8 let

handyk
11. kvě 2016

@salenas Aha, tak po 8 letech bych si asi troufla, já mám o 7 míň, to asi ještě chvíli počkám 🙂 Díky za odpověď.

salenas
11. kvě 2016

@handyk njn,když nám to už dva roky nejde...

handyk
12. kvě 2016

@salenas To mě mrzí. Tak přeju, ať vám to vyjde...

duchni
25. črc 2016

Zdravím, jsem po dvou sekcích. A chtěli by jsme ještě jedno. Ale mám dehiscenci (38x20x16 mm) na děloze po 2. císaři. Podstoupila jste některá opravu a pak jste měla 3. dítě? Nebo se to opravit už nepovedlo? Předem dík za nějaké info 😉

akankeo
30. črc 2016

@duchni ono se to muze spravit i samo, ja mela jen blanku rok pred otehotnenim a kdyz se to melo zacit resit, tak uz tam bylo mimi, ale po cele tehotenstvi nejtensi misto 2mm, ani se to nehlo. Jinak u me chteli nejdriv udelat hysteroskopii kvuli pripadnym srustu a celkove to nejdriv prohlednou a podle toho rozhodnout o zakroku, a pak rekonstrukci a pak mela byt aspon rocni pauza

valentovasasa
1. srp 2016

já mám po sekcích 7 a 9 let a chceme zadělat na třetí 🙂

zadelinka
29. led 2017

Ahoj holky, i já jsem po dvou sekcích a v létě mě čeká třetí. Jsem teď v 16tt. Těhotenství mi nikdo nerozmlouval. Jenom mi paní doktorka potvrdila třetí sekci. Pro mě tedy žádné překvapení. Jenom je Teda pravda že jsem víc nervózní než u těch dvou předchozích , všechno to tak nějak víc prožívám. 😀

veri2424
9. únor 2017

Tak Já jsem tedy už rok po třetí sekci a VŠE bylo ok. 😊 akorát kojení po porodu bylo bolestive... když se stahovala děloha ale jinak asi stejne jako po druhe sekci. ☺

moodie
10. únor 2017

Já mám z operací strach, takže bych dobrovolně do císaře nešla.

veri2424
24. bře 2017

@moodie pri treti sekci uz nemáš na výběr. Na cisare musis. Jinak je větší riziko ruptury dělohy.. ja chtela rodit normálně a vsichni si klepali na čelo😀🙂😅

salenas
24. bře 2017

@veri2424 u mě též :D

vapka
8. čer 2017

@zadelinka Ahoj, můžu se zeptat na důvod sekcí? My uvažujeme o třetím dítku a při prvním jsem měla preeklampsii, sekce 35tt. u druhého lehká cukrovka a sekce dle plánu 39tt, no a jizvu na děloze mám 7mm, což by mohlo být dostačující.....

zadelinka
8. čer 2017

@vapka ahoj, první byl KP a druhý pro bolestivost jizvy, teď mám za měsíc naplánovanou třetí. Těhotenství v pohodě, bez větších kontrol.

vapka
8. čer 2017

@zadelinka Děkuji za info.... U mě je trošku i zádrhel s malou srážlivostí krve, neměla jsem epidurál, ale po2. jsem rodila se spinálem.... Trošku pohubnu a třeba to mudra povolí 😀 Držím palce k hladkému průběhu zbytku těhu a krásný porod....

salenas
16. čer 2017

@handyk ted jsem jukla sem na diskuzi, co vy, šli jste do čtvrtého ? Nám se nakonec zadařilo a ted už máme dvouměsíční holčičku, čtvrtý císař a vše ok

vapka
16. čer 2017

@salenas Tak to je super, bála ses? Promiň, že se ptám tak blbě, ale jaký byl důvod císařských řezů?

vapka
16. čer 2017

Jinak já jsem byla na měření jizvy na děloze a mám 7mm, to je asi dostatečné, co?

salenas
16. čer 2017

@vapka nebála, už jsem věděla, do čeho jdu. První císař byl akutní, po 20 hod od prasklé vody, otevřená na 4 prsty, kontrakce jedna za druhou, špatné ozvy, syn měl 3.88 a 53 cm. Na roce byl na operaci s hlavou, zmáčkli ho, když ho tahali z porodních cest zpátky... u druhého syna jsem se strašně bála rodit normálně, že se to opět stane, odhad váhy byl 3.70, měl 3.75 a o týden dřív .. opět velký, velká hlava, neporodila bych ho.. když mi pak změřili kyčle či co, prý bych zvládla porodit max 2.5 kg dítě a při mé výšce a odhadu váhy jsem už to první neměla rodit přirozeně.. a další porod byl jasnej..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru