Ambulantní porod. Podařilo se vám odejít dříve?

xsipm04
20. led 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se jen zeptat, jestli máte někdo zkušenost s ambulantním porodem, tj. když se mimi narodilo, byla maminka i mimi zdravé a rozhodli se odejít domů z porodnice dříve než je běžné. Dočetla jsem se, že nechtějí pouštět z porodnic ani při podepsání reverzu dříve jak 72 hodin po porodu. V případě, že vše probíhalo bez komplikací, podařilo se vám někomu odejít dříve? D
Děkuju za odpovědi 🙂

magdal1
2. pro 2011

tv.sme.sk/v/22848/zajac-fico-zal-co-nesial.html

ambulantna starostlivost, PA...

tak od cca 3.20 minuty

letadlo13
16. zář 2014

@elikup Hezké. Já se přiznám, že si taky chci udělat plán se 3x podtrženým zákazem nástřihu 😀
Hezké info, díky za takový článek. Mám pocit, že jakmile člověk s doktorem nesouhlasí, dívají se na něho jako na vraha dětí.

elikup
17. zář 2014

@letadlo13 Jsem ráda, že jste se dostala k mému článku a že byl pro Vás přínosný.

Ten pocit jsem měla taky. Myslete na to, že oni jsou vrazi (když jste to slovo už použila) Vaší integrity, důstojnosti a vlastního já.

Nikdo z lékařů se Vám nenařídil mít dítě, kde ho počít a s kým ho mít. Je jen Vaše a manželovo (partnerovo).

letadlo13
17. zář 2014

@elikup Já lékaře uznávám, ale ne vždy a všechny, MUDr. je jenom titul, jen 4 písmena. Titul mám taky a co? 😀 Odborníka dělá praxe. Pokud hned na začátku pochytá zlozvyky starších doktorů, kteří jsou zvyklí na komunistické praktiky, tak se potom některé hovadiny umí držet celá desetiletí bez reálného důkazu prospěšnosti, jenom proto, že je to prostě zvykem. Proč se mají ohýbat k holce rodící ve dřepu, když na koze se jim to dělá píp? Doktoři používají manipulativní techniky a psychický nátlak. Kamarádku lámali na chemoterapii a když jim kladla věcné otázky, neměli odpovědi, nevěděli ani, že má jiné nemoci, ani to, jak na to budou reagovat. Podepsala revers po hodinové přednášce, že se zabíji apod. 3 měsíce od operace má testy negativní a je čistá. To by tu chemoterapii ještě ani neměla ukončenou, nehledě na její následky. Dokonce víc věřím porodním asistentkám, než doktorům, kteří vidí patologii za každou miniodchylečkou od "normy" (někdy někým vymyšlené na základě "něčeho") 😀 😀 😀

elikup
17. zář 2014

Samozřejmě, PA patří k porodu zdravé maminky 🙂

verdos
17. zář 2014

Já jsem šla domů dříve o 1 den. Druhý syn byl děsný vysavač, co se poprvé přicucnul, nechtěl se pustit, chtěl furt pít, brzy se mi spustilo mléko a on začal i nečekaně rychle přibírat. Jakmile nám to doktorka potvrdila a řekla, že je vše ok, šli jsme domů. Nebyl s tím nejmenší problém - podívala se do papírů, viděla druhorodička, že mám doma ještě docela malé dítko (že se mi asi stýská - což byla pravda), že jsem ho dlouho kojila... 🙂. A nehledala nic, co by mohla namítnout, úplně v pohodě to bylo. Akorát jsme museli nechat přirozeně odpadnout pupík a moc se mu nechtělo (dost dlouho to trvalo), ale to mi vůbec nevadilo (akorát s látkovkama to byl docela boj, aby se to na to nedostalo). Bylo to loni na Obilňáku a zatímco první porod byl horor (tedy chování personálu na šestinedělí), tak u druhého jsem si připadala jak v luxusním hotelu a všichni byli milí, no nebýt staršího syna, tak se domů tak rychle nehrnu 🙂) (špatně mě zašili a doma to přeci jen byla dost honička a na nějaké hojení a hýčkání už nebyla příležitost 🙂).

polaks
26. lis 2014

Ahoj,chcem sa opýtať,máte niekto čerstvé skúsenosť s ambulantným pôrodom v Plzni?Robili vám problémy s prepustením po pôrode?Niekde som čítala,že je to konečne už aj uzákonené a že by s tým pôrodnice nemali robiť problémy,ale prax môže byť iná...

svanhild
26. lis 2014

@polaks Ahoj, já zkušenost zatím nemám, ale také mě velice zajímá možnost ambulantního porodu v Plzni. Uzákoněné to opravdu je, ale i tak bych se nerada s někým hádala...mě jde hlavně o možnost dovézt třetí nebo čtvrtý den miminko na neonatologii na testy, které by se nestihly v porodnici.
Před časem, krátce po uzákonění tohoto postupu jsem psala mail s dotazem. Bylo odpovězeno, že se s tím ještě nesetkali, ale pokud bude dítě v pořádku, neměl by být problém. To řekl primář neonatologie.
Každopádně pokud bude miminko v pořádku, mám v úmyslu odejít za 12 až 24 hodin. Termín mám v červenci, kdy Ty?

polaks
26. lis 2014

@svanhild ja som zatiaľ v snažení,to či sa to podarilo zistím až za týždeň,zatiaľ len zbieram informácie 🙂

helca.pelca
11. pro 2014

@s.arik , můžu se zeptat, co za MUDr. vás ochotně přebrala po tom ambulantním porodu? Děkuji moc

elikup
16. pro 2014

@svanhild my po ambu porodu jeli jen na ambulanci s očima, ušima a kyčlemi. Příště vynechám oči a uši. Hodnotili pouze, zda vidí a slyší. To jako maminka poznám velmi záhy a sama.
Více v mém článku o ambu porodu (odkaz výše)

elikup
19. dub 2016

Zvu Vás do skupiny Ambulantní porod na FB. Je zde již téměř 600 rodičů.
https://www.facebook.com/groups/460157540825619/

karol4
25. čer 2016

@sussanah Ahoj chtěla jsem se tě zeptat, zdali nemáš náhodoou ještě ty knížky v pdfku? Strašně by se mi to hodilo 🙂 Děkuji

bartovaandrea
20. zář 2016

Ahoj maminky 🙂 je zalozena nova skupina Ambulantni porod 🙂 , pojdte se za nami podelit o svuj pribeh, popripade se zeptat co vas zajima

jbzirafa
21. zář 2016

@elikup necetla jsem diskusi ani vaše články jen tento příspěvek a z vlastní zkušenosti doporučuji vyšetření očí, uší neobchazet. Jsem ráda, že je to už standardem v nemocnicích, mnoho nedoslychavych dětí bez toho vyšetření není zachyceno včas a pak se to na to přijde pozdě problém s řečí se může třeba zaměňovat za něco jiného. .no týká se to malého procenta dětí ale proč riskovat, za klid to stojí. .

demetritis
21. zář 2016

Mi odchazelu po 2,5hodine jak sem se citila na to chodit mala mela lotosovy porod ,a vse chna vysetreni se delala az pak ambu v jine porodnici protoze se na novorozeneckem nepovedlo domluvit z dr . Primas relk ad druhy den dojedem prekontrolovat malou a dr co mel sluzbu byl jeste nasrany ze jsme vubec prijeli , ale ten klid a pohodicka za to odejit hnet jak to jde stoji

texetka
22. zář 2016

@demetritis gratuluji k miminku. Kde jste rodila ?

demetritis
22. zář 2016

V olomouci , no potreti uz tam nerodim boudynk v pohode ale jakmile je dite venku zachovavaji zastarale postupi pupecnik nenechavaji zcela dotepat a placentu porodit samovolne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru