5 otázek na porod

qaculqa
8. zář 2012

Ahoj holky...vím že je asi ještě brzo se ptát na takové věci ale já už mám ted spoustu otázek 😕 A žádné odpovědi 😒 Pořád mi to vrtá hlavou.. Budu ráda když mi na ně napíšete at mám klid v dušičce 😀 😕 A omlouvám se že jich je tolik,v jedné otázce,píšu takhle at se nemusím ptát každý den ...
1 : Co všechno si mám vzít sebou do porodnice pro sebe a mimčo(Kolik čeho at toho není málo nebo moc)? 🙂
2 : Při silných křečích nebo prostě větší bolesti jsem vždycky omdlévala,Jaký budu mít ASI porod?císařak?složitý?Z toho mám velký strach... 😕
3 : A Když mě bolí břicho tak spíše nohy musím mít u sebe a skrčené..Mám obavy jak budu rodit? 😅
4: Kosmetika v těhu na tělo,obličej?? Je některá která se "nesmí"?
5 : Co když se mi chce při porodu na malou nebo velkou? 😕 I po Klystýru tam něco určo zbude né,a nebo mi to třeba nestihnou dát?? 😕
Moc děkují za info 🙂 🙂

favofrenki
8. zář 2012

Ahoj
1, to záleží na tom kde budeš rodit každá porodnice poskytuje rodičkám a dětem jiné věci
2, to je otázka spíš na dr jestli bude císař, jaký přesně bude porod ti nikdo bohužel neřekne
3, neboj porodíš normálně, až budeš mít potřebu tlačit oni ti dr. pomůžou napolohovat tě jak bude třeba
4, tak to netuším
5, tak se počůráš nebo po.... Personál to neřeší jsou na to zvyklý. Já to před tlačením řešila a ptala se. Ale jak jsem začala tlačit bylo mi to jedno

elvira
8. zář 2012

1. Před porodem mi můj gynekolog dal seznam věcí, které si mám s sebou do porodnice vzít. Takže v klidu. Jen vložek bych si nachystala třeba doma víc - ať pak chlap nemusí shánět.
2. Při bolesti zvracívám. U porodu se mi udělalo šoufl, když mi přinesli oběd, takže jsem se jednou vyzvracela. Ohledně omdlévání bych jim to řekla, ale budeš sledovaná - tlak atd., takže bych se nebála. Ale pro tvůj vlastní klid bych vyložila karty na stůl svému doktorovi - on je odborník, on by tě měl uklidnit a připravit.
3. Nebojím se, že by si s tebou neporadili...
4. Někomu některá kosmetika v těhoenství nesedí, ač ji předtím používal. Záleží asi na tobě, jak kterou snášíš, co vyžaduješ, co ti vyhovuje.
5. Já jsem na "koze byla až poslední zhruba hodinu porodu. Předtím jsem měla volný "výběh", takže na wc podle potřeby - manžel mě jistil. Měla jsem klystýr, tak jsem se vyprázdnila, těsně před tím, než malý vylezl ven se mi na velkou chtělo strašně moc, ale to je prý běžné, ale na wc nic. Pokud by se stala nehoda, tak je personál zvyklý, nic z toho nedělají...

vikirobi
8. zář 2012

Ahoj
1.U dr. většinou tak 2 měsíce před porodem dostaneš papír na volbu jména a k tomu povídání,co si vzít do porodnice.
2.Pokud dr. ví o tvých problémech,tak ti řekne co a jak.A porod máme každá jinej,takže na to ti asi nikdo neodpoví.
3.to co napsala favofrenki
4.v každé drogerii ti určitě poradí
5.u prvního porodu jsem měla klistýr a stejně ze mě ještě něco šlo a u druhého porodu jsem ho neměla a nic nešlo.Takže tady to má každá asi taky různé.
Hlavu vzhůru,sama v tom nezůstaneš!

ladybugie
8. zář 2012

1) co do porodky mi řekli při registraci na příjmu ve 33tt přímo v porodnici, hodně porodnic má seznamy na svých stránkách - určo neuděláš chybu, když si sbalíš ručníky, jednorázové kalhotky, porodnické vložky, vložky do podprdy, kojo polštář, odsávačku mléka. To jsou věci, co já hodně využila.
2) jaký budeš mít porod ti dopředu nikdo neřekne, ale pro mimčo ženská vydrží fakt hodně. Důležité je se nebát bolesti, pak je totiž tělo stažené a bolí to víc.
3) já se na tom lůžku kroutila jak paragraf a sestřička si s monitorem vždycky poradila. Určo nejsi první ani poslední, která se jim tam bude nakrucovat 🙂
4) podle situace, já se osypala po všem. ale zbytečně moc bych to zase neřešila.
5) já po klystýru na velkou už fakt nechtěla a čůrat jsem si normoš došla mezi kontra

Moc to neřeš a dej na své tělo, ono si poradí 🙂

olicek
8. zář 2012

5) při 1. porodu jsem měla klystýr a když jsem rodila, tak jsem se tam vyčůrala 😒 , já si, ale myslela, že ze mě ještě teče plodová voda, až ve sprše mi sestra říká, ať se vyčůrám a já, že to nejde a ona ´´jo, vy jste vlastně čůrala na sále´´ 😕 . Já se styděla, ale ona to prostě neřešila 😉 .
U 2. porodu jsem neměla nic a taky ze mě nic nevyšlo 😉

evulinkab
8. zář 2012

1/ Já měla seznam věcí do porodnice napsaný na těhu prukazce, vzadu🙂Ale na případné dotazy mi odpovedeli primo v porodce na kontrolách(když jsem tam chodila mesic pred porodem) a nebo jsem hledala na netu.
2/ Víš co, já taky měla kolikrát stavy na omdlení při silné bolesti, ale u porodu to ženské telo, které je nabuzené hormony a vším okolo, nemá na nějaké omdlévání čas(i když stát se to může samozřejmě), to spíš po porodu hodně žen má stavy na omdlení nebo dokonce omdlívá...Myslím, že i kdyby jsi omdlela, tak v klidu mužeš rodit normálně pak(pokud nebudou jiné problémy.)Omdlévání není duvod k císaři.
3/ To myslím každý chce mít nohy u sebe, když ho bolí břicho...Ale proste je to tak, že když máš kontrakci, tak tě jednou za čas prijde zkontrolovat porodní asistentka, jak už moc jsi otevřená..kontroluje te při kontrakci(=čili té největší bolesti) ty ležíš, nohy od sebe a ona se v tobě hrabe(promin za výraz🙂).Proste se to musí vydržet...no a pak když ti rekne, že už jsi otevřená a muže se začít, tak je to v podstatě uleva že už to bude za chvili za tebou..takže ty nohy od sebe při kontrakci budeš muset vydržet.
4/ to netuším
5/ Po klystýru v tobě vetšinou nic nezbude a i kdyby...neřeší to tam🙂Čurat mužeš chodit normálne mezi kontrakcemi.

petrusew
8. zář 2012

Co sebou ti řeknou v porodce,bolesti se neboj,tvé tělo vydrží hodně (ostatně proto rodí ženy a ne páni tvorstva :/D )Nikdo ti neřekne jak bude porod probíhat a k císaři musí být pádný důvod.Kosmetiku já používala normálně to na co jsem byla zvyklá.Nalev jsem měla a i tak ze mě něco vyšlo - na sále to nikdo neřeší.To tlačeni -je to celkem přirozená věc.Nemusíš mít nohy hodně od sebe. Vůbec se porodu neboj.Tvoje tělo tě povede,jen je třeba mu naslouchat.

ustarana
8. zář 2012

Ahojky,
1. Ja som v porodnici potrebovala hlavne bačkory, vložky, spodné prádlo, a pre prcka plienky a vlhčené ubrousky. Ostatné veci boli v porodnici k dispozícii.
2. Myslím si, že chvíľkami som na porodnom sále omdlievala tiež, lebo minimálne tej doby si vobec nepamatám. A i tak ma nechali rodiť prirodzene. Až po osmich hodinách bolesti mi spravili cisársky, lebo zistili, že dieťa o veľkosti 4,2 kg je na mňa fakt veľa a nezvládnem to. To už mal prcek namále.
3. Neboj, porodné asistentky Ti s nohami pomožu a podržia v požadovanej polohe.
4. Kozmetika neviem, ja mam ksicht po všetkom ako puberťačka, tak vyskúšaj to čo používaš normálne a uvidíš.
5. V tých posledných fázach je to tak hrozná bolesť, že ti nejaký upustený bobek bude úplne ukradnutý. A inak porod nieje veľmi čistá záležitosť, takže doktori a asistenky už sú trénovaní.

2hanah
8. zář 2012

Na všechny tyhle otázky mi výborně odpověděl předporodní kurz. S tím omdléváním bych to řekla doktorovi, ať posoudí stav, ale oni si s Vámi pak u porodu poradí, kdyby jste omdlela. Já taky párkrát omdlela, ale porod byl něco jiného a přes tu hroznou bolest jsem zůstala při vědomí. V těhotenství se nesmí používat kosmetika, která obsahuje kyselinu salicylovou a dejte pozor také na vitamin A, ten může působit degenerace plodu a vyhýbejte se příliš horkým koupelím a není-li to nutné, je lepší a bezpečnější sprchování. V mnoha případech je příroda tak chytrá, že když se rozběhne porod, většinou se tělo čistí samo a můžete dostat průjem, já se to dozvěděla v předporodním kurzu, a pak jsem podle toho průjmu poznala, že budu rodit. A že se v porodnici občas někdo pomočí nebo ,,to horší" se prostě stává a personál by na to měl být nachystaný, ale skoro bych řekla, že když rodíte, moc Vás tyhle drobnosti nezajímají, když je Vám zle. Hlavně nepanikařte, protože všechna řešení Vašich otázek vyplynou v průběhu času v daný okamžik, když zrovna budou aktuální a Vy je budete řešit jednu podruhé, tak jako my všechny, musíte si to prostě prožít. Hodně štěstí a zdravíčka a ten předporodní kurz doporučuji a nenechávala bych ho až na závěr těhotenství.

slundo
9. zář 2012

1) záleží na porodnici, ale pro sebe poporodní vložky ( koupíš ve zdravotnických potřebách ) , kalhotky jsem měla normální, někdo kupuje ty stahovací, jsou i jednorázové a bačkory. . Pro mimčo plínky , doporučuje se většinou 30ks , krém na opruzeniny ( u nás dávali , i 10 plínek nám dali ) . Vlhčené ubrousky Jinak oblečení tobě i mimču taky dají .
Jo a pokud bys chtěla yal misto klistýru, tak si ho taky kup a někde chtějí i vlastní žiletku. Vše by ses měla dozvědět na stránkách porodnice kde chceš rodit a nebo u svýho gynekologa. 2) je dobré se o tom zmínit svému gynekologovi a v porodnici PA a porodníkovi, ale s tím Ti tu moc neporadíme. 3) z toho obavy neměj, protože pokud tě bolí břicho ( žaludek ), tak skrčené nohy jsou úlevová poloha. Kdežto porodní bolesti jsou způsobené stahy hladkého svalstva dělohy a na to úlevová poloha není.....stejně jako u MS .... takže budeš rodit v klasické poloze, asistentky Ti řeknou jak. 4) bohužel nevím, ale pokud používáš něco na obličej, tak by to snad vadit nemělo....a pokud by to nesmělo být užíváno těhotnýma, mělo by to být v příbalovém letáku uvedeno 5) tak tohle je krásný dotaz a vrtá to hlavou snad každý ....i mně...já se snad ani nebála tý bolesti, ale nějakýho toho trapasu na sále.... ale neboj, většinou se stihneš krásně pročistit a i kdyby ne, je to zcela běžná věc a možná, že kdyby se ti to stalo, tak to ani v tu chvíli nepostřehneš, protože budeš mít uplně jiný starosti. Takže toho se opravdu není potřeba bát 🙂

pejtho
10. zář 2012

1. Každá porodnice má většinou sestavený nějak seznam věcí, plno těchto seznamů je i na internetu. Doporučuji toho netahat zbytečně moc, ale spíše pak další balení vložek připravit doma, aby mohl manžel/přítel později dovézt.
Pro mimčo jsem u nás nepotřebovala skoro nic-měla jsem sebou plenky, ale v porodnici jsme používali látkovky, které jsme měli k dispozici pořád čisté. Oblečení jsme měli erární, jak já košili, tak pro malou. Krém na opruzeninky a ubrousky jsem měla své, ale byly k dispozici i v porodnici.
2. Jak už psali holky, dopředu ti nikdo neřekne, jaký budeš mít porod, ale je to pak takové množství adrenalinu, že ti to snad omdlít ani nedovolí 🙂 Ale ber to tak, že to zvládlo miliony maminek před tebou a že miminko se nějakým způsobem ven dostat musí. A i když to někdy není lehké, tak se zbytečně neboj dopředu a nestresuj sebe a miminko 🙂 Držím palce!
3. Normálně se třeba u MS bolestí také kroutím a stahuji si nohy pod sebe. U porodu to všechno tak nějak plynulo dle potřeby, takže s tím si dopředu hlavu určitě nelámej, protože na plno věcí, co tě napadá teď si potom ani nevzpomeneš 🙂
4. Nevím o tom, že by se nějaká kosmetika v těhotenství nedoporučovala. Spíš uvidíš sama, jestli tvoje tělo nezareaguje jinak nějakou vyrážkou apod., ale já používala to co běžně a vše bylo OK.
5. Když tam něco bude, tak bude-s tím neuděláš nic 🙂 Jak píše slundo, tak na to myslí asi každá ženská, ale pak jsou právě úplně jiné starosti a tohle je to nejmenší co tě zrovna trápí 🙂 Já osobně mám pocit, že jsem se při samotné tlačení počůrala, ale vzhledem k tomu, že po tom co mi píchli plodovou vodu, tak ze mě teklo něco pořád, tak vůůůůbec netuším jestli to tak bylo, nebo jestli šlo jenom o plodovou vodu...Fakt netuším 🙂 A klystýru se neboj-pro mě to po všech těch bolestech bylo celkem příjemné uvolnění 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru