3. císařský řez. Jaký byl?

joelly
20. únor 2012

Moc bychom si s manželem přáli mít jednou tři děti. Bohužel mám indikaci k SC a názory na počet císařských řezů se různí. Zajímalo by mě u vás, které jste do toho šli, jaké bylo vaše třetí těhotenství a třetí císař? O SC je zde na MK spousta témat, ale ty se týkají spíše způsobu porodu po SC, odstupu těhotenství atd. Já bych byla ráda za praktické zkušenosti těch, které si to prožili (případně jsou potřetí těhotné a třetí SC je čeká) - táhla vás jizva, doktor vám těhotenství doporučil/nedoporučil atd. Díky! 😉

lamarika
23. únor 2012

@helcas neboj se, drž se! 😉 Já takhle špinila a to dost silně shruba 3 měsíce když jsem byla těhotná s Verčou. Určitě to bude dobrý 😉 Nesmíš tahat děcka a omezit kočárkování a bude to fajn 😉

helcas
23. únor 2012

@lamarika dík 🙂 já takhle špinila u Markétky, ale hned po vynechání menstruace a utrogestan jsem dostala hned jak bylo miminko na UZ vidět.. tentokrát špiním až teď v tom 9. týdnu...je pravda, že jsem šla dneska sama s kočárem pěšky pro Radečka do školky a pak ještě na angličtinu, ale jindy ho vyzvedá manžel nebo děda.. tak asi to chce opravdu nic nedělat a a sedět doma :/

lamarika
23. únor 2012

@helcas určitě je to jen z toho kočárku jak jsi ho táhla a nic horšího 😉 Uvidíš co ti zítra řekne gynekolok. Nebo to může být i ze sexu. Zatím se ale zbytečně nenervy a věř tomu, že je všechno v pořádku

helcas
23. únor 2012

@lamarika ze sexu ne ;) to je teď to poslední, na co myslím při té únavě, nechutenství a péči o děti 🙂

natama
23. únor 2012

@helcas ja taky u druheho spinila a bylo to asi od 7tt. urcite to bude ok a zitra se tesim na dobrou zpravu 🙂

helcas
23. únor 2012

@natama
@lamarika myslíte, že mám jít k doktorce? uvidím zítra, jestli to bude pokračovat i dopoledne, skočím tam...i když si říkám, že bych tomu měla spíš nechat volný průběh a pokud se to má udržet, udrží se, pokud je něco špatně, je lepší těhotenství neposilovat utrogestanem a nechat to prostě svému osudu...co myslíte?

pattie
23. únor 2012

Mám to stejně jak Helcenka, mám první dítě sekcí (konec pánevní), druhé přirozeně a jizvu mi nikdo nikdy nekontroloval, kupodivu ani při tom klasickém porodu to nějak neřešili. I když jeden z lékařů mi na kontrole v porodnici tvrdil, že budu určitě znovu rodit SC, ale že se uvidí, jak to všechno půjde.
Mimochodem, znám paní, která má DMO a po dvou sekcích rodila třetí dítě přirozeně a naprosto všechno v pohodě. Ale říkala, že to bylo ze známosti a v podstatě si to prosadila na vlastní riziko

natama
23. únor 2012

@helcas ja bych teda sla. az pak bych eventuelne resila, jestli ho brat nebo ne.

2hanah
24. únor 2012

Zdravím dámy, pokud máte za sebou nějakého toho císaře, ale ještě jste ani neviděly, jak to za tou plentou s Vámi vlastně vypadá a opravdu na to máte žaludek, zvu Vás na fotky mého - jukněte na můj fotoblog.

helcas
24. únor 2012

@2hanah ahoj, já chytrá jsem si pustila průběh sekce ještě před první sekcí..to jsem neměla dělat 🙂 pak jsem si to pustila ještě několikrát, dřív mi to vůbec nevadilo, ale teď jakmile vidím někde už jenom fotku ze sálu, jak tam ta maminka leží, zž se klepu jako sulc :/

joelly
autor
24. únor 2012

@helcas ahoj, já bych si určitě k doktorovi zašla, ať se na to podívá - můžeš mít krevní hematom

lamarika
24. únor 2012

@helcas určo běž, může to být překrvenej čpek, ale třeba i zánět. Nikdy nevíš co se tam ve vnitř děje 😉 A alespoň budeš v klidu, že jsi nic nezanedbala a budeš nakonec ráda, že viš z čeho špiníš 😉

helcas
24. únor 2012

@lamarika no jo 🙂 kdyžtak skáknu v pondělí..přes noc se to zklidnilo, od rána už jen pár sv. hnědých kapiček, tak to snad bylo jen tím, že jsem šla pěšky do města a bylo to opravdu z překrvení..

joelly
autor
5. bře 2012

Zdravím, byla jsem u doktora a na můj dotaz ohledně počtu císařských řezů mi řekl, že tři těhotenství v pohodě, jen po tom druhém větší rozestup, alespoň dva nebo tři roky. Jinak pacientky po více sekcích má a prý jsou bez větších problémů 😉

helcas
5. bře 2012

@joelly jojo, mě doktorka řekla, že i rok po druhé sekci stačí... komplikace kvůli jizvě se mohou vyskytnout rok nebo 5 let po sekci (kvůli srůstům, placentě atd.).... ale jizva by už rok po sekci měla být v pohodě

modesty
7. dub 2012

Ahoj holky, přeju všem hezké Velikonoce a jdu na poradu, nebo spíš útěchu, pokud nějaká vůbec může být.
Jsem pátý týden po druhém císaři. Řezali mě od pupíku dolů, měla jsem tam jizvu po operaci. No a pořád mě bolí břicho. Pořád krvácím a hlavně v noci cítím jak mě bolí břicho. Je to normální? NEvím jestli se pořád stahuje děloha, už si nepamatuju, jestli mě to bolelo i po tom prvním tak dlouho. Je to bolest vevnitř a nebolí to při pohmatu, když si na to břicho tlačím. Občas se mi zdá, že to můžou být i vaječníky. Hned po šestinedělí chci na gyndu, ale pokud budu ještě krvácet, tak to asi chodit nemám co? Pamatujete si ještě některá, že by vás i pátý týden po císaři bolelo břicho? Díky za odpovědi.

miranda77
7. dub 2012

@modesty já jsem tedy moc nekrvácela, ale vím, že jsem si 4týden po sekci vyrazila na brusle a prostě jsem to kvůli bolesti břicha zase vzdala ... prý je u vícerodiček při stahování dělohy větší bolest ... tak třeba to má souvislost s tím ...

hankamisa
7. dub 2012

ahoj.tak já mám za sebou 3sc (nedobrovolně-uzká pánev) a musím říci,že poslední těhu i porod byli nejlepší.problémy s jizvou jsem něměla ani po jednom sc.na nohy jsem se postavila hned jak jsem mohla a moc to nebolelo.já si stěžovat nemůžu.no a pokud se zadaří tak mě čeká ještě jeden sc.

amrash
8. dub 2012

@modesty Ahoj, ja ted budu pristi v utery 8 tydnu po SC, ale zadne bolesti nemam a ani jsem nemela. Krvacela jsem 6 tydnu, ale asi proto, ze jsem byla jeste na kyretazi (pro zbytky placenty v deloze). Ja normalne vsechno delam, dokonce i cvicim a o brise, nebo jizve vubec nevim. Delohu uz bys mela mit zavinutou, takze s tou bolesti radeji zajdi k tvemu lekari!!! Drzim palce.

vendisek23
20. dub 2012

Ahoj, já mám za sebou 2císaře. Kdybych se v porodnici pořádně neozvala, jestli mi budou kontrolovat jizvu, asi by to přešli( děti od sebe 20M) Jizvu po prvním mi změřili a nebyl důvod pro sekci. Ale když nastaly dvojité kontrakce, ta druhá vlna znamenala trhání jizvy, pelášili se mnou na sál.
Při odchodu z porodnici mi dovolili už jen jeden porod a to za každou cenu sekcí: Šanci na přirozený mi už nepovolí ☹ A tosi v koutku přeji ještě 2 😀 No, manžel nechce ani slyšet 😀

vendisek23
20. dub 2012

Nemohu si vynachválit Podolí. JIzva první ani druhá mě nebolela. Hned jsem vstala z postele. Fakt štěstí na oparatéry.

natama
20. dub 2012

@vendisek23 to jako v Podoli by to presli bez mereni jizvy?
na ty jizve jsi pak mela tedy uz rozestupy a stejne jim prijde treti tehotenstvi jeste ok? diky

vendisek23
21. dub 2012

Chodila jsem tam na pravidelné kontroly a přišlo mi, že kdybych se neozvala, jesstli mi ji budou měřit, tak by to ten mladej doktor asi neudělal, nebo to nechal až na 38 týden, což je docela pozdě. Priář mě samozřejmě vyšetřil, ale člověk se musí připomínat 🙂 jako všude. Genetik mi říkal, že by se na měření mělo jít určiě do 35 týdne, tak nevim.

organea
15. zář 2012

natama - buď ráda, že jsi rodila císařem, je to absolutně nejbezpečnější možnost porodu a téměř bez komplikací, v porodnici jistě vědí, co dělat!!!

natama
15. zář 2012

@organea a jak jsi na to prisla? naopak je ted spis trend snizit pocet cisaru, prave kvuli komplikacim napr. v dalsim tehotenstvi... no a pak je taky vtipny, jak v kazde porodnici "vedi" neco jineho 😅

melis7
15. zář 2012

@organea to ale není pravda,že by u císařských řezů nebyly žádné komplikace a bylo to nejbezpečnější.Odkud to máš_

helcenka
17. zář 2012

@organea - taky by mě zajímalo, kde jsi to slyšela? Že císař je nejbezpečnější způsob porodu? To je pěkná blbost vycucaná někde z prstu...

superkousky
20. říj 2012

Také jsem porodila chlapečka 3SC.
Měla jsem fakt štěstí,že jsem narazila na mladou paní doktorku.
Ptala se,zda budu chtít udělat rovnou i sterilizaci.Řekla jsem jí,že to nepřipadá v úvahu a že si k ní přijedu ještě pro holčičku 😉 .
Říkala,že to je dobře,protože pokud bych si ji nechala udělat,tak by pak přicházelo v úvahu pouze umělé oplodnění,ale musela bych si ho plně hradit - žádné výčitky,prostě to vzala tak,že se ještě potkáme.
Říká kolegům,musíme mamince pořádně "opravit" ty srůsty,přijede si k nám ještě pro holčičku 😀
Je teda pravda,že jizva jeden čas opravdu bolela.Paní doktorka mě chtěla poslat do nemocnice,ale přemluvila jsem ji s tím,že budu fakt ležet.
Nakonec jsem porodila Lukáška ve 33.týdnu.Placenta byla úplně v čudu - takže nakonec nás mnohem víc ohrožovala placenta než 3SC.
Také jí mám od pupíku dolů jako modesty a ta je prý horší,jelikož jsou přeřezaný i svaly,nebo co 😒 i se hůř hojí,ale jsem v poho,takže cca. za 7let vám písnu jak dopadla 4SC 😀 ,teda jestli se to povede - už nebudu nejmladší 😉

j.a.n.u.s.
28. kvě 2013

Ahojte , mam po dvou cisarich a jizvu mam horizontalne(nad chloupkama), je mozne, ze ji budou opet horizontalne? Nebo se mohou rozhodnout i shora dolu?!?

kalo
28. kvě 2013

@j.a.n.u.s. to určitě ne. Teda v případě, že nebude nějaká nepředvídatelná komplikace...Ale tuším, že to se dělá třeba u dvojčat, když třeba sekce akutní a s komplikací...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru