Bolí víc kontrakce nebo samotné tlačení (porod)?

ewicka89
8. čer 2011

Ahoj holky,mam strach z porodu.strasne spatne snasim bolest a tak bych jen chtela vedet jestli jsou vice bolestive kontrakce nebo vytlacovani miminka. A mate nekdo zkusenost s epiduralem? Citite bolest nebo jen tlak? Mozna to jsou hloupe otazky ale jen bych chtela vedet co me ceka. Moc dekuji za odpoved. 🙂

evulebobule
8. čer 2011

pro mě byly bolestivější kontrakce. Vytlačení miminka už bylo daleko lepší.

moncicak.as
8. čer 2011

Mě určo kontrakce, jak jsem se dostala na kozu a tlačila, tak to byla už hračka 🙂

lenajsek
8. čer 2011

Určitě kontrakce. Epidurál jsem měla, hoodně mi pomohl, ty kontrakce pak nejsou opravdu skoro cítit, ale pocit na tlačení není ani tak bolestivý, jako že má člověk pocit, že už fakt nutně a ihned potřebuje to mimčo dostat ven. A samotný tlačení podle mě není tak hrozný (aspoň já to tak měla), člověka to prostě nějak žene, aby do toho dal všechno a nic jinýho prostě nevnímá a najednou je ve vteřině všechno rázem pryč... 😉

agatkamimi
8. čer 2011

epi sem neměla a jednoznačně kontrakce...i když i ty se dají přežít 🙂 samotnej porod je už prča,ke konci těhu si podle mě stejně budeš přát abys už porodila 🙂 já teda rodila od první kontra do porození malé asi dvě hod. z toho porod malé trval 5 minut,tudíž můj názor je-bolí to,ale na bolest se ihned po tom co uvidíš babynko zapomene 🙂 i když určitě rodičky co se trápili dlouho mají jiný názor...

marketnieuw
8. čer 2011

ja jsem mela 5h dost bolestivych kontrakci, malem jsem tam lezla po zdi 😝
potom jsem dostala epidural - a to byla hrozna uleva - necitila jsem vubec zadnou bolest, ani u tlaceni (dokonce jsem si s epiduralem i pospala a sbirala sily 😉)

dagina
8. čer 2011

Ahojky, jednoznačně kontrakce..., jelikož se strašit nemá...., nic víc nanapíšu, nemám na první porod dobré vzpomínky.... 😖, byť byl nakonec s dobrým koncem. Přeji ti krásný pohodový porod s co nejmenšími bolestmi - i tak se prý dá porodit 😉. Do epidurálu bych určitě šla...., ale zkušenost s ním bohužel nemám. Tak ať vše výjde!!!!!

seb
8. čer 2011

kontrakce bolely jako hodně, ale pro mě bylo nejhorší to tlačení teda, neuměla jsem furt přijít na to, jak správně tlačit až mi sestra zatlačila na břicho a pomáhala malýho vytlačovat ven a to byla pro mě největší bolest, ale pozor mě si neber za bernou minci, jsem takovej opak pittbula, všechno mě bolí stokrát víc než jiný lidi 😀 , bolí mě i odběry krve ;)

katiz
8. čer 2011

u mne asi kontrakce, při samotném porodu jsem už na bolest ani nemyslela, jen ať už to mám za sebou a ať už mám maličkou u sebe 🙂 Hlavně žádné stresy, tělo si samo řekne co je pro něj v daný okamžik nejlepší, mě hodně pomáhalo být v době kontrakce v podřepu u postele...

theodorika
8. čer 2011

Kontrakce. Samotné tlačení už je zážitek, na který se vzpomíná. ( no, kontrakcí se bohužel epidurálem nezbavíš. Taky jsem se napoprvé bála, epidurál mi pan doktor slíbil a než ho laskavě donesli byl čudla na světě ) - ale když si při kontrakcích najdeš dobrou ( příjemnou ) úlevovou polohu, tak je rozdýcháš bez velkého utrpení 😉 ( proč mi to u jedničky NIKDO neřekl? ) 😖

jankar
8. čer 2011

zajimava otazka 🙂 urcite kontrakce,tlaceni v mem pripade bylo vysvobozeni.Epidural jsem nedostala ani u jednoho porodu,pry je uz pozde,obe deti jsem rodila asi 5h. 😉

svoja
8. čer 2011

Ahoj, rozhodne kontrakce, i kdyz ani ty teda nebyly zas az tak strasny. Mela jsem rychly a bezproblemovy porod, takze na nej vzpominam velice rada a v dobrem. Kontrakce bolely asi jako menstr. bolesti, jen teda vic. Samotny porod- tlaceni me nebolelo vubec 😉 Hodne zdaru.

martavatar
8. čer 2011

Jak se tak dívám, tak rodím cca ve stejnou dobu co ty .... A všichni mně pořád straší, jak to není hrozné, jak nic horšího nezažily atd., ale já si myslím, že kdyby to bylo tak strašné, tak děti nemá nikdo ... nemůžu říct, ještě to za sebou nemám, třeba budu ve finále ta největší hysterka, ale zatím se vůbec nebojím .. těším se na to 😉

carodkaa
8. čer 2011

určitě kontrakce 😉

ferinka
8. čer 2011

Určitě kontrakce,pro mě masakr....tlačení mi strašně pomohlo a to snad nebolelo vůbec 😉
U prvního jsem epidural měla,rodila jsem cca 12 hod a moc mi pomohl, teď u druhého jsem ho neztihla,bylo hotovo za 2 hodinky

spagatice
8. čer 2011

Pro mě bylo nejbolestivější úplně něco jiného, než kontrakce nebo tlačení. Ale je to úplně jedno, co bolí nejvíc, nejdůležitější je ten konec porodu - zdravé miminko 😵 a zdravá mamina 😉

catherin89
8. čer 2011

Ahoj můj názor je ten, že by ses tady na to vůbec neměla ptát - nemyslím to jako urážku,ale nemůžeš přece do toho porodu jít již s nějakými předsudky jaké to bude atd. když prostě nevíš jaké to je!Všechno je pouze v tvé hlavě, mysl ovládá tělo a pokud ty si říkáš jak tě to bude bolet tak tě to skutečně bude bolet,nesmíš si v hlavě tu bolest vůbec připustit. Opravdu já na sobě tuto teorii praktikuji dnes a denně (i při porodu) a funguje to (a porod mě fakticky nebolel,to jsem rodila 14 hodin).Musíš mít silnou vůli abys svoji mysl ovládla ale když se budeš snažit dokážeš to.Zažeň takovéhle myšlenky a mysli na to jak už chceš to mrně držet v náručí... 🙂 hodně štěstí

ivuu
8. čer 2011

pro me kontrakce...

u prvniho epidural zabral 100% pak jsem tam byla jak na dovolene,povidala si s manželem akorat pak musíš vychytat ty tlaky kdy tlačit..jak to už nebolí tak to tak nevnimaš...

u druheho porodu mi epi stihli dat..měla jsem oba vyvolavane ale spiš mě jen uvolnil spodek protože z 5 cm jsem byla za 5 minut na 10cm a malem porodila do zachodu 😀 tak tak jsem stihla vylezt na kozu..tlačení byla hračka a to syn měl 4300g a dcera 4190g 😀

januzza80
8. čer 2011

Bolestive jsou kontrakce nez tlaceni.Zazila jsem to trikrat a ani jednou jsem nemela epidural a jsem za to rada.Da se to prezit a proste to k porodu patri.Rozhodne,kdyz mas ty kontrakce,tak vis kdy tlacit.Mela jsem rychle porody,tak ani nebyl cas na epidural.Posledni dokonce jsem malem rodila doma a voda mi praskla v sanitce a malej se narodil behem 10 minut na sale pri prijezdu sanitkou. 😉

bubliinka
9. čer 2011

Ahoj 🙂 Já jsem se na porod těšila a vůbec jsem nepřemýšlela , jestli to bolí ,nebo ne a jestli to vydržím atd , Řekla jsem si , že mě to nemine a porod je to krásné finále těhotenství a pak je miminko na světě 🙂Já si myslím, že když se budeš ptát tak tě to stejně na ten porod nějak nepřipraví, protože každá má porod jiný a až to příjde tak potom uvidíš jaké to je . A hlavně se ničeho neboj a těš se na tu událost narození miminka 🙂 🙂 🙂 Je to o psychice . Já jsem se moc těšila a když přišel porod,tak se to pak nějak zvládnout muselo .... 😅 Hodně štěstí přeju 🙂 🙂 🙂 🙂 Hlavu vzhůru maminko 🙂

marinka
9. čer 2011

Pro mě určitě kontrakce, tlačení už byla pohoda a úleva 😉

majka12
9. čer 2011

Já myslím, že ještě pár týdnů a budeš si přát, abys už porodila 😉 Závěr těhu byl dost už náročný a na porod jsem se vysloveně těšila 😅 A na strach jsem úplně zapomněla. Rodila jsem 8 hodin a hned kontra po 2 minutách a neotvírala jsem se, takže nic moc, tlačení bylo vysvobození a necítila jsem to skoro vůbec. Když to shrnu, tak operace žlučníku mě bolela daleko víc a na tu už bych nešla a rodit budu klidně znova ( teď už budu muset 😀 ).

babulinkab
9. čer 2011

Já sama o sobě si myslím, že snáším bolest taky velmi špatně.
První porod trval asi 4 hodiny a když mě přivezli na pokoj, tak jsem spolubydlícím řekla, vždyť to tak strašný nebylo, kontrakce bolely to ano (ani u jednoho porodu jsem neměla epidurál), když řekli můžete tlačit - bylo to jako vysvobození, ovšem u prvního porodu jsem jaksi neviděla jak na to, moc mně to nešlo, nakonec mi PA hupsla na břicho a bylo to.
Druhý porod byl po tabletě a trval 2 hodiny, ten teda bolel o dost víc, ale tlačení už bylo v pohodě, za chvíli byla malá venku.
Já se před oběma porody bála něčeho jiného - měla jsem hlavně strach ohledně toho tlačení, že nebudu vědět jak na to, což se taky nakonec ukázalo jako opodstatněné, proto jsem u druhého měla skvělý pocit, že jsem vytlačila sama a bez pomoci.

moudivlacek
9. čer 2011

kontrakce,krizove bolesti, samotne tlaceni byt 1,5hodiny "pohoda" 😉

ivasad.
9. čer 2011

Ahoj, hlavně se ničeho neboj, to pak porod zvládneš levou zadní 🙂 .... Já měla super porod, kontrakce tři čtyři hodiny - ale daly se vydržet, nic na bolest mi nedali - ani bych nechtěla, podle mně trochu bolesti k porodu patří, tlačení bylo velká úleva, to mě nebolelo fakt vůbec - na dvě kontrakce byla malá venku - šla jako po másle. A s každou kontrakcí jsem si představila, jak je miminko zase o kousíček níž a porodní cesty otevřenější. Já nevěděla co čekáme, tak o to víc jsem se na mimi těšila a porod šel jako na drátkách 😵 Přeju ti ať to máš taky tak 😉 PS: pila jsem maliník a jela lněný semínko, tak nevím, ale možná i díky tomu mám na porod krásnou vzpomínku

kristi
9. čer 2011

kontrakce každopádně 😉 ale dá se to docela dobře přežít 😉

laloona
9. čer 2011

Kontrakce, o tlačení jsem skoro nevěděla, hlavně jsem se už těšila,až tu prdelku naší uvidím 🙂 to je nejlepší utišující prostředek 😉

hansed
9. čer 2011

Určitě kontrakce. Pociťovala jsem je jako velmi silné mentr. bolesti do podbřišku. Tlačení už byla legrace 😉 Epidurál jsem měla, ale kvůli špatně zavedené hadičce mi zabral ve chvíli, kdy jsem měla silný pocit na tlačení. Takže jsem musela víc poslouchat své tělo, abych věděla, kdy tlačit 😉
Určitě poslouchej PA a doktora/ku, budou ti radit, jak máš tlačit apod., malá byla venku na 4, 5 kontrakcí 🙂

kaculetka
9. čer 2011

Taky kontrakce, ale i samotné tlačení bylo hodně nepříjemné, protože malá byla 4-kilová a nešla vytlačit, popsala bych to jako silné pálení a tlak na konečník. Doslova jsem cítila, jak je ta hráz napnutá a tak jak jsem před porodem nechtěla nástřih, v tu chvíli jsem si přála, aby mě PA nastřihla i potřetí. 🙂

anitram18
9. čer 2011

Určitě kontrakce a hlavně ta fáze, kdy už máš tlak na konečník a ještě tlačit nemůžeš...pak už je to v pohodě 😉

anieanne
9. čer 2011

Kontrakce, a tlak na konečník, to byl hnus..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru