Ambulantní porod. Podařilo se vám odejít dříve?

xsipm04
20. led 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se jen zeptat, jestli máte někdo zkušenost s ambulantním porodem, tj. když se mimi narodilo, byla maminka i mimi zdravé a rozhodli se odejít domů z porodnice dříve než je běžné. Dočetla jsem se, že nechtějí pouštět z porodnic ani při podepsání reverzu dříve jak 72 hodin po porodu. V případě, že vše probíhalo bez komplikací, podařilo se vám někomu odejít dříve? D
Děkuju za odpovědi 🙂

sussanah
13. čer 2011

@erinka83 poslala jsem ti hromadu veci na cteni 😉

erinka83
13. čer 2011

ty jo, to mi připomíná praktiky některých gynekologů 😕 kde se taky platí snad i za pozdrav 😠 jednoho takovýho jsem měla 😖

@sussanah zatím mi nic nepřišlo, tak uvidíme...

ofelieee
13. čer 2011

jakyho čtení? 😎

sussanah
13. čer 2011

@erinka83 no ted mi prisla failure zprava, ze je to moc velke. Nejak to zapakuju a kdyz tak ulozim nekde na serveru

@ofelieee nejake veci na tema prirozeny, ambul porod, bonding atd

rebelie
13. čer 2011

@ofelieee Psala jsi někde nějaké obšírnější povídání o tom, jak jsi rodila doma? Jak vás to napadlo, co vás k tomu vedlo, jak probíhaly přípravy, co všechno jsi musela zařídit a jaký to nakonec bylo? Já bych byla docela zvědavá - pořád se mi to honí hlavou, jestli by to nebylo nejlepší doma - já mám prostě děs z toho, že se budu muset s někým v té porodnici dohadovat...

sussanah
13. čer 2011

@rebelie no jen takova poznamka, mela by ses s tim desem srovnat, protoze i pri dom porodu musim pocitat s variantou odjezdu do porodky a odjizdet tam s tim, ze doted to bylo ok a ted uz se budu jen hadat taky zrovna rozjetemu porodu moc neprida 😉

rebelie
13. čer 2011

@sussanah Já vím, že se s tím musím nějak porvat, ale úplně nadšená z toho nejsem... Proto sázím na ty Neratovice a objednanou PA, že to snad bude fajn... No, uvidíme, je to ještě daleko, tak na srovnání se s tím je ještě dost času...

sussanah
13. čer 2011

@rebelie to rozhodne 🙂 Ja ale myslim, ze je fajn, kdyz clovek nad tim premysli i takhle brzy. Precejen, hodne veci se opravdu utrepe casem, coz muzu rict i podle sebe 😉

rebelie
13. čer 2011

@sussanah Mně jen štve, že mám pocit, že aby to nějak proběhlo podle mých představ, tak se budu muset před někým obhajovat, nebo se s někým dohadovat... Do toho se mi nechce, ale zároveň - pokud k tomu nebude vážný důvod (zdravotní) - tak se nechci svých představ vzdát... a najednou je tu dilema... A říkám si, že kdybych rodila doma, tak do té porodnice pojedeme jen když něco nebude OK a že pak už budu přístupnější přijmout nějaké zásahy... Ale zase je dost možné, že oni budou nepříjemnější proto, že jsem zkoušela rodit doma... No, je to začarovaný kruh... Musím se vidět s holkama, co rodily v Neratovicích a byly nadšené - snad mě to uklidní, že to jde i bez dohadů, a pak zbude se jen modlit, abychom do těch Neratovic v prosinci dojeli...

sussanah
13. čer 2011

@rebelie myslim, ze jsi hezky shrnula dilema rozhodovani porodu doma, vidim to podobne 😉

rebelie
13. čer 2011

@sussanah Já jsem koukala, jestli tu je o tom nějaká diskuse, ale jsou tu jen samé odsuzovací, žádná, kde by diskutovaly holky, co o tom uvažují, nebo už doma rodily - aspoň tedy mezi veřejnými ne... Jak vidno, MK je docela konzervativní a alternativci se slézají jinde (asi rodina a baby-cafe).

sussanah
13. čer 2011

@rebelie nebo slepicarna.cz 😉

erinka83
13. čer 2011

@sussanah tak koukám do té vyhlášky a jaksi to tam nemůžu najít tak, jak tu píšeš, u kap. 921 je jenom" Autorská odbornost 921 může v rámci návštěvní služby vykazovat i výkony číslo 06135 a 06137 autorské odbornosti 911.
Ten výkon 06211 jsem nenašla vůbec, tak nevím, asi neumím hledat v odbornýc textech 😀

sussanah
13. čer 2011

@erinka83 strana 609, je to v seznamu vykonu, skoro uplne na konci te vyhlasky

erinka83
13. čer 2011

@sussanah hoď mi prosím odkaz, já jsem na portal.gov.cz a jsu asi fakt slepá 🙄

sussanah
13. čer 2011

@erinka83 http://www.mvcr.cz/clanek/sbirka-zakonu.aspx vyhledej si na strance 472 / 2009 V podstate i ta adresa od sagitu se odkazuje na tento dokument 😉 Z portal.gov.cz jsem sla do odkazu "sbirka zakonu a mezinarodnich smluv CR"

erinka83
13. čer 2011

@sussanah dík, mám stáhnuto, proštuduju 🙂

rebelie
14. čer 2011

Ahoj holky, nadhoďte nějakou dobrou knížku pro budoucího tatínka - projela jsem toho Partnera u porodu a to je fakt taková příručka, návod - tak mi přijde, že na to je ještě čas... Chtěla bych něco čtivého, co mu trochu osvětlí, co se během toho těhotenství a pak s tou ženskou děje, ale zároveň ne takové ty až vulgárně rádoby vtipné knížky pro tatínky...

sussanah
14. čer 2011

@rebelie co takhle stadelman, jen cast o tehotenstvi? kdyz popreskakuje casti o aromaterapii apod, tak je tam vcelku slusne shrnuto to, com zena a telo prochazi. Ja davala muzi ted cist ty brozurky z porodniho domu u capa, ale to je spis konkretne k porodu. U prvniho tehu jsem mela koupenou takovou tu popularne naucnou, ale vic jsem stejne vycetla nekde na netu. Takze jsem spis obcas poslala musi nejaky ten odkaz na clanek. a potom byl predporodni kurz, ten byl taky vcelku fajn, u nas se tam hodne mluvilo i o tech zmenach v tehu a jak muze muz pomoct atd.

erinka83
14. čer 2011

@sussanah tak jsem to sesumírovala a jsem zvědavá, co mi napíšou z pojišťovny 🙂

sussanah
14. čer 2011

@erinka83 sikovna 🙂 jo jinak jaky mas limit ve schrance mejlu? Zkousela jsem ti to poslat zazipovane na 2 casti, ale nevzalo mi to ani prilohu 5mb ☹

erinka83
14. čer 2011

@sussanah no údajně neomezenou 😕 tak fakt nevím, v čem je chyba, ale je pravda, že třeba mám problémy s odesláním větších mailů, tak to může souviset 😒 mám to na seznamu....

agnea
14. čer 2011

ahojky holky,asi pred mesicem jsem tu psala ze se chystam rodit ambulantne v Neratovicich tak chci poreferovat jak jsme dopadli
musim rict ze vse dopadlo nad moje ocekavani, mela jsem domluvenou porodni asistentku Vladku,ktera v Neratovicich pracuje,takze posledni tydny pred porodem jsem chodila do poradny primo k ni a nebo ona chodila ke me domu,dr me od 35tt nevidel a vubec mi to nechybelo,vyhla jsem se dlouhemu cekani na ozvy a prohlidky v porodnici, porod probehl primo na pokoji (vsechny saly byly plne) pouze s manzelem a porodni asistentkou bez jakekoli medikace a nastrihu (jen jsem se natrhla protoze malej sel ven jako superman i s rukou u hlavicky),maleho jsem dostala okamzite na bricho a asi hodinu jsme cekali nez dotepe pupecnik, v te dobe se prisel podivat padiatr a jen z dalky a rekl at mu ho pak doneseme ukazat, kdyz dotepal pupecnik tak porodni asistentka ustrihla snuru a okamzite vysla placenta, pak jsem dosla na sal kde me asistentka zasila,to jsem poprve od prijmu videla gynekologa doktora a jen asistentce schvalil siti,maleho pri siti drzel manzel,pak jsme sli vsichni za pediatrem ktery ho jen prohlidl a zvazil,po celou dobu od porodu byl malej nahej a k nekomu pritulenej, pak jsme sli na pokoj a jednu noc jsem v porodnici zustala,rano pri vizite jsem oznamila ze odchazime a vsichni naprosto v pohode od pediatra po gynekologa,
musim rict ze fakt naprosta pohoda a porod o jakem jsem snila,dodnes na nej moc rada vzpominam oproti prvnimu porodu kde jsem si dlouho vycitala ze mi malou odnesli a ja se neozvala
takze Neratovice vřele doporucuji

erinka83
14. čer 2011

@sussanah došlo!!! 😵
@agnea gratuluju!!! 😵 a fakt úžasný, jak to někde funguje 😵

sussanah
14. čer 2011

@erinka83 super, tak posilam dal 🙂

sussanah
14. čer 2011

@agnea tak to je fakt uzasne, gratuluju ke krasnemu porodu 🙂

sussanah
14. čer 2011

@erinka83 tak myslim, ze se mi vsechno podarilo odeslat 🙂

erinka83
14. čer 2011

@sussanah jestli to byly 3 maily, tak to mám, díky 🙂

sussanah
14. čer 2011

@erinka83 jj 3ks, poslala jsem ti, co jsem mela zajimaveho v pc 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru