Bolí víc kontrakce nebo samotné tlačení (porod)?

ewicka89
8. čer 2011

Ahoj holky,mam strach z porodu.strasne spatne snasim bolest a tak bych jen chtela vedet jestli jsou vice bolestive kontrakce nebo vytlacovani miminka. A mate nekdo zkusenost s epiduralem? Citite bolest nebo jen tlak? Mozna to jsou hloupe otazky ale jen bych chtela vedet co me ceka. Moc dekuji za odpoved. 🙂

aabbccc
10. čer 2011

kontrakce jsou nejhorší, vytlačování nic není, jen už jsi vyčerpaná z kontrakcí a je to namáhavé.....Když už jdeš tlačit, tak je hned po všem.....takže po 3 dětech říkám KONTRAKCE. 😝

veronikaka
10. čer 2011

Rodila jsem 17 hodin. Nejhorší byly poslední 4 hodiny. Samotný porod byl brnkačka oproti kontrakcím (na 3.zatlačení byla malá na světě). Ničeho se neboj. Budeš mít velkou podporu od porodních asistentek a třeba i od partnera. Porod se popsat nedá, to se musí zažít 😀 😀 😀 . Myslíš si, že kdyby to bylo tak strašný, že by ženský plánovali další děti? Nemysli na to a užívej si těhotenství.

mavanka
10. čer 2011

Horší jsou kontrakce, ale dá se to zvládnout a hlavně po narození miminka OPRAVDU NIC nebolí... mnohem horší je bolest zubu, která je bez účelu a odměny, tady Tě na konci čeká krásný dáreček 🙂 Nemá smysl se bát, proč myslíš, že většina žen do toho jde klidně znovu? Fakt to není tak strašné, jak ukazují ve filmech 🙂

andelka
10. čer 2011

Kontrakce které předcházely tlačení. Ty normální jsem moc nevnímala. Teprve asi 40 minut před samotným vytlačením prcka začaly ty drsné. Nejhorší bylo, že jsem v nich už měla potřebu tlačit a nedalo se to ovlivnit. Takže ta kombinace byla nejhorší. Samotné tlačení už bylo OK, to už člověk ví, že bude brzy po všem a spočne si 🙂 Malej byl na jednu kontrakci a tři zatlačení celej venku.

hathor86
10. čer 2011

Hele, porod je tak uzasna vec, ze nemas ani cas premyslet, jestli te neco boli nebo ne... po kazde kontrakci budes nabirat dech na tu dalsi, a nebudes premyslet jak moc bolela ta predchozi... stupnuji se, ale bez bolesti by to nebyl proadny porod... ja lezela 11 hodin v podstate v pohode, a nakonec mi porod zmrsili a ja skoncila na cisaru. zdalo se jim, ze malo trpim a tudiz to nikam nepostupuje, kdyz mezi kontrakcema spim... nakapali kapacku OXY a bylo vymalovano, kontrakce sice zesilily, ale cesty otekly, jak se tam malej naraz navalil a bylo po porodu... takze o tlaceni me osidili a to doktorum nikdy nezapomenu... 😠 😠 😠 takze se hlavne neboj, mimi stejne nejak ven musi a jestli boli vic kontrakce nebo tlaceni je uplne jedno... az budes drzet ten svuj krasny vonavy uzlicek v naroci, stejne zapomenes, co bolelo vic a druhy den klidne pujdes rodit znovu, jen aby to stesti zazila znovu 🙂 😉

amelie001
10. čer 2011

Kontrakce,porod samotný byla brnkačka.Při kontrakcích,jsem neznala jediné slušné slovo a u porodu jsem nemyslela na nic,jen aby to snad bylo co nejdřív a bez problémů🙂)

myscha
10. čer 2011

Tak já mám pozitivní zprávu, mně nepřišel porod jako nic strašného a to jsem se ho bála, jak čert kříže. Takové nepříjemné bolesti, ale nijak hrozné. Plánovala jsem si epidurál a ani nebyl třeba a to první porod skončil kleštěma. Takže za mě -může tě to i příjemně překvapit, pokud budeš mít štěstí.
Druhý porod trval jen 2 hodiny, takže kontrakce byly o dost silnější, ale taky nic tak strašného k nepřežití, jak čtu občas na diskuzích. Spíš je asi náročné, když ty silné kontrakce trvají hodně dlouho, např. při urychlování oxytocinem nebo i přirozeně.
Pro mě byly bolestivější kontrakce, to tlačení šlo, nástřih jsem necítila, ani to, jak miminko vychází ven.

No a pak ta euforie, když to má člověk za sebou, to bylo krásné 🙂 Tak držím pěsti, ať to je hlavně rychlé a bezproblémové...

petasa
10. čer 2011

Ahoj,je samozrejme ze mas obavy z porodu,to je asi prirozene pro kazdou z nas,ja jsem se osobne ale neptala na to jestli me to bude bolet,ale na to jestli to zvladnu a jestli nijak neohrozim mimiska,jasne ze ikdyz by to tak bylo clovek s tim nic neudela,ale na salech je spousta vyskolenych doktoru a sester ktery jsou pro krizove situace studovani tak to me uklidnovala.Pro me byly kontrakce neprijemne,mam astma a prodychvat to mi delalo docela problem,samotny porod..posledni doba porodni...trvala asi jen 5 minut a to uz si ani na zadnou bolest nevzpominam.Jestli muzu radit epidural ne,myslim ze by si to zena mela prozit naplno,stejne na to za par tydnu zapomenes na ten porod.Me moc pomohlo asi od sedmeho mesice pit caj z maliniku a jist lnene seminko,hlavne pohyb samozrejmne zdravej.Myslim ze jak se tomu zenska podda a ulehne a nechava se obskakovat tak pak je stazena a jde to o to hur.Preji bezproblemovy porod a zdrave miminko

renat2
10. čer 2011

Pro mně bylo nejhorší ležení 1,5 hodiny po porodu 😀 protože se mi chtělo strašně čůrat 😀 😀 Pak jsem přemluvila PA, že fakt musím 😀 😀 😀
Hele, bolí oboje, někdo to vnímá hůř někdo míň, pro mě bylo nepříjemné čekání na kontrakci, když byla už hlavička skoro venku...Nemysli na to, já si nic nepřipouštěla, nestresovala jsem se a měla jsem úžasně rychlý a pohodový porod a myslím si, že i částečně proto, že jsem to předtím prostě neřešila.
Epidurál? Rodila jsem v porodce, kde ho nedávají, a i kdyby měli možnost, nedám si ho. Měla jsem známé a nechvalné křížové bolesti, ale vydržet se to dá!!!

lucie777
10. čer 2011

Já měla kontrakce do kyčlí, začaly o půlnoci, ráno to začalo dost bolet, v 10h dopoledne mi píchli epidurál, bez kterýho bych jinak asi vyskočila z okna, to mi pomohlo nabrat energii na tlačení, to trvalo asi 20 minut, kdy epidurál už neúčinkoval, takže víc bolí rozhodně kontrakce, tlačení je už taková perlička na závěr, kdy tě na konci čeká něco krásnýho, jakmile Karolínka vylezla, bylo mi skvěle, najednou nic nebolelo, prostě super! 😀 I když je to hnus, stojí to za to! A i když sem na porodním sále říkala, že už nikdy, že jedině císařem, tak po pár dnech sem věděla, že to naposled nebylo a dá se to vydržet, člověk na to horší hrozně rychle zapomene.. 😉

dzanes13
11. čer 2011

ahoj,nemusis sa bat,hoci ja som sa tiez bala a kazda mamicka mi hovorila ze kontrkcie sa skracuju ale ja som mala hned sup-su kazdych 5min a do porodnice som prisla uz na 7palcou otvorena a strasne som sa bala ale spomynam si nato ako keby to bolo dneska ako ma sestricka upokojila vetou ze pôrodné kontrakcie su lepsie a tak som sa nane tesila ze ked prisli tak neboli lepsie len to islo tak akosi rychlejsie 🙂 a samotné tlacenie uz ani nebudes citit to ti viem poved urcite tak sa drz.

orchidie
30. čer 2011

Kontrakce jsou asi bolestivější, aspoň já jsem to tak vnímala, protože pak v tlačení při kontrakci ta bolest jako by zanikla, nebo byla nějak nasměrovaná na to vytláčení mimča ven. Plánovala jsem si přirozený porod a ten mi taky vyšel. Na porodním boxe jsem sice hysterčila a žadonila o epi, jak to bolelo, ale protože jsem měla porodní plán a PA viděla, že jsem chtěla rodit co nejpřirozeněji, snažila se mě povzbuzovat a nechodila mě kontrolovat tak často. Tím se vlastně propásla doba na podání epi, měla jsem vanu a otevírala jsem se hodně rychle. Byl se mnou manžel a zpětně jsem vděčná za to, že mě PA tak "zanedbávala", abych epi propásla, protože se to dalo zvládnout i bez toho, ale to mi došlo až zpětně. 2.dobu porodní jsem strávila ve vaně, kde jsem se rychle otevírala a to mi moc pomáhalo, manžel mi na víc masíroval v kontrakci záda. Voda hodně pomáhá od bolestí při kontrakcích. Tlačení už pak byla úleva, ačkoliv jsem nevěděla, jak na to a kontrakce jsem měla málo efektivní. Když mi přidali na konci oxytocin, tlačilo se mi líp, i když to o to víc bolelo. Možná se mohlo klidně počkat, malá nijak nestrádala, ale já to už chtěla mít co nejrychleji za sebou. Příště bych i přes bolesti klidně ještě chvíli vydržela.
Od bolestí mi hodně pomohla voda a hlavně prodýchávání, ale musel na mě vždycky houknout manžel, abych se na začátku kontra chytla a nekřičela hystericky 😅 , křik mi způsoboval odkrvování rukou a nohou a brněly mě rty a prsty 😅
Doporučuju nic moc nečekat a nepátrat po tom, každá to má jinak, ale zvládneš to nakonec tak jako tak 😉

miskadis
25. srp 2011

Kontrakce bolí jako prase, samotnej porod byl (aspoň pro mě) opravdu úleva.

emmca2011
9. zář 2011

za mě jednoznačně kontrakce!!! ale úplně nejbolestivější pak bylo když mi dva dny po porodu zatvrdly prsa a to sem vyloženě brečela v porodnici bolestí!!!

porodu se neboj - každý to máme jinak a nesmíš tam jít s tím že to bude bolet - dá se to v pohodě zvládnout - zvládly to všechny tak ty taky!!! 😉

anakolut
9. zář 2011

Kontrakce jsou mnohem horší, tlačení už pro mě byla úleva. Šití mě nebolelo vůbec. Vůbec se neboj, kontrakce bolí, ale dají se zvládnout i bez epidurálu, já o chtěla, ale nestihli mi ho dát, a zvládla jsem to i bez něj.

klarka1
9. zář 2011

u mě kontrakce, při samotném tlačení jsem již žádnou bolest nepociťovala 😉
Vše se dá zvládnout i bez léků, epidurálu.... hlavně mít štěstí na porodní asistentku, doktora a mít u sebe milujícího manžela (partnera) 😀

terkaz
9. zář 2011

Jednoznacne kontrakce ....

blandik
9. zář 2011

Já myslím, že když na to příjde a žena začne rodit, vylučují se ji v tělě nějaké látky podobné opiátům a tak se ji daří být v podstatě v klidu, většinou je nejvíce nervözní otec 😎 Já jsem měla všechno tak nějak akokrát, kontrakce byly cítit, sprcha mi vůbec nepomáhala, nejlépe mi bylo na baloně a vadilo mi lehání a vstávání z postele při echografu a pak když začal tlak na konečník a já myslela, že dítě ze mě snad vyletí, tak to byl taky fičák, ale zase to bylo krásně vzrušení po těch kontrakcích, že konečně se už něco děje, že už jdu rodit a že už to bude. Kontrakce jsem měla asi 5 hodin a skutečný porod byl pro mě příjemná změna. Radila bych si dobře zsjitit, jak se má dýchat při porodu, to jsem nevěděla a brněla mě hlava i ruce, než mi doktorka všimla, že mám dýchat plytce jako pejsek...jinak jsem o porodu nevěděla téměř nic, tak jsem ani neřešila epidural, ani že bych se měla bát...V noci odtekla plodovka o tři týdny dříve, začali jsme shánět věci podle papíru do tašky, manžel bíly jako stěna, já v klidu s ručníkem mezi....jelikož vody jsem měla opravdu hodně...a jeli jsme.

petapete
9. zář 2011

Pro mě byly 100% nejhorší kontrakce, jednak to bylo 18hodin a ještě s tím, že jsem měla fakt silný a neotvírala se...jakmile došla fáze, kdy jsem se začala otvírat a něco se dělo, i pak samotný porod - tlačení - to už byla pohoda...ač kontrakce bolely pořád stejně při tom otvírání, tak tím, že už se něco chystalo,...daly se daleko lépe snášet...jinak myslím, že je zcela zbytečný stresovat se tím, jaký kdo měl porod a jak to bude bolet...jo - bude to bolet, ale prostě to chce brát tak, že hned po porodu opravdu o té bolesti nevíš, příroda se o to umí dobře postarat...já když jsem bezprostředně po porodu manželovi řekla, že to nebylo AŽ TAK HROZNÝ, a že určitě bude mít Lukášek sourozence, tak málem omdlel, protože myslel, že tohle znovu prožít odmítnu...A hlavně si myslím, že je nejhorší se předem stresovat, bát se a přivolávat si to, že bolesti budou děsný a nebudu je zvládat,...prostě to chce sebedůvěru a věřit tomu, že to zvládneš, příp. silou pozitivního myšlení se připravovat na pohodový, rychlý porod...Za pár dnů mě to čeká podruhé a musím říct, že zatím se pořád (i přes fakt blbý první porod) těším a jsem přesvědčená, že druhý porod prostě bude lepší a "užiju" si ho🙂

sametacek1
2. pro 2016

No taky me to ceka tak procitam, teda dnes mam termin, kazdou chvili bolest jak pri ms ale nic vic, pak to prejde 😂 no a jinak jen k tomu epiduralu, ja teda nevim treba ted rikam ze ho nechci a nakonec jeste budu prosit 😂 ale tetka si ho nechala a mesic byla poloochrnuta na nohy a ctvrt roku se lecila s bolesti hlavy, coz ji teda uz zustalo.. :/ jinak s porodem jsem se proste smirila, az to pride tak to pride, asi hlavni je myslet na to ze kazdou kontrakci to miminko sestupuje a je bliz a bliz k memu naruci ... no ted se mi to keca ja vim 😅 ale tak nak to pujde... jedine ceho se ted bojim je vyvolavani porodu.. no budu doufat ze kocicka pujde sama 🙂

lv
2. pro 2016

Nu, myslím, že ti toto počtení moc od strachu nepomůže. Bála a bojím se bolesti, špatně ji snáším, somatizuju.. epi pomůže, ale záleží jestli ho stihnou (já po 20h kontrakcí=obr úleva na 2h).
Každopádně, pro mě byly ty poslední 2-3týdny těhotenství tak nesnesitelné, že jsem už chtěla rodit.

lindus95
6. led 2017

Dobrý večer těhulky,
pokud byste některá měla čas a chuť a zároveň byla z Pardubického kraje, byla bych Vám vděčná za vyplnění mého dotazníku ohledně epidurální analgezie, předem děkuji a přeji hezký večer. http://www.survio.com/survey/d/Q9N4K2E5V5C2J9S9P

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru