Astmatičky, rodily jste císařem?

hejhulka
13. kvě 2010

Pěkné ránko těhulky a maminky 🙂 mám prosbičku.Jsem astmatik,středně těžký.Mám za sebou tři porody a poslední mi byl vyvolávám právě kvůli zhoršení astmatu,nemohla jsem dýchat.Rodila jsem s epidurálem a kyslíkem.Císaři jsem unikla jen proto,že jsem byla otevřená už na devět cm.Plánujeme ještě jedno miminko 😀 a já bych chtěla vědět,jestli je tu nějaká maminka,která rodila s astmatem právě císařským řezem,jako indikací k němu?Mám i vysoký tlak a říkám si,že když můžou rodit císařem paničky co se údajně bojí porodu a domluví si to u psychologa,proč ne já,ze zdravotních důvodů? 😉

kubaka
17. kvě 2010

hejhulka - nic mi do toho není, ale nechceš si raději užívat zdravá svých třech zdravých dětí, když evidentně další těhotenství jen zhoršuje tvůj zdravotní stav a ohrožuje i donošení plodu???
Tohle ti navíc nejlépe zodpoví tvůj lékař, zdravotní stav je každého jiný a on tě zná nejlépe.

Já teda nejsem panička, co se bála porodu, ale rodila jsem oba kluky plánovaně císařem, protože měli skoro pět kilo. Císař není žádná selanka. Je to velký a nepřirozený zásah do organismu, dlouhé poporodní hojení, velká rána, kde hrozí spousta komplikací (např. hematomy, špatné čištění dělohy, záněty jizvy, srůsty atd) člověk se jen z toho pooperačního stavu vzpamatovává měsíc, než nabude zase sílu. A přitom má mimino na krku. 😉 Astmatik nejsem.

jennyska
22. říj 2013

Ahoj Maminky,

mohly byste svou zkušeností s astmatem u Vás a nebo Vašich děti přispět do naší společné Wiki knihovničky Modrého koníka, kam si všechny píšeme své zkušenosti, rady, tipy ohledně všeho mateřského? 😉

Stačí ji vložit zde: https://www.modrykonik.cz/astma a přidat klidně i nějaký Váš tip na léčbu, prevenci, s čím máte dobré zkušenosti, s čím špatné apod. Určitě tím pomůžete ostatním maminkám, které se toutu nemocí právě trápí u sebe nebo u svých ratolestí.

Děkuji Vám za vaše zkušenosti, rady i tipy!
Mějte krásný den 🙂
Janča

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru