Budete se líčit k porodu?

lrg
15. pro 2012

Ahojky, jen tak pro legraci se ptám, budete se (pokud na to bude čas a nálada) líčit k porodu? Mě to teda vůbec nenapadlo, protože počítám, že se budu potit jako kůň a brečet jako želva 🙂 Ale teď jsem četla u jedné maminky jak se v klidu vysprchovala a nalíčila a pak jela do porodnice. Vaše zkušenosti? Chtěla bych mít hezkou fotku, kdy si naši malou poprvé chováme v náručí ještě na sále, protože to je opravdu mimořádný životní zážitek. A ráda bych se na tu fotku podívala a nezvracela z toho jak vypadám 🙂

Vím, že je to blbost, jen se po večerech nudím....... 🙂

eficenka
15. pro 2012

mě začaly kontrakce odpoledne, no ještě nebyli po 5ti minutách, tak sme si večer šli lehnout - o půlnoci už sem to nemohla vydržet, tak sem se jen osprchovala, vzbudila manžela a jeli jsme.....
A myslím že i kdybych se nalíčila, tak po 6 to hodinách křížovejch kontrakcí bych vypadala stejně - a musím říct, že teda hezkou fotku mám, je na ní ta nejkrásnější dcera na světě!!!!

kristi
15. pro 2012

Pokud to stihnu, tak samozřejmě ano - klasika make-up, pudr, tvarenka, rasy a linka. Těch 5 minut snad v pohode

fram
15. pro 2012

já se naopak pečlivě odlíčila, nemohla bych jít do postele nalíčená a pochybuju, že bych na odličování měla po porodu náladu a čas 🙂 Na fotkách vypadám blbě, ale naštěstí mm fotil hlavně malou. A určitě bych nevypadala lépe s rozmazanou řasenkou.

romcovaklarka
15. pro 2012

@lrg Já asi ne, pač se bojím, že by se mi to děsně rozmazalo a vypadala bych jak nějaká opička 😅 A "blbost" to možná je, ale taky jsem na to myslela 🙂

leniiis
15. pro 2012

Holky myslím, že žádná z nás nevypadá tak hrozně aby nemohla mít svoji fotku s nenalíčenou tváří v albu 😀 Vždyt hlavní je tam to miminko ..🙂

betelgeuzz
15. pro 2012

Tak tahle otázka mě pobavila 🙂 Já jsem dvakrát začala rodit odpoledne, ani nevím, jestli jsem ten den měla nalíčené oči. Poprvé jsem rodila 9 h, po druhé 6, u obou jsem strávila hodně času v horké sprše, při druhém mě ještě naložili do teplé vany, na čelo mi dávali studené obklady. Cíleně bych se teda nelíčila, protože po těch všech procedurách bych s nalíčením vypadala hůř, než bez něj 😉

palomitacheca
15. pro 2012

@lrg ja se nelicim ani normalne, takze ani k porodu jsem se nelicila. A fotky se mi libi. Po prvnim porodu jsem byla utahana a oblbnuta dolsinem, po druhym porodu jsem byla naprosto fit a jeste se kazdy divil, ze pul hodiny po porodu pisu na net 😀
S miminkem v naruci budes krasna i nenalicena 🙂

ia.
15. pro 2012

poprvé jsem jela rodit v noci, nelíčila jsem se, a udělala jsem dobře, pže nejlépe mi bylo ve sprše, kde jsem si pustila vařící vodu a potila jsem se jako v sauně. Podruhé jsem rodila dopoledne, byl to vyvolávaný porod, ráno jsem doma uvažovala, jestli se nalíčit, neudělala jsem to, ale mohla jsem, pže jsem porodila za 55 min a spotit jsem se ani nestihla
😅 nicméně si myslím že na těch tofkách je to celkem fuk, ty po porodu jsou tak intimní, že se na ně dívám jen s manželem, a ten mě nenalíčenou zná 😅

claire90
15. pro 2012

@lrg Jsem ráda, že ani běžně nejsem zvyklá se nějak extra líčit, maximálně trocha řasenky, linky a jde se.. ale k porodu, ani kdyby byl čas a nálada, to rozhodně dělat nebudu právě z toho důvodu co píšeš - určitě se budu potit a hlavně brečet, tudíž raději budu na fotce pouze splavená, ale na druhou stranu šťastná s tím maličkým stvořením, než si fotku kazit tím, že bych vypadala jak medvídek mýval 🙂

lrg
autor
15. pro 2012

Já mám špatnou pleť od přírody a po vysazení anti a otěhotnění je to ještě větší hrůza 🙂 Takže si dávám alespoń lehký make up, abych fleky sjednotila. A když se koukám na fotky, co sem maminy dávají, všem to tak sluší, jako by si mímo koupily v hračkářství a nerodily 🙂

evulinkab
15. pro 2012

@lrg A víš, že já už si ani nevybavuju, jestli jsem se naličila nebo ne?Ráno v sest mi praskla voda,sla jsem do sprchy- vím, že jsem byla v koupelne, vyčistila si zuby(vetsinou se pak líčím, ale ted si nevybavuji, jestli jsem na to mela myšlenky a jela odmalovaná)--porodila jsem až o pulnoci, fotky samozřejme mám, ale spíš jsem tam videt zboku a rekla bych, že jsem si jen udelala tužkou linky.

ange_de_la_morte
15. pro 2012

Pokud budu zrovna nalíčená tak tak zůstanu ( všechnu kosmetiku mám odskoušenou že mi ani potem ani slzami nesleze) , ale cíleně se určitě líčit nebudu - ale já to nějak neřeším, sice se normálně líčím ( make-up, pudr, tvářenka, řasenka, rtěnka nebo lesk) ale nemám problém jít ven i nenalíčená .... a pro odlíčení používám jedině odličovací ubrousky Beauty Cycle - jen přetru celý oblíčej a sem odlíčená - včetně řasenky, takže spíš tak nějak po porodu se odlíčím ( nesnáším když mi zůstane zbytek řasenky do druhého dne)

filipatereza
15. pro 2012

My fotku z porodního sálu nemáme. Obecně se i nerada dívám na fotky z porodního sálu jiných. Myslím si, že jsou okamžiky, které chci mít zapsané jen v paměti a srdci a chci abychom si s manželem oba užívaly první chvíle s dětátkem, a ne aby tam běhal s fotákem. A je mi v tu chvíli jedno jak vypadám...

andelka
15. pro 2012

Já jsem vždycky začala rodit večer, takže vykoupaná, odlíčená, vyčištěné zuby... a pak to byl takový fofr, že na podobné věci fakt nebyly myšlenky ani čas a popravdě by mě to ani nenapadlo. Šla jsem rodit, ne na módní přehlídku ani k fotografovi.Fotky po porodu skoro ani nemáme, protože byla tma a kvůli focení jsme nechtěli rozsvěcovat a kazit ty krásné chvíle ani oblbovat mimčo bleskem. Tu nejkrásnější fotku mám v paměti 😵

monad
15. pro 2012

líčení k porodu fakt nechápu!!! na nic takového JA teda neměla ani myšlenky ani čas... 😀

camelinka
15. pro 2012

Pokud někdo potřebuje vypadat "repre" v každé situaci, tak ať se nalíčí, když to pomůže a bude se cítit líp 😉 , mě to ani nenapadlo, navíc radši budu vyblitá jak lečo, než rozmazaná 😀 . Fotky ze sálu máme,ale nikomu jsme je neukazovali, jen jednu společnou 🙂

kristi
15. pro 2012

tady se to zase zvrhava, ostatne jako vzdy......ach jo, to je jako kujva spatny, kdyz se nekdo namaluje nebo zustane namalovanej? To je clovek horsi matka, kdyz chce vypadat aspon malicko k svetu? Mne se uz vazne na tom konovi nelibi.....vsichni jsme desne bio a desne zapaleny pro deti a pro vsechno okolo.....ale kurnik, jsme snad i zensky, co se chtej libit ne? aspon samy sobe

hhranolka
15. pro 2012

Sla jsem na planovaneho cisare a licit se me ani nenapadlo - fotka po porodu je otresna, hrozne me prekvapilo, ze tam mam uplne mastne vlasy a to jsem si je vecer pred porodem umyla .... Nu coz - nejdulezitejsi je nase princezna 🙂

mitote
15. pro 2012

myslim ze to je individualni, jestli to nekomu udela dobre, tak proc ne? me zase udelalo dobre, kdyz me manzel behem porodu umyl vlasy a pak me je mezi kontrakcema rozcesaval... a jak me to uklidnovalo... takze jestli nekomu udela dobre kdyz se nalici a bude se citit lip, proc ne... nekomu je zase lip kdyz pri porodu rve, nebo kouse do polstare... 😉

nicolca22
15. pro 2012

Nooo, my byly na svadbe takze jsem vypadala nejlip na svete 😀 No, ale pak uz to tak nebylo, a ja vypadala uplne steje jak kdybych jela nealicena 😀 😀

marhulinka
15. pro 2012

Mě praskla voda odpolko,když jsem si šla po obědě lehnout...šla jsem do sprchy-oholit se,umýt si vlasy,pak jsem se celá napatlala tělovým mlékem,vyfénovala vlasy a namalovala se - cíleně 😉 Rodila jsem druhý den ráno a odličovala se až navečer. Jo a teda oči jsem rozmazané neměla. Myslím,že každého věc,taky jak se na to cítí. 😉

lukza
15. pro 2012

tak já u prvního jela o pulnoci a to sem se nalíčila jak mě praskal voda tak manža začal panikařit🙂)) a u druhého sem šla na monitor takže sem se ráno nalíčila atd. a šla k doktrovy a on mě řekl že budem rodit takže sme byla nalíčená ale řeknu v tu chvili po porodu ti bude jedno zda jsi nalíčená budeš aji tak krásná každá maminka po porodu je krásná aji když má kruhy pod očima je unavená ale prostě je štastná a to je krásné🙂)

mifinka
15. pro 2012

U obou jsem byla nejdýl v horké sprše, myslím že jsem namalovaná nebyla, max řasy, i tak jsme vypadala jak maska z té horké vody 😀

alamo
15. pro 2012

Ja nalicena nebyla a vlasy jsem mela taky strasny 😀. Ja se nelicila proto, ze nikdy nejdu spat neodlicena, a tam jsem vedela, ze bych na to nemela po porodu silu.
Zarid se podle sebe, jak se budes lip citit.

nunacek
15. pro 2012

@lrg Já jsem jela do porodnice s umytou hlavou, ale nenalíčená.

jaru30
15. pro 2012

Já se taky líčila a měla jsem i naláknuté nehty 😀 ha ha ha. Když se pak po x hodinách kontrakcí mazalo na císaře, přiběhly sestřičky a bleskurychle mě odlíčily i odlakovaly 😎 no nic, ale snaha byla 😀

nunacek
15. pro 2012

@jaru30 Já rodila s gelovýma nehtama 😀 Měla jsem je udělané tak, abych je mohla mít i na případného císaře, kdyby náhodou. Ale rodila jsem přirozeně, takže v pohodě.

mochenkaa
15. pro 2012

Já namalovaná byla. Jela jsem na monitor a kontrolu do rizikovky, poslali mě zrovna vyvolávat. Ale jelikož jsem několikrát zvracela, opravdu nevím, jestli to má cenu 😀 Vypadala jsem jak mýval 😠 😀

steffi23
15. pro 2012

No, ja na prvnich fotkach s prckem taky nejsem kdovi jaka hvezda (dost hruza, fakt), takze liceni doporucuji, ale...porod byl sice za 4 hodky za nama, ale pripadala jsem si jako v rausi, jako kdyby se me to netykalo a ja se na to divala a nebyla ta, co to proziva, ze vsech otvoru mi neco odchazelo, pul hodky jsem travila ve sprse, takze kdybych nalicena byla - vypadala bych asi jako klaun. Nehty jsem mela gelove, to se nijak neresilo.

lv
16. pro 2012

líčím se denně, i doma, na obou fotkách po porodu vypadám hrozně, což mě štve..poprvý teda úplně hrozný, po 24h a velké ztrátě krve, no podruhý už jenom jako odmalovaná /takže taky hrozný. 🙂 ./, trošku jsem si mázla řasy, tvářenku, bo jsem hrozně vyblitá, a nebylo mi to nic platný, jak jsem se strašně potila, šlo to dolů..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru