5ti denní otcovské volno po porodu. Existuje to?

luciv
25. únor 2008

Holky chci se Vás zepat zda jste některá už slyšela že otcové mají nárok na pětidenní volno po narození dítěte. Není to dovolená ale placené volno. četla jsem na internetu že to chtěli navrhnout ale nikde zda už to je schváleno. Rodíme v červnua manžel si chtěl vzít dva tydny volno at je s náma doma a s toho že by měl týden placené volno které má byt scháleno

kacka.va
25. únor 2008
luciv
autor
25. únor 2008

áááááá díky mooooooc 🙂

luciv
autor
25. únor 2008

to je ale ohledně návštěv u lékaře atd. ne ohledně otcovského volna. A navíc každá zem to má jinak tohle je sloven.diskuse

kacka.va
25. únor 2008

na začátku to bylo o volnu po porodu. A že to má každá země jinak, to je docela možný, ale do většiny diskuzí přispívají jak Češky tak Slovenky, takže se to probírá najednou.

kacka.va
25. únor 2008

aha, tak možná to nebyla tahle diskuze, na kterou jsem dala odkaz, ale o volnu pro tatínky po porodu, to už tu taky někde je.

kacka.va
25. únor 2008

Já myslím, že to schválené není a taťkové si berou dovču.

luciv
autor
25. únor 2008

no právě že kamarad má 8měsíční holčičku a už to volno měl 😉

kacka.va
25. únor 2008

a neměl to náhodou díky jejich kolektivní smlouvě. My máme v práci taky výhody navíc, oproti zákoníku práce.

lenkazdenek
13. bře 2008

holky z praxe vím,že je volno na odvoz do porodnice a na porod samotnej a pak na odvoz z porodnice 😉

kacka.va
14. bře 2008

no někde funguje jen volno na odvoz do a z porodnice, na samotnej porod ne ☹

mnauu
14. bře 2008

pokud jde o obdobi porodu, v CR ma otec ze zakona narok na volno na prevoz a na ucast u porodu - rozdil je v tom, ze na dobu nezbytnou k prevozu se jedna o volno placene, kdezto na dobu ucasti u porodu o volno neplacene 😉

kacka.va
14. bře 2008

jo jo, já měla na mysli, jen placené volno. protože jinak si manža bude brát asi dovču 😉

mnauu
14. bře 2008

jasne, to je jasny, ze dovca je lepsi, to volno na porod ma vyhodu v tom, ze zatimco dovcu zamestnavatel dat nemusi (samozrejme doufam, ze to nebude vas pripad 😉 ), tak to neplacene volno zamitnout nemuze 😉

kacka.va
16. bře 2008

no dovkou problém nemáme, manža už má v práci nahlášeno, ve kterém cca období si vezme 14 dní dovču.