Budete se líčit k porodu?

lrg
15. pro 2012

Ahojky, jen tak pro legraci se ptám, budete se (pokud na to bude čas a nálada) líčit k porodu? Mě to teda vůbec nenapadlo, protože počítám, že se budu potit jako kůň a brečet jako želva 🙂 Ale teď jsem četla u jedné maminky jak se v klidu vysprchovala a nalíčila a pak jela do porodnice. Vaše zkušenosti? Chtěla bych mít hezkou fotku, kdy si naši malou poprvé chováme v náručí ještě na sále, protože to je opravdu mimořádný životní zážitek. A ráda bych se na tu fotku podívala a nezvracela z toho jak vypadám 🙂

Vím, že je to blbost, jen se po večerech nudím....... 🙂

lucie777
16. pro 2012

Tak já měla porod vyvolávaný, nastoupila sem v pondělí, nalíčená, vyfénovaná, vyžehlená, porod stále nic, v úterý sem se ráno taky nalíčila, abych byla krásná, kdyby se dcera konečně uráčila vylézt, ale opět nic, v noci na středu začali kontrakce a ráno už sem byla ze všeho taky vyřízená, hlavně teda psychicky, že sem brečela a na líčení sem neměla ani pomyšlení, takže na fotce z porodního sálu sem uřvaná, oteklá a s mastnýma vlasama, nicméně pokud by se někdy příště zadařilo a jela bych rodit z domova, určitě bych se nalíčila! 😀

vorllinka
16. pro 2012

Já jsem rodila v noci. Z domova jsme odjížděli kolem půlnoci, už od večera jsem měla kontrakce a já tušila, že je to ono, tak jsem se ještě vykoupala, umyla a vyfoukala vlasy, namalovala se a jeli jsme. Měla jsem rychlý porod (ve 3.37 byl Šimonek na světě) takže make-up to vydržel 😀 Příště bych se zase namalovala, pokud bych stíhala 🙂 Nevidím na tom nic špatného 😉

mvkoty
16. pro 2012

Já rodila nenalíčená u obou porodů a ani měto nenapadlo, měla jsem hlavu plnou jiných věcí natož přmýšlet nad tím zda jsem nalíčená nebo ne......u druhého porodu jsem měla gelovky a šla jsem na plánovanou sekci a nikd nic neříkal ato jsem je měla tmavé fialové

lrg
autor
16. pro 2012

Z jakého důvodu nesmějí být u císaře gelovky, nebo nalakované nehty? To jsem ještě neslyšela.

katy2
16. pro 2012

@lrg lebo mas pri SC narkozu..... a problemy sa zistuju aj modranim nechtov.... napr. a nesmies mat ziadne sperky, teda ani nausnice....

julik5
16. pro 2012

já si stihla umýt hlavu, namalovat, oholit, bolesti jsem měla přes noc, ale pořád takové nijaké, takže jsem si říkala, že to je vlastně pohoda a pak to najednou přišlo, po příjezdu do nemocnice bylo za 5 min po všem
ovšem u druhého jsem si hlavu nemyla a podle toho jsem taky vypadala

kacenka1111
16. pro 2012

Tak ja stihla nejen liceni, fenovani vlasu, dohady tu na MK, zda jet ci nejet, ale jeste spoustu dalsich veci mezi kontrakcema😀 Kdybych mohla, jeste jsem si nalakovala nehty🙂

veronnica
16. pro 2012

U obou dvou porodu jsem bolesti brecela, u prvniho jsem byla nalicena, u duheho ne a vyjde to nastejno, to vycerpani a bolest make-up neschova a akorat jsem musela hlidat, abych si to nejak hrozne nerozmazla.

nicedaisy
16. pro 2012

já budu rodit poprvé a doufám, že před odjezdem do porodky si stihnu umýt a vyfoukat vlasy, oholit se a co se týče líčení budu dávat jen sjednocující krém, protože mám obličej opravdu hodně flekatý ... ale jinak žádné líčení 🙂

ckei
16. pro 2012

@lrg
@katy2
to je blbost s těma gelovkama u sekce, jsem 2 měsíce a něco po císaři a gelovky jsem měla 😉 Jen na nohách se doporučuje nemít žádný tmavý lak ;)

bonavoxa
16. pro 2012

@lrg Gelové nehty obecně nemají v nemocnici rádi, protože zakrývají jeden ze symptomů cyanózy..nedostatku kyslíku. A to zmodrání nehtového lůžka. A nehledě na to, že čidla detekující stav okysličení organismu se dávají především na prsty, tak to na gelovkách nedrží nebo každou chvíli hlásí blbosti. Pak to dávají na ušní boltec..a to už nedrží vůbec 😀

bonavoxa
16. pro 2012

A my, co musíme přísně ležet nějaký ten měsíc...tak už na nějaké takové ,,starosti" ani nemyslíme. Jsem ráda, že si umyju vlasy, zajdu na záchod, natřu tvář krémem..a tím to hasne. K doktorovi se učešu, rychle oholím nohy. Když jsem náhle skončila ve 28. týdnu v nemocnici, tak jsem na nějaké malování prděla...česání taky...než jsem se aklimatizovala. 😀 A to jsem předtím bez šminek nešla pomalu ani vynést smetí...Jediný cíl je uležet co nejdýl a pak porodit..a pak ze sebe někdy udělat člověka....Představovala jsem si to jinak, ale holt člověk míní..život mění...

luciiiks
16. pro 2012

my měli teda v průkazce u seznamu co do porodnice i upozornění, že máme přijít odlíčené a s odlakovanými nehty.

jarunkaxyz1
16. pro 2012

No otázka je teda opravdu vtipná:o) Já se nelíčila ani k jednomu porodu, protože když to začalo, opravdu jsem měla myšlenky úúúúplně někde jinde. První porod - z toho jsem byla vyjukaná a druhej byl překotnej, takže mě stíny a řasenka teda absolutně nezajímaly. A i tak - první fotky byly přirozeně krásný, stejně ti budou oči štěstím zářit i bez malovátek a když bys po těch dokonalých fotkách tak toužila, je plno času si pak zajít k profi fotografovi a tam se na líčení vyřádit 😉 🙂

veri25
16. pro 2012

Jelikož jsem jela do porodnice v jednu ráno, tak jsem nalíčená nebyla, navíc jsem neměla ani umyté vlasy, takže sem vypadala jako blb, ale bylo mě o skutečně jedno jak vypadám, chtěla jsem to mít rychle za sebou a nikdo na vás nekouká jak vypadáte..a za ty čtyři dny v porodnici jsem se ani jednou nenamalovala, nebylo proč, a ani sem žádnou namalovanou maminku neviděla, takže s líčením no stress 😀

vendullka
16. pro 2012

Poprvé jsem nalíčená nebyla, podruhé ano, ale to jen díky tmu, že jsem nevěděla, že mě z běžné kontroly pošle přímo na sál a za tři hodiny porodím🙂

asus
16. pro 2012

ja už naličena jela 😀 ale ani sem to nijak nepobrala prostě automat.sem byla naliičena 😀 😀

zamilovanadonej
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ikarkulka
16. pro 2012

@zamilovanadonej To jsi přehnala ☹

kristi
16. pro 2012

@ikarkulka taky si myslim, Kájo 😒

majule_j
16. pro 2012

@zamilovanadonej souhlas 😉 já měla vyvolávanej porod, sice plánovanej, tak že jsem se mohla zmalovat 😀 ale já v tu chvíli měla jiný starosti.. na tohle bych si ani náhodou nevzpomněla 😅

racerunner
16. pro 2012

@zamilovanadonej To bys koukala, kolik žen si k porodu zvládne namalovat řasy a učesat se. A nejde o žádné pipiny. Ona to ve skutečnosti vubec nemusí být tak surová a degradující záležitost, aby ses musela bát vypadat tak, jak se máš ráda. Spousta maminek má doma trochu času se "zkulturnit". A ne proto, aby mrkala na doktory (myslím, že spíš tahle myšlenka je tak trochu pipiní, sorry 😀) , ale pro svůj příjemný pocit, víš...

bumbum
16. pro 2012

teda nic proti kráse, já sama plánovala nakráčet k pátýmu porodu na jehlovejch podpatcích v mini, ale nakonec prdla doma voda a já dorazila do porodnice v teplákách se spoďárama vycpanejma vložkama 😀 tak si hezky maluj, jak se k porodu namaluješ, ono bude stejně všechno úplně jinak, věř mi 😉

vendy01
16. pro 2012

Tak mě praskla s Fildou voda, kontrakce jsem skoro žádné neměla, tak jsem se šla v klídku osprchovat, oholit, umýt vlasy a taky nalíčit. Myslím, že tu nejde o to, že bych se šňořila k porodu a na nějaké focení, ale o normální přípravu když se chystám někam k lékaři. Je to na každém. A jako pipina si teda nepřipadám 😀 😝

marhulinka
16. pro 2012

@zamilovanadonej nemyslím,že jde o šňoření k porodu...ale pro to,že je na to ta ženská zvyklá,že se upraví,když někam jde a má na to - myslím jako tak,že samo,že když má už kontrakce a nezvládá,tak se malovat nebude,ale když je v poho,proč ne?? 😉
Mě zase přijde,že jen pipina-slepice může napsat něco takového,cos napsala ty😀 😝 ☹

beta.m
16. pro 2012

Já si kvůli tomu koupila voděodolnou řasenku aby se mi nerozmazala. Porod jsem měla vyvolávaný takže odpoledne jsem nastoupila, večer odlíčila, ráno nalíčila a šla jsem na sál, malá se narodila večer a řasenka krásně držela takže na fotkách nevypadám jak vyblitý lečo 😝

beta.m
16. pro 2012

@zamilovanadonej v tom případě jsem asi slepice 😝 Nevidím nic špatného na tom cítit se v rámci dané situace dobře. Jak jsem psala, porod jsem měla vyvolávaný takže z domu jsem odjížděla bez jakýchkoliv bolestí takže jsem si umyla a vyžehlila vlasy, oholila se a samozřejmě i nalíčila. Stačí, že člověk neustále na někoho roztahuje nohy tak proč se necítit dobře aspoň po vizuální stránce 😉

jarunkaxyz1
16. pro 2012

ono záleží na situaci - pokud má maminka čas a náladu a hlavně sílu, proč se nezkulturnit, ale myslím si, že dost jich nemá na tohle ani pomyšlení. Mně osobně spíš přijde komický, když vidím třeba tady na koníku fotky z porodu a ženská je zmalovaná jak z mola. To je spíš nepřirozený a vyumělkovaný.

ladie
16. pro 2012

Tak já jsem se nalíčila (a to jsme do porodnice jeli asi v jednu ráno. Dala jsem si sprchu, učesala se a nalíčila). V porodnici jsem se taky hned po ránu vždycky nalíčila. Hned jsem se cítila líp 🙂

No a porod skončil po 19 hodinách císařem a anesteziolog si ze mě utahoval, že jsem ještě měla čas se nalíčit, že to tak často nevidí 😀

romca13
16. pro 2012

@ladie Dáško, tak ty jsi hustá🙂 já tam byla tak KO na šestinedělí, že jsem si nedošla ani na WC, nezvládla jsem si ani umýt vlasy natož se nalíčit,,,, ale asi kdyby mi bylo dobře, tak je to o něčem jiným,,, 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru