Ambulantní porod. Podařilo se vám odejít dříve?

xsipm04
20. led 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se jen zeptat, jestli máte někdo zkušenost s ambulantním porodem, tj. když se mimi narodilo, byla maminka i mimi zdravé a rozhodli se odejít domů z porodnice dříve než je běžné. Dočetla jsem se, že nechtějí pouštět z porodnic ani při podepsání reverzu dříve jak 72 hodin po porodu. V případě, že vše probíhalo bez komplikací, podařilo se vám někomu odejít dříve? D
Děkuju za odpovědi 🙂

rebelie
25. čer 2011

@sussanah No, tak uvidíme... Já fakt nevím, nenašla jsem žádné reference na tu smluvní PA a stejnak budu chtít, aby za mnou přišla moje PA z porodnice, ale říkala jsem si, že může třeba jednou až dvakrát přijít ta moje a třikrát ta jiná... Chtěla bych tu pojišťovnu využít už z principu - jednak aby věděli, že je o to zájem, a pak aby když jim ušetřím prachy odchodem z nemocnice, tak aby zaplatili aspoň tohle...

betelgeuzz
25. čer 2011

Tuším, že konkrétně VZP to jízdné neproplácela. Taky nepropláceli vytahování stehů, to jsem si platila.

sussanah
25. čer 2011

no asi se znovu stavim na pojistovnu, protoze uz me to fakt stve, jak mi kazdy dava jine info 😠
@betelgeuzz jake vytahovani stehu?

betelgeuzz
25. čer 2011

@sussanah po nástřihu. Mně totiž vůbec nepadaly, měla jsem je ještě 16. den a začaly se zanícet. A prý většinou tam ty stehy zůstávají dýl, než je potřeba a stahuje to, takže je při návštěvě PA vytáhne.

erinka83
25. čer 2011

@betelgeuzz tak to mně padaly, ale stahovalo to už, ale určitě jsem je neměla dýl jak 2 týdny myslím....

@rebelie vidíš, to mě nenapadlo, že bych mohla mít svoji PA a ještě jinou 😅

sussanah
25. čer 2011

@betelgeuzz aha, tak to je teda zajimave, ze to vzp neproplatila 😕 Me teda taky nechtely vsechny vypadnout, tak jsem si je po cca 10dnech vytahala sama 😅

rebelie
26. čer 2011

@betelgeuzz Hm, tak to musím ještě zapátrat. Já jim na jejich mail ještě neodpověděla - popravdě mi to přijde trochu jako výsměch, že mají jen jednu PA na celou Prahu... Tak se schválně zeptám na to jízdné...

rebelie
26. čer 2011

Teď mě napadá - není to přímo v tom zákoně, co tu citovala susanah, že k tomuto úkonu proplácí i jízdné?

weryss
26. čer 2011

@sussanah po mě žádnej papír nechtěli, že dr přebírá dítě do péče, ale lepší ho mít, když půjdete tak brzy
domů.

weryss
28. zář 2011

@sussanah ahoj, tak jak to šlo- rodily jste ambulantně?

sussanah
28. zář 2011

@weryss nejak u nas na ten ambu porod ani nedoslo, nemeli jsme se odkud vracet domu😉

weryss
29. zář 2011

@sussanah chápu to dobře, že jste to zvládly doma? 🙂 tak to moc gratuluju, jste mooc stateční a šikovní 🙂 🙂 🙂

sussanah
29. zář 2011

@weryss tak nejak se to nakonec vyvrbilo 🙂 diky 🙂

rebelie
4. lis 2011

@sussanah @weryss @erinka83 @betelgeuzz Holky, prosím o radu - když si chci usnadnit možnost ambulantního porodu, co přesně mám chtít od toho pediatra? Jen nějaký papír s kontaktem, nebo tam nějak má být uvedeno, že je ochoten mě převzít i po dřívějším odchodu z porodnice? Předem díky (v úterý jdu omrknout pediatra, reference dobrý, tak snad uspěju - jen nevím, zda mi stačí ústní příslib, nebo zda má chtít nějaký papír).

erinka83
4. lis 2011

@rebelie My jsme ambu nakonec neřešili, ale prý většinou chcou papír (i když na něj nemají právo), že Dr. přebírá dítě do péče...

rebelie
5. lis 2011

@erinka83 Já vím, že na ten papír právo nemají, ale pokud by mi ho doktor byl ochoten dát, tak bych si tak docela ráda usnadnila dohadování se s nimi... Nevíš, jakou formu ten papír má mít, jestli třeba někde není nějaký mustr? Díky.

sussanah
5. lis 2011

@rebelie mustr zadny neni co vim. S moji pediatrou jsme napsali zhruba toto "potvrzuji, ze prebiram novorozence do pece do 24h po porodu" + kontakt na pediatru (mobil) + moje jmeno a rodne cislo. Ukazovali jsem to i v porodce, kdyz jsme vyzvedavali sadu na screening a stacilo jim to tak. Kdyz tak zavolej primo do porodky, co tam chteji mit napsane oni.
Jova, ty uz ses 36tt?? 😕 😵

rebelie
5. lis 2011

@sussanah No, já mám práve od PA doporučeno vyrukovat s ambu-porodem až ve chvíli, kdy budeme po porodu já i prcek zdraví... a nečeřit hladinu předtím... Tak asi sepíšeme něco podobného... Musím od PA vyzjistit, zda mimču stihnou udělat screening a krevní skupinu (ta je dost důležitá, jsem Rh-), nebo jestli to bude muset řešit pediatr... Tak uvidíme, jak to bude... No, jsem 35+3, ale letí to děsně... Právě se už několik dnů přesvědčuju, že bych měla začít s masáží hráze a s epi-nem, ale nějak se k tomu nemůžu odhodlat...

sussanah
5. lis 2011

@rebelie tak to abys uz zacla s epinem 😉
jakou krevni faktor ma manzel vis? Pokud taky minus, tak neni problem. A krev se bere obvykle z pupecniku pred porodem placenty, ale domluv se primo v porodce. Pediatr ten faktor resit nemuze, protoze to neni otazka mimca, ale tebe, abys pri dalsim tehu nemela problemy s velkou imunologickou reakci na plod. Takze ty potom dostanes injekci na protilatky, tu pediatr urcite nema.
Screening se dela az 3-5den (lepsi az ten 5. kvuli hydrataci), pisnu ti potom dobry postup, jak vyzdimat tu krev z paticky, u nas to byl docela horor a az pozdeji jsem nasla postup jak na to

rebelie
5. lis 2011

@sussanah Manžel je +, takže to právě musíme pohlídat... S těmi protilátkami - jasně, že to neřeší pediatr, ale zjištění skupiny pediatr řeší... na protilátkách se pak musím domluvit s PA, nebo přinejhorším se svou gynekoložkou... Screening jsem právě myslela, že se dělá dřív, tak to taky budu muset pořešit (byť ten podle mě není úplně zásadní, pravděpodobnost fenylketonurie je 00prd). S tím epi-nem - já vím, že už bych měla, ale nějak se k tomu ne a ne odhodlat...

sussanah
5. lis 2011

@rebelie o pokud to bude resit pediatr, tak to znamena dalsi "pichani" do prcka. Pri porodu to jde odebrat z pupecniku myslim, takze je to o jednu invazivni metodu mene. Navic u injekci tusim musis dostat docela kratce po porodu,t akze tohle bych asi nechala na porodce, protoze resit to potom pres gyndare mi prijde dost slozite. Ale to je jen muj nazor 😉

rebelie
5. lis 2011

@sussanah Jasně, pokud to v porodce odeberou, tak budu jen ráda, jen nevím (musím v úterý zjistit od PA), jak dlouho to trvá než tu krevní skupinu zjistí... Injekci musím dostat do 72h, ale tak dlouho tam být nechci... Nejradši bych odešla 4-6h po porodu a to nevím, zda oni už budou tu krevní skupinu vědět...

betelgeuzz
5. lis 2011

@rebelie jestli si dobře pamatuji, tak na první vizitě 7 h po porodu ještě moji krevní skupinu neměli, čekalo se na výsledky ještě asi hodinu. Ale já jsem rodila v 1 v noci, takže přes den by to možná bylo rychleji.

rebelie
5. lis 2011

@betelgeuzz Takže to ale umí relativně rychle - třeba do 8, 9h? No, poptám se PA a podle toho, jak dlouho jim to trvá se rozhodnu, zda tam zůstat, nebo třeba že si pak zjistím tu skupinu a přijede mit o píchnout PA...

sussanah
5. lis 2011

@rebelie ja myslim,z e to je rozumne reseni, nechat udelat odber tam, pripadne si zavoalt vysledek a PA ti tu injekci muze potom pichnout doma

rebelie
15. lis 2011

Jen píšu info pro ty, které třeba taky plánují ambuporod a bude je to zajímat - krevní skupina se zjišťuje přímo z pupečníkové krve, takže to stihnou v porodnici nabrat 100%, výsledky umí udělat relativně rychle - do 4-6 hodin, ale záleží na tom, kdy porodíte a kdy odvážejí vzorky do laborky (a o víkendu to trvá všechno dýl). Tu potřebnou injekci vám může předepsat vaše gynekoložka a doma vám ji pak píchne, pokud je miminko Rh+ (a vy Rh-) porodní asistentka, když vás přijde zkontrolovat - tu je samozřejmě potřeba si domluvit, ale to považuju za nanejvýš rozumné...

lucy.l
15. lis 2011

@weryss úplně jsi mi vlila naději do žil že mi malého neseberou po porodu na novorozenecké a pokud budeme oba v pořádku,ráda bych po 48h taky s malým domů 😵

weryss
17. lis 2011

@lucy.l jestli budete v pořádku, tak by neměli nic brblat, ale chce to na ně jít fakt mile a kdyžtak kdyby vás přemlouvali, tak jim říct, že už jste se rozhodli jít domů.
A jak budou chtít malého po porodu vyšetřit, tak jim řeknite, že až později, že chcete být u toho. A stím odchodem počkejte na raní vizitu a tam se nima domluvte, že po odběru z patičky byste rádi odešli. Vůbec se ničeho nebojte, paní doktorka byla fakt milá, první mi řekla, že to musím mít domluvený s pediatrem a mít od toho papír, ale to bylo asi jen bububu, protože nakonec nic vidět nechtěla (já jsem ho ani neměla, protože vím že na to nemají nárok, je to naše rozhodnutí) a druhý den už se mi sama vesele ptala jestli teda chceme jít domů, jestli má napsat papíry?
Držím palce a určitě pak napiš, jaks jste dopadli 😉

lucy.l
19. lis 2011

@weryss moc děkuji🙂Já první pobyt v porodnici nesla těžce,byla jsem ve sstresu,nešlo kojení, takže pokud nebudou komplikace ráda bych odešla co nejdříve po těch 48h... u Vanesky jsem teda taky nebyla dlouho, narodila se 5.8 ve 2.30 ráno a 8.8 jsme byly doma,když dětská nechtěla malou pustit kvůli kojení tak jsem se rozbrečela tak nás raději pustila🙂Švagrová rodila v Bohunicích v červnu,porod naprosto bez problému a rychlý,malou ji nechali 2h a jak odešla do sprchy,malá zůstala s manželem tak ji malou odvezli na novorozenecké a dali až po vizitě(od 3h ráno) přitom k tomu nebyl žádný důvod..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru