Bolest kyčle po porodu, uvolněné vazivo. Stalo se vám?

pavlinka3
5. kvě 2008

Ahoj holky, po porodu mě hrozně bolela pravá půlka zadnice....skoro jsem nemohla chodit, tak jsem si po 14dnech od porodu zašla k doktorovi - ortopedovi. Ten mi řekl, že po porodu mám uvolněné vazivo v pravém kyčelním kloubu. Napsal mi náplasti proti bolesti (přilepí se na to nejvíc bolestivé místo a látka tišící bolest se uvolňuje postupně) a nízký stahovací pás mi taky udělali, abych ho nosila, když vyrazím s kočárkem nebo budu třeba vařit (prostě při delším chození nebo stání). Koupila jsem si míč a sedím na něm, abych té kyčli ulevila při sezení...... Ráno a večer beru jeden Ibumax 400 (měla jsem brát půlku, ale ta zabrala na 2 hodiny a pak bolest znova přišla).
Potkalo vás něco podobného po porodu? A za jak dlouho se to srovnalo? Já se včera večer nemohla ani zvednout z postele. Bojím se, že když večer vstávám k malýmu a z postýlky ho nesu na přebalovák, tak aby mi ta noha úplně "nevypnula" a já sebou nešvihla i s mimísem ☹ Jsem z toho na palici.

whiskey007
14. únor 2014

mám to samé, před porodem nic a ted 14 dní po porodu se nemůžu skoro hnout, pravá kyčel bolí jak čert :(

martina1005
9. říj 2014

Ahoj holky, tak já měla stejný problém před porodem, ale to nebylo tak hrozný. Doktor to ani nepřipisoval pánvi ☹ za to po porodu jsem si prošla peklem! Dva dny po porodu jsem se nezvedla z postele, nemohla jsem sedět, stát, prostě nic. V životě jsem nezažila větší bolest ☹ V porodnici to ze začátku připisovali klasickým bolestem po porodu a na mě koukali jako na histerku. Jenže já měla už jeden porod za sebou a tohle prostě nebylo normální! Nakonec jsem nemohla ani ležet a brečela jsem bolestí. Zavolali doktorku z pohotovosti, tu něco osvítilo a správně mě diagnostikovala. Od té chvilky se konečně začali chovat normálně. Nicméně mi mohli dát léky jen od bolesti, protože jsem kojila. Jsem půl roku po porodu a pořád nesmím běhat, skákat.. Nic co zatěžuje kyčle. Ale už aspoň můžu chodit! Dva týdny po porodu jsem nechodila vůbec, potom s berlemi..

johanka111
14. říj 2014

@martina1005 A jakou ti dali diagnozu?

plenkalenka
12. dub 2017

Muzu s zeptat kde se da poridit ten stahovaci pas a ty náplasti na bolesti?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru