34tt - je to předčasný porod?

lucca20
6. zář 2018

Ahoj maminky. Už má někdo za sebou předčasný porod? Ja ležela tyden v nemocnici a furt my davali kapačky. Podepisovala sem reverz a dnes s byla na kontrole ze by me dala znovu do nemocnice. Akorát mám doma 3leteho chlapečka Adámka a nevydržela bych bez něj! ;-/ jsem otevřena na jeden prst a 20mm čípek. Nerozumím tomu čípku.. Byl někdo nebo je ve stejné situaci a porodím třeba v termínu nebo dřív? Děkuji za odpovědi 🙂

1nelinka
12. zář 2018

@klea81 tak to snad zalezi na stavu miminka a rodicky..a ne jedna pani povidala ze je to od 34tt v cajk..hodne porodnic ani ve 34tt rodicku neprijme a vezou ji do specialek kde maji i neonatologii..proc asi..

tomikjoejoe
12. zář 2018

Druhá dcera se narodila sma od sebe 34 +5/6 už si nejsem jistá. Měla váhu přesně 2,5 kg. V nemocnici jsme byly týden kvůli žloutence, den po propuštění jsme byly zpět. A dcera ležela celý měsíc na novorozenecké JIP s diagnózou pozdni metabolické acidózy a nedovivinutým travicím traktem. Takže za mě je tak akorát po 36 tt.

Ve čtvrtém těhotenství byla malá připravená k porodu od 34tt, já taky otevřená na prst a narodila se až v 40 tt. U každého miminka je to jinak 🙂

lucca20
autor
13. zář 2018

@klea81 Tak bych šla ráda domů.. Však tady nikdo nic neřekne. Zítra me Snad pustí.. Půjdu na kontrolu tak snad 🙂

lucca20
autor
13. zář 2018

@1nelinka přesně jedna paní může mít mimco 2,500g a druhá jen 1800g je to individuální.. Chci aby tam ještě vydržela ale jestli chce ven tak bych tomu nebránila.. Magneska stejně dávají do toho 36tt.. Ted sem 34+4 tt🙂

bartakova_veronika
13. zář 2018

@lucca20 to je pravda .. tu magnesku dávají opravdu někdy do toho 36tt 🙂 taky jsem už pak ten poslední týden nebrala před porodem

klea81
13. zář 2018

@lucca20 tak držím pěsti ať to neprotahuji

dvojka
13. zář 2018

Rodila jsem předčasně 33 tt+ 4 císařským řezem. Malá měla váhu 181Og. Týden před porodem jsem byla na kontrole na gynekologii a nic nenascědčovalo předčasnemu porodu, prostě se to stalo a nikdo mně neřekl proč 🙂. Ani jsem to nijak neřešila, byla jsem ráda, že malá je v pořádku.
Akorát teda domů nás pustili až když dosáhla váhy 22OO gramů což bylo celkem náročný a nekonečný. Držim palce at u tebe vše proběhne v pohodě at jste v pořádku 🙂

lucca20
autor
13. zář 2018

@dvojka děkuji 🙂

lucca20
autor
22. zář 2018

Dobré ráno. Ještě jednou děkuji moc všem!! Malá se nám včera v15:07 narodila takový malí uliček štěstí!! Vážila 2350 a měří 45cm. Jsem tak šťastná ze to zvládla.. Akorát je v inkubátoru princezna tak snad budu brzy sní! 🤗❤

dvojka
22. zář 2018

Gratulace největší 🙂 . Máte krásnou porodní váhu, určitě budete brzy spolu 😉.

pavca1982
22. zář 2018

@lucca20 Gratuluji😚

bartakova_veronika
22. zář 2018

@dvojka to jste na tom byla ještě dobře my jsme museli čekat na váhu 2450 ale nakonec jsme šli kdy malá měla 2420 a to se narodila s váhou 2150 gramů a spadla někam na 1980 možná méně .. to si teď z hlavy přesně nepamatuji

bartakova_veronika
22. zář 2018

@lucca20 gratuluji k maličké .. zas tak malinká není 🙂 naše byla ještě menší 🙂 určitě v inkubátoru bude tak den či dva? malá musela mít váhu 2350 aby mi jí z inkubátoru vyndali a šla do novorzenecké postýlky .. potom musela ještě nabrat 100 gramů ale to trvalo opravdu dlouho .. skoro týden a ani těch 100 gramů nenabrala .... pouze 70

dvojka
22. zář 2018

@bartakova_veronika nás zachránilo to, že v Karlových Varech se hned 6.12 uzavírala jipka a jelikož malá na tom byla v celku dobře pustili nás 5.12. V opačnem případě by nás vyexpedovali až do Mostu ☹ .
Ale naprosto tě chápu, čekání na každý gram bylo fakt stresující ☹ .

zuzan88
22. zář 2018

@lucca20 my už sme taky na světě☺️

lucca20
autor
22. zář 2018

@bartakova_veronika děkuji moc!! V pondělí jdu k ni tak sem ráda! bude tam asi dyl boji se ze dostane žloutenku :-/

lucca20
autor
22. zář 2018

@zuzan88 jo? Tak to moooc gratuluji!!!! 🤗

lucca20
autor
22. zář 2018

@dvojka děkuji moc!!

lucca20
autor
22. zář 2018

@pavca1982 děkuji 🤗

bartakova_veronika
22. zář 2018

@dvojka jakto že až do Mostu? byla hodně maličká? já rodila v Kadani a vzhledem k tomu že porodní váhu neměla pod 2 kg tak jsem zůstala v Kadani a nemusela do Mostu ... v opačném případě kdyby měla i odhadovanou váhu pod 2 kg musela bych do Mostu ... sice spadla pod 2 kg ale to už nebrali v potaz 🙂 na JIPce jsem jí měla 24 hodin a potom v inkubátoru .. vzhledem k tomu že jsem věděla že tam budu dlouho tak po císaři j sem si chtěla odpočinout a malou jsem si k sobě vzala až mezi 3-4 dnem po porodu ... to jsme se potom další den přesouvali na nadstandardní pokoj 🙂 takže alespoň přes 14 dní jsem měla svůj "klid" a i vlastně na pooperačním pokoji jsem měla klid. Tam jsem také byla sama 🙂

bartakova_veronika
22. zář 2018

@lucca20 pročpak se bojí toho že by měla dostat žloutenku? a proto jí musejí nechat v inkubátoru? a jakto že jí dostanete k sobě až takhle pozdě? malá naštěstí žloutenku nedostala ale i tak jsme tam byli dost dlouho ...

dvojka
23. zář 2018

@bartakova_veronika do Mostu protože to bylo dle slov lekařů nejblíž a ve Varech se uzavíralo oddělení protože se tam mělo snad něco rekonstruovat, ale naštěstí díky dobre adaptaci se jelo domů. Akorát jsem teda musela pak jít hned k naší dětský doktorce, to jsem měsíc chodila po týdnu na převážení a vše bylo v pořádku. Dokonce jsem se doma rozkojila, takže to byla prostě pohoda, až na spánek 😃.

bartakova_veronika
23. zář 2018

@dvojka tak to se divím že vás třeba neposílali do Kadaně ... leda že by to brali jako dítě pod 2 kg a tudíž nechtěli riskovat Kadaň 🙂 když jsme se vrátili po 3 týdnech z porodnice tak jsme také chodili na převážení co týden či 14 dní jak kdy ... naštěstí prospívá i když pomalu a v 11ti měíscích má sice 7300 gramů a 70 cm ale i to je dobré 🙂 akorát že já po té době v porodnici j sem se ani doma nerozkojila a malá se po 3 měsících snažení trápila ...

dvojka
23. zář 2018

@bartakova_veronika hlavně že ste v pořádku. To kojení je už jen takový bonus 🙂 . Anetka měla v roce 755O g a 69 cm, takže taky drobek a je tomu dodnes tak 🙂.

lucca20
autor
26. zář 2018

@bartakova_veronika Už jí mám u sebe.. 🙂 Emmička byla v solárku 2 dny. A ted je konečně na pokoji semnou.. Krásně přibírá kojení nam moc nejde ale aspon odsavam. Doufám ze nas pustí brzy domu 🙂

bartakova_veronika
26. zář 2018

@dvojka tak to byla tedy drobek 🙂 no já počitám že malá do roka nepřibere 500 gramů aby měla takovou váhu jako ta vaše 🙂 ale ty cm to bude asi v roce větší ... už v 10ti měsících měla 68 cm 🙂 teď mi příjde že už má 70 cm ... 🙂

bartakova_veronika
26. zář 2018

@lucca20 tak to je dobře, že už jí máte u sebe 🙂 to kojení pro nás taky byl boj, hlavně mi malá u toho vždy hned usínala ... ale to odsávání ... no já jako prvorodička jsem trošku zanedbala studium a nějak jsem pořádně nevěděla co a jak při kojení, takže to byla pravděpodobně i moje chyba, že jsem nedělala potřebné věci proto abych se roskojila a malé to stačilo ... nějak jsem nevěděla že mám odsávat atd .... ani jsem nevěděla co a jak .. nikdo mi tam nic neřekl .. jednou mi sestra akorát řekla že pokud si malá ode mě vezme méně jak 30 ml tak půjdeme zkusit zajít odsát kolik odsaji ale jaksi jinak nic bohužel .. na to že jsem tam byla 3 týdny tak jsem ani nevěděla kde taková místnost se nachází ☹ jenom jsem trošku odstříkávala ale i to bylo málo ... místo aby tedy mě poslali odsát aby malá dostala z injekční stříkačky moje mateřské mléko tak jí cpali hned UM

derunka100
29. zář 2018

Je to predcasny porod. Take jsem rodila syna ve34 tt. Ale byl jen tyden ve vyhrivacim luzku a mel sondu na krmeni. Jinak v pohode.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru