Abnormální rotace u porodu, měly jste ji také?

mispulka22
3. črc 2010

Rotovalo vaše miminko při porodu abnormálně, tzn. narodilo se sice hlavičkou napřed, ale obličejem nahoru? A měly jste při takovém porodu nucení na tlačení? Já vůbec a zajímalo by mě, jestli právě tahle poloha může být důvodem.

klara.t
4. črc 2010

Tak já kvůli tomu musela nakonec na akutního císaře. Malá sice šla hlavičkou napřed, ale obličejem nahoru. Takže už dál nesestupovala. Tlačení na konečních jsem normálně měla. Tak mi řekli tlačit. Když viděli, že to nejde, do mě Mudr. vlezla prsty a zjistila obličejovou polohu. Tak řekla, že musím na císaře. Malá měla i spláclou hlavičku, jak se tlačila dolů, ale neprolezla by.

skajana
4. črc 2010

Já to měla úplně stejně jako Klara.t - nucení na tlačení sem měla celou dobu :D akorát ke konci sem neměla takový ten popisovaný tlak na konečník, který tě donutí tlačit správně.

bl4nche
5. črc 2010

Malá šla taky obličejem nahoru. Jenže to mi řekli až potom (a napsali to do zprávy). Zkoušely mě polohovat, ale nepomohlo to. Tlaky byly, ale později. Párkrát se mě PA ptala, jestli už musím tlačit a nejdřív sem jí říkala, že ne ... pak už sem si přitlačovala ve stoje. Naštěstí malá prošla, jen mi PA mačkala břicho. Trvalo to docela dlouho, chtěly mi dát oxytocin, ale nenapíchly žílu. Akorát malá měla trochu bouli na hlavně, ale ta do večera splaskla.

lin18
9. črc 2010

Já neměla nucení na tlačení vůbec...teda měla ale jenom psychické jak už jsem to chtěla mít za sebou. A celou dobu cca 20 hodin hrozné křížové bolesti...břicho mě nebolelo vůbec. Nakonec to skončilo císařem...kvůli ještě i velké hlavě....malej měl při narození 4,15 kg.

jirca
17. črc 2010

Miška se taky narodil obličejem nahoru, měla jsem normální nucení na tlačení, ani to netrvalo dlouho (3. kontrakci byl venku), jen byl modrý v obličeji, měl jakoby popraskané žilky, do 10 dnů to zmizelo. A měl popraskané žilky i v bělmu, to se vstřebalo později.

alenatab
2. srp 2011

Dokud jsem si neprecetla tuhle diskuzi, myslela jsem, ze to bylo Epiduralem. Vsichni na me kriceli, kdy mam tlacit. Ja sama jsem zadne jasne puzeni nemela. Kdyz se vam chce na zachod, tak je telu jasne, co ma delat, ale v tehle situaci mi to jasne nebylo. Pripadalo mi, ze bez asistence a jasnych povelu bych to nemohla nezvladnout, protoze mi proste nic nerika, co mam delat. Ale dopadlo to dobre.

marenka1986
9. únor 2016

Je to sice stare tema, ale pridam i svoji (pozitivni) zkusenost. Ze sel prcek oblicejem nahoru, jsem si precetla az ve zprave, Porod jsem mela prirozeny, rychly (3 hodiny) a bez nastrihu i bez aplikace epiduralu. Pred samotnem vypuzovani jsem musela davat ve stoje pri kontrakcich stridave nohy na stolicku, aby se mohl prcek lepe rotovat. Pocit na tlaceni jsem mela, ale podarilo se mi ho vytlacit asi az na 10 tou kontrakci. Taky mel pekne sisatou hlavicku a popraskane zilky v belmu, ale to se do 1,5 mesice vstrebalo. Celkove jsem mela porod hezky a bezproblemovy.

loafeer
9. únor 2016

Mně obnormálně rotovaly obě děti. Starší šel mírně asynkliticky ( ale jen mírně, jinak bych to přirozeně neproodila ) měl strašný poporodní hematom, no když jsem ho viděla, chtělo se mi brečet, ale ne štěstím teda:o) Druhý syn šel pro změnu temenem. Tzn největším obvodem hlavy, takže ta druhá doba porodní je delší. Já tlačila asi 10 mintu, bylo to nekonečné:o) ale jinak pocity na tlačení jsem normálně měla a jinak byly moje porody za pusu a přála bych takové všem:o)

lstuchlova
22. únor 2018

Diskuze je sice starší a přidávám svou zkušenost. Celkem porod trval 7 hodin, druhá doba porodní trvala snad hodinu, bylo to strašné... Tlačit se mi chtělo už dlouho předtím a když už jsem tlačit konečně mohla, vůbec to nešlo. Bolesti jsem měla fakt příšerný. Když zjistili, že má špatně otočenou hlavičku, udělali mi nástřih, ale stejně to moc nešlo. Začaly mi slábnout kontrakce a tlačit se mi už ani nechtělo. Když se začali bavit o kleštích, začala jsem tlačit i bez kontrakcí a malá se nakonec dostala ven bez nich. Kromě většího nástřihu jsem byla šitá i vevnitř. Malá byla celou dobu naprosto v pořádku a po porodu taky, jen se jí udělal menší porodní nádor, který zmizel do pár hodin.

astyna
22. únor 2018

Mě prvního syna dorotovali na sále. Nastřihli. šel ještě s ručičkou a navíc měl i tak hlavu 38 cm. Dopadlo to dobře - sedí vedle mě 🙂

luciebx
22. únor 2018

Já to tak teď měla. Malá obličej nahoru. Nesla vytlačit. Měla ještě šňůru kolem krku. Tlaceni nutnost velká. O to to bylo ještě horší. Nakonec šla ven klestemi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru