40+1tt, už nevím, co víc dělat

kvispi
9. pro 2016

Tak já už nevím co víc udělat, aby ten můj chlapeček už šel ven. Piju maliník, už si ho dělám aji dost silný. Včera kontrola v porodnici maličký je nachystaný a nacpaný před porodníma cestama, hlenová zátka odešla a jsem volně prostupná na prst, hrdlo měkké, už jen čekám na bolesti nebo až praskne voda. Včera jsem měla deci červeného a teplou vanu, předevčírem sex a prostě nic. :( Co víc můžu dělat? Už bych ho vážně si přála venku

misulinka44
9. pro 2016

@kvispi když nechce, nevyženeš ho ničím... Taky jsem zkoušela kde co a ted zpětně se tomu směju, jak jsem byla naivní 😀 Narodil se 41+5 a po vyvolávání... jinak by tam byl doted 🙂 spíš se snaž odpočívat, užívat posledni chvilky klidu.

kvispi
autor
9. pro 2016

To je děs toto :( už v noci nespím jak jsem nervózní. Moc se s přítelem na něho těšíme. :(

gumak
9. pro 2016

mě pomohl recept na svařené víno, bez vína tedy 😀... pila jsem na doporučení por. asistentky, v neděli jsem pila a v pondělí byla malá na světě 🙂

kvispi
autor
9. pro 2016

@gumak
Jo to jsem taky slyšela, že si udělat ,,čaj,, z koření no... Jenže to já asi bych nevypila

pavlinakm
9. pro 2016

@kvispi ahoj, já jsem dnes 41+0 (o ždibec na tom lépe než ty 😉 ) a taky na mě nic nezabírá. Horká vana, sex, maliník (ten mi už leze krkem), masáž bradavek, dělala jsem si čaj ze skořice a hřebíčku (malá mě max. dokopala, ale nic víc). Prostě se jí nechce ven, u mámy je jí dobře.. Ani bych to tak neřešila, kdyby mi před týdnem nezdělili váhový odhad (3700g). Nechci vědět kolik za ten týden zase nabrala. Už si z toho dělám srandu, že teď mám z toho stáhlou pr..el a potom budu mít natrhlou pr..el 🙂 Vyvolávání se bojím, tak jí pořád domlouvám ať jde sama ven..

sajul
9. pro 2016

Mě teda taky nic nepomohlo, dlouhy prochazky, sex, vana, vino, vysurovala jsem celej byt a nic 😀 pak mi doktor udelal Hamiltona a malej se druhej den narodil.. 41+1. A byl to fofr, od prvni slabe kontrace za 5hodin venku 😉 tak drzim palce at se brzo dockas

astyna
9. pro 2016

@pavlinakm

Ono potom už moc nepřibírá, nejvíc se dítě obalí od 36-40.týdne, pak jen stagnuje a čeká na vhodnou chvíli k narození, resp. až mu klesnou určité hormony je to stimul k "a teď jdu ven". Pokud mu ty hormony neklesnou, nepomůže ani svěcená voda.

lenerka1
9. pro 2016

Hodit se do klidu a fungovat jako normálně, rozhodně nebýt v čekacím módu. Věřit miminku, však ono ví, kdy se má narodit. Trošku mu domlouvat, říct mu, jak to cítíte, že už je vše nachystané a že už může, že se nemusí bát atd. Na našeho peciválka zabraly až výhrůžky, že to vyvolání fakt nechcu, že to pro něj i pro mě bude horší, tak ať nedělá fóry 🙂 Jinak sex klidně 2x denně, aby se těch prostaglandinů dostalo do těla dost a třeba zkusit ještě akupresurní body, je tu o nich i diskuze https://www.modrykonik.cz/forum/porod/reflexni-body-k-vyvolani-porodu-vite-kde-mackat/ Jo a taky je fajn umýt okna - u posledních dvou už jsem měla kontrakce 🙂 Držím pěsti!

kvispi
autor
9. pro 2016

@pavlinakm já se vyvolání taky bojím :( včera jsem měla 3 a poslední termín, zítra zase kontrola, tak jsem zvědavá. No a to mě včera 4x přeměřovaly tlak protože jsem ho měla hraniční.

pavlinakm
9. pro 2016

@kvispi a dělali ti hamiltona? já uvažuji že si o něj řeknu, než začnou do mě rvát ty tablety. Na kontrolu jdu zítra. Jinak tlak bych v tomto případě měla taky zvýšený, ať se nediví..

kvispi
autor
9. pro 2016

@pavlinakm Nedělali, ale oni ho prej když už si úplně nachystaná tak nedělají, ale nevím co je na tom pravdy.

annasmyckova
9. pro 2016

já jsem s posledním synkem den před vyvoláním (přenášela jsem) vypila ricínový koktejl (info jsem našla na netu), porod se mi rozjel do 2 hodin od vypití a za další 2 hodiny byl malý na světě. Doporučila mi to kamarádka, které taky zabral (i její sestře na 3 děti)...Nebyla to žádná hrůza, jen jsem se pořádně vyprázdnila a to mi rozjelo bolesti. Ale nikomu nic nevnucuju, je to projímadlo a trochu i jed...nicméně jsem zažila vyvolávaný porod a už jsem to nechtěla...

shine2015
9. pro 2016

@kvispi prestan se snazit....tim jak na tom lpis to nejde....pomodli se at se deje vse jak ma a prestan vse delat aby uz prisel....v momente kdy ti to bude jedno tak to zacne 🙂 😉

lady742
9. pro 2016

mě se na hamiltona nikdo neptal, prostě udělali a obě děti byli do druhého dne venku🙂)

wosk
9. pro 2016

Me pomohl ricinovy koktejl. Maly se narodil 41+0, den po vypiti koktejlu. Ten den jsem mela mit akorat kontrolu v nemocnici, ale uz se nekonala 😉

vashti
9. pro 2016

Čekat, vím, že je to dlouhé, přenášet nechce nikdo... 40+1 je podle mě na vyhánění ještě brzo. Nech to na miminku. Jdi na procházku, zkus se něčím zaměstnat, ať na to tak nemyslíš. Ale den po termínu bych ještě s ricinovým koktejlem počkala, akorát se po... 🙂 Držím palce, ať máš porod brzy za sebou.

astyna
9. pro 2016

Hamilton je dobrý nápad, ale mě ho ani doktorka neudělala, ikdyž mi praskla první vak blan a odtekla voda. Prý bylo času dosti, aby to prasklo samo. Pro mě teda byla nejhorší kanyla v ruce a pak tableta, tu jsem myslela, že mi zavádí až do krku :D

Já bych do toho ricinového koktejlu nešla, to je takový cloumák, že bych se bála o plod. Navíc ricinový olej je jedovatý, ikdyž ten do těch, co dají koupit, nedává, prý se louhuje z jiné části, který jedovatý není. O něčem vypovídá ale i to, že to těhotným lékárnice vždy rozmlouvají.

terka_85
9. pro 2016

Taky mi nepomohlo nic. Už jsem byla nastoupena v nemocnici na vyvolání. Doktorka ještě zkusila udělat Hamiltona, když nezabere, tak druhý den budou vyvolávat. No a naštěstí zabral a malej se druhý den narodil i bez vyvolání 🙂

veri0007
9. pro 2016

@kvispi tož tvoje starosti bych chtěla mít😀 U dcery jsem rodila ve 41+1. Začala jsem rodit večer, nevyspaná. Rodila jsem téměř celý den. Takže rada za mě:

Prď na koktejly, procházky, sex, kořeněná jídla a podobné ptákoviny. Užívej si samoty a hlavně se pořádně VYSPI!! spi, spi a spi. Naber síly na porod a pár dalších let, však ti malý neuteče 😉

tehulka1167
9. pro 2016

@gumak a z cěho jsi to uvařila,když to bylo bez vína? Dalo se to vypít?😀

konekokira
9. pro 2016

čekat 😀 známá porodila 42+6, já 41+3, prostě čekat 🙂 miminko ví, kdy vyjít ven

barumat
9. pro 2016

Já porodila naopak o sedmnáct dní dřív. Ten den jsme s manželem byli na petrklíčích, jakože na bylinkách. Dopředu jsem hlásila, že jak tam nebude trs aspoň deseti kytek, tak se neshýbám. Nakonec to člověku nedá, ale pro něco jsem se ohýbala, k něčemu šla na bobek, takhle jsme na střídačku sbírali tak dvacet minut? Půl hodinky? No a v noci mi praskla (respektive začala odtékat, nepraskla) voda. Holt jsem malou vymačkala ven. Takže za sebe radím rozházet něco po pokoji a sbírat 🙂

barumat
9. pro 2016

Jinak voda začala odtékat ve čtvrt na dvě, v deset dopol se pořád kontrakce rozjížděly pomalu a nepravidelně a ani nebolely, takový nic, a měla jsem pozitivní stěr na streptokoka, tak mi v deset zavedli půlku tablety. Za čtyři hodiny bez deseti minut byla malá venku, a tehdy jsem sice říkala, že hnus hnus, ale vydržet se to samozřejmě dalo. Tak se toho nebojte 🙂

zdeni1111
9. pro 2016

A co zkusit akupunkturu?Známé to zsbrslo-první porod ji vyvolali a druhý už nechtela,tak zkusila tohle.

terezapetrova
9. pro 2016

@konekokira mohu se zeptat ten porod v 42+6 to bylo v Cechach? ja myslela, ze tady se nechava prenaset max 2 tydny po 40+0

terezapetrova
9. pro 2016

i kvalita plodovky po 42tt uz klesa myslim

konekokira
9. pro 2016

@terezapetrova jasný, v čechách 🙂 respektive na moravě 😀 https://www.facebook.com/permalink.php?story_fb...

terezapetrova
9. pro 2016

@konekokira to koukam 🙂

konekokira
9. pro 2016

@terezapetrova taky jsem koukala a u příběhu se dojala 🙂

gumak
10. pro 2016

@tehulka1167 místo vína byla voda 😀... ale jo dalo 😀 není to úplně špatné, ale já už jsem byla 41+2 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru