3. císařský řez, v jakém týdnu jste ho podstoupily?

libara
10. dub 2014

Milé maminky, čeká mě 3. sekce a lékař neustále mění názor na ukončení těhotenství. Mimi je podle ULT o dva týdny větší a já začínám být na pochybách. Podělte se prosím o své zkušenosti...děkuji všem.

01veverka
10. dub 2014

já jsem měla plánováno na 38 týden, ale prcek chtěl ještě o týden dřív, takže 37+1 a jsme oba úplně zdraví 🙂

nolies
10. dub 2014

@01veverka Ahojky, já takovou zkušenost nemám, ale moje sestřenice v pátek porodila třetím cís.řezem. Naplánovaný byl na přesně dokončený 37.týden, ale v pátek ji musely udělat akut.cisař ve 34+1 (malá byla o 2 týdny větší.) Obě jsou v pořádku. Má 45 cm, 2.560 gramů.

libara
autor
10. dub 2014

@01veverka taky mi právě na začátku těhotenství řekl, že kolem 36. týdne mě pošle do nemocnice k monitorování a tam že se se mnou domluví na termín sekce. Teď už mluví o 38. a 39. týdnu. To znamená, že by to zřejmě nechali do 40. týdne. Vzhledem k tomu, že oba kluci byli velcí tak nevím nevím. Když k tomu přičtu "zatím" občasné pálení jizvy...jsem nervózní 😖 😖

nolies
10. dub 2014

@nolies Uťukla jsem se 🙂

nolies
10. dub 2014

@01veverka Promiň, patřilo mamince výše 🙂

nolies
10. dub 2014

@libara Ahojky, já takovou zkušenost nemám, ale moje sestřenice v pátek porodila třetím cís.řezem. Naplánovaný byl na přesně dokončený 37.týden, ale v pátek ji musely udělat akut.cisař ve 34+1 (malá byla o 2 týdny větší.) Obě jsou v pořádku. Má 45 cm, 2.560 gramů

libara
autor
10. dub 2014

@nolies já to pochopila....díky 😀 😀

tarra27
10. dub 2014

@libara já mám jenom dvě sekce, ale uvažujeme o třetím mimi, tudíž moc díky za tuhle oázku...

první jsme měla akutní 36+6 a druhý vím, že chtěli nechat 39+0 alespon, kvůli pediatrům, prý pokud to lze, tak chtějí....nakonec jsem je ukecala na 38+6, protože to byl pátek a v sobotu by tam můj lekař nebyl a musela bych čekat do pondělí a to bych opravdu nevydržela....

takže si myslím, že cíl je min 38+....ale když přijde dříve, tak dříve....

myslím si, že hranice se posouvá hlavně u dvojčat a u trojčat....dvojčata tuším 36+... a trojčata možná i dříve....

01veverka
10. dub 2014

@libara zase takové zkušenosti nemám, abych mohla poradit. Prcek byl koncem pánevním, takže jiná volba nebyla a já ani jinou nechtěla a s mým doktorem nebyl problém se domluvit na termínu, ale určitě jsme první termín měli nejpozději na 39 týden, kvůli hrozbě spontánního porodu, tak nevím, proč to u tebe takhle oddalují... Malej měl 2560g a 48cm... takže větší taky nebyl... asi bych na doktora trochu zatlačila 😉

libara
autor
10. dub 2014

@01veverka budu muset být důslednější....do poradny jdu za 10 dní, tak už se nenechám odbít. Náš mladší měl 4200g.....no kdybych si mohla vybrat...holčičku bych raději drobnější 😀 😀 😀 😀 ....dělám si legraci. Hlavně ať je vše v pořádku a malá je zdravá.

01veverka
10. dub 2014

@libara to je nejdůležitější 🙂 ... určitě buď důslednější, tlačila bych na 38 týden...a koukala jsem, že jsi z Chebu?

elielizabeth
10. dub 2014

Ono co porodník, to jiný názor. Dcerka šla ven císařem kvůli KP a chtěla ji doktorka vzít ven 38. týden, ale jelikož jí naměřili necelé 2,5 kila, tak ji chtěli vzít na konci 39. týdne. Nakonec jsme se domluvili na začátek toho 39. týdne a dcerka měla 3,39 kg.
Syn musel císařem kvůli mému těžkému astmatu a ve stejné porodnici jiný doktor plánoval až na konec 40. týdne (nepochopitelné vzhledem k mému stavu), takže jsme změnili porodnici a se svou gynekoložkou jsme se domluvily, že ho uděláme ve 38. týdnu (dřív se prý nesmí, že se to bere jako nedonošené miminko), ale syn si vybral sám a začla jsem rodit ve 37. týdnu. Malý v pořádku s 3130 g 🙂
A jizvu jsem moc necítila, ale prý jsem měla moc tenkou děložní stěnu a rozjetou jizvu. Ale i přes mé obrovské břicho vše vydrželo do toho 2. císaře. Ale 3. mimi už mít prý nemůžeme...

libara
autor
10. dub 2014

@01veverka ano jsem

pisisvori
10. dub 2014

@libara nějak moc nechápu o co ti jde. Pokud budeš mít císaře tak je přece jedno jak bude mimi velké a pro miminko je určitě lepší čím déle je u maminky, ne? První byl plánovaný císař v 39+6tt kvůli poloze KP. Teď při registraci mi řekli, že zásadně plánují císaře až na ukončený 39tt = 39+0 a dál, protože se potvrdilo, že pro miminka je to lepší, když to není před tím 39tt. Takže když bude vše v pořádku tak to bude až takhle. Termín = 40+0tt máme 13.7 a dcera je 14.7, takže já naopak doufám, že mimi vydrží a doktorypřemluvím až na ten 40+1tt, aby byly ve stejný den🙂.

kalo
10. dub 2014

@libara třetí sekci mi naplánovali na ukončený 39tt (a to poslední dvě sekce jsem měla od sebe 20měsíců) Porod se však rozjel ve 38tt...

01veverka
10. dub 2014

@libara a budeš rodit v Chebu? já jsem rodila ve Varech a sama Dr. mi dala ještě dřívější termín, protože neměli jinak volno... 🙂

taniik
10. dub 2014

@libara Ahoj, mám za sebou tedy jen dva císaře, ale říkají že optimální je v 38týdnu. První byl akutní (syn byl za 10min venku od slova souhlasíte s císařem?) , přenášela jsem, syn se narodil až 41+3 a 3,70kg, u dcery jsem hned na začátku Dr. řekla že po předchozí zkušenosti se odmítám snažit přirozeně, takže se domlouval termín sekce, Dr. chtěla aspoň ukončený 39týden dcera měla být malá, nakonec se dcera narodila 38+3 a 3,77kg

libara
autor
10. dub 2014

@pisisvori určitě je lepší, když je mimčo v děloze tak dlouho jak má. /Předešlé sekce byli až ve 42 týdnu a vzhledem k riziku bych nerada čekala znovu tak dlouho...víš. Zkrátka mám obavy. Jak jsem nahoře psala začíná mě pálit jizva . Vzhledem k tomu, co mi říkali na začátku těhotenství, je teď všechno nějak jinak. Nejde mi o nic jiného než o pár odpovědí mamin, které byli v podobné situaci jako já a ujištění se, že je vše OK.

libara
autor
10. dub 2014

@01veverka v Chebu v žádném případě. Budu rodit v Sokolově. Vary jsem zatím ani nezvažovala. V Sokolově už jsem rodila a byla jsem tam spokojená.

01veverka
10. dub 2014

Vary jsou super, že je tam ta novorozenecká JIPka, ale jinak je to asi jedno... já jsem tam rodila, protože tam pracuju, tak to byla jasná volba 🙂

tarra27
10. dub 2014

@libara já bych se nesnažila za každou cenu rodit co nejdřív, do toho 38. týdne bych se snažila počkat a pokud máš problém, tak radeji šup do nemocnice a poležet tam .) pro jistotu....ono není dobré mimi vyndávat moc brzy před tím 38., pokud si neřekne, že chce na svět samo -) ...42 mi přijde hrozně dlouho....do 40. týdne, aby nebyla špatná plodová voda atd....

libara
autor
10. dub 2014

@tarra27 souhlasím...38 týden je optimal pro mimčo i pro mě.

pisisvori
10. dub 2014

@libara ale tohle je hrozně individuální a měl by to rozhodnout lékař podle aktuální situace = to, že tě jizva bolí, změření jizvy UTZ, váhový odhad miminka...toho jestli do teď byly nebo nebyly nějaké problémy v těhotenství...v 37tt bys měla jít už na poradnu do porodnice kam chodíš a tam bych se asi domluvila...nebo to řekla na rovinu doktorovi už teď, že se chceš jasně domluvit a vědět..
Je těžké v tomhle posuzovat podle jiných jak to bylo u nich a i když moc dobře chápu, že už chceš vědět a mít malou u sebe...nechvátala bych s tím tolik🙂.

ssmajlla
28. dub 2014

Ahojky 38+4 a malá měla 3160 g a 48 cm 😉 a od 30 týdne vyhrožovali že určitě déle než 36 nedonosím 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru