Bolí víc kontrakce nebo samotné tlačení (porod)?

ewicka89
8. čer 2011

Ahoj holky,mam strach z porodu.strasne spatne snasim bolest a tak bych jen chtela vedet jestli jsou vice bolestive kontrakce nebo vytlacovani miminka. A mate nekdo zkusenost s epiduralem? Citite bolest nebo jen tlak? Mozna to jsou hloupe otazky ale jen bych chtela vedet co me ceka. Moc dekuji za odpoved. 🙂

alena36
9. čer 2011

mě teda víc bolely kontrakce, tlačení jsem moc nevnímala a moc to ani nebolelo, u kontrakcí pomůže trochu to dýchání, ale ne vždy a u tlačení není dobrý moc křičet, lepší je jakoby zadržet dech a tlačit co to de, alespoň u mě to tak fungovalo. Ale každý je jiný, co platí pro jednoho, nemusí platit pro druhého. A každá mamina to přežije 🙂 🙂 🙂

kosac
9. čer 2011

Tak kontrakce rozhodne moc prijemne nebyly a pri tlaceni to slo uz rychle a pak se dostavila krasna uleva,ale neboj,urcite ti tam reknou,jak mas dychat a kdy tlacit a hlavne,kazda to zvladla,tak ty urcite taky a na tu bolest se pak rychle zapomina,ja uz si to ted vlastne neumim ani poradne vybavit,nejvic si ted pamatuju ten pocit stesti potom 😉

ladybugie
9. čer 2011

souhlasím s holkama, porod je strašně moc o psychice. já se na něj kupodivu strašně těšila 🙂 A pomohlo to. Během půl hodiny jsem se otevřela na 7cm!!! Bolely mě víc kontrakce, byla jsem hodně ve sprše a na balonu a pak jsem si na lůžku našla vhodnou polohu, která mi vyhovovala, takže se to dalo snést. PA mi dala nejprve nějaký čípek a pak dvě injekce na bolest. Samotné tlačení miminka jsem necítila vůbec. Tlak na konečník je jako když se ti chce na velkou, nebolí to. Na Mělníku dělají automaticky nástřih, takže to dole opíchají. Necítila jsem ani ty injekce. Vlastně jsem ani nevěděla, že je malá už venku 🙂 A potom? Pocit absolutního štěstí, radosti a úlevy 🙂

petule246
9. čer 2011

tak jako jedna z malá musím napsat, že mne víc bolelo tlačení. Asi proto, že jsem měla oba porody opravdu bleskové (1. porod hodinu a půl, druhý 40 minut) tak jsem si kontrakce prostě nestihla "vyžrat" a prcky bylo potřeba "protlačit" ven. A holky z mého okolí, co si nechaly dát epidurál byly fakt nadšený, že prý se s ním dá u kontrakcí i spát - ale vlastní zkušenost nemám, tak nevím.

marrei
9. čer 2011

Pro mě byly horší kontrakce, když jsem je musela prodýchávat... Tlačení už bylo v pohodě, asi proto, že už proti té bolesti nějak vědomě bojuješ tím, že zatínáš svaly a tlačíš... 🙂

keila
9. čer 2011

Jednoznačně kontrakce. Tlačením už můžeš dát průchod té bolesti, to už je "pohádka".

marcinek
9. čer 2011

miminko ale tlacis pri tech nejvyssich kontrakcich, takze nelze objektivne posoudit, zda tlaceni nebo kontrakce, protoze ty jsou porad v urcitych intervalech. Ja epidural mela, ale jen na 50% asi na hodinku, aby se mi nezastavil porod, tak mi ho nedali naplno, Citila jsem slabe kontrakce nebo spis silnejsi menstruacni bolesti.

irriss
9. čer 2011

Ja bych rekla, ze boli nejvic "zaver" 😉
Ale:
Jelikoz kazdy konec ma i svuj zacatek..vsechno preboli okamzite...

Vubec nepremyslej o bolesti, protoze zadna nezustane, zustane jen radost!
Strach je spatny spolecnik pri cestach za zaverem a muze zkazit i krasny zacatek! 😉

p.s. Ja jsem nemela zadne bolesti, mam snizenou hladinu bolestivosti, - take jsem se bala a strach po cele mesice me bolel vic nez samotny porod..

johnatanka
9. čer 2011

Poslední dny před porodem se na ty kontrakce budeš i těšit a budeš čekat, kdy už to přijde, konec není nic příjemnýho a ještě když máš termín v srpnu, jestli budou vedra, tak to na neložení se do nějakýho bazénu 😉
Hlavně ty noce ve vedrech a to jsem rodila až koncem října a bylo to vopruz. Kontrakce mně určitě bolely více, při kontrakci vlastně tlačíš, takže rozhodně kontrakce jsou horší, na epidurál jsem byla taky připravená, ale u prvního porodu jsem byla hrdinka a jela s nadšením do porodnice, že už je to tady, hurááá, pak když mi nastaly ty nejhorší kontrakce, tak jsem se mlátila do hlavy, jak jsem se na tohle mohla těšit a myslela si, že tohle prostě nedám, po porodu jsem byla opět v šoku z kojení a hojení se ran a všeho, tím jsem zjistila, že porodem vlastně všechno začlo a že to nebylo zdaleka to nejhorší (nějaký cévkování, cccc,), ještě po 2letech po porodu mi vstávaly chlupy na ruce při zmínce o porodu, ale druhý porod byl o dooooost krásnější a moooc jsem si ho užila, malou mi hned přiložili, byl to rychlý a krásný porod, takže není každý stejný a druhý den po porodu bych byla schopná jít rodit znovu, podruhý jsem si to fakt užila z toho mateřskýho hlediska. Určitě máš strach z toho neznámého, co bude a jak to zvládneš, ale to má snad každá ženská, každý ti může říkat, jaký to bylo, ale tohle se prostě může zažít, ten ráj po porodu, ta euforie je nezapomenutelná (hormony 😵 ), přeji krásný a rychlý porod 😉

ivkaj
9. čer 2011

Ahoj, přiznám se že jsem docela bolestínek a při představě že (podle některých) bolí kontrakce víc než menstruační bolest mi nebylo moc hej. Tak jsem pořád čekala kdy už "ta" bolest začne a ono pořád nic. Bylo to jen nepřijemné, neměla jsem pravidelné kontrakce a tak kdyby mi nepraskala voda nevím jestli by sme to do porodnice vůbec stihli 😵 Ani tlačení není žádná hrůza, aspoň u mě příroda zafungovala tak, že mi mozek přepnul na úplně jiné vnímání. Za sebe můžu říct, že to byl jeden z nejúžasnějších zážitků.
Teď mě čeká trhání osmičky a toho se bojím víc než dalšího porodu 😅

bertica.h
9. čer 2011

pre mna predýchavajuce kontrakcie.ten konec už vieš,že je relat.krátky a si v cieli..

ivett
9. čer 2011

já bych řekla, že nejde říct, co bolí víc, kontrakce jsou dřív, takže začnou bolet ty a až tlačíš, tak už tlačíš v bolestech, které už ale stejně nevíš, jestli jsou z kontrakcí nebo tlačení...

vůbec bych se ale tímhle nezabývala, zbytečně budeš vystresovaná a budeš čekat jaké to bude...nejde si to představit, protože každý má tu bolest postavenou jinak a ve finále můžeš mít lehké kontrakce a porodit během 20 minut ani nevíš jak a budeš se už teď zbytečně stresovat...

vyprdni se na to, prcek ven musí tak jak tak, neovlivníš to, zlvádly jsme to všechny, ty to zvládneš taky a i když to bolet bude (co si budeme nalhávat), tak se nepiď po tom jak moc, protože ti to dopředu nikdo neřekne, rodit bude TY a věř mi, že pak řešíš spoustu jiných věcí, ale jednorázovou bolest, co u porodu je, zapomeneš hned...

amallie
9. čer 2011

Obojr bolelo jak cert a oboje jsem stastne prezila 😉 Taky prezijes

denousek
9. čer 2011

kontrakce bolí víc,tlačení je úleva 🙂

lucy222
9. čer 2011

Já šla do těhu s tím, že budu mít pohodové těhu, rychlý a v poho porod a hodné dítko...vše se splnilo na 100%, takže je to opravdu v přístupu. 😉
K Tvé otázce - mně víc bolely kontra, ale upřímně - čekala jsem kdy konečně přijde "ta hrůza co všichni říkají" a ono nic...bolelo to, ale tak nějak v rámci mezí. A tlačení? To mně nebolelo vůbec, malá byla venku během minutky - byl to fakt fofr. Tak hodně štěstí 😉

luciebx
9. čer 2011

jj kontakce boli vic.. to tlaceni se v te bolesti od kontakci uplne ztrati.. ale je fakt ze ja se na porod tesila.. uz sem se nemohla dockat mit mimiska u sebe .. takze jakoby to bolelo ale ja se furt tesila a tesila at uz je malej venku.. ono hodne pomaha psychika.. takze jestli jdes rodit vynervovana z toho ze mas strach z bolesti tak to bude jeste horsi.. proste bud v klidu.. timhle si prosla miliarda zenskych a jeste projde.. a kdyby to bylo tak sileny jak si kazda prvorodicka prectavuje tak by zensky nemeli vic jak jedno dite.. ja mela porod pohoda.. rodila sem do vody coz taky je hodne velka relaxace a uvolneni a voda sama o sobe ti pomaha jen kdyz mas treba bolavy zada tak si jdes dat vanu ne? takze ve vode to vrele doporucuji.. nebo sprchu.. takze neboj. .vse bude dobry.. od toho tam jsou mudry kdyby se neco delo poradi.. ja se nejvic v prubehu tehu bala toho.. ze pri porodu mi nekdo bude pichat tu silenou jehlu do zad.(epidural) tohle byla asi moje nejvetsi panicka hruza 😀 😀 nakonec to dobre dopadlo

beponka
9. čer 2011

víc bolí kontrakce. vytlačování taky není nic příjemného, ale je to cílová rovinka 😀

antarres
9. čer 2011

kontrakce bolí víc, ale když dobře dejcháš, tak se to dá zvládnout 🙂

lena27
9. čer 2011

určitě bolí víc kontrakce, na tlačení si ani nepamatuji

lenlut
9. čer 2011

tak mě při prvním porodu bolelo samotné tlačení víc.Přiznám se že u toho jsme řvala jak tur 😀 ten šílený tlak mě šíleně překvapil,navíc dcera byla skoro 4kg a měla velkou hlavu(po tatínkovi)do dneška má větší obvod než já 😅
druhý a 3 porod už bolel víc v kontra,samotné tlačení už bylo v poho 🙂 nejepší byl ale teda 3 porod,sice byl teda nejbolestivější,ale samotné tlačení bylo super,malá vykloouzla skoro sama,ani jsme moc netlačila.PO prvních skoro 4 kg dětech(3,85 a 3,90kg) ona fakt sokor jen vyklouzla,měla jen 3,25,takže i proto to šlo skoro samo 🙂

micanek
9. čer 2011

Jo tak já kontrakce brala jako bolest břicha při průjmu 😀... no a pak těch 14 minut tlačení krapet bolelo ....já nadávám jen na šití 😀

lu777
9. čer 2011

podle mě kontrakce, hlavně tam člověk neví jak dlouho to ještě bude trvat... když už tlačíš tak je to taky maso, ale aspoň to člověka motivuje, že už to bude 😉
u kontra je blbý, že bolet to může i dost ale ještě to automaticky neznamená, že se člověk otvírá 😝

jinak dýchání u kontrakcí je sice dobrá pomůcka, ale třeba já měla u prvního porodu kontra i do stehen a to byla nejhorší část 😖 s tím se nedalo dělat nic, natož prodýchávat...
druhej porod byl úplně jinej... je fakt dost rozdíl mít kontra jen do břicha a nebo do břicha, zad a stehen...
takže taky už chápu, že někdo tvrdí, že porod je skoro brnkačka...

jinak moc doporučuju přístroj Epi-no 😉 😉 měla jsem si ho pořídit už k prvnímu porodu, byla to výborná příprava, jak psychická, tak fyzická

scai
9. čer 2011

Jednoznačně kontrakce. Při tlačení jsem už cítila jen obr tlak. Ale kontrakce jakoby najednou žádné nebyly, prostě bolest zmizla nebo jsem jí vůbec najednou nevnímala. Ale teda až u tlačení jsem si poprvé zařvala (když lezla malá přes hráz). Ale nebylo to bolestí, spíš tím tlakem a to jsem si potřebovala ulevit a hrozně mi ten výkřik pomohl. pokud by ho ale slyšel někdo neznalý, zdálo by se, že hrozně trpím.Ale nebylo to tak... bylo to jak třeba když oštěpar hodí oštěp. Taky u toho řve a nebolí ho to 😀 😀

mailli
9. čer 2011

Bolí jen kontrakce, jak se miminko posunuje níž a cesty se otvírají. A od začátku to (alespoň u mne) nebylo nic hrozného, postupem času zintenzivněly. Když ti potom dovolí tlačit, tak tu bolest přetlačíš 😉 Je to neuvěřitelné - sama jsem to na kurzu PA nevěřila - ale fakt to tak funguje. Prostě jakmile jsem měla dovoleno tlačit, nechtěla jsem dělat nic jiného 😀 Ale je pravda, že každá nastávající maminka to vnímá jinak, každá snáší bolest jinak. Ale hlavní je být co nejvíc v pohodě!

miarosa
9. čer 2011

Ahoj, nechci tě strašit, rodila sem 32 hodin, kontrakce na začátku pohoda, druhý den to už sem brečela a když už to začalo víc bolet tak sem myslela ře rodim, ale přišlo to až za 12 hodin, každý to má jinak, neboj si ničeho ta bolest se dá vydržet a to říkám já třasořitka, co nic nevydrží a samotné tlačení už nebylo nic. Osobně si myslím že ten porod je pohodička proti tomu co příjde pak. nespíš nejíš, jen kojíš a přebaluješ 😀 vážně se neboj, matka příroda to zařídila tak že přežijem všechno. držím palečky 🙂

andy82
10. čer 2011

Já jsem měla porod vyvolávaný, podle mě jsou mnohem horší kontrakce, porod není bolest, pro mě to byl takový tlak, že jsem myslela, že mi "praskne" hlava, ale o bolesti se opravdu mluvit nedá, jde jen o to, aby to ženská udýchala, musíš se pořádně nadechnout, zadržet dech a tlačit co to jde, jinak se dítě pořád "vrací" zpátky
na kontrakce jsem měla 2x injekci epidurálu, pak když mi přestal účinkovat, tak už jsem začala rodit, kontrakce jsem si tedy užila asi hodinu a půl a opravdu stačilo
já jsem se taky strašně bála rodit, ale během těhotenství jsem přestala a už na porodním sále jsem říkala, že určitě příjdu znovu - dodnes si sama nesundám náplast, jsem opravdu měkota, co se týče bolesti, ale tohle prostě opravdu zapomeneš

lidiab
10. čer 2011

Kontrakce. To tlaceni me kupodivu moc nebolelo, asi uz kvuli adrenalinu a navic jsem nemela cas na bolest myslet protoze jsem musela mezi kontrakcemi sebrat silu na to tlaceni. Jeste tri dny na to jsem mela cervene fleky v obliceji - popraskane cevky 😀 Asi to takhle ma kazda maminka
Ja jsem ale mela hodne rychly porod. Mela jsem ho vyvolany a slabe, nepravidelne kontrakce jsem mela asi 9 hodin, ale bylo to v pohode, chodila jsem, jedla, byla s manzou na prochazce v parciku kolem nemocnice, dokonce jsem i par hodin spala. Pak mi praskla voda a zacaly ty opravdove kontrakce po dvou minutach. Co si budem nalhavat...boli to 🙂 Ale da se to. Ja jsem to mela bez epiduralu, nestihl se, a prezila jsem 🙂 Musis myslet na ten vysledek! Hodne stesti 😉

kovik
10. čer 2011

mám za sebou dva porody.
U prvního nakonec vyvolávaný, sice jsem celou noc měla kontrakce, ale u mě jako silná menstruační bolest. Ráno jsem dostala epidurál a byla to slast, jen tlaky na konečník. Ale za to tlačení a jak šel malí ven, mě dost překvapila, až jsem si zařvala. 🙂
A druhý porod cca 6 hodin, vydýchala jsem to doma. Šlo to , ale poslední 1,5 v porodnici au , na nějáké léky bylo pozdě. Ale o tlačení ani nevím, byla to rychlost a neskutečná úleva, přešlo to jako když utne.

Myslím že obavu má každá, ale pak to příjde a na nějaký strach není ani pomyšlení.

martaska78
10. čer 2011

U obou byly nejhorší ty kontrakce těsně před porodem cca 30 min, ale potom to tlačení mi přišlo v poho. Hlavně už víš, že už to bude za tebou 😅 , ale každý to má jinak. Já rodila první od prvních mírných kontrakcí16 hodin a druhé 14 hodin a kamarádka se vším všudy 2 hodky, třeba budeš ten případ 🙂

verunka8
10. čer 2011

nejhorší byly kontrakce, to jsem myslela že nevydržím, dali mi epidurál, ten mi zabral jen 4 hodky ale aspon jsem nabrala síly, tlačení v poho nebolelo. Rodila jsem 14 hodin.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru