Ambulantní porod v Praze, jak konkrétně postupovat?

aligator
12. pro 2013

Co musím zařídit, abych mohla rodit ambulantně? Doporučíte mi někdo pediatra ochotného a schopného převzít do péče novorozence? Moc díky!

aligator
autor
12. pro 2013

Nikdo:(?

lubinkova
12. pro 2013

@aligator když to máš těžký... ono to asi není tak moc rozšířené... a tím pediatrem myslíš jako aby ho převzal hned po porodu? To bych se nedivila, kdyby měl strach... ono je něco jiného pracovat v nemocnici, popřípadě dělat přímo neonatologii (to je ještě nástavba na pediatra) a mít svůj obvod... dneska se to dokonce dělí na "pediatr v nemocnici" a "praktický lékař pro děti a dorost"- je to jakoby "jiný obor" s odlišnou délkou atestace...

adela_p
12. pro 2013

Ahoj, doporučuju se zeptat při prohlídce porodnice na ambulantní porod. Porod v Praze bych doporučila v Podolí 🙂 Tam jsem rodila v květnu 2013 a pokud máš porodní plán, respektujou ho. Podle mých informací je ambulantní porod možný vždy a všude. Pokud se budeš po porodu cítit dobře, podepíšeš revers a jdeš domů. Dopředu před porodem bych jim to neříkala, nic jim do toho není a aspoň na tebe nebudou koukat hned divně 🙂 Odejít domů máš právo (Ty i dítě) a nikdo Tě nemůže zadržet. Jen Ti asi budou říkat, že to je nebezpečné apod. Samozřejmě je jiná věc, pokud by něco nebylo v pořádku. A k pediatrovi: vyber si nějakého v okolí, který to bere jako normální součást péče. Třeba naše paní doktorka má přímo v ceníku, že převzetí dítě do péče po ambulantním porodu stojí navíc 500Kč a hotovo - Mudr. Bartůšková v Kobylisích. Ale má plno, přijímá výjimečně. Předju hodně sštěstí a krásný porod!!! PS: Já u toho svého měla jako doprovod soukromou porodní asistentku a díky ní byl porod hezký zážitek, tak to ještě píšu ke zvážení.

aligator
autor
13. pro 2013

@lubinkova
@adela_p
Děkuju moc za reakce! Právě by mě zajímalo, jak moc je složitý zařídit všechny věci okolo, hlavně všechna ta vyšetření miminka, abych pak několik dnů necestovala po Praze... No, možná to nakonec zase v tý porodnici vydržim🙂

pussinka
13. pro 2013

Já jsem byla taktéž v Podolí, letos v létě. Mela jsem dulu, mela jsem porodní plán, ale nedodrželi ho. Takže pozor. Doporučuji byt ostražita a trvat si na svém. Já to štěstí bohužel neměla

androvamilada
17. pro 2013

V Praze nevím, ale mě moc pomohlo: http://ferovanemocnice.cz/deti-a-rodice-porod-2...

adela_p
19. pro 2013

@pussinka Můžu se zeptat v čem ho nedodrželi? Určitě taky záleží na porodní asistentce a doktorovi, jaký mají přístup :( My jsme na první půlku porodu měli štěstí. U nás nás potom přemluvili k protržení plodové vody a oxytocinu - ale až na úplný závěr porodu.

adela_p
19. pro 2013

A ještě na doplnění: vše dělali jen s naším souhlasem. Akorát po porodu jsem ztratili ostražitost a chvíli je nechali dělt, co chtěli a tahali za pupeční šňůru :( Jinak to bylo ok. Jediná situace, kdy se nemusí ptát, je, když jsi ty nebo dítě v ohrožení života. Pak se neptají a jedou.

pussinka
19. pro 2013

@adela_p nechtěli me pustit do sprchy, porad jsem musela ležet s monitorem, i přesto že jsem jim říkala, že to nechci. Nedovolili mi skákat na míči, nemohla jsem chodit. Bez mého souhlasu nenechali dotepat pupečník a dali na něj svorku. Nejhorší bylo, že jsem musela na jejich příkaz tlačit, i přesto, že jsem ještě neměla na tlačení pocit. Tlačila jsem celkem tři hodiny!!! Bylo to strasne vysilujici. Dítě mi odnesli, což jsem samozřejme nechtěla! Tahali mi násilím ven placentu, ale to už jsem začala nahlas křičet, tak se lekli a nechali to. Ale i díky tomu jsem ztratila skoro litr krve. To byla jejich vina. Zneužívají toho, že je žena bezbrana. Za mě nedoporučuji, takhle přirozeny porod nevypadá. Nebyla jsem tam spokojena a nikdy více.
Ale každa jsme jina, někomu by to třeba nevadilo, ale pro me je přirozeny porod zásadní zážitek v živote.

kaijko
19. pro 2013

@pussinka
@adela_p Asi fakt zalezi na koho se "narazi" a jak dlouho porod trva.. Rodila jsem v Podoli a ja i pritel mame porod zazity jako neuveritelnou udalost a nase PA a mudra byly skveli! Porodni plan jsem nemela, prijde mi divny "rikat" dr co maji a nemaji delat.. Monitor jsem mela taky cely porod na brisku, drzel ho pritel a ja mela dobry pocit, ze je mala kontrolovana 🙂

gepe
20. pro 2013

@pussinka @kaijko ja Podoli letos v lete a celkova naprosta spokojenost 🙂

adela_p
20. pro 2013

@pussinka To zní strašně! To je mi líto! My jsme měli monitor až na konci, jinak volnost pohybu. Já jsem tlačila dřív než oni chtěli... S tím taháním placenty tam asi mají nějaký zlozvyk - to mě udělali taky. Jinak co na to říct - těžko se doktorům odpírá, no. Ale asi je jediná varianta se vzepřít, sundat monitor a jít do sprchy. A mít tam s sebou podporu. My jsme na ně byli tři, takže přesila 🙂

adela_p
20. pro 2013

@pussinka
@kaijko No a samozřejmě můžeš říkat doktorům, co chceš a co potřebuješ. Ty rodíš, oni asistujou.Pokud není komplikace, není důvod k zásahům.

kaijko
20. pro 2013

@adela_p Tak to uz pak muzeme rodit v lese 🤐 Mam jiny nazor.

di_
2. led 2014

Dokud vše probíhá fyziologicky - tak nevím, proč bych neměla dělat, co chci a nemít volnost - nikdo přeci nemůže vědět lépe než já, co v dané chvíli potřebují a co mi udělá dobře - lékař mě má co usměrňovat, až dojde k nějaké patologické situaci.

Lékař má léčit, chránit zdraví a zachraňovat, ne omezovat svobodu projevu zdravé ženy - přestože ta žena právě rodí.
Lékař je u porodu pro případ, že ho žena či dítě budou potřebovat - často to ale vypadá tak, že si honí ego neopodstatněnými příkazy a zákazy už v době, kdy se nikomu nic špatného neděje a porod tím jen komplikuje/ znepříjemňuje.

Také hledám nějakého pediatra, který by vzal dítko do péče po ambulantním porodu , který zvažujeme v případě, že ani miminku, ani mě nic nebude. Ráda bych zůstala v nemocničním prostředí porodnice jen jednu noc.

elikup
19. dub 2016

Zvu Vás do skupiny Ambulantní porod na FB. Je zde již téměř 600 rodičů.
https://www.facebook.com/groups/460157540825619/

elikup
19. únor 2018

Všechny dostupné, nelživé a vhodné informace o AP najdete na www.ambulantniporod.cz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru