Bolí porod hodně?

heduskak
22. lis 2013

Ahoj holky,plánujeme s přítelem miminko, ale děsně se bojím porodu, ale nejvíc toho nastříhnutí a šití... Bolí porod hodně? Nebo je to tak rychlé že tu bolest ani nezaregistruju. 😒

prcekverunka
25. lis 2013

@heduskak Ještě to nemám za sebou, tak nevím, určitě porod bolí, ale nástřih prý ne. Dělá se to v kontrakci, takže nástřih by bolet neměl. A šití je prý taky v pohodě. Samotnej porod holt musíme přežít. Ještě mám necelé 3 měsíce do porodu, tak to zatím neřeším 😀

luji
25. lis 2013

Radeji se neptej s nepatrej po tom 😉 kazda jsme original a kazdy porod je jiny.V navalu hormonu jsem 9hodin po porodu rakla kamaradce, ze jsem si myslela, ze to bude horsi, ale bolelo to fest....tezko popsat....ja jsem vnimala jen sebe, miminko a porodni asistentku....a byl to pro me ten nejsilnejsi pocit v zivote-tu ulevu a pocit stesti, kdyz ti na brisku pristane miminko se neda popsat...a kazdy den dekuju tomu nahore, ze nam dopral takovou krasnou a zdravou holcicku 😵

kakamilca
25. lis 2013

@blahova_andrea Úžasně napsáno!!! I já tohle pořád řeším a myslím, že tohle mi hodně pomohlo 🙂

blahova_andrea
25. lis 2013

@kakamilca děkuji 😉

kaculinek1
25. lis 2013

Porod sice bolí, ale to ostatně spoustu jiných věcí také... Určitě jsou na světě horší boleti, které jsi už zažila. Porod se mnohem lépe snáší, když jsi vnitřně smířená s tím, že je to přirozená věc a je to opravdu to nejmenší, co můžeš pro toho malého človíčka udělat. Musíš myslet na to už za chvilku už budeš mít svoje malé miminko. Opravdu pevně věřím, že duševní připravenost je v tomto směru nejdůležitější...Pokud se ptáš, co přesně jsem cítila...Já porodní bolesti vnímala jako křeče, jako když máš takový horší průjem, jen trochu silnější a častější 😖 - prostě dá se to snést. Co se týče porodního stolu - tam už je to spíš o "dřině" při tlačení než o bolesti - věř všem ostatním, nástřih nebolí ( z toho jsem měla hrůzu, a když mi doktor řekl, že mě musel nastřihnout, tak jsem jen čučela, že už to je). A šití? Když budeš mít mimi v náručí, bude ti úplně ukradené, co si tam kdo dělá 🙂 Když se mi narodil první syn, moje prví slova byla v tom smyslu, to už to je? Tak to není tak zlé, budeme mít určitě další, teď mě čeká druhý porod za dva měsíce a strašně moc se těším, protože to je ten nejkrásnější zážitek, je to zázrak. A určitě si tam manžela vem. I pro něj to bude ohromné sblížení s dítětem a bude si tě víc vážit. Navíc byla jsem o moc statečnější, když tam byl - aby neměl pocit, že mi nějak způsobil bolest a nemůže mi pomoct 😀
Když se teď podívám na svého syna, šla bych do porodu klidně každý den, jen aby byl šťastný a zdravý...
Porodu se neboj, těš se na miminko!!! 🙂

kaculinek1
25. lis 2013

@prcekverunka To je správný přístup, porodu se nesmíš bát, ale těšit se něj, protože už za chvíli přece budeš mít své miminko!!! Já se na druhý porod moc těším! Je to sice dřina, ale prostě stojí to za to.

andelka
25. lis 2013

Porod bolí. Bolí kontrakce a otevírání,poslední hodina byla vždycky psycho (u druhého dítka to bylo lepší, protože člověk už má zkušenosti, ví co a jak a je víc napojený na mimčo, aspoň já jsem to tak měla)..pak se mimčo narodí a hotovo. Endorfiny jsou úžasná věc. U prvního jsem měla nástřih, kdy ho PA dělala nevím, nevšimla jsem si. Šití jsem si všimla velmi dobře, ale přežít se to dalo taky.
U druhého bylo v pohodě všechno, poranění žádné takže se šitím nikdo neotravoval (vřele doporučuju EPINO,pokud se chceš nástřihu vyhnout) 🙂 akorát po druhém porodu bolí zavinování, takže to jsem taky přetrpěla.
Pro co nejlepší výsledek 😀 bych doporučila
psychologickou i fyzickou přípravu na porod (cvičení, kurz..)
adekvátní podporu k porodu..ideálně svou PA nebo dulu (chlap sám má co dělat se sebou)
porodní plán
EPINO
pozitivní naladění, napojení na mimčo, věřit sobě i jemu 😵

olivazelena
25. lis 2013

tak já jsem si pořád myslela, že všichni přehání a mě to bolet nebude, protože jsem dobře stavěná 😀 na porod jsem se těšila 🙂))) až to přišlo tak jsem rychle vystřízlivěla 😀
nástřih a šití mi přijde jako detail, je zajímavé, že je to pro ženský takovej strašák - já se toho taky bála, přitom porodu celkově jsem se (tehdy.. 😀) nebála. Mě nenastřihli, a to jsem neměla žádné požadavky, vůbec jsme se o tom s pa nebavily. Nakonec to nebylo nutné, natrhla jsem se sice, to jsem necítila a šili mi jeden steh - to nebolelo. Asi to dnes nedělají všude automaticky 🙂 a já jsem teda měla bolesti po minutě tak nějak pořád co se porod rozjel. Rozhodně jsem nebyla schopná je rozchodit nebo rozdýchat ani si od nich nějak pomoct. Jen jsem se svíjela na posteli a všude možně. Z postele jsem málem spadla... 😀 nejhorší bylo, když jsem šla na wc (byl na por. sále a zvracela jsem) a tam jsem se svíjela na zemi a tlačila hlavou do kachliček.... to jsem si říkala, jestli není lepší rodit císařem. No ale přežila jsem...

leni78
25. lis 2013

@heduskak Neboj. Porod je nejhorší v době roztahovani branky. Cim víc to bolí, tím blíž jsi k detatku a děťátko k samotnému zrození. Když se s bolestmi skamaradis, jde to. Hodně záleží na tom, aby te při tlačeni nenutil personál do neprirozene polohy. To se mi stalo a bolelo to. Příště se tomu doufam vyhnu.

jhudcova
25. lis 2013

Ahoj, porod je hezká věc. A to jsem si ho užila pekelně dlouho. Už nade mnou stáli a radili se o císaři, naštěstí se to podařilo i bez něj. Nejhorší je to otvírání, porod už sám o sobě je dobrý a má cíl. Bolí to, ale stojí to za to. Taky umí od bolesti dneska hodně pomoci. Prostě ho z Tebe dostanou. Drž se a neboj se.

mimiveru
25. lis 2013

Docela jsi mě pobavila 🙂 myslím, že až budeš na miminko opravdu připravená, budeš smířená i s porodem a počítej s tím, že to sakramentsky bolí 😀 nevěřila jsem kamarádkám, ale je fakt, že na to zapomeneš okamžitě, já už jsem druhý den chtěla rodit znovu 😵

mimiveru
25. lis 2013

@prcekverunka Nástřih se dělá ve chvíli, kdy je hlavička maximálně natlačená na kůži, tzn. že je krev rozehnaná, místo je umrtvené... Já si celou dobu říkala, že ven prostě musí a dostat ho tam musím já 😀 takže hodně štěstí...

bublinka1980
25. lis 2013

Je pravda, že jsem se taky bála porodu ale jen do doby než jsem otěhotněla, pak mě nějak ty hormony zblbly 🙂 a nějak se ten strach ztratil. Holky neřešte co a jak bude, třeba zrovna váš porod bude v poho. Já měla ten první vyčerpávající, hrozně jsem se natrápila 😨 ale přesto jsem teď zase těhu a žádné trauma z porodu nemám, prostě jdu do toho protože vím, že to miminko za to stojí a já jako matka to vybojuju za nás oba. Nebojte se holky, u porodu získáte sílu a odvahu, že budete bojovat jako lvice. A odměna - ta je ta nejkrásnější 🙂 Neřešte nic dopředu, ono se to samo poddá, kdyby to byl takový děs, tak máme jen samé jedináčky 😀

bublinka1980
25. lis 2013

Jo a mě teda nastřihli, sice PA mi pak říkala, že to bylo zbytečné, že bych to porodila bez nástřihu. Ale doktor to tak chtěl, dokonce jsem ho slyšela jak to mezizuby nenápadně řekl PA ať to udělá, takže já jsem nakonec to střihnutí pocítila jako šťípnutí, ale oproti jiným bolestem je to naprostá brnkačka. Šití jsem už pak absolvovat nemusela, nešla mi vyndat placenta, tak jsem šla na šití a vytahování placenty nakonec pod celkovou narkózu.

verca222
25. lis 2013

Neviem ci som normalna ale ja sa na porod těším 🙂

wopickova21
14. pro 2013

Ahojk, ja jsem zrovna rodila pred 2 dny. Rodila jsem 55 hodin, a bylo to sileny!!! 😀 Nastih hraze byla prochazka ruzovou zahradou proti kontrakcim.. Tim te necchi zastrasovat u kazdeho je to jiny! Ja jsem delala v tehu vse proto abych mela rychli porod, hodne pohybu, pila jsem malinik ... A nic. Protrpela jsem to moc. Ale to neskutecne stesti co ti potom polozi na brisko je nezapomenutelny!!!! V tu chvili jsem o bolesti co jsem mela nevedela, jak jsem byla stastna! Kazdopadne tobe preji rychli a bezbolestny porod! 😉

terka_85
19. pro 2013

Nástřih a šití jsem necítila vůbec. Kdyby mi doktor, neřekl, že mě bude zašívat, tak o tom vůbec nevím. Pro mě byli nejhorší kontrakce cca 2 hodiny před porodem. Ale neboj to zvládneš, já se také hrozně bála, pořád jsem četla nějaké diskuze jak to bolí a teď už si na tu bolest ani nevzpomenu. Ten malej za to stojí 🙂

martulinecek
19. pro 2013

@heduskak porod bolí ale výsledek stojí za to,nástřih necítíš,ani tě nastřihávat nemusí.u druhého mě nestřihaly ale měla jsem jen trhlinku a krvácela jsem a zašívaly asi po hodině po porodu a to bolelo,nehci tě strašit,to ne,ale zvládla to každá,zvládneš i ty 😀 😀

barthia
23. pro 2013

Já jsem velikej cíťa a porodu jsem se bála jako čert kříže. Bála jsem se tak moc, že jsem přemýšlela, zda opravdu děti vůbec chci. Celé těhotenství bylo super a já pracovala i v devátém měsíci, dokonce jsem i plela a okopávala zahradu 3 týdny před porodem, a hodně jsem se hejbala. Možná díky tomu jsem přijela do porodnice /s tím, že možná rodím - bolasti byli malinké/ a za hodinu a půl byla malá na světě ani nevím jak. Ta hodina a půl nebyla příjemná, to je pravda. 😀 Ale jinak všechno super. Chce to to těhotenství asi tolik neprožívat a hodně se hejbat.

lucka662006
23. pro 2013

@heduskak Ahoj, porod samozřejmě bolí, ale dá se to normálně vydržet, je to jako silný průjem nebo silné menstruační bolesti. Šití je až nakonec, to už jsi ráda, že to máš " za sebou" a už vidíš miminko, a šití se také vydrží... Když se vše při porodu relativně vydaří, docela Ti to i dodá sebevědomí, že jsi dokázala porodit dítě. Já měla první císařem, druhé spontánní porod, který celkem od prvních kontrakcí trval 12 hod. a rozhodně lepší podle mě spontánní porod, i když je to určitě případ od případu. Hezké svátky.

hest
23. pro 2013

Domnívám se, že to je o osobním přístupu k bolesti, někdo je citlivější, někdo méně..nicméně je to hrozně hodně o hlavě. Když si budeš říkat negativa, bude to šílené, když s tím budeš umět pracovat, lze tím projít hezky.

ewule85
23. pro 2013

Jó, nic není zadarmo a tak si to miminko musíš nejdřív zasloužit...takže to bolí 🙂 Ale dá se to vydržet a aj mnohé z nás to i přežili 😉 Pokud miminko chceš stůj co stůj, tak neřeš porod...rozhodně bych se tím nestresovala dopředu, je to blbost, stejně ti nikdo neřekne, jak to přesně bolí. Někdo tvrdí, že to je jako silná menstruace, na to já odpovídám, že ani náhodou...záleží, jak vnímáš bolest...nech se překvapit. Ten malej uzlíček za to stojí 😅

kasparci
23. pro 2013

K bolesti a pocitum z porodu se vyjadrovat nebudu;),ale nastrihh-vedela jsem o nem,ale zadna hruza. A siti-pro me uz to byla “prochazka ruzovym sadem“🙂

jituliiii
23. pro 2013

Ja se bala strasne moc taky...Klepala jsem se od zacatku do konce, sestřička me porad chtěla zakrývat, ze je mi zima, jsem ji rekla, ze mi není zima, ze se "jen" bojim 😀 haha...no a boli, neboli...podle me každý porod boli, zalezi na kazdem, kayzdy porod je jiny🙂 Nastrih jsem ani necitila, u siti jsem byla tak stastna, ze mam malou u sebe, ze jsme si i s porodni asistentkou vykladaly🙂) Pak jsem se v klidu umyla, navecerela a odspazierovala na novorozenecke. Asistentka mi chtěla porad ve vsem pomáhat, chtěla me odvezt, ale byla jsem naprosto v pohode🙂 Ano, apr dni jsem sedala tak ruzne nabok,ale nebylo to tak hrozny, byla jsem stastna za malou🙂 Samotny porod byl u me snad nejkrasnejsi ze vseho, i když to byla bolest, tak to bylo "prijemne", pac uz jsem se na malou strasne tesila🙂)) haha....nebooooj, prezily všechny, i ty prezijes a ten uzlíček za to stoji!!🙂

andy266
23. pro 2013

Brala jsem to pozitivně, ale bolí to hodně 😒

lajla
23. pro 2013

Nikdy jsem nezazila horsi bolest nez byl porod prvni dcery, jsem se dokonce divila jak nekdo muze mit vice deti🙂 a podivejte se🙂 druhy a treti naprosto v pohode bolesti mirne, leharo plezaro🙂 kazdy porod nejak "boli" a kazda snasi bolest jinak...bez trosku utrpeni a bolesti to ale asi nepujde 😉

kate987
1. led 2014

já se teda taky bála ze všeho nejvíc šití 🙂 a taky jsem se u něj nejvíc zapotila a bála a byla jsem v křeči - preventivně - ono to totiž nakonec nebolelo 🙂. Porodní bolesti jsem si už týden po porodu nedokázala živě vybavit, i když jsem při nich pomalu stěhovala nábytek a byla to v tu chvíli pro mě nejhorší bolest v životě. Teď bych řekla, že můžou být i horší bolesti🙂..

lnk
2. led 2014

neřeš to. co já slyšela storek o porodu, jak je to strašný. pak přišel můj porod. vyvolávali mi ho, takže jsem byla v nemocnici, v noci jsem cítila nějaké dloubání, tak jsem zvonila na sestru, že nahlásím a budu pokračovat ve spánku. sestra mi sdělila, že rodím, tak to jsem fakt nečekala 😀 doma bych to nepoznala a klidně spala dál 😀 porod bolel asi hodinku před tím, než jsem začla tlačit a rodit. ale nebylo to tak strašný, jak jsem čekala a jak to každý popisuje. představ si, že se ti chce brutálně ale brutálně na velkou, stojíš někde v obchodě u pokladny a nemůžeš si odskočit, snažíš se to udržet za každou cenu a nemít to v gatích a pak se konečně dostaneš po dlouhé době na záchod, dosedneš a pustíš to tam - to je porod 😀 ta neskutečná úleva, že to můžeš vytlačit 😀 😀 😀 porod sám o sobě nebolí, šití taky ne, mně teda až ke konci, ale to má každý jinak. nejhorší je ta chvilka předtím, než ti řeknou TEĎ maminko, ted tlačte... 😀 tak se fakt neboj, není to nic tak strašného, jak se popisuje. hned po porodu jsem na porodním sále tvrdila, že můžu rodit zas, takže v poho 🙂

mavrigatula
16. led 2014

já vám nevím baby ale jak si to tu tak pročítám mám z toho uplně smíšené pocity. Jen když čtu ,že nástřih nejde ani cítit ... jaká musí být asi ta bolest při kontrakci, když se nástřih dělá při ní a nejde temeř citít ? Mno jsem z toho posraná strachy už doslova teď ...

andelka
16. led 2014

@mavrigatula ono totiž když se to dělá správně, tak ta tkáň je skoro odkrvená jak je napnutá, tak to prostě nebolí, no a ty kontrakce ke konci prostě bolí jako prase, nevnímáš nic jiného, tak nějaké šmik které ani nevidíš a nevíš že se dělá přejdeš. Měla jsem fajn porody, ale o nástřihu jsem taky nevěděla, u toho mě bolelo až šití, poslední tři stehy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru