Ambulantní porod - 2014, máte zkušenost?

apacheee
AMBASADORKA
24. kvě 2014

Zdravím všechny maminky, již od začátku těhotenství se snažím zjišťovat informace o přirozeném porodu a najít porodnici, která mi toto umožní. Jelikož snad jediná porodnice, která s podobným přístupem nemá problém (Vrchlabí) je momentálně zavřená a vypadá to, že ještě dlouho bude, uvažuji o kompromisu AMBULANTNÍHO porodu. Ten by sice od 1. 1. 2014 neměl být v Čr problémem, ale je k němu velice málo informací. Zajímalo by mě, zda je tu nějaká maminka, která s ním má přímou zkušenost, popř. ho také plánuje, abychom si mohly předávat zkušenosti a informace🙂
Předem díky za každé info

laurital
24. kvě 2014

@apacheee Osobni zkusenost nemam, ale v TV jsem videla porad z porodnice v Nymburku, kde s tim take nemaji problem.Pisu to jen proto, ze vidim, ze jsi z Jicina a mas to tedy relativne kousek 😉

buldrik
24. kvě 2014

Ahoj, nemam zkusenost z Cech ale z Holandska, rodila jsem na zacatku brezna. Tam vysoupnout rodicky domu po 2-4 hodinach od porodu. Pak domu ale chodi 8 dni pecovatelka na 3-8 hodin denne, ktera pomaha s miminkem a pripadne ostatnimi detmi, uklizi, trochu vari a hlavne vysvetli peci o miminko.
Ja po tyhle zkusenosti bych radsi zustala 3 dny v nemocnici. Mela jsem totiz silnou rupturu (na hodne blbym miste), nemohla jsem vubec nic (jen dojit si na zachod byl nadlidsky ukon, poprvy jsem si sedla az 10 dni po porodu), jen lezela v posteli. Jediny stesti, ze manzel byl doma, jinak netusim, jak bych se o malou hlavne ty prvni dny postarala v dobe, kdy tam pecovatelka neni. U me to samozrejme bylo tezsi i v tom, ze jsme s manzelem v Holandsku daleko od rodiny, takze jsme nemeli nikoho jinyho, kdo by pripadne mohl pomoct.
Zas na druhou stranu je samozrejme prijemny byt doma 🙂

wosk
24. kvě 2014

@apacheee taky by mě zajímalo, jak to teď chodí. Já rodila ambulantně v roce 2011 na Mělníku. Ono to ani tehdy nebylo zakázáno, jen to nebylo obvyklé. Vyvolalo to docela velkou nevoli personálu, ale my jsme byli rozhodnuti, měli jsme dohodnutou PA, která za námi ještě ten den přijela a pak ještě 2x (jestli si to vybavuju správně) a postě jsme odjeli. Ve finále asi až 6 hodin po porodu, ale nemuseli jsme zůstávát přes noc. Přeju hodně štěstí a budu ráda, když pak dáš nějaké info, jestli ti to vyšlo a tak...

apacheee
autorAMBASADORKA
26. kvě 2014

@laurital
@buldrik
@wosk Zatím moc díky za rady a informace, uvidíme, jeslti ještě někdo bude přispívat🙂

hanka.
26. kvě 2014

@apacheee v Brně ambulantní porod umožnují také

apacheee
autorAMBASADORKA
27. kvě 2014

@hanka. Děkuji za info, ono ze zákona by ho měli umožňovat všechny porodnice. jen by mě zajímal někdo, kdo opravdu na vlastní kůži zažil, potřebovala bych se zeptat na poporodní péči, vyšetření a formality, které je potřeba vyřídit dopředu a potom🙂

polaks
5. únor 2015

@apacheee Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,či vám ten ambulantný porod vyšiel ?

apacheee
autorAMBASADORKA
5. únor 2015

@polaks nakonec jsem ho nevyuzila,mela jsem ho psany v Pp.V porodnici o tom vedeli a problemy by nam nedelali,dokonce bychom mohli dojit na vsechna potrebna vysetreni😄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru