3 otázky k porodu - po porodu

eficenka
1. únor 2013

1. dávají v každé porodnici těste před vlastním porodem ( tlačením) oxytocin? ( pokud teda není jiné přání pacientky)

2. ihned po porodu mi dali malou do náručí, pak ji odnesli na vážení a měření - manžel šel s nimi a celou dobu natáčel na videokamer u - je natočené jak ji i dávají injekci vit. K ( chudák malá se tak rozplakala, že vždy když vidím video tak brečím). Dává se všude po porodu injekce vit. K miminkům ?

3. po porodu sme 2 hodiny byli s Aničkou a manžou na sále, pak mě odvezli na pokoj a malou na sesternu a dovezli mi ji až za 2 hodiny! a to sem se pořád musela připomínat.... Po druhém porodu, jestli budu v pořádku bych chtěla mít malou už hned u sebe na pokoji...

hansed
2. únor 2013

1. porod - Motol - 1. oxytocin do mě narvali už před samotným porodem. 2. vit. K myslím dostala 3. odnesli ji, viděla jsem ji za 2 dny (VVV mozku)

2. porod - Jilemnice - 1. bez oxytocinu (možná až kvůli placentě) a jiné chemie, ani na bolest 😵, 2. vit. K dostala, dává se to snad všem dětem, 3. měla jsem ji u sebe 2 hodiny po porodu, pak jsem šla do sprchy a na pokoj, mezitiím ji umývaly.... donesla ji sestra asi za hodinku? Nijak mě to netrápilo, věděla jsem, že je v dobrých rukách, že je v pořádku a že už s ní budu nafurt 😉 v jil. porodnici není u bezproblémového porodu pediatr, takže byla na důkladné prohlídce 😉

monyliny
2. únor 2013

1.Oxytocin jsem neměla.
2.Injekce mu byla píchnuta.
3.Malého jsem měla u sebe od samého začátku🙂

vera_vila
2. únor 2013

Porodnice Třebíč
1. u prvního porodu jsem oxytocin dostala na rozjetí porodu po prasknutí plodové vody, u druhého porodu jsem nedostala vůbec žádnou injekci, akorát mi zavedli flexilu, kdyby náhodou bylo třeba podat nějaký lék
2. obě děti dostaly vitamin K
3. u prvního porodu jsem byla po x hodinách porodních bolestí dost unavená, se synem jsme na sále byli vůbec nezůstávali (na staré porodnici byly jen 3 sály a měli tam docela fofr, tak nějaké 2 hodiny na něm zůstávat nehorzilo), zůstala jsem sama v jakémsi skladě ty 2 hodiny, donesli mi tam oběd a malého mezitím nahřívali (narodil se o 3 týdny dřív), pak jsem se šla vyspat a malý byl na sesterně, dovezli mi ho až na krmení, u druhého porodu jsme se synkem byli na sále 2 hodiny i s manželem, zkusila jsem pak ještě jednou přiložit k prsu, než mi ho dětská sestra odnesla na umytí, pak mě přeložili na šestinedělí a syna mi dovezli asi po hodině umytého, abych ho nakrmila a od té doby už jsem byla s ním... - jinak obě děti jsem dostala hned po porodu na bříško, u druhého mi ho hned po zvážení a změření přiložili k prsu (u prvního si to nepamatuju, ale ve staré porodnici měření a vážení probíhalo v jiné místnosti)

miru001
2. únor 2013

1. Oxytocin jsem dostala až na porodním sále těsně před tlačením (porodnice Nymburk)
2. dostala vitamin K
3. hned po porodu dceru poponesli 2 metry ode mě, manžel fotil, pak mi ji zkusili přiložit, odnesli a oblékli a hned nám ji zabalenou přinesli zpět na sál, vrazili mi ji do ruky a nechali nás tam s manželem, ať si poradíme 😉 Pak jsem ji dostala hned na pokoj.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru