Bolí porod hodně?

heduskak
22. lis 2013

Ahoj holky,plánujeme s přítelem miminko, ale děsně se bojím porodu, ale nejvíc toho nastříhnutí a šití... Bolí porod hodně? Nebo je to tak rychlé že tu bolest ani nezaregistruju. 😒

antoinet
16. led 2014

@lnk úžasný popis! 🙂

mavrigatula
16. led 2014

@andelka Tak doufám, že pak na to budu vzpomínat tež jako na fajn porod ... 🙂 Nekdy si říkám, přežily to vsecky baby, pak jdou to do toho beze strachu znova tak to urcite tak strasne nebude, ale prave poslední dobou me chytaji takové jakesi předporodní schyze, uplně mě děsí začátek toho porodu a tak.. ta cesta do porodnice a jaké to bude tam atd atd a asi až moc to prožívám že mě to pak uplně vydeptá, že nad tím moc přemýšlím a to je mi pak z toho uzko jak cip ... a už se jenom modlim at to mam za sebou ... 🙂 Ten pocit , když budu mít prcka u sebe pak vsecko smaže tomu věřím, ale kde do té doby ...

andelka
16. led 2014

@mavrigatula neboj, neboj se nic, věř si a hlavně v pohodě a optimisticky. U prvního jsem též nevěděla pořádně co a jak, poslední hodina byl mazec, nástřih byl..a za 22měsíců jsem byla na vedlejším sále znovu, porod nádhera, bez poranění 🙂 Jestli s ebojíš nástřihu (není fakt o co stát, ani potom, mě to dost prudilo) tak doporučuju epino.

mavrigatula
16. led 2014

no kežby to dopadlo vsecko fajn.... nejhorsi je, že vůbec nevím co mě čeká. Šak jak to bude za mnou, tak hned poreferuju a doufám že tady nebudu pak kníkat jaka to byla tragedie, ale muj příspevek bude jen další uklidňující tady pro budoucí vystresované maminy jako jsem teĎ já :D

jarolihanka
11. únor 2014

Já sem se nechávala ukonejšit řečma, že se to dá zvládnout, že je to v pohodě a v podstatě sem si představovala, že to nějak zvládnu, že to určitě nebude žádná hrůza.... ale jak už ste tady některé psaly, opravdu sem byla ohromená tou silnou bolestí.. sice sem nedávala skoro nic znát, snažila sem se neřvat, nic... ale bylo to dost nepopsatelné... Ale přesto všechno i když sem si při porodu říkala: " už nikdy, v žádném případě nikdy to nebudu znovu dobrovolně podstupovat, protože pokud to zvládnu ted tak budu ráda.... " :D ale ted po víc jak dvou měsících po porodu se na to dívám jinak... klidně bych si to zase zopakovala, psychicky to byl velice silný zážitek, fyzicky pro mě témeř nezvladatelné ( měla sem i nějaké komplikace )..... ale zvládlo se to! A přes všechno člověk rychle zapomene. Jestli budu rodit znovu, budu se těšit! Alespon budu vědět do čeho jdu 🙂 před prvním porodem sem byla neklidná z te nejistoty, že sem nevěděla, jak si to představit a co čekat ale je to krásná záležitost. 🙂) opravdu v žádném případě nechci nikoho stresovat, raději bych psala příspěvek, který nemluví o bolesti, ale nejde to... chci být upřímná. Ale každý to má jinak, znám lidi, co by rodili za hrnek kafe :D což nějak nechápu, ale asi je u někoho možné porodit jen s velmi malými bolestmi. Každopádně, kdyby to nebolelo, asi by to nebylo ono, nebyl by ten porod tak zvláštní a řekněme si to upřímně: "KRÁSNÝ!!" patří to k tomu, a dá se to 🙂

clare01
11. únor 2014

Proč trpět, přijde mi to zbytečné.
Určitě je dobrý epidurál, nebo se rovnou domluvit na cisaři.

claire90
11. únor 2014

Tak za mě to bolelo jak sviňa 😀 Nejsem kdo ví jaká citlivka, ale nebylo to moc příjemné. Nejhorší bylo, že jsem si nemohla ani moc ulevovat, jelikož jsem většinu času od příjezdu do porodnice a přesunutí na sál musela jen ležet na monitoru, hlavně na boku, propustili mě vždycky jenom na WC 😅 Na nástřih jsem celou dobu čekala, ale neudělali ho, malá mě potrhala, jelikož k hlavičce pak vystrčila ručičku, supermanka naše 🙂 Šití bylo ok, dali injekci na umrtvení, ale podle mě o nestihlo ani zabrat, ale to už byla v pohodě bolest, vždycky to jen píchlo a zatahalo, s mimčem v náručí se to snášelo dobře, jen ten zadek se snažil pořád uhejbat 😀 Epidurálu jsem se bála, tak jsem měla jenom něco v kapačce do ruky, ale příště bych do něj šla

leni84
11. únor 2014

Já jsem se porodu nebála a upřímně jsem se i docela těšila, byla jsem zvědavá jaké to je..Když mi praskla voda a přijela jsem do porodnice, tak mi lékař řekl, že se ještě vůbec neotevírám a že uvidíme, jak se to bude vyvíjet, ale ať se připravím na to, že to může trvat hodně dlouho, manžela poslali domů a mně se jako na potvoru hned rozjely kontrakce..první hodinu po třech minutách, další 5 hodin po minutě..No, tak já jsem si říkala, že jestli tohle má trvat dlouho, tak to bude teda něco, ale jak jsem byla psychicky připravená na to, že to dlouho skutečně bude, tak jsem si pořád říkala, že musím být silná, že bolesti budou ještě mnohem horší..No, a po necelých 7 hodinách od prasknutí vody byla naše dcerka na 4 zatlačení na světě..🙂 Když lezla ven, tak to už jsem vůbec necítila, nástřih u mě nebyl potřeba, ale opravdu každá maminka, která nástřih zažila mi říkala, že to vůbec nebolí..šití trochu potřeba bylo, ale to jsem taky vůbec nevnímala..Když se na to dívám zpětně, tak můj porod byl krásný..nebyl příliš dlouhý, byl bez komplikací..bolel, ale pro mě ta bolest nebyla nijak šílená, nikdy bych neřekla, že to je něco, co se nedá vydržet a teď už si to ani přesně nepamatuju, jaké to bylo..Jediné, co mi hodně vadilo, byl ten tlak na konečník, když už je miminko v porodních cestách, jelikož to jsem měla pořád pocit, že musím na záchod, bylo to podobné jako nutkání při průjmu..Ale to naštěstí netrvá dlouho..🙂 V září se chystám na další porod a musím tedy říct, že na něj nebudu tak natěšená jako na ten první, ale vím, že to zvládnu..že to bude "jen pár chvil bolesti", které stojí za to..😉 Neboj, zvládneš to!

lile
11. únor 2014

@heduskak porod bolí, to snad ani jinak nejde 😉 ale je to úžasný zážitek. Podle mě je důležitý být v pohodě, protože pak to jde vsechno líp, když nejsi šetřená stresem. Já mám za sebou jeden porod před třemi měsíci a mužů říct, že si to ráda zopakuju. Ano, měla jsem hezky a rychlý porod, ale taky bolel. Šla jsem k němu ale v pohodě, těšila jsem se, že už brzo budu mít syna v náručí, byla jsem smířená s tím, že to bude hodně bolet a žádný další představy jsem neměla. Takže mě nemělo co překvapit 😉 a šití? Bolelo, ale už jsem měla malýho na prsou, takže jsem to nijak moc nevnímala. A zenska vydrzi nemožný 😉 jdi do toho, rozhodně to za to stojí! Jo a mimochodem, jak už tu bylo řečeno, ke konci těhotenství už se na to těšíš😉

blanches
11. únor 2014

@clare01 já rodila tak i tak a bolest po císaři mi přjde daleko šílenější 😀 , než porod samotný, navíc někdy se epidurál prostě nestíhá 😝 😀 😝, po císaři jsem si říkala, že to byl ten nejhorší zážitek, nemít malého hned na sobě (byl akutní), nic si nepamatovat, není nic lepšího, než když čerstvé porozené miminko dají na bříško, ale nejdůležitější je samo zdraví miminka, takže někdy je to prostě nevyhnutelné..

elvira
11. únor 2014

Hlavně bych před prvním porodem nehledala informace o tom, jak porod bolí a nesháněla příběhy z okolí... K ničemu dobrému to není.
Porodila každá, já jsem měla uklidňující moment, když jsem dojela do nemocnice a přijali mě, pak už jsem se jim odevzdala...
Porod bolí, ale čekala jsem, že to bude u mě nadýl - v šest ráno mě přijali, kolem poledne začaly bolestivější kontrakce a před půl 3 byl malý na světě. Jelikož měl přes 4 kila, tak jsem měla i nástřih, ale vůbec jsem ho nevnímala.

clare01
14. únor 2014

Já zažila taky přirozený porod a pak císař a byl to obrovský rozdíl.
Císař mi nedělal žádný problém, bolesti nebyly tak hrozné, jizva se mi hojila rychle a za týden po porodu jsem už běhala jako čamrda a doma jsem dělala uplně vše.
U každýho je to jiný,ale za mě rozhodně císař, byl to úžasný zážitek bez bolesti.
Když mi píchali epidurál, vůbec nic jsem necítila, pak jen šílenou ospalost, byla jsem celkově vláčná a měla strašně dobrou náladu. Teda nevím,co mi to vlastně napíchli 😀 . Malej je taky pořád v pohodě, děsnej optimista 🙂
Přeju všem co nejméně bolesti a krásná zdravá miminka

mon_88017
19. bře 2014

Bolelo to jako sto sviní, hlavně těch 12 hodin kontrakcí, to sem uvažovala aj o skoku z okna, ale bohužel na dolních oknech šla otevřít jen ventilačka a na horních nebyly kličky vůbec, asi vědí proč 😀 😀 😀 Samotný tlačení mimina už bylo v pohodě, sice sem měla pocit, že mě roztrhnou vejpůl, ale po kontrakcích to byla celkem příjemná změna 😀 A jako srna sem běhala hnedle druhej den.
Takže sečteno a podtrženo, vydržet se to dá, ale neni to kratochvíle, kterou bych musela hned tak opakovat 😎

barinkas
19. bře 2014

Také přispěji svou kapkou do mlýna 🙂 Určitě bych nesháněla moc informací ohledně tohoto před porodem 🙂 Každá to má jinak, každá porodnice je jiná atd. Navíc na to vše po nějaké době zapomeneme, myšleno, zda to bolelo atd. Já si třeba vůbec nepamatuju, co bylo, jak se malá narodila 😀 prostě okno... kdyby tam nebyl přítel, nevím nic. :-d Nevím teda čímto, ale fakt nevím. Úvodní kontrakce šly "rozchodit" vcelku, horší, jak mi pak píchli vodu 😀 to byl mazec 😀 teď už na to vzpomínám se smíchem, ale tenkrát jsem myslela, že to fakt nedám... ovšem dá to každá, není to nekonečné... Je dobré mít tam dle mě chlapa, já ho tak svírala, že se divím, že jsem mu nerozdrtila ruku 😀 Tak aspoň z toho taky něco měl, že 😀

mon_88017
19. bře 2014

@barinkas já bylá ráda, že tam nebyl, jináč by se asi dozvěděl věcí 😀 Jo a teď už se tomu taky tlemim, ale když sem tam ležela jak chcípák s kapčkou v žíle a kyslíkem na xichtě, tak sem v duchu sepisovala závěť 😀

A moje poslední rada na závěr, hlavně ty porodní zkazky neposlouchat od našich maminek, páč to, co mi navykládala o porodu v roce 1980 a 82, to by morálně rozložilo aj Chucka Norrise a že to je nějakej drsňák, ten největší 😀 😀 😀 😀

zuza01
19. bře 2014

Jestli porod bolí? Asi jak koho 🙂 Já jsem epidural nechtěla, jen v krajní nouzi a ta nepřišla. Měla jsem vyvolávaný porod, ten je prý bolestivější, ale nemůžu srovnávat 🙂 Takže tak strašné to pro mě nebylo. Kdyby to bylo tak šílené, budou na světě jen jedináčci 😉

brendamonique
8. dub 2014

Já jsem si při prvním mohla říkat o co jsem chtěla, ale nějaké vymoženosti typu Epidurálu se u nás tenkrát nevedly. Porod bolí vždycky, každého jinak, ale jestliže miminko někdo chce, vydrží pro něj i tu bolest.

Čekáme teď druhé mimčo a mám obavy z toho co přijde a vím, že to zase bude zase kurňa bolet, ale i přesto mi za to to malé stojí.
Jak mi říkali při prvním sestry "Maminko, je to holt příroda a musí se to vydržet".
Pro mě byla nepříjemná i první noc po porodu (malý se narodil v 17:00 navečer), jak se vše hojilo a zatahovalo, bolelo to jak sviňa :D žádné prášky jsem na to nedostala podotýkám :D, musela jsem ležet jen na zádech,aby ze mě dobře odcházel "bordel", ale ráno, už to byla pohodička.
Tak jen doufám, že nebudu mít opět křížové bolesti a, že bolesti budou trvat méně než 10 hodin jako u prvního. No co necháme se překvapit :D

zuzamik
9. dub 2014

Porod bolí... Já jsem si nikdy nemyslela, že tolik- měla jsem šílené křížové bolesti... Ale v momentě, kdy jsem malého dostala ven, bylo všechno pryč... Bylo jen miminko a obrovská úleva, dokonce jsem se v slzách smála- prostě euforie 😉 Nástřih jsem cítila, ale není to nic hrozného. 🙂

milmic
9. dub 2014

Myslím si, že záleží na tom, jak k tomu budeš přistupovat.
Ano, porod bolí. Bolí hlavně kontrakce, může i bolet i porod samotného miminka (ale ten mě nebolel, spíš jen nepříjemný tlak, jako když mám explodovat, ale ne bolest). Kontrace bolí jako prase.
Ale když k tomu budeš přistupovat s pozitivní myslí, že miminko se musí dostat ven a vezmeš si třebas na pomoct dulu, tak to umí udělat opravdu hodně.
Já jsem první porod rodila sama a druhý s dulou. Druhý porod - tedy ty kontrakce - byly mnohem bolestivější, ale protože jsem si to v hlavě srovnala jinak a měla jsem dulu, tak druhý porod hodnotím jako úžasný zážitek, který stojí za to prožít a zopakovat si ho.

pupickova
9. dub 2014

Mě u prvního porodu bolelo akorát šití po nástřihu, ale krutě, protože ten moula mě zapomněl píchnout 🙂 Jinak byl hodně nepříjemný ten tlak na spodek, ale bolest to teda nebyla, jen mě to furt nutilo tlačit, i když mi to zakazovali. No a tlačení je dřina, u toho jsem byla sprostá jak dlaždič, takhle jsem se nenadřela snad za celej život 😀

U druhýho to bylo jiný, kontrakce trvaly 11 hodin a byla jsem hodně unavená, naštěstí mi pomohla sestra, která mi hópla na pupek, udělalo to lup a mladá vylítla na jeden zátah celá 😀 No a kontrakce, na rozdíl od prvního porodu se vrážely především do stehen a to byla celkem dřina ustát.

kluziste
10. dub 2014

tak porod jako takový byl moc hezký 🙂 jasně že to bolelo, ale asi jsem čekala že to bude úplná hrůza, a proto jsem to snášela víceméně dobře. Navíc opravdu už druhý den člověk neví, jak to bolelo, to příroda vymyslela skvěle 🙂 ale asi jak u koho, určitě i psychika hraje obrovskou roli.. jak říkám, já čekala hrůzu, klidně i den bolestí, ale snažila jsem se uvolnit a poslouchat pokyny PA a malá byla za šest hodin od začátku bolestí na pár zatlačení venku 🙂 nástřih jsem necítila, ale byl velký, takže pro mě bylo mnoooohem horší hojení během šestinedělí, než porod, ten byl fakt krásnej 🙂 ale po šestinedělí i to zhojiní v pohodě a funguju naprosto normálně jako před porodem a už se těšíme na další miminko 😉

daniela1983
10. dub 2014

porod sa zacal rozbiehat v stredu v noci, stvrtok bolesti, po 6min. po 5 minut zacali o polnoci z piatka na sobotu, to uz som mala pocit, ze asi je to ono tak sme este hodinu pockali a isli, lebo sme to mali 60km do porodnice. o 4.00 v sobotu na sal a maly sa narodil 16.39. 🙂 no ale mala som dulu a manzela. bola som vo vani, v sprche, na fitlopte a v neviem akych polohach. co ma bolelo priserne bolo pichanie vody a to ako sa vtedy doktor vo mne hraba. to bolo horsie ako cely porod. tlacila som mozno 10min. maly vysiel uplne cely naraz. bol u bruchu a potom zrazu cely vonku, skratka celu tu cestu cez porodne cesty a von vysiel na jedno zatlacenie. tlacenie nebolelo vobec. cvicila som s epinom 5 tyzdnov, takze ziaden nastrih ani ziadne poraneni sa nekonalo. rodila som na porodnej stolicke. bola to parada. hned tie dve hodky po porode som vstala umyla sa, odniesla si maleho sama na novorodenecke, kde ho vysetrili a potom na izbu a est do polnoci som okolo neho kmitala. nic ma nebolelo. na druhy den ma trochu bolel chrbat a ruky z toho ako som bola zapreta pri tlaceni. moja najhorsia poporodna komplikacia v porodnici bol upchaty nos a nadcha. porodu som sa priserne bala a cakala som horor. a ked to skoncilo, kludne by som si to na druhy den svihla zase. ale to bola zasluha manzela, duly, horucej vody, dostatku tekutin, hroznoveho curku a uzasnej porodnice v krnove, kde som mala na sale pokoj, intimitu a skvele zazemie. takze za mna je porod super zazitok

paulittav
10. dub 2014

Jak už tady aspoň milionkrát zaznělo, každý má jiný práh bolesti.... Já ačkoliv jsem po porodu byla úplně vyřízená a nedokázala si v tu chvíli představit, že budu rodit znovu, druhý den už jsem přemýšlela nad tím, co že mě to vlastně bolelo a bolest si vůbec nedokázala vybavit.... Příroda si to umí zařídit, jinak bychom asi vymřeli... ale pokud bys měla zájem o porod téměř bez bolesti, nepohodlí bude asi tak jako tak, doporučila bych si prostudovat metodu Hypnoporod.... jedná se o přirozený porod, kde se využívá autohypnóza a maminka se dokáže tak uvolnit, že bolest odejde do pozadí....bohužel s tím nemám svou osobní zkušenost, ale nyní se o to zajímám, protože můj porod nebyl úplně tak podle mých představ a s dalším miminkem do toho jdu... Ale opravdu, co jsem viděla videa porodů, kde byla "použita" metoda hypnoporod, maminky porodili v naprostém klidu... já řvala jako tur, tygr a pavián dohromady a ony ani nepípli 🙂 kdyby tě to zaujalo, mrkni tady: http://www.mellowbirthing.co.uk/#!uvod/c1ugw

jinak je i skupina na fcb a myslím, že i tady najdeš skupinku přirozený porod, a spousta maminek se o hypnoporod zajímá 🙂

a navíc je i knížka, kterou právě čtu a je dokonalá!!! 🙂

a i kdyby, ten malý zázrak za to stojí!!! 🙂

nikola137
26. dub 2014

Čauky všichni, já musim říct, že mám docela hrůzu s porodu, skoro pořád nad tím přemýšlím a strašně se toho bojím, kolikrát kvůli tomu i brečím, jsem s toho vystresovaná. Každá žena říká, jak hrozně to bolí a já s toho mám teď strach. Poraďte, jak se toho strachu zbavit. Budu ráda za jakékoli Vaše užitečné rady, děkuji, Nikča

mor48tko
26. dub 2014

@nikola137 myslím si, že důležité je, aby ses na to psychicky připravila.. Musíš do toho jít s tím, že to zmákneš 😉 a je dobrý, když máš někoho, kdo tě podpoří (manžel, přítel, rodiče ...) drž se 🙂

pluba
26. dub 2014

@nikola137 Dobrý den, pokud se bojíte porodu, můžete využít mou nabídku v mém blogu, je tam ještě poslední místo na 2 hodiny FasterEFTu zdarma v iniciativě "Pošli to dál". (Můj 3. nejnovější příspěvek s 23 komentáři) Můžete si popovídat i s těmi, se kterými to proběhlo, tj. se třemi z těch čtyř.

lucca13
26. dub 2014

nehorší jsou asi kontrakce ☹, ale já měla vyvolávanej porod....
Jinak samotnej porod ještě jde, víš že to zachvilku skončí a že zachviličku uvidíš človíčka, na kterého jsi se celých 9 měsíců hrozně moc těšila 🙂 samozřejmě že porod bolí, ale ta bolest za to stojí, to mi věř!
Já to zvládla poměrně dobře a rychle, na to že jsem rodila holčičku 4300g 😀 a to mám drobnou postavu

Hlavně si nacvič dýchání, to je podle mně hodně důležitý

lucca13
26. dub 2014

Jo a šití jsem necitíla, jen takový táhnutí...a o nástřihu jsem taky nevěděla 😝

verdos
26. dub 2014

@lucca13 Já právě nejvíc ze všeho cítila a protrpěla to šití. Porod mě bolel, ale tak nějak "normálně" (dalo se to rozdýchat). O nástřihu jsem nevěděla (u prvního) a o potrhání (u druhého) také ne. Ale to šití bylo setsakramentsky cítit, hlavně u druhého, ale možná to bylo tím, že jsem musela na doktorku čekat a byla jsem dost pohmožděná a ta prodleva, když už jsem chtěla prostě mít s miminkem klid... a do toho lékařka, že mě jde zkontrolovat a pak že mě musí zašít, no nic moc (u prvního byla taky prodleva, ale kratší). Ale těžko říct, jestli to bylo tím nebo ne. Každopádně vydržet se to dá a i když mě sešili podruhé špatně, tak mě to od dalších dětí neodradí, jakákoliv taková drobná bolestivá komplikace je prostě dítětem bohatě vykompenzována 🙂. A určitě dýchání a psychika dělají hodně. Někde jsem i četla, že ta bolest pomáhá uvolňovat do krve endorfiny a ty pak jdou přes placentu i miminku a pomáhají mu taky ten porod dobře zvládnout. Nevím, jestli je to pravda, ale když se na to člověk takhle podívá, tak mu to třeba ta bolest taky přijde snesitelnější a smysluplnější 🙂...

lucisekkk1
26. dub 2014

Holky, a vy jste nedostaly těsně před nástřihem lokálku, že by jste měly ten nástřih snad cejtit ??? To já teda jo a nikdo se mě ani neptal, jestli chci- nebo nechci. Každopádně, právě kvůli ní jsem si pak nemohla 3 tejdny na tu půlku normálně sednout 😀.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru