Buď usnu nebo se rozrodím, co to bylo za injekci?

novynka
1. črc 2014

Rodila jsem před půlrokem, vyvolávaný porod nakonec skončil akutní sekcí, a mě pořád vrtá hlavou jedna věc. Čtvrtý den vyvolávání, večer, kdy už jsem cítila bolesti, jsem šla za doktorkou, jestli už nerodím, a ona se zasmála, že to bych vypadala úplně jinak, no, k porodu to opravdu nebylo a ona mi řekla, že mi píchnou injekci, po které se buď přes noc vyspím, nebo začnu rodit. Sestra za mnou přišla asi před 8, měla jsem v plánu se pak ještě dojít sprchnout. Dostala jsem injekci, šla do té sprchy, a tam jsem sebou málem sekla, nebylo to ale omdlívání, kdy se dělá špatně od žaludku, prostě jsem ve stoje začala usínat, tak jsem honem zalezla do postele a vytuhla. No a v půl 2 v noci jsem konečně měla pravidelné kontrakce a šla jsem na porodnici. Malý se narodil až v poledne akutní sekcí, hrozně pomalu jsem se otevírala. Nemáte tu tedy některá zkušenost s touto injekcí??? Pořád si říkám, co to bylo za "driják", že jsem se pár minut po tom nemohla udržet na nohou :(

bambulal1
1. črc 2014

@novynka to mne zas dali tabletku abych se prospala prej to porod nevyvolá ale ani nezaství no a po užití tabletky sem taky usínala ale malej se rozhodol jít na svet takže si porod s pulky nepamatuju protože sem mezi kontrakcemi usínala :(

zuzana_ka
1. črc 2014

V lékařské zprávě to není napsané? 🙂

crawler
1. črc 2014

@novynka nevím,ale je to hrozný ☹můj 1.porod taky tak skončil a nyní po 2.přirozeném toho lituju o to víc, protože si taky říkám,že to tak nemuselo dopadnout...?-p

lenus202
1. črc 2014

@novynka to byl nějakej opiát, buď uvolní svalstvo dole a spustí kontrakce nebo ti naopak navodí útlum a spánek 😉

misam
2. črc 2014

Mně taky řekli že nerodím a taky mi něco šoupli proti bolesti (prý abych se prospala), přestože jsem si na bolest nestěžovala. nicméně to mohlo být některé z anagetik jako Nubain, Nalbufin, Perfalgan. Já teda neusnula, protože jsem vážně rodila 🙂

jessinocka
26. črc 2014

@novynka ta injekcia je agofolin + tiamin, je to hormon + vitamin a sluzi k tomu, aby sa porodne cesty lepsie pripravili. Mne ju tiez teraz pichaju, aby sa spustil porod, ale sestricka mi hned povedala, ze vacsinou posobi tak, ze zenu uspi a nie ze vyvola porod...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru