Bonding při sekci v Podolí. Máte někdo zkušenost?

kacka82
25. únor 2014

Čekám druhého potomka, který se s největší pravděpodobností narodí opět císařským řezem. První dítko se narodilo akutní sekcí. Našla jsem několik článků o bondingu při sekci a jelikož se mi tento způsob příchodu na svět velmi zamlouvá chtěla, bych se optat, zda mají maminky, které rodily sekcí v Podolí zkušenost??????Díky za odpovědi.

pisisvori
25. únor 2014

@kacka82 já jsem rodila u Apolináře plánovaným císařem v lokální anestezii a dr. mi tvrdil, že po porodu miminko na chvilku přikládají a pak ho nosí mamince na JIP každé 2 hodiny. Ale v den kdy jsem rodila bylo asi 10 akutních císařů a nebyly volné sály ani JIP...a vše bylo jinak. Tak třeba už to dneska jde jak u Apolináře tak v Podolí....Budu ráda, když se někdo vyjádří i k Apolináři, když by to tobě jako zakladatelce nevadilo🙂.

kacka82
autor
25. únor 2014

Nebude mi vadit, když se někdo podělí se zkušeností z jiné porodnice. Určitě budu ráda za popis, jak vše probíhalo, co bylo potřeba a jak k tomuto požadavku přistupovali samotní lékaři... Ale samosebou preferuji Podolí, jelikož jsem zde zaregistrovaná 🙂. Jen abychom si všichni rozuměli, moje představa je nejen přiložení, ale prvotně kontakt kůže na kůži - tedy položení miminka na matčin hrudník ihned po vybavení. Podle mých informací se tato technika v některých českých porodnicích již aktivně provádí i při plánované sekci. Jen jsem nenalezla žádnou zmínku z Podolí.

mikis
25. únor 2014

@kacka82 Ahoj,já měla v roce 2011 plánovanou sekci v Podolí. Žádný bonding neproběhl,dítě mi ukázali na chvilku už umyté,proběhla první pusa. Potom nás všechny tři rozdělili, já na JIP,manžel domů a dítě na novorozenecké odd. Znovu jsem dceru viděla až na první kojení,sekce proběhla ráno a kojení, pokud dobře pamatuji až v pozdních večerních hodinách. Na jednu stranu jsem si odpočinula,ale samozřejmě jsem stále myslela na dítě a mrzelo mě, že jsem se nemohla s manželem podělit o dojmy atd.

lavie
25. únor 2014

Ja na tom budu podobne, bonding budu vylozene chtit, tak jsem zvedava, jak se na to v Podoli zatvari ;)))

dadushe
25. únor 2014

@kacka82 Mám podobnou zkušenost jako mikis...akutní císař, bonding nulový, malou mi přinesli až po 12 hodinách na JIP ukázat, to už jsem brečela že ani nevím co se mi narodilo. Dokrmovali ji mateřským mlíkem z mléčné banky bez ptaní, stejně jako mi ji bez ptaní očkovali proti tuberkuloze. Neustále mi ji brali, nenechali mi ji na noc ani když jsem byla fakt fit a prosila je, ať mi ji neberou, pak jsem strávila půl noci čekáním před novorozeneckým, kde jsem ji slyšela plakat a nechtěli mě k ní pustit. Podpora kojení nulová, nikdo se mnou ani nekoupal, prostě mi 3. den dali dítě a koj. De facto 4. den mě poslali domů s tím, že plně kojím, což byla blbost. Na pediatru Zimovou ze 4. patra nikdy nezapomenu. Strašná ženská. Takže za mě Podolí horor, jediný, kdo byl senzační byla paní primářka. Podruhé bych chtěla Neratovice (pravděpodobně plánovaný císař). Tak hodně štěstí🙂

mikis
25. únor 2014

Já nemohu říci,že to bylo špatné...druhý den po sekci už jsem šla na normální pokoj,tam se mi věnovali hezky co se týče kojení a dalších věcí...první dvě noci mě nechaly odpočinout,jen mi nosili dítě na kojení. Rozkojila jsem se hezky a pátý den po sekci jsme šly domů. Druhý porod byl spontánní a moc jsem si užívala, když nás nechaly s manželem a dcerkou o samotě, to mi u prvního porodu moc chybělo.

anetka1701
25. únor 2014

Já jsem rodila plánovanym císařem v Havl.Brodě. Co vím, tak bonding tam nedělají, ale miminko jsem cca.5 minut po porodu zkontrolované pediatrem dostala k hlavě. Mohla jsem jí tam mít tak 10 minut? pomazlila jsem se, olíbala... Pak jí dali tatínkovi, kterej jí měl u sebe dokud mně nezašili a pak jsem jí měla ještě tak čtvrt hodinky v náručí na chodbě, než jsem musela na pooperační... Asi dvě,tři hodiny po porodu když jsem byla přeložená na oddělení šestinedělí jsem jí dostala docela na dlouho do ruky - a obecně jsem jí měla celkem hodně, vlastně kdykoliv byla vzhůru...

Hodně zvažujeme ještě jedno mimčo a vím jistě, že by to bylo zase císař :o( Bonding je něco, co bych hrozně chtěla prožít i tak a mám v plánu o tom zjistit maximum informací a pokusit se si to v porodnici prosadit - i kdybych měla jet rodit na druhej konec republiky...

kacka82
autor
25. únor 2014

Představuji si to takto: http://dulyservis.webnode.cz/news/fotopribeh-po.... Když to jde v Krnově, proč ne i v Praze, že?!

lavie
25. únor 2014

To je ono 🙂 ...uplne idealne bych si to predstavovala takhle http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC261... 😎

kacka82
autor
25. únor 2014

@mikis a to jsi podruhé spontálně rodila také v Podolí? Co na to jizva? Jaké to bylo v porovnání se sekcí?

mikis
25. únor 2014

@kacka82 Podruhé jsem rodila v Motole (Podolí zrovna malovalo🙂Jizvu mi před blížícím se termínem kontrolovali,samozřejmě i velikost plodu atd.,nastoupila jsem na vyvolání (nenechávají přenášet),naštěstí jsem se v porodnici rozrodila spontánně🙂Porod byl dlouhý,samozřejmě to dost bolelo, ale krásně mi zabral epidurál,manžel celou dobu se mnou,a ty společné chvíle na konci s naší dcerkou v náruči byly úžasné🙂Mám srovnání, oboje má své pro a proti, ale určitě převažuje pro pro rodit spontánně,pokud je to možné🙂

aajda
25. únor 2014

V Podolí 2011 akutní CS, ukázali mi ji, k prsu mi ji dali až zabalenou a zváženou, drželi ji na mně tak 10minut... Na JIPku mi ji nosili pravidelně po 3 hodinách.
2013 plánovaná sekce, opět nahatého ukázali, na chvilku přiložili. Akorát na mě nezbyla JIPka klasická, ale pokoj s dohledem na P1, sekce byla v poledne, v 15 přišel manžel na návštěvu a měla jsem mimčo u sebe celé 2hodiny. Druhý den už jsem si ho mohla nechat u sebe.
Na bonding jsem se zeptala až na sále, ale moc se netvářili... Tak jsem byla ráda, že ho na mě alespoň na chvíli položili. Ono u té plánované sekce je to celkem fofr, v předsálí se míjíte s dalšíma rodičkama, takže na nějaké polehávání v klidu s mimčem tam ani není čas... A hlavně u sekce máte přidělanou ruku, takže ani nevím, jak bych ho na sobě držela 😅
Za mě Podolí super, ale chtít bonding po plánované sekci, tak asi volím menší porodku, kde nebudou mít na dopoledne v plánu 10 císařů...

lucieandrlova
25. únor 2014

Asi jako píše @aajda Asi hodně záleží na tom, kolik porodů zrovna mají v porodnici (ať už plánovaných či neplánovaných). Já jsem rodila v Krči akutním císařem po 15 hod. porodu a zrovna byly sály plné a spousta dalších rodiček (sama jsem čekala několik hodin na chodbě). Po císaři mi dceru hned přiložili, ale prý jsem je vůbec nevnímala... ( já si jen matně vybavuji, že mi někdo říká, že mám dceru) a pak mě někam vezou. Až na JIPce mi to řekly sestry znovu a pak vozily malou na krmení.
Malou přenesly do vedlejší místnosti a nechaly ji tam s tatínkem cca 1 hodinu. On si ji podepsal a "povídali si". 🙂
Teprve potom ji odnesly zvážit, změřit, umýt...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru