Bolest kyčlí po porodu - jak se jí zbavit?

zdenamestan
7. led 2019

Máte některá zkušenost s bolestí kyčlí po porodu? Bolelo mě to i v těhotenství, měly to být vazy když se roztahovala pánev ale proč mě to bolí 8měsícu po porodu? je to bodavá bolest na hýždích, hlavně při sezení a ležení na boku. Co na to pomáhá? mám to nějak léčit?

olga_
7. led 2019

@zdenamestan Může to být i špatným držením těla, mraky důvodů. Zkus to pořešit přes nějakou fyzioterapii.

zdenamestan
autor
8. led 2019

@olga_ dekuji

kaja2016
8. led 2019

@zdenamestan Hele mela jsem to take. Je to ze spatneho drzeni tela (coz ma 99procent lidi🙂, z nedostatku kvalitniho pohybu - idealni je rychla chuze s kocarkem, tak aspon dve hodinky denne a pretizeni - jak tahas miminko. Ruce te neboleji? Nemyslim si, ze by to bylo zmenami na panvy. U me je uplne stezejni ten pohyb, ve dvou letech ditete, kdy odmita kocarek, ale chodi pomaleji nez ja, nemuzu uz pouzivat nositko (uz ji proste na dlouhe vylety neunesu), tak to zase zacalo. Ted cvicim Mojzisovou a zacala jsem opet jogu (z jineho duvodu, denne) a je to po trech dnech pryc.

zdenamestan
autor
9. led 2019

@kaja2016 dekuji, zkusím tu rychlou chůzi a nějaké cvičení. Ano ruce i záda mě šíleně bolej ale pak to zase přejde tak to neřeším - není čas.