Bolí porod hodně?

heduskak
22. lis 2013

Ahoj holky,plánujeme s přítelem miminko, ale děsně se bojím porodu, ale nejvíc toho nastříhnutí a šití... Bolí porod hodně? Nebo je to tak rychlé že tu bolest ani nezaregistruju. 😒

aninousek
22. lis 2013

Ahoj nevím jak koho ,ale mě to nebolelo vůbec jsem to nepocítila jen si hned nesedneš 😉

heduskak
autor
22. lis 2013

tak to mi ani nevadí 🙂 mě jde spíše o tu bolest 🙂 jsem hroznej cíta :D

arrowka
22. lis 2013

Zaregistruješ. 😀 Porod bolí každého, někoho hodně, někoho málo, vnímání bolesti je hodně individuální. Nástřih je většinou štípnutí (pokud si ho vůbec všimneš) a šití je nepříjemné, ale nic hrozného. Historky o tom, jak je šití horší než celý porod, nečti. 🙂

aninousek
22. lis 2013

já se taky bála rodila jsem dříve než jsem čekala ještě večer před porodem jsem se ptala manžela zda už se mám začít bát řekl ne ještě je čas a druhý den odpoledne byl na světě jsem taky cíta

dlabinecka
22. lis 2013

TAk já nástřih vůbec nepostřehla. šití bylo nepříjemné, ale v návalu hormonů jsem byla tak sjetá, že jsem to vnímala jen hodně vzdáleně...

blahova_andrea
22. lis 2013

já myslím, že na toto odpověď nenajdeš. tedy spíš...100 žen 100 odpovědí. každá to máme jinak. jiný průběh, jinak jsme stavěné, máme jinak velké děti, jiný práh bolesti atd. dokonce žena, která rodila 3x ti klidně řekne, že každý porod byl úplně jiný. na tohle vůbec nemysli. nemá cenu řešit detaily porodu jiných, to tě může jen rozhodit anebo naopak mylně vnutit představu, že ty budeš mít ten dokonalý a bezbolestný. co ti ale řeknou všechny ženy je: že ta bolest za ten výsledek prostě stála!!! jsme na ni od přírody vybavené, každá to nějak zvládne i ty stavy po porodu, medicína je taky pokročilá...neřeš co by kdyby...užívej života a pak se hlavně budeš těšit až toho drobečka budeš moct vidět a obejmout 😉 vše ostatní jde v tu chvíli nějak stranou. i to příroda zařídila dobře. hormony jsou neskuteční pomocníci 😉

heduskak
autor
22. lis 2013

určitě ta bolest bude za ten výsledek stát 🙂 každá z nás si to musí aspoň jednou za život prožít 🙂 hlavně přítel mi řekl že pujde semnou tak mi bude oporou 🙂 ale ten porod zvládnu protože to štěstíčko mi za to stojí 🙂 zatím je to jen v budoucnu 🙂 zatím se jen domlouváme kdy přestanu brát prášky a pak se uvidí za jak dlouho se nám to povede 😀
jinak vám moc děkuji za rady 🙂

laurital
22. lis 2013

Bolí to jak kráva 😀, ale třeba nástřih hráze nebo šití jsem necítila.Endorfiny jsou mocné, já jsem po prvním porodu přísahala, že se raději vzdám doživotně sexu, než to podruhé zažít a neuplynulo ani šestinedělí a klidně bych šla do dalšího a matka Tereza byla proti mému nadšení jen slabý odvar.Nemám ráda klišé, ale tomu pocitu, když přivedeš dítě na svět, se fakt NIC nevyrovná.V ten moment máš pocit, že ti patří celý svět.

radulka57
22. lis 2013

@heduskak Mě porod čeká prakticky za chvilku, těším se od začátku a ještě sem se nezačla bát. A to jsem si četla hodně článků kde popisovali jak je to šílená bolest. Já se té bolesti vůbec nebojím a podotýkám že se bojím u zubařky každého vrtání! Ten chtíč mít miminko je o tolik silnější, jednoduše se těším a nestresuju se tím vůbec. Asi si budu v tu chvíli říkat, že ta bolest k tomu patří a přejde!!!

blahova_andrea
22. lis 2013

@heduskak tak vidíš. tak neřeš bolest. užívej si klidu a svobody dokud máma nejsi. v klidu si řešte prášky, choďte mezi lidi, utrácejte za sebe...na řešení toho zbytku budeš mít pak spoustu času a není od věci některé věci neřešit vůbec 😉 dneska se všechno hodně přehání.

nellisek
22. lis 2013

jasně že to bolí, a kdo říká že ne tak kecá. Už při pohledu kudy to jde ven tak to přeci bolet musí. Když si vzpomenu na svůj porod, bolelo to ale představa že to vydržím a budu mít u sebe ten malej uzlíček mi dávala sílu. Vše se dá vydržet. Když si vzpomenu že sem ani nástřih necítila tak sem teda musela mít bolesti. Už to sou 4roky a vůbec nevzpomínám na porod zle i když sem ho měla těžký. Tak pokud touha po miminku je větší, tak už ta bolest několik hodin je prd. A pak se budete radovat z mrňouska.

anetka1701
22. lis 2013

Já se porodu bála šíleně... ještě ke konci těhotenství mně chytali záchvaty paniky a hrůzy z porodu... ALE!! Ke konci těhotenství je už ženský tak blbě, všechno jí bolí, v jednom kuse chodí čůrat, skoro se nezvedne z postele, nepohne se... Pálí žáha, je tak nepohodlně... že by udělala VSECHNO proto, aby porodila :oD Mně kdyby někdo řekl, že mi malou teďka hned vyndá, ale rozřízne mně kvůli tomu celej podvozek až na stehno, bez mrknutí souhlasím :oD :oD

Jinak hodně pomáhá cvičit s epinem - něco si tu o tom určitě můžeš najít. To je prychická pomoc úplně neskutečná - díky němu jsem se porodu fakt prakticky vůbec nebála :o)

lenkazdenek
22. lis 2013

Ano porod bolí,ale dá se to přežít,já jsem taky cíťa,když si zarazím třísku tak bych si jí tam radši nechala ,než jí vyšťourala jehlou 😉 a zvládla jsem to a teď mě to čeká znovu ,možná to bude znít jako klišé,ale ten pocit toho držet u sebe miminko ti vše vynahradí,věř mi,já si za pár dní ani nevzpoměla jak to bolelo ,nástřih ,šití jsem vůbec nevnímala 🙂

betelgeuzz
22. lis 2013

@heduskak no bolí 🙂 Ale příroda to tak dobře zařídila, že na konci těhotenství se na něho budeš těšit 😅 A dokonce pak i chtít další dítě 🙂 Já třeba brala porod jako sportovní výkon, když vidím např. běžce při maratonu, tak na konci vypadají, že každou chvíli zkolabují a stejně jdou za chvíli na další závod. Prostě ta bolest za to stojí. A když se na porod dobře připravíš, třeba absolvuješ předporodní kurz, kde ti poradí nějaké úlevové techniky, tak to bude ještě lepší. A nástřih jsem necítila, ani šití, ale bolelo to potom, při sezení. Při druhém porodu jsem byla bez nástřihu a komfort byl nesrovnatelný. Takže doporučuji udělat vše pro to, aby ses nástřihu vyhla, např. dělat masáž hráze, používat epino a vybrat si porodnici, kde ti dají vybrat porodní polohu a nestříhají automaticky každou rodičku.

mm_mm
22. lis 2013

@heduskak Nesmíš si jet do porodnice pro bolest, ale pro miminko. Mám za sebou dva porody. Po prvním jsem už na sále říkala, že za čokoládu kdykoliv znova, po druhým jsem to říkala až druhej den. 🙂
Jsem taky šílená cíťa, bolí mě, i když mi berou krev. A dala jsem to. Tak to dáš taky.

nadja73
22. lis 2013

@heduskak no, nebudem si nalhavat. boli to jako svina 😎 ale vis, ze uz se s tim stejne neda nic delat, tu bolest vydrzis, protoze ven musi 🙂 ja pri tom na nic nemyslela, byla jsem zpitomela a tak to asi ma byt, soustredis se jen na to, abys to uz mela za sebou. pak dostanes do ruky miminko a je to pryc. neboj, ja si rikala, ze kdyz to vydrzelo tolik zenskych, vydrzim to taky a vydrzela, 2x 🙂

kotito
22. lis 2013

Je to taková zvláštní bolest 🙂 neznáš ji a tím jak se těšíš na mimčo jde krásně zvládnout. A nástřih a šití? Já to měla bez umrtvení protože mám alergii na mesocain a řeknu ti, že cítíš akorát že se tam něco děje. Jsem zašitá až ke konečníku a problém se sezením jsem neměla vůbec žádný.
Každopádně hned v den porodu jsem věděla, že přibudou dcerce i sourozenci 🙂
Nikdy jsem necítila to co při porodu. Jsem divná, ale hrozně mě bavil. Byla jsem tak nadšená, že už to bude, že mi pak bylo líto, že už to skončilo 😀 🤐
Musíš se prostě těšit, a třeba přemýšlet jak bude miminko vypadat 🙂
Určitě to zvládneš 😉

lucajdak
22. lis 2013

@heduskak zdravim, mam za sebou dva a uprimne, ja jsem tak strasne chtela byt tehotna, ze nad timhle jsem ani nepremyslela. Ono to tak nejak vyplyne ze situace. Prozivala jsemkazdy tyden, kazdou chvili co jsem citila pohyby, pak me mesic pred porodem prdla voda a na porod jako takovy jsem nemyslela. V hlave se me honily myslenky, ze do 24 hodin budu mit v ruce maly klubicko, ze budu maminka a ze vlastne ani nevim jaka budu mama. Tak moc jsem se tesila, v tom poslednim mesici uplne, protoze uz me bolely zada a vlastne vsechno, ze uz jsem to chtela mit za sebou. Porod me moc nebolel, mela jsem to rychly, za dve hodiny se vsim vsudy 🙂
Druhy byl cisarem o dva mesice driv ale vzdycky to jsou radostny chvile... A ted kdyz uz jsou kluci vetsi, tak si to uzivam. U Peti jsem se nejvic pobavila obdobim "proc" a ted kdyz mi odporuje a ma vlastni nazor, nebo kdyz dokaze dat najevo emoce a empatie. Ondrasek je zase uplne jiny. Je hodnejsi, klidnejsi a je mu vsechno"sumak"😀
Poradim snad jen to, ze neni potreba nad tim premyslet dopredu, napred si uzivej to ze budes tehotna a jak to mimi v tobe roste a kope a pak jak to prijde, budes rada az z tebe vyleze ven 😀

cacenka_d
22. lis 2013

@heduskak Asi bolel, za dva dny to nevis nebo jako tusis vis, ze to bylo hrozny a vsechno, ale nevis 🙂 Porodni sestra mi rikala, ze to je prirozena reakce zenskyho mozku 😀 Nastrih jsem necitila vubec, siti pak jako jo, ale takova proste jen tupa bolest, zadny dramo. Ven prece musi tak to neres, prezili to i jiny, ja se treba uz ted tesim na porod, me to tehotenstvi tolik nebere, vsude se zadejchavam apod.

tyf
22. lis 2013

Porod byl můj největší zážitek v životě. Nástřih jsem vůbec necítila a šití píchalo, ale to už jsem byla v jiném světě, šťastná a zfetovaná hormonama, jak už někdo psal 🙂 Bohužel jsem pak měla s nástřihem velké problémy, rupla mi céva a celé šití, musela jsem v noci na pohotovost a přešívali mě zaživa znova, protože pod narkózu jsem se bála. Nebylo to nic moc, ale ani na okamžik mě nenapadlo, že bych už nikdy nechtěla rodit.

zelvik
22. lis 2013

Bolí nebolí. Já měla porod vyvolávaný, takže bolelo to 18 hodin - křeče. Samotný porod trval přes hodinu a to možná bolelo - dneska fakt nevím. Rozhodně jsem to po těch 18 hodinách, kdy jsem se neotvírala a nic se nedělo, brala jako probuzení a akci, že konečně UŽ. Pookřála jsem a opřela se do toho. U nástřihu jsme jen kvikla Au a tlačila dál. Při šití jsem telefonovala mamce, že je babičkou🙂
Jestli to bolelo, při pohledu na toho drobka byla veškerá bolest zapomenuta. Ale hlavně já to říkám tak, že pak vůbec nevíš, JAK to bolelo. Třeba když ti teď někdo řekne, že si rozbil koleno, nebo mu trhali zub, řekneš Auuu, protože si tu bolest umíš vybavit a představit. Ale když si chci teď vybavit tu bolest porodu - nejde mi to. Můžu říct, že to nějak bolelo, ale nejsem schopna si tu bolest vybavit a jakoby ji prožít (jako třeba představu toho rozbitého kolene) - a tak to má být - takhle to příroda zařídila.

bonavoxa
22. lis 2013

Tak já myslela, že to nebude tak hrozné, když to všechny zvládly, že se budu těšit na miminko,...ale skutečnost mne překvapila. A to cíťa nejsem. Měla jsme rozseknutou nohu, zlomený malíček, bolestivou menstruaci..a to jsme ani nevnímala, tak soudíc, že porod, pche....V reálu hormony nepomohly, ječela jsem jak v americkém filmu, že už nikdy. Nikdy, nikdy, nikdy! Svíjela jsem se na zemi, krvácela, chtěla skočit z okna..jen ať to proboha přestane. A samotná vypuzovací fáze, nakonec jsem zatlačila, skoro jsem upadala do mdlob, nitro se mi rozervalo, cítila jsem jak vybuchuju, jak mi vyrvávají vnitřnosti. Ale pak až byla malá venku, tak přišla uleva temeř okamžite. Už bych si to pomalu vyzkoušela i podruhé :D

laurital
22. lis 2013

@bonavoxa Já jsem napoprvé prosila muže, ať mě vyhodí z okna, jak to bylo hrozné.Dnes to vidím spíše tak, že ta bolest byla překvapující, něco, co jsem nečekala.Odměna ale byla sladká 😉

bonavoxa
22. lis 2013

@laurital To je právě to. že každá něco čekáme. Jenže to je opravu nepopsatelná bolest. nedá se to k ničemu porovnat. Nebylo to ani jako menstruace, ani jako křeč...ale bylo to ohromující, silné. A nepomáhalo nic. Několik hodin kontrakce po dvou minutách...už jsem jen nahá visela na balonu ve sprše a bylo mi všechno jedno. Málem mi ani nepíchli epidurál. nedokázala jsme usedět rovně. Pak to stále bolelo, jen jsme celá byla utlumená.

maciik
22. lis 2013

Bolelo to hrozně, na to si vzpomínám, ale těším se na to znovu 🙂 Nástřih ani šití jsem vůbec necítila, měla jsem tak strašné křížové bolesti, že tohle bylo nic 😀 A neboj, chvilku to třeba bude bolet, ale za pár dnů zapomeneš a to, co po bolesti zůstane, za to opravdu stojí 😉

kacikaci
22. lis 2013

První porod mě bolel neskutečně, myslela jsem, že to nezvládnu, že umřu bolestí, a to jsem byla totálně zfetovaná - epidural, injekce proti bolesti, apod...Moje tělo to zvládlo, moje mysl vůbec - nechala jsem se totiž ošálit řečma o tom, jak je porod bolestivý, jak strááášně při tom rodička trpí, kontrakce = bolest, všechno jen o bolesti, v průběhu druhého těhu jsem si řekla, že se nenechám těmito řečmi dál strhávat a začala se na porod těši, na to, že u sebe budu mít dvě krásná miminka (čekala jsem dvojčátka) na to, že to všechno zvládnu, začala jsem víc naslouchat svému tělu..a ejhle! ono to vyšlo porodila jsem bez jakéhokoli oblbováku, jen jsem rpostě poslouchala, co mi tělo říkalo, uvolnila se a nechala ho dělat jeho práci..můj druhý porod byl super! ano, když první mimčo lezlo ven jakože ten úplný závěr, tak to bolelo, pobavila jsem porodní asistentky i lékařky nadávkami ty vole, apod 😀 , ale dalo se to zvládnout, tělo vyplaví tolik hormonů, prostě je to tak zařízené, ale, musí tomu člověk věřit.. 😉

edeltraut
22. lis 2013

Bolí 😀, ale vzhledem k tomu, že po třech dlouhých porodech bych klidně rodila znovu, tak to nebude tak strašný 😀. Těžko snáším bolest, ale vydržet se to dá 😉. Ani u jednoho porodu jsem neměla tišící prostředky a přesto jsem to dala 😀.
Říkám, že když jsem porodila já, tak porodí každá 😀

novynka
22. lis 2013

ještě jsem nerodila, ale mám 4 dny do termínu, a jak tu některé holky říkají, v tom posledním měsíci už jsi fyzicky tak vyřízená, všechno tě bolí, sotva dýcháš, že se nakonec těšíš, aby už to přišlo 🙂 a samotný porod beru jako fakt, že to tak má být, dítě se jinak na svět nedostane a každá si tím musíme projít... taky jsem cíťa, nesnáším krev, bojím se šití i nástřihu, ale věřím, že v tu chvíli budu někde úplně mimo ;) a co můžu poradit, že dost napomůže tomu "těšení" se na porod - nenechte si říct pohlaví ;) my jsme celé těhotenství tak napnutý, kdo ve mě bydlí, že odpočítáváme dny zbývající do onoho dne D ;)

laurital
22. lis 2013

@edeltraut Amen sestro 😀

laurital
22. lis 2013

Já bych ještě dodala, že každý má i různé vnímání druhu bolesti, ne jen práh.Já třeba přežila tahání nervu u zubu a porod bez analgetik, ale každý měsíc je pro mě krizový první den menstruace, kdy se láduji analgetiky, ležím a jsem nepoužitelná.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru