Alternativní porody. Máte s tím některá zkušenost?

pattie
12. únor 2008

Ahoj holky,
vím, že je to pro mě ještě brzy, ale docela se zajímám o nějaký alternativní způsob porodu, láká mě to vyzkoušet. Máte s tím některá zkušenost? Případně, kde v Praze se dá rodit alternativním způsobem (do vody, v kleče atd.)?
Díky

petra.vavra
13. únor 2008

Pattie- jsi z Prahy?? Já jsem rodila v Neratovicích a můžu jen doporučit, úžasný přístup a je tam PA Bc. Věrka Nováková, se kterou se dá osobně domluvit na alternativních porodech. Je skvělá ženská. Kdyžtak se podívej na stránky www.almeda.cz a tam si najdi telefon ní je na stránkách napsanej. Jediné co tam nedělají je porod do vody, ale když jsem po tom sama pátrala v těhu, tak jsem zjistila, že víc než 80% doktorů porodníků s tím nesouhlasí.

pattie
autor
14. únor 2008

petra.vavra: děkuji za tip, ale Neratovice jsou strašně daleko, bydlím na úplně opačném konci Prahy a nemáme auto, tak by to bylo dost problematické ☹

kocicatko
14. únor 2008

Pattie, zkus Podolí, tam jsou zvyklí na porodní plány (většinou 😅 ), tak by ti měli vyjít vstříc... a kdyžtak prostuduj:

http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porod...

tady máš abecední seznam porodnic i s popisem 😉

mamina
19. únor 2008

Máš tu odkazy na diskuzi:porod do vody,alternativní porod,přirozený porod,práva rodičky při porodu...stačí jen hledat. 😉

babara
20. únor 2008

Ja jsem slysela o Horovicich a taky snad Bulovka je zvykla, jak tam driv byvalo CAP

danu
11. led 2010

crawler • 26tt • Dnes o 11:09
Ahoj🙂

chtěla bych se Vás zeptat, zda jste měli v plánu nějakou neobvyklou rodící polohu nebo nějaké pomůcky apod.? Jaký byl přístup lékařů a sester k vám? Nenutili vás do poloh, které vám byly nepříjemné? apod.
Já osobně mám v plánu porod do vody, slyším na něj samou chválu z řad rodiček a proto mě udivuje, že není více propagován z řad lékařů! Minulý týden jeden porodník v rádiu tvrdil, že třeba ve Švédsku je zcela zakázaly, že se u nich často novorozenec utopil!!! Podle mě je to nesmysl, ale přeci jenom jsou pro mě lékaři stále autority a tak nevím, co si mám myslet?

konja • 2d • Dnes o 13:28
crawler: já mám za sebou dva porody a každý v úplně jiné porodnici s naprosto jiným přístupem, takže mohu srovnávat. První dítě jsem rodila v porodnici ve Vrchlabí kde se jinak než přirozeně nerodí a poloha na koze je tam volená pouze v případě komplikací. Já jsem na doporučení sestry porodila na porodní stoličce ( začátek tlačení byl ve stoje aby dítě dobře sestoupilo do porodních cest) a maximální spokojenost. Bylo mě to pohodlné, mohla jsem se dobře zapřít a veškerou sílu směřovat jen a jen do tlačení. Díky gravitaci bylo mimčo brzo venku a nebyl potřeba žádný nástřih, tlačení na břicho atd. Původně jsem také chtěla rodit do vody, protože ve Vrchlabí se tak rodí velice často, ale sestra mě to rozmluvila kvůli tomu, že jsem měla bolesti už docela dost dlouho a teplá voda by mě je podle ní mohla v té chvíli zastavit nebo zeslabit. Ale nevadilo mě to, porodila jsem si tam fakt suprově, ve všem mě vyšli vstříc. Oproti tomu druhý porod ve FN HK byl absolutně klasika, nikdo se mě neptal jak chci rodit, automaticky na postel, max. jsem mohla zařvat na manžela ať mě trochu zvedne postel do polosedu/pololehu, ale ani to mě nedovolili tak jak bych chtěla, prý bych si seděla na rodidlech 😕 , nohy jsem si musela sama držet pod koleny, možnost zapřít se žádná, místo toho abych se mohla soustředit a směřovat všechnu sílu do tlačení jsem pořád myslela jen na to jak udržím ve spocených rukou svoje nohy 😝 sice byla holka venku také rychle, bez nutnosti nástřihu a jiných zákroků, ale přisuzuju to tomu, že jsem rodila už podruhé, jako prvorodička bych to takhle hladce asi nezvládla. Crawler, jestli chceš porodit opravdu přirozeně, v poloze která nejvíce vyhovuje tobě a ne doktorovi, pokud chceš při porodu pouze to co je tobě příjemné a přirozené, tak zvol porodnici, která k tomu tak opravdu přistupuje,ptej se na zkušenosti maminek které zde porodily, nedej na medailonky jednotlivých porodnic, ale pouze na osobní zkušenosti rodiček. Přeju ti šťastnou ruku při výběru porodnice 🙂

dalmationka
12. led 2010

pattie:alternativní porod je opravdu super volba! Mám svoji vlastní zkušenost. Bez nástřihu v závěsu kolem krku manžela 🙂...Vrchlabí je pro tebe daleko, i když tam z Prahy jezdí také. Každý porod je u každého individuální, přeji také hodně štěstí při výběru. Když budeš psychicky připravená, určitě budeš mít hladký porod a samozřejmě nádherné miminko 🙂

veronika185
12. led 2010

Mate nejaku skusenost s alt. porodmi v okoli BA? Dakujem

kisorka
15. led 2010

ahoj veronika, alternativna cast porodnice je v dunajskej strede. pozri porody v DS.

keminek
25. led 2010

Četla jsem, že v Kadani je centrum aktivního porodu, ale nemohu v diskuzích najít zkušenosti. Jen pár s Kadaní obecně, většinou jen stručně psaných. Nemáte někdo víc informací?
http://www.nemkadan.cz/luzkova_oddeleni/gpo/gpo...
A co Benešov? Tam mají snad také nějakou místnost pro alternatviní porod, nevím, jestli je to přímo vedené jako CAP..
Případně i do Hořovic se dojíždí z Prahy.
Jinak Vrchlabí zní skvěle. Jen ta cesta přes okresky.. a třeba druhorodičky už musejí řešit i hlídání prvního dítěte.
Nevíte o nějakém Vrchlabí 2? 😀

keminek
25. led 2010

ačkoliv benešov nevím s těmi alternativními porody celkově. Jen vím, že je tam extra místnost se žíněnkou, žebřinami.. ale třeba tam dávají přednost klasickým porodům..

magdal1
19. zář 2010

Krasne video , rozpravenie panii Lucii Suchej Groverovej, ma dve casti po pol hodinke,

http://www.cestyksobe.cz/cesty-k-telu/porodnict...

ak by mal niekto zaujem o skripta http://luciegroverova.sweb.cz/aby-porod-nebolel...

napiste mi do IP, mam ich

magdal1
3. lis 2010

Dňa 30.10.2010 sa v Žiline uskutočnilo komorné stretnutie na tému „Domáci pôrod na Slovensku“. Stretnutia sa zúčastnili ženy z rôznych kútov Slovenska, ktoré plánovane porodili svoje detičky doma ako aj ženy, ktoré hľadajú informácie a plánujú domáce pôrody.
Hlavné témy diskusie boli:
- Prečo pôrod doma?
- Koho si vybrať ako asistenciu pri domácom pôrode?
- Zodpovednosť počas tehotenstva a pôrodu - kto ju vlastne má?
- Vybavovanie dokladov po domácom pôrode.

minab
2. únor 2011

@dalmationka ahoj,kde jsi rodil ty?Jsem z Prahy a hledam neco alternativnejsiho,nechce se mi vsak do Vrchlabi,Horovic...Dik.

demoisellem
27. únor 2011

Mě ze slova "alternativní" skoro už naskakují pupínky. Protože mi přijde, že porod je normální, přirozená věc a že vlastně alternativní by měl být označován ten medicínsky vedený porod, protože ten je dost vzdálený tomu "původnímu přirozenému".
Jelikož informací není nikdy dost, rozhodla jsem se vytvořit web s relevantními informace pro rodičky. Relevantním myslím odborné studie apod., tedy skutečné informace, ty kterými by se měli řídit lékaři. (bohužel ve většině případů neřídí 😠 ) Třeba se to může hodit při sestavování porodního plánu, abyste mohly případné kecy od "poskytovatelů péče" setřít tím, že to není z webu maminka apod., ale jsou to požadavky podložené odbornými zahraničními studiemi. Ten web: www.smart-web.cz/porodnictvi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru