36. tt a váha miminka 3500 gramů. Jaká bude při porodu?

petoska
17. led 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli máte některá zkušenost jako já s takovou váhou miminka v bříšku v 36 tt a jaká pak byla skutečná porodní váha? Dnes jsem byla právě u dr. a řekla mi, že je to macek a vypadá tak na 38 tt, a za 14 dní nejspíš začnem vyvolávat, aby jsme se nedočkali 5ti kilového macíka 🙂 Mám z toho strach, doufala jsem, že porod přijde sám, no ale zatím to tak nevypadá ani trochu - CS0. Tak budu ráda za vaše reakce a zkušenosti, jestli jste to taky tak některá měly jako my . Děkuji

ivca_doubek
27. led 2012

Ahojky holky, já osobně si myslím že tyhle váhové odhady jsou na prd... U mě je teda nedělali, ani u jednoho dítěte a taky jsme to přežili. Naopak si myslím že psychika je u porodu moc důležitá a když někomu dopředu řeknou, že to dítě je veliké a že to asi nepůjde, no tak na to maminka bude celou dobu myslet a právě i kvůli tomu to asi nakonec nepůjde. Já měla prvního kluka 3900g (nar. 39+4tt spontánně), a šel celkem v pohodě, ale kdyby mi někdo dopředu řekl, že bude mít skoro 4kg tak bych ten porod asi takhle nezvládla...
Chápu když je maminka drobnější a je předpoklad že by větší miminko nemuselo projít pánví, pak by se odhady dělat měli, ale jinak je to podle mě zbytečné...

jasminy
27. led 2012

Odhady jsou opravdu na houby. Já měla odhad dva dny před porodem o půl kila víc...

petoska
autor
15. únor 2012

ahoj, tak jen pro info : malej se narodil v 38+5 a vážil 3420 gramů :o)

krzisch
14. dub 2014

@petoska ahoj můžu se zeptat?měla jsi ten porod nakonec vyvolaný nebo ne?

petoska
autor
14. dub 2014

@krzisch jojo mela ale skoncil cisarem :/

krzisch
15. dub 2014

Děkuji za odpověď🙂 Mi řek včera Dr odhad malé v 36tt 3kg ale že se mu to nezda tak uvidim 🙂

chimny
15. dub 2014

Mě doktorka říkala, že ty odhady jsou prostě jen odhady. Měří se délka kostí a podle toho se to počítá, takže miminko které je dlouhé a hubené má vyšší odhad než malý cvalík. Já se nechala ukecat k vyvolání, protože měl odhadní váhu 4 kg. Už bych se k tomu nenechala ukecat, protože to tělo ani miminko na to připravené nebylo. Zaten týden co se mi to podařilo odložit ( chtěli vyvolat už před termínem ) nepřibral skoro nic. No ale ty 4 kila stejně měl🙂

markyzka84
22. čer 2016

holky tak si me tady nechali a vlastne nevim proc ... :/// fakt jsem tam brecela jestli je to nutne... maly ma odhad 2,75 kg

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru