Aniball, koupit nebo nekoupit?

petrapetule
28. bře 2018

Ahoj,prosim o recenze. Koupit/nekoupit? Nejdriv jsem chtela,pak jsem se nejak nemohla ztotoznit s myslenkou strkani balonku dovnitr 🙂)),ale jak se to blizi,tak uz zase premyslim,jestli ho preci jen nezkusit?

zlorenka
29. bře 2018

Imho priorita je naucit se tlacit a to se da vyzkouset na skoro jakykoliv pomucce, ja si ho poridila spis abych mela predstavu do ceho jdu :D

mary.jane
29. bře 2018

@petrapetule
@zlorenka tak za me (a i moji lekarku, ktera me rodila) je aniball super pomucka pro rozvolneni hraze. Ja kuprikladu pri porodu vubec tlacit nemusela -dite ze me "vyklouzlo" ci spise "vystrelilo" 😀 uplne samo, ale diky aniballu jsem i navzdory te rychlosti pruchodu ditete, ktere melo 3,6 kila nemela jedinou prasklinku, dole jsem "jako nova" 😉 Takze za sebe aniball doporucuji, kudy chodim

marii90
29. bře 2018

Osobne necvicim a neresim to...
Kdo s tim umi zachazet, tak mu to asi nejaky prinos da, kdo ne, muze si natrhnout julcu driv, nez je potreba... 😂 Moc na ty novoty nejsem a stejne bych spadla urcite dobte druhe "trhle" skupinky 😂😂

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
alishka111
29. bře 2018

Za mě úžasná věc. Je třeba cvičit opravdu s rozumem a opatrně, ale obě děti: 3.5 a 4 kg bez poranění. A úplně nejdůležitější bylo, že jakmile jsem nacvičila těch třicet, tak jsem se na porod opravdu těšila a děsně jsem si věřila. Ale trvalo mi to 4 týdny denního cvičení, nevím jak bych dopadla, kdybych necvičila...

priefi
29. bře 2018

@petrapetule vrele doporucuji. Ze zacatku je to boj, nez na to prijdes, ale jinak super. Pokud budes cvicit poctive a zavcasu, procvicis i hraz a muzes se vyhnout nastrihu (ja zacala cvicit pozde a nastrihu jsem se nevyhla). Ale k veci, psychicky Ti to pomuze, tlaceni aniballu jakotakove nema nic spolecneho s tlacenim mimca, ale procvicis si svalstvo a tlaceni pak bude rychlejsi a snazsi, svalstvo bude procvicene a po porodu si i v klidu sednes, nebudes tak bolava a taky Te to psychicky uklidni,.ze tak trochu vis, do ceho jdes. Jak se rika, tezko na cvicisti, lehko na bojisti

eliska_mot
29. bře 2018

Ahojky, já jsem nakonec snažení s aniballem nevyužila, protože jsem rodila sekcí. Kdybys chtěla, prodám ti svůj za nějakou symbolickou cenu, samozřejmě řádně převařený a vydesinfikovaný. Nicméně po pár dnech cvičení bylo znát, že se mi hráz i ostatní tkáně uvolnily, každý den jsem zvládla o dost víc. Pro mě v porodu přínos nula, ale v intimním životě obrovský 😀 (a to tedy nevím, jak je možné, ale prostě to tak je).

wendy213
29. bře 2018

Nedochází po použití aniballu k trvalému roztahání tkáně? Mě PA z toho důvodu používání nedoporučila. Podle její zkušenosti jsou prvorodičky po používání těchto pomůcek vytahané jak ženy po 4. porodu. Můžete srovnat stav tkáně před používáním a pár měsíců po porodu?

bekyc
29. bře 2018

@wendy213 Určitě ne. Já nic takového nepozoruju, a ani pár týdnů potom jsem neměla problémy. Sex bych řekla že je i lepší, než předtím... Přijde mi že tam s těmi svaly naopak umim líp pracovat...
Podle mě je ale skoro nezbytné cvičení s aniballem kombinovat s masáží hráze. U masáže je nejlepší, když jí dělá partner. Já to třeba dělala takhle: ráno masáž každý den, odpoledne nebo večer cvičení s aniballem ob den.
Díky týhle kombinaci a dalším věcem jsem se vyhla nástřihu a natržení. Pár hodin po porodu jsem nevěděla, že jsem rodila. Oproti holkám co byly se mnou na pokoji a nástřih měly, a nemohly si ani sednout, tím pádem ani pomohlně nakojit... Já aniball fakt chválím kudy chodím.

mary.jane
29. bře 2018

@wendy213 to je fakt blbost. Cvicila jsem u prvniho tehotenstvi. Nacvicila jsem relativne dost cm, ale mala sla sekci. Druhe dite narozene 20 mesicu po prvnim porodu a kdyz jsem zacala opet trenovat s aniballem, bylo to "jako poprve" a opet jsem musela zacinat hodne pozvolna. Takze tadne vytahani se vazne nekonalo. By me zajimalo, kolik takovych "prvorodicek vytahanych jak po ctvrtem porodu" ta tvoje pa skutecne videla a co z toho je jen "jedna pani povidala". A apropos - kdyby platilo, ze s kazdym porodem se zena vice vytaha, tak mamy, ktere cekaji treba seste dite by je musely uz trousit cestou na nakup, ne? 😀

sobist
29. bře 2018

Ahoj, já si ho koupila tady na bazaru za pár stovek (a i po vyvaření jsem používala kondomy) rozhodně té koupě nelituji! Minimálně si trochu zkusíš, jaké to je a jak zhruba tlačit (jasně, není to to samé, ale na sále ti to žádná sestra taky pořádně nevysvětlí co máš kde cítit a jak tlačit, aspoň mě to tak přišlo). Nacvičila jsem málo, kolem 21cm, nebylo mi to příjemné "v koncové rovince" :D, uvnitř dobrý, člověk si zvykl a věděl co a jak, ale i tak bych to doporučila. O tom, jestli je to účinné a k něčemu netuším, měla jsem komplikovaný porod díky špatně píchnutému epidurálu, takže mě stejně stříhali a malého tahali vexem. 🙂 Na další porod ho chci zkusit taky.

maii
29. bře 2018

Vlaken o aniballu tu je milion, staci zadat do hledani. :/ Ty, co to vyzkousely, povetsinou doporucuji, ty, co ne, si najdou duvod ho nedoporucit (sem patri i dezinformovane uzivatelky), a pak tu je statisticky sum v podobe tech, co ho vyzkouselo, ale pak se neco zvrtlo a tak byly stejne strizeny. Takze tak.

alishka111
29. bře 2018

@wendy213 a kolik ženských po porodu ta PA vyšetřovala? Úloha PA přece v naprosté většině porodem končí, kolik PA si po šestinedělí zajdou vyšetřit rodičku? Takže asi tak... Navíc, zcela obecně, jaká lidská tkáň se po 4 týdenním protahování trvale vytáhne? Chudáci třeba gymnastky, na těch by všechny ty svaly co denně protahuje musely viset 😉

petrapetule
autor
29. bře 2018

@priefi ja jsem si prave rikala,ze jediny duvod prpc ano je ten,ze budu vedet,kam tlacit 🙂)). Takze ne 🙂)) ?

wendy213
29. bře 2018

@alishka111 Podle zkušeností uživatelek používání Aniballu bývá nepříjemné, bolestivé, mohou vznikat menší či větší trhliny a zjizvená tkáň určitě není tak pružná jako zdravá. Během porodu pomáhají k uvolnění tkáně hormony, takže spousta žen, pokud je porod bez komplikací a správně vedený nemusí mít žádné poranění i bez tréninku. Ptala jsem se uživatelek na jejich osobní zkušenost se stavem pár měsíců po porodu, protože na toto téma Aniball studii nemá, pokud vím a ani v diskuzích se to moc neřeší.

petrapetule
autor
29. bře 2018

@eliska_mot ahoj,moc dekuji,zatim jsem se pro koupi nerozhodla,ale kdyby ano,chtela bych novy 🙂

alishka111
29. bře 2018

@wendy213 cvičení nesmí být bolestivé, "nepříjemné" je jako každý stretching. Taková tkáň pak není zjizvená. Mluvím z vlastní zkušenosti, cvičila jsem u obou porodů. I když bych trochu povolení uvítala, tak né, vše při starém. Ale souhlasím, že dobré vedení porodu je základ. I když já měla druhý porod velmi urychlovaný, dokonce s manuální dilatací branky, a stejně jsem vyvázla bez zranění. Takže já osobně balonku vděčím za zdravé nepoškozené tělo 🙂

petrapetule
autor
29. bře 2018

@wendy213 a co jsi zjistila ?

leniczka23
29. bře 2018

Rozhodne ano..

kata267
29. bře 2018

@petrapetule za me neni potreba, pri porodu vis kde (jak) tlacit..nejak si neumim predstavit ze nekdo treba nevi jak tlacit kdyz rodi, je to proste prirozene citit...mam 2 deti a obesla jsem se v pohode bez tohoto...ale pokud to nekterym pomuze tak proc ne, kazdy si muze vybrat 😀

petrapetule
autor
29. bře 2018

@kata267 more kamaradka treba nevedela 🙂,rikala,ze porad tlacila jako do pipky 🙂)

leymea
29. bře 2018

@petrapetule to nechapu jak mohla tlacit do pipky 😀 za me byla druha doba porodni uplne v pohode, diky tomu tlaku se tlacilo suprove, klidne bych si to zopakovala 😀 a to jsem s nicim necvicila.

petrapetule
autor
29. bře 2018

@leymea ja nevim 🙂,proste asi vazne nevedela no 🙂.

jitulka89
29. bře 2018

Za mě ano vždycky jsem byla dole těsnější tak jsem se porodu docela bála takže jsem trenovala poctivě a natrénováno jsem měla 28cm, malá byla sice prcek 2,8 kg ale šla s ručičkou napred takže komplikovaný porod který se většinou bez nástrihu neobejde a neměla jsem ani steh 🙂 a ty blaboly ze jsi pak dole povolená a neudržís moc jsou opravdu kraviny... měsíc po porodu jsme to s přítelem prubli a bylo to pro nas oba stejný jako předtím🙂

martik16
29. bře 2018

Za mě určitě ano, porod obou děti bez jediného stehu a na 2 zatlaceni.... Byla jsem ráda, že znám dopředu ten 'tlak', když mimco sestoupi....

leymea
29. bře 2018

@petrapetule jo, verim, ze to tak nekdo ma 🙂 dulezity je bejt na porod dobre naladena. Tesit se a nebat. Ja se tesila a verim, ze diky tomu jsem mela peknej porod 🙂 psychika dela hodne 🙂

priefi
29. bře 2018

@petrapetule u aniballu pracujes se svaly, ktere se zoceli, prirovnala bych to asi k tomu, kdyz jdes do posilovny poprve, tak Te pak boli cele telo, kdezto kdyz chodis pravidelne, je to ok (ne zebych chodila do posilovny 😂). A to same u porodu. Co se tyce tlaceni, tak u anibalu u tlaceni pouzivas hlavu, podbrisek a tak trosicku jako pri porodu tlacis, avsak pri porodu tlacis 100x vic a ve stylu, ze mas zacpu a fakt to chces vytlacit. Omlouvam se za prirovnani, ale tak to proste je. Pokud Ti nejde o svaly a rychlejsi hojeni techto svalu (a prevenci pred unikem moci) a jde Ti o tlaceni, tak tlaceni anibalu nema absolitne nic spolecneho s tlacenim u porodu 😅

petrapetule
autor
29. bře 2018

@priefi v tom pripade je pro me fakt zbytecnej 😂

petrapetule
autor
29. bře 2018

@leymea mam to stejne 🙂,nebojim se,ani o tom nepremyslim,ze bych se mela bat. Tesim se 🙂

petrasipkova1
29. bře 2018

@priefi hele, to má fakt každý jinak, já dceru nijak tlačit nemusela, doma s aniballem jsem musela tlačit víc, a ten tlak byl stejnej, člověk si super vyzkoušel co ho čeká, jen doma to člověk víc "prožíval"cítil, u porodu to bylo šup šup, a dcera byla venku uplně sama 😀 na jedno přitlačení 😀 ted zrovna léčim mykozu, takže aniball používat podruhé nemůžu, ale tak podruhé to snad také zvládnu aspon tak jako poprvé 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru