Bolest kostrče v těhotenství

kvetule1
1. srp 2016

Ahojky, setkala jste se některá s bolestí kostrče v těhu? Jsem na konci 28 tt a sedět na židli není teda žádná prd...☹ Je to těhotenstvím? Dá se s tím něco dělat? Nějaký cvíčko?

khpeta
1. srp 2016

Ahoj, já jsem ve 12. a občas mě bolí taky... Hlavně bedra, ale přechází to i do kostrče. A to mám práci v kanceláři, takže taky celodenní sezení.

kvetule1
autor
1. srp 2016

ty jo, tak co s tím? To musí být mazec v kanclu... já nevydržím ani u telky na křesle, to si skládám ještě deku pod zadek...natož sedět v kanceláři celý den....

astyna
1. srp 2016

to znám, jak mi malý tlačil dolů, bolela mě kostrč a kyčle čím dál tím víc...a bude hůř...mě trošku pomohly Kegellovy cviky 🙂

kvetule1
autor
1. srp 2016

@astyna mně kyčle ne...jen ten ocásek prostě..co je to za cviky?

rybamrazena
1. srp 2016

@kvetule1 Dá se to napravit přes konečník - http://www.rehabilitace.info/lidske-telo/bolest...

astyna
1. srp 2016

@kvetule1

je to zatínání svalů jako kdybys zadržovala moč 🙂 mě to pomohlo i během 6nedělí.

kvetule1
autor
1. srp 2016

tak zatínání zkusím...nápravu přes zadek odložím co nejdál 😀 😀

melanny
29. srp 2016

Mám to od 16.tt ☹ V podstatě denně, jak si sednu na tvrdou židli. Pak už nepomůže nic, ani polštářky, ani deky pod zadek. Napravovat kostrč během těhu se nedoporučuje. Kamarádka mi řekla, ať si koupím nějaký spec. polštářek (vypadá trošku jako kruh na plavání) ve zdrav. pořebách, že to pomáhá, tak se na něj chystám. Jinak je to opravdu síla. Jak mě to chytně, bolestí z té židle ani nemohu pomalu vstát...

3deti
29. srp 2016

Ja to mam taky porad od 15tt hned co rano vztanu z postele bolest jako prase...neumim si predctavit porod a to jsem mela dva s krizovejma bolestma ,ale tohle je mazec

kassandra1
30. srp 2016

Já to měla v prvním trimestru a zhoršovalo se to, skoro jsem nemohla chodit. Dočetla jsem se, že na to zabírá hořčík, tak jsem si koupila v lékárně v tabletách Magnesie lactici a po pár tabletách mi to úplně odeznělo. Občas si dám teď prevenitivně.

mika251
30. srp 2016

Veľmi odporúčam fyzioterapeuta, ktorý sa špecializuje na Mojžišovej metódu a masáž panvového dna.
Bolestivá kostrč nie je problémom len v tehotenstve, ale môže signalizovať závadu, ktorá by mohla skomplikovavať i pôrod. Nepodceňovala by som to.

konik_mischel
30. srp 2016

@kassandra1 jdu to vyzkoušet, něco jsem si zablokovala ca v 10 tt - nikdo na mě samosebou nechtěl šáhnout, už vůbec v 1. trimestru, ale ani teď, rada všech - fyzioterapeut, ortoped, neurolog ...zněla- to musíte vydržet... no ok, já to vydržím, jsou horší věci na světě, ale pokud je něco, co pomůže, jdu to zkusit 🙂

konik_mischel
30. srp 2016

@kvetule1 není to tak hrozné, na mobilizaci jsem byla jednou a nejhorší byl ten pocit, že jsem "nahá a někdo mi sahá na zadek", nebylo to moc příjemné, ale rozhodně nic, co by nešlo tu chvilku přestát...

mika251
30. srp 2016

@melanny
@kvetule1
nechápem, prečo by sa nemohla napraviť kostrč behom tehotenstva? Naopak, mnohí gynekológovia už svoje pacientky na mobilizáciu posielajú, vďakabohu. Osobne si myslím, že by mobilizáciu, alebo aspoň kontrolu panvového dna mala absolvovať tehotná každá žena, pretože mnoho komplikácií pri pôrode vzniká práve z toho, že je tam nejaký spazmus, zatuhnutie, posunutie, ktoré mobilizácia odhalí a odstráni.
Mobilizácia cez konečník nie je o nič nepríjemnejšia, ako bežná gynekologická prehliadka. Ja som mala šťastie na skvelú fyzioterapeutku, ktorá to berie komplexne, takže súčasťou terapie bola masáž celých zad a i lýtok a chodidiel. Nepríjemná mobilizácia bola za tri minútky hotová a potom som si užívala pol hodiny blaha 🙂

V tehotenstve som bola na mobilizácii tri krát, porodila som za 4,5 hodiny od prvých slabších kontrakcií, na dve zatlačenia a bez poranenia. Až budem tehotná znovu, neváham a idem zas.

peetulkka
30. srp 2016

Me ta kostr boli cele tehotenstvi,a s pribyvajicimi kilogramy to bude horsi.Popravde nevim jestli sedet,lezet,nebo stat.A jeste do toho krizove bolesti s kterymi se nemuzu z lehu ani otocit a kolikrat ani zvednout.Jj to tehotenstvi neni prdel...

kajalka
30. srp 2016

Doplním @mika251 - mobilizace ani nemusí být nutná, pokud se vám fyzio opravdu pověnuje, je třeba usadit kyčle, srovnat páteř a zmobilizovat žebra. Pak svalstvo ve většině případů povolí a kostrč se dostane, kam má.

kassandra1
30. srp 2016

@konik_mischel Jj, zkus, jsem zvědavá, jestli Ti to taky zabere. Zpočátku jsem brala každý den po dvou tabletách, po zlepšení jednu a teď už jednou za čas preventivně. Stojí to nějak do stovky, takže taky pohoda. Prý je to tím, jak se roztahuje pánev, jsem docela štíhlá, tak se tělo připravuje na porod, žádná závada to není, nikdy jsem neměla s kostrčí problémy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru