Bezbolestný porod - Martina Bartošová, máte zkušenost?

kakamilca
9. zář 2013

Ahoj všem. Máte někdo zkušenosti s předporodním kurzem Martiny Bartošové? http://martinabartosova.cz/
Pokud ne tak pište i třeba to co si o tom myslíte. Přijde mi, že cena je dost vysoká tak jestli by vůbec někdy mělo smysl něco takového podniknout. Jestli je to k něčemu dobré 🙂

meo
9. zář 2013

Ahojky, teda skoro 10tisíc bych za to nedala a pokud říká, že porod je bezbolestný, tak to je nesmysl. Já mám za sebou dva luxusní porody, rychlé a celkem snadné, ale určitě to nejde bez bolesti. Tělo samo tlumí bolest tím, že při porodu vylučuje nějaké ty endorfiny, na to nepotřebuju kurz.

terkaz
9. zář 2013

@meo Souhlasim.

dasty79
9. zář 2013

@kakamilca taky tomu nevěřím,akorát ždíme prachy....Každej dr. ti řekne,že bez bolesti to nejde.Prostě se to chvilku musí vydržet a pak je na konci vytoužený uzlíček🙂

kakamilca
autor
9. zář 2013

Pustila jsem si to její video a člověk by tomu snad i věřil...

mafeska
9. zář 2013

@kakamilca a o to právě jde 😉

miguela007
31. říj 2013

Zkuste si představit, že máte maminku, která vám zaplatí 9 000 za kurz. 9000??? To je peněz, řeknete si. Mě to docela vyděsilo. Říkala jsem si, co pořád všichni s touhle cenou mají? To je věčně věků nějaký koučovací kurz nebo něco podobného a stojí to podobně. Nedalo mi to a s Martinou Bartošovou jsem si o tom osobně promluvila. Proč zrovna tahle cena a má to vůbec význam?

K intenzivnímu kurzu dostane každý maminka ještě předporodní přípravu online, pak post porodního průvodce všemi záežitostmi, které s miminkem řeší. A to na rok po porodu? Konzultace, tipy a nápady. To mi přišlo naprosto báječné. K tomu i zkušenosti ze zahraničí od jiných rodiček. Víte, že se v zahraničí rodí bezbolestně a je to normální? A mít možnost si o tom promluvit s tisícem žen, které to prožily už je trochu jiný pohled.

Budeme pořád věřit tomu, že to nejde? Moje vlastní matka mě porodila bezbolestně. Řekla mi: Já to tak prostě chtěla, nastavila jsem to v sobě. Aha. Za komunistu, někde v nemocnici? Ano. Protože jsem se tak rozhodla.

kajalka
31. říj 2013

@miguela007 Byla jsem na její přednášce, rozhodla jsem se pro bezbolestný porod a bezbolestný rozhodně nebyl. A to si myslím, že umím dost pracovat jak se svým tělem, tak myslí.
Ta cena se mi taky příčí. Motivovat maminky, aby se oprostily od strachu z porodu, by mělo být zdarma jako hezkej bonus k předporodním kurzům. A nebo za pár kaček jako přednáška.

dorinek
31. říj 2013

@kakamilca - já myslím, že na to, abys měla hezkej porod, nemusíš vyhazovat prachy...Můj první porod byl děsnej, ale jen proto, že jsem hned ve dveřích natrefila na krávu porodní as., která mě totálně rozhodila, i když do porodnice jsem přijela psychicky v pohodě a na porod se těšila. Tu bolest nemůžu ani popsat, šest hodin před porodem už jsem jen stála u postele a řvala a řvala a řvala...a sestra ne mě ječela, ať si lehnu a spím 🙄
U druhého porodu jsem byla od začátku rozhodnutá, že bude hezký, rychlý, že si ho užiju, že bolest bude daleko menší, než poprvé. Už jsem taky měla něco načteno o meditacích apod. V porodnici mě čekala příjemná porodní asistentka, která mi dala prostor a "neobtěžovala" mě svejma blbejma kecama, jako ta první. Mohla jsem ležet, sedět, chodit, co je libo... A já jsem si to užila. Ještě hodinu před porodem jsem poklimbávala, chvílemi chodila do sprchy, na míč a pořád jsem si myslela, že asi ještě nerodím 😅 Že sice cítím trochu bolest, ale asi jako při menstruaci. Až hodinu před porodem bolesti trochu zesílili, ale nic moc to nebylo. Pak dva tři tlaky, honem na sál, doktor to málem nestihl a malej mi ležel na břiše. Takže i když bolest u toho byla, mě připadala malá a tím pádem bych mohla říct, že jsem měla jakž takž bezbolestnej porod.
Že by to šlo úplně bez jakékoliv bolesti, tomu nevěřím, když si představím, jak velké miminko se musí dostat ven tak malým "otvorem". Ale jde o to, jak tu bolest kdo vnímá. Takže i když rodička "cosi" cítí, neříká tomu bolest a po porodu se to tak rychle zapomene, že po pár dnech už ani není schopná popsat, jak velkou bolest nebo tlak cítila.
Myslím si, že když si koupíš nějakou knihu a začneš pracovat se svojí myslí, naučíš se ovládat, tak to vyjde nastejno jako tento kurz. Není to nic jinýho, než si prostě vsugerovat, že takhle to bude a basta. 😵 A to se naušíč i sama, já bych za to 9 tisíc nedala. A ten poporodní "servis" ti zajistí kterákoli slušná laktační poradkyně a nebude to jistě tak drahé 😔

charry2
6. lis 2013

@dorinek Přesně takhle se "snažím" přemýšlet , ale bohužel mi to nejde tak jak bych chtěla.. sice jsem ve třetím měsíci, a zřejmě je na nějaký strach z porodu brzo, i tak nejsem schopná myšlenkám poručit :-//.. Moje mamča mě rodila i s bolestma 1,5h a bráchu sotva 1h - porodila málem na chodbě.. s tím, že se mě snaží uklidnit, že máme - široké pánve , a že to půjde.. noo, je fakt, že mě to na okamžik uklidní, ale pak si uvědomím přesně jak píšete - když si představím, jak velké miminko se musí dostat ven tak malým "otvorem". .. a nervy jsou pět na pochodu 😀 .. Také už teď - jsem v tomhle hrozná- ale mámráda vše v hlavě srované nehledě, že je to ještě za nějaký čas.. a pořád přemýšlím zda epidural nebo ne.. proto se zeptám, měla jste ho u některého z těch dvou? když si čtu ty rizika .. jenže zase ty jsou u všeho, na o člověk nemůže brát zas až tak ohled :-// strašně se těšíme - jelikož jsme se snažili přes rok a nic , i kvůli zdraví. problémům se štitnou žlázou, kterou nemám uplně o.k se nám to nedařilo, a místo krásného těhotenství, lítám od od jednoho doktora k druhému.. Ale přesně jak píšete, člověk musí pozitivně přemýšlet.. a teď jsme mi to ještě potvrdila.. prostě to bude dobrý a šmitec 😎 🙂

dorinek
7. lis 2013

@charry2 - na těhotenství je asi nejlepší to, že až budeš v 9 měsíci, tak už se na porod budeš vysloveně těšit a nebudeš téměř řešit, jaký bude 😀 Člověk už je jako koule, neví jak by si lehnul, sednul, dýchání je horší, o jídle nemluvim, neustále chodí čůrat, má pocit, že se mu mimčo do břicha prostě nemůže vejít společně s vnitřnostma.... 😅 A taky za těch devět měsíců jsi s miminkem opravdu hodně zžitá, budeš vědět, jaký má spákový režim, jak reaguje na různé zvuky, hlasy, hlazení, kde má nohy, zádíčka, hlavu, na břiše budou vidět veliké boule, až se bude mimčo protahovat a obracet, budeš si neustále hladit bříško a strašně se těšit, až ho poprvé uvidíš...budeš se prostě těšit na porod. Já jsem si o porodu přečetla dost na to, abych věděla, jak to bude (jak to má) probíhat. Všechny ty porodní doby, přečetla jsem si i o možných komplikacích(takové ty nejznámější) ale zase jsem se v tom moc nepatlala. Brala jsem to prostě tak, že si tím člověk projde a rychle na to zapomene, veškerou bolest smaže radost z miminka. Nepřemýšlela jsem nad tím, jak ty bolesti asi budou silný, to se stejně nedá popsat..zaměř se prostě na svoji dobrou psychicku a na tom pracuj...
Epidurál jsem neměla ani u jednoho porodu, nechtěla jsem žádné léky, nic co by tlumilo bolest, bála jsem se, že by to všechno šlo i do mimina...a toho epidurálu jsem se bála i pro to, že mám kolem sebe dost maminek, co to měly, ale žádá nebyla vyloženě spokojená. Jedna měla silné migrény, druhé ochrnuly nohy (dočasně) a nemohla se vůbec hýbat, takže to skončilo císařem a třetí sice necítila bolest, ale ani žádný tlak, takže nevěděla, kdy má kontrakce, kdy má tlačit, porod skončil takovou tou vakuovou pumpou, nebyla prostě schopná mimčo vytlačit 😢 Zřejmě to měly všechny tři maminky špatně píchnuté, byla to asi schoda náhod a přitom rodily každá jinde, takže to nebyl jeden doktor packal 🙄 Jistě se najde dost maminek, které s tím byli spokojené, ale já jsem tohle prostě riskovat nechtěla. Navíc se to píchá, když jsi na tři prsty , takže je dobré vyrazit včas, ale já jsem chtěla zůstat co nejdéle doma a jet až opravdu co nejdéle. 😵

kajalka
7. lis 2013

@charry2 Do epidurálu bych nešla. Jen zvyšuje riziko komplikací, především klešťového porodu. A ten zas zvyšuje riziko poškození miminka. Za to mi trocha úlevy fakt nestála.

betelgeuzz
7. lis 2013

@miguela007 tak tenhle příspěvek mi příjde jako reklama 😝 Uživatelka se přihlásila v den napsání příspěvku a napsala jen ten jeden. Mě by zajímalo KDE v zahraničí rodí bezbolestně. Tady na koníkovi je spousta maminek ze zahraničí a nevím o tom, že by rodily bezbolestně.

lucinka.s
7. lis 2013

Mně se moc líbil dokument Orgasmický porod, doporučuji. Je tam hodně řečeno i o epiduralu...

miguela007
7. lis 2013

@betelgeuzz

Je to možnost. 🙂 Vyberte si, čemu budete věřit a jak to budete mít u porodu. Je to o rozhodnutí. 😉

betelgeuzz
7. lis 2013

@miguela007 Já si vybrala, rodila jsem 2x přirozeně, sice to bolelo, ale podle mě to k porodu patří. Na oba ráda vzpomínám. Ale neodpověděla jsi mi na otázku, kde v zahraničí se rodí bezbolestně?

dorinek
8. lis 2013

@lucinka.s - ten dokument je opravdu zajímavý. Je tam řečeno i to, že hormony, které tělo produkuje při porodu jsou "téměř" ty samé, které jsou produkovány i při orgasmu... To "téměř" asi bude to podstatné 😀 "téměř" není "totéž". Představuji si, jak mě manžel na hekárně líbá, hladí, prostě dělá "předehru" (bez toho se většina žen nevzruší), do toho leze sestra, natáčí toko a vyšetřuje mě, pak pokračujeme v předehře.... 😀 😀 😀 Už jen představa, že mi sahá na ty nalitý bolavý prsa, na který nesměl sáhnout od 6 TT mě teda vůbec nevzrušuje 😀 😀 A představa, jak hekám blahem s doktorem mezi nohama a sestra vedle hlavy na mě ječí tlačte, dejchejte, tlačte.... 😀 😀 Já jsem viděla i český dokument o orgasmickém porodu (celý to tam vysvětloval chlap 🙄 ) sice moc hezky,ale myslím, že chlap si nikdy nekodáže představit, co je porod a jak je žena u toho psychicky rozpoložená, co pociťuje atd. Myslím, že orgasmus při porodu je hoodně nepravděpodobný a pokud ho někdo zažil, tak určitě ne v porodnici 😅

lucinka.s
8. lis 2013

@dorinek 😀 nevím, jestli jsi ten dokument viděla, ale není to moc o manželovi, který by se snažil přivést tě k orgasmu.. spíš je to tak, že tělo si samo tvoří hormony, které tě můžou přivést k orgasmu. Já to spíše vidím tak, že ty hormony potlačují bolest... Teď už ani nevím, jestli některá z nich orgasmus u porodu měla. Jde tam spíš o to, ukázat, jak může být porod "příjemný" a "nebolestivý". Ale bohužel to určo nejde v klasických porodnicích 😖

dorinek
8. lis 2013

@lucinka.s - to s tím manželem, bylo "mimo" dokument, jen taková moje představa.... 😀 ale spíš jsem chtěla upozornit na to, že tam paní říká, že jsou to "téměř" ty samé hormony. Já si myslím, že jen hormony prostě nestačí, musí tam být i nějaký "stimul" zvenčí, prostě ta předehra a to si právě v takové situaci nedokážu představit. Taky jsem zaregistrovala, jak se tam mluví o tom, že když dítě leze ven, tak vlastně vyvíjí tlak na ty samá místa, jako při milování (nebo jak to napsat), no jo, ale ten tlak je nepopsatelně větší. A "víc" nezamená, že je to lepší.... 😅 Jak píšeš, spíš tam půjde o to, že ty hormony do určité míry potlačí bolest...ale že by vyvolaly přímo orgasmus ?? 😕 A porod může být příjemný, ale hlavně psychicky. Já si vzpomínám, že mě po obou porodech zaplavila hrozná euforie, byl to nepopsatelný pocit, kdybych slezla z lehátka tak bych mohla běžet maraton 😅 😅 Určitě to bylo následkem hormonů. To samozřejmě během půl hodinky odeznělo a dostavila se ta únava, úleva, rozbolavění... Ale že bych při porodu byla úplně bez bolestí, nebo dokonce prožívala orgasmus....to asi těžko 😀

agentkadaisy
11. lis 2013

A co kurz Hypnoporodu duly Michaely Kalusové? www.jemnezrozeni.com
Kurz je za 4000 Kč na víkend pro pár.A potom se vám věnuje až do porodu s čímkoli potřebujete pomoct. A je to bezvadný 😉

jarolihanka
11. únor 2014

Ááále... :D bežte mi s tím někam, takovým věcem moc nevěřím.. a i kdyby to šlo ( psychika dokáže hodně) byla bych ochuzena o tu bolest, která prostě k porodu přirozeně patří.... mít dětátko na světe bez nejmenší bolesti nebo dokonce při nějakám vzrušení mi přijde až úchylné, nezlobte se na mě... :D Porod mě sice bolel hodně a neměla sem ho uplně jednoduchý, ale přesto na něho ráda vzpomínám a i s tou bolestí! To k tomu prostě patří.

martina_z
27. bře 2014

Ja si pockam, az ta pani zacne prodavat susenou vodu.

tarra27
27. bře 2014

A pokud to bude bolet, vrátí vám peníze? 😉 asi těžko....to asi bude chyba na vaší straně.....za mě vyhozený peníze....

agentkadaisy
16. zář 2014

🙂 kdo nezažil, neví, no... já takový porod zažila a bylo to fakt neuvěřitelné... ale to je asi na delší vyprávění. každopádně pokud by se vám to "nepovedlo", tak peníze se beztak nevrací 😀 😀 😀

olsa
24. únor 2015

Ahoj vsem,
ma mam za sebou dva bezbolestne porody a mohu potvrdit, ze to bez bolesti jde
U druhého tehotenstvi jsem spolupracovala i s Martinou a mam s ni dobre zkusenosti,
vi co dela a ta cesta, kterou uci je urcite funkcni
Nicmene jestli porod boli ci nikoli je o kazde z nas a hlavne i o tom, zda-li chceme uvěřit, ze to jde i bez bolesti...SAMA ZA sebe mohu rici je to mozne a znam i vice zen, kterym se to povedlo

ratatooy
24. únor 2015

kdo nevěří at koukne na orgasmické porody,porody s delfíny(kteří dokáží bolest odejmout pryč)je plno věcí mezi nebem a zemí o kterých nemá pno lidí ani tušení a bezbolestný porod patří k jednim znich.
U nás lékři propagují přirozený porod ale k přirozenýmu porodu to má hodně daleko,i ten muže být sám od sebe bezbolestný když vás nebudou věčně nutit lehnout,sednout,něco píchnout a nechají Vás rodit tak jak vy chcete PS.a proto se nedivím že v poslední době začínají být v oblibě domácí porody.vše je jen o duvěře vlastnímu tělu,kdo mu nevěří má pochybnosti

scai
24. únor 2015

Já měla krásné porody, oba jsem si užila v dobrém slova smyslu. Moc ráda na ně vzpomínám, jsou to krásné zážitky. Ale bezbolestné? To fakt nebyly 🙂 I když já s bolestí taky dobře pracovala, měla kontrakce u druhé dcery 4 hodiny po dvou minutách a to mi nevadilo.... prodýchala jsem, ok...ale pak poslední půlhodiny u obou porodů už bolely fakt hodně a s tím jsem už moc pracovat neuměla.

že je porod o hlavě, tomu věřím!
Musela jsem mít u druhého atb kvůli streptokokům...přijeli jsme do porodky a oni že se to už asi nestihne, jsem na 7, za chvíli rodím. Já jim řekla, že stihne, at mi to rychle dají, poslala jsem manžela ještě do práce a fakt ty 4 hodiny jsem byla stále na 7 a kontrakce po 2 minutách, ale nepostupovalo to! Fakt jsem si to v hlavě zastavila 🙂 Až po 4 hodinách jsem se uvolnila, dovolila píchnout vodu a pak byla malá za chvíli venku 🙂
Takže věřím, že i vnímání bolesti a vše okolo je hodně o hlavě
Když čtu jak někdo píše, jak se děsí, jak nechce, jak je orod hrůza...nejspíš to tak pak bude mít, si myslím. A přitom může být třeba stejně jako můj, jen to vnímá jinak.... já to vnímala jako něco krásného, něco co tak musí být a s každou bolestí jsem si představovala jak se blížím k tomu miminku. Nic krásnějšího jsem v životě nezažila, než tohle... a mimi na břiše

ratatooy
24. únor 2015

@scai přesně tak jak o porodu přemýšlíme takovej přesně bude,potože jsme si to tak už sami předurčily,švagrová měla taky první hroznej a u druhyho jsem ji řikala at to bere prostě jak to je a jak to přijde at se těší a nic si v hlavě neblokuje a vysledek byl že malem nestihli ani dojet do porodnice

nov777
24. únor 2015

Tak ja si zase nemyslim, ze by to bylo uplne o tom, ze si reknete, ze porod bude super hodinova pohodicka a ono to tak bude, ale urcite je to hodne o pozitivnim pristupu, klidu a vire ve sve telo. Muj pristup byl ten, ze moje telo vi, co ma delat a muj ukol je nehystercit a nekomplikovat mu to. 🙂 Tohle vam ale tezko nekdo navodi za devet tisic 😀 Jinak k tomuhle tematu si rikam, ze bych mela taky vymyslet business, kdy mi za nic a kecy budou lidi platit takove castky. Skoda ty duverivce neoskubat 😀

sisinka74
27. únor 2015

@scai je to o hlave. Moje tchyne zacala mit silne kontrakce vecer a zdesila se, ze slibila sve sestre dorysovat projekt do skoly. Tak se hecla, vstala k prknu, bolesti uplne vyhodila z hlavy, aby se mohla soustredit na projekt, skoncila s tim az rano, to se ji vratily silne kontrakce a odpoledne se narodila svagrovka 😀

luciezeman
8. kvě 2017

škoda, že toto téma je už staré, ale třeba na něj ještě někdo narazí 🙂 momentálně jsem přečetla pár článků maminek, který zažili krásný bezbolestný porod a nejvíc záleží i na naší psychice a pokud jdeme rodit s tím, že to vždycky bolí tak to prostě bolet bude 🙂 Když necháte své tělo pracovat samo bez nějakých zásahů doktorů tak to vždycky bude příjemnější a méně bolestnější než, když vám dají oxytocin a najednou začnou tak rychle pracovat svaly, že se hrdlo nestíhá otevírat... Já osobně raději půjdu na porodní sál s tím, že to nemusí bolet a že to bude záležet jen na mě než abych tam jela s tím, že vim, že mě čeká pár hodin utrpení...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru